Як почистити унітаз за пару хвилин до блиску

Дбати про чистоту унітаза потрібно для збереження естетичного вигляду і в гігієнічних цілях. Забруднення і пошкодження слід своєчасно усувати, щоб не мучитися потім, намагаючись видалити складні в’їдаються плями. Почистити унітаз в домашніх умовах нескладно, якщо знати, які кошти потрібні від різних видів нальоту.

Причини забруднення унітазу

kak pochistit unitaz za paru minut do bleska47 Як почистити унітаз за пару хвилин до блискуЗ-за жорсткої води, іржі і несправностей на унітазі утворюється наліт

Унітаз зазвичай брудниться з таких причин:

 • Вапняний наліт, який утворюється із-за вмісту в складі води мінеральних солей і кремнію.
 • Сечовий камінь, який найважче очищати. Речовини, що містяться в урині, стійкі до мийних засобів і мають велику фортецю.
 • Іржа. Часто з’являється з-за якості води, яке може бути недостатньо хорошим, якщо жити в будинку зі старими трубопроводами.
 • Несправність бачка. Постійно біжить струмінь призводить до утворення жовтизни.

Відмити унітаз — півсправи. Важливо спробувати усунути причину, по якій він забруднився, інакше незабаром доведеться знову боротися з жовтим нальотом.

Чистка від різних видів забруднень

Мити сантехніку слід не менше одного разу на тиждень. Для очищення випускається достатня кількість коштів, застосовуючи їх регулярно, можна без праці підтримувати чистоту і блиск.

Поверхня майже усіх унітазів покривається глазур’ю, схожою на емаль. Вона дуже стійка і добре витримує вплив більшості чистячих засобів. Але не слід використовувати для миття занадто гарячу воду, щоб на поверхні не з’являлися тріщини, в яких будуть накопичуватися бруд і мікроби.

Краще видаляти наліт з унітазу засобами без абразивів, які можуть залишати подряпини. Щоб відмити поверхню, потрібно використовувати щітку середньої жорсткості або йоржика.

Почистити не дуже брудний унітаз просто. Потрібно налити всередину дезінфікуючий засіб. Залишити на деякий час, щоб воно почало діяти, після чого добре потерти йоржиком і змити.

Видалення забруднень у місці, де вода

kak pochistit unitaz za paru minut do bleska48 Як почистити унітаз за пару хвилин до блискуЩоб очистити унітаз всередині, воду з нього треба прибрати

Щоб відмити унітаз всередині, де вода, необхідно її спустити, а залишки вичерпати одноразовою склянкою або спеціальним пристосуванням. Обробити забруднене місце миючим засобом і почекати приблизно годину. Потім відтерти плями, після чого пройтися йоржиком і промити водою.

Очищення від вапняного нальоту

Для видалення вапняного нальоту краще всього підійдуть сильні препарати з кислотою. Можна використовувати електроліт акумуляторний. Його склад включає дистильовану воду і сірчану кислоту, яка володіє сильним миючим якістю і здатна прибирати навіть найстійкіші забруднення.

Щоб видалити наліт, слід відкачати воду з унітазу, обробити внутрішню поверхню препаратом, залишити на півгодини, якщо забруднення дуже сильне – на 2-3 години. Потім змити водою. Промивати поверхню краще кілька разів. Якщо після першої обробки наліт забрався не весь, процедуру слід повторити.

За допомогою автомобільного електроліту можна відмити дуже брудний унітаз. Але працювати з ним потрібно тільки в рукавичках, щоб не пошкодити шкіру рук кислотою.

Як видалити сечовий камінь

Сечовий камінь добре прибирає Білизна. Потрібно вилити в унітаз пляшку кошти, попередньо видаливши воду і залишити на 12 год. на Ранок добре помити за допомогою йоржика і змити. Замість Білизни можна використовувати засоби, спеціально призначені для чищення унітазу. Вони працюють ефективніше і швидше.

Видалення чорноти

При застарілому забрудненні доведеться використовувати кислоту або сильні миючі засоби. Тому слід відмивати пристрій як можна частіше в цілях профілактики. Відмити почорнілий унітаз допоможуть спеціальні таблетки, які поміщаються в бачок або приклеюються поруч з отвором, звідки відбувається злив. Крім очищаючого ефекту, вони є дезинфікуючими і дезодорують і наповнюють туалет приємним запахом. Добре усувають чорний наліт і іржу, сприяють запобіганню утворення сечового й вапняного каменю.

Чищення унітазу від засмічення

kak pochistit unitaz za paru minut do bleska49 Як почистити унітаз за пару хвилин до блискуСильний засмічення можна видалити тільки спеціальним тросом

Іноді унітаз забивається, що призводить до поганого сливу. Щоб прочистити пристрій, потрібно виконати наступні кроки:

 • При легкому засміченні вилити в унітаз відро окропу. Робити це потрібно швидко, щоб вийшов сильний натиск.
 • Добре допомагає усунути засмічення харчова сода. Потрібно насипати півпачки, дати постояти деякий час, потім змити і почистити унітаз йоржиком.
 • Прочищати пристрій можна за допомогою хімічних препаратів, таких як «Кріт». Вони відмінно розчиняють бруд і швидко справляються з пробкою.
 • Пробити засмічення можна, використовуючи вантуз.

Якщо самостійно усунути проблему не вийшло, слід скористатися послугами сантехніка. Він видалить пробку спеціальним тросом.

Очищення бачка

До складу води входять мінеральні солі, які відкладаються всередині бачка і з часом пошкоджують його деталі. Потрібно відключити воду і зняти кришку. При необхідності відкрутити бачок. Всі його комплектуючі і стінки обробити спеціальними засобами: Domestos, Cillit, Tyron. При слабких забрудненнях можна використовувати звичайну Білизну. Потім все зібрати і встановити на місце.

Якщо не знаєте, як розбирати бачок, вивчіть його схему, яку повинні були видати разом з паспортом виробу при покупці.

Засоби для швидкого чищення унітазу

Почистити унітаз за пару хвилин, щоб він блищав, як новий, можна з допомогою побутових засобів. Хімія, як і кислота, що допоможе добре очистити старий унітаз зі забрудненнями. До найбільш відомих препаратів належать:

 • Domestos;
 • Туалетний каченