Чому сіпається око: ліве, праве, нижнє, верхнє віко – прикмети для чоловіків і жінок

Помітивши за собою тики на століттях, багато хто воліє звернутися до лікаря, щоб дізнатися, чому сіпається око. Іноді причина ховається в фізіологічних особливостей організму, нервозах і перевтомі. Якщо медицина не виявила відхилень, то в такому випадку варто звернутися до народних прикмет.

9f79e0c51c20127e61bb3b0d51bd8295 Чому сіпається око: ліве, праве, нижнє, верхнє віко – прикмети для чоловіків і жінок

Чому сіпається ліве око

Перший важливий фактор, який впливає на подальше тлумачення, – з якого боку сіпається око. Здавна вважалося, що права половина людського тіла належить «світлій стороні», тобто ангелів, а ліва, навпаки – демону супротивнику.

Більшість прийме беруть початок саме з цього факту. Тому забобони з приводу правого боку найчастіше обіцяють позитивні зміни і хороші події, а з лівої пророкують втрати і нещастя.

Однак не варто відразу засмучуватися, адже на кінцеве тлумачення прикмети впливають й інші обставини, наприклад, пол.

Давайте детальніше розберемося, коли ліве око сіпається, ознакою чого це може бути. Основні забобони говорять про те, що з’явився твк у лівому оці, обіцяє сльози – неприємні і сумні події в житті. Найчастіше значення інтерпретують за статевою ознакою:

 • Прикмета для чоловіків говорить про те, що незабаром його чекає сильна «струс», скоріше в негативному плані. Це може стосуватися абсолютно будь-якої сфери його життя: від любовної до ділової. Для нього настають серйозні неприємності і проблеми, які змусять його відмовитися від своїх принципів, залишити їх у минулому і знайти нові життєві орієнтири.
 • Для жінок же марновірство набуває позитивний забарвлення. Якщо ліве око сіпається у дівчини, то вона може чекати грошову винагороду – прибуток від задуманого заходу, підвищення зарплати або приємний подарунок. Інший варіант тлумачення – значні покупки, придбання яких змінить все їх подальше життя. В окремих випадках це також може означати майбутнє романтичне побачення або приємна звістка від коханої людини.

У деяких культурах, незалежно від статевої приналежності людини сіпання ока трактують по-різному:

 • китайці впевнені, що ця прикмета обіцяє людині більший прибуток;
 • для греків повір’я говорить, що незабаром очікуються сльози щастя – чудовий виток долі, добра подія, яка позитивно вплине на подальше життя
 • турки ж, навпаки, ставляться до такої ситуації негативно, оскільки впевнені, що твк лівого ока передвіщає погані новини і дрібні невдачі.

Трактується значення прикмети і по днях тижня:

 • У вівторок, середу, четвер та неділю це означатиме наближення поганих подій і негативних новин. Це може стосуватися будь-яких сфер життя: любовної (сварку з партнером або навіть розставання), фінансові збитки, проблеми в кар’єрі або бізнесі.
 • В інші дні тижня тлумачення набуває протилежне значення і обіцяє позитивні зміни в житті: відновлення відносин з коханим, грошову винагороду або підвищення на роботі.

1728ce1e1e3c1ff4e4299d7c0bef5a00 Чому сіпається око: ліве, праве, нижнє, верхнє віко – прикмети для чоловіків і жінок

Чому смикається праве око

Якщо смикається праве око, то прикмета набуває, як правило, позитивний характер. Найчастіше це марновірство обіцяє людині серйозну матеріальну прибуток. Це може супроводжуватися іншими позитивними подіями, які приносять дохід – просування по кар’єрних сходах, успішне дозвіл заходи, позитивні зрушення в бізнесі та інше.

У чоловіків і у жінок трактування, чому сіпається око, відрізняється:

 • Якщо око сіпається у представника сильної половини людства, то він може розраховувати на швидкий успіх. Його старання і праця не залишаться непоміченими, а години кропіткої роботи будуть винагороджені матеріально і емоційно – можна чекати фінансового бонусу і заслуженої похвали.
 • Для жінок же все буде не так безхмарно. Якщо у дівчини смикається праве око, то незабаром її очікують сльози смутку. Швидше за все, вона буде засмучена поганими новинами або дрібними невдачами за життя. Найчастіше марновірство натякає на те, що їй належить вступити в конфлікт з близькими їй людьми.
 • Загальна трактування говорить про те, що твк у правому оці – вісник важливих новин. Найближчим часом людина буде з лишком обдарований долею позитивними змінами в кар’єрі, сімейних справах або любовній сфері. Посилює вплив прикмети одночасний твк лівого і правого ока.

Також існує окрема розшифровка в залежності від дня тижня:

 • Є думка, що сіпання ока по вівторках, середах, четвергах і неділею є вісником гарних подій – новин, які принесуть радість і спокій.
 • Негативний окрас твк набуває в інші дні тижня, коли означає погані події, хвороби і розлади.

c81bd75f861ab6379359778e930fdb47 Чому сіпається око: ліве, праве, нижнє, верхнє віко – прикмети для чоловіків і жінок

Верхнє або нижнє повіку

Тремтіння у верхньому або нижньому столітті трактується окремо, в залежності від статі людини та сторони з якою сіпається око. Тики у нижньому столітті розшифровуються наступним чином:

 • На лівому оці воно віщує біди і великі неприємності. Це можна вважати попередженням від втручання в привабливі авантюри або події, які зрештою закінчаться погано.
 • Тремтіння нижнього правого століття обіцяє власникові швидке виконання самої заповітної мрії. Його бажання обов’язково здійсняться, причому в стислі терміни. Якщо смикається нижню повіку правого ока, можна сприймати це як знак згори. Зірки на небі зійшлися і дали добро на рішення завдань і вирішення старих проблем. Все обов’язково буде добре.

Тлумачення в залежності від статевої ознаки для верхнього століття виглядає наступним чином:

 • Якщо верхнє ліве віко тремтить у чоловіка, то це сигналізує про його швидкої втрати і невдачі в справах. Це може стосуватися будь-якої сфери: від любовної до сім’ї та кар’єри.
 • Коли праве око сіпається у чоловіка, це означає передчуття важливої зустрічі, яка змінить його ситуацію в житті. Наприклад, для тих представників сильної статі, які займаються бізнесом або торгівлею, це стане ознакою укладення великої і вигідною для них угоди. Хоча і тут не можна судити тільки через призму роботи і матеріального добробуту. Це також може означати позитивні зрушення на любовному поприщі. Швидше за все, чоловіка очікує бурхливий роман і сильна закоханість, яка змусить його на деякий час забути про все.
 • Для жінок характеристика прикмети, коли сіпається око, набуває кардинально протилежне значення. Для лівого ока воно означатиме поліпшення добробуту, матеріальне процвітання, дорогі подарунки і навіть підвищення заробітної плати. А от твк на правому оці може стати передвісником низки невдач і сумних подій.

Але не варто відразу впадати у відчай. Дія будь прикмети можна швидко і просто нейтралізувати.

bf8281f6c7bcfe44d39816719648b6e2 Чому сіпається око: ліве, праве, нижнє, верхнє віко – прикмети для чоловіків і жінок

Як нейтралізувати дію прийме

Якщо марновірство обіцяє негативні події і неприємності, цей ефект можна просто і швидко попередити. Для цього підійдуть наступні методи нейтралізації прикмети:

 • Віруючі люди можуть сходити в храм і помолитися за своє здоров’я, роботу, сім’ю і коханої людини. Щира і чесна молитва має дуже сильну енергетику, здатну зруйнувати вплив будь прикмети. Також це відмінний спосіб заспокоїти і «відвести» душу, якщо настала чорна смуга і усі прикмети вказують на подальше загострення ситуації.
 • Також можна скористатися давнім способом, яким наші предки користувалися впродовж століть. Якщо сіпається око, то його достатньо буде змастити невеликою кількістю власної слини і вимовити: «Побережи мене, Боже, від можливих напастей, смутку, бід і невдач».
 • Ще один варіант «знешкодження» поганий прикмети полягає в наступному: необхідно перехрестити тільки подергивающийся очей, а потім інтенсивно потерти його руками протягом декількох секунд. Закріпити дію ритуалу можна, прочитавши будь-яку відому молитву від початку і до кінця.

Навіть, з точки зору традиційної медицини, всі ці способи мають сенс. Духовна перезарядка від відвідування храму (рекомендується бути присутнім на повній церковної служби), а також інтенсивний масаж очей допоможуть зняти неприємні симптоми.

Коли смикається верхнє або нижнє повіку, то причина може бути в фізіологічних проблеми. Але і народні прикмети дають широку трактування цього явища. В залежності від статі людини, сторони, з якою сіпається око, марновірство набуває різний характер: від спонтанного успіху до невдач у бізнесі і любовній сфері.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради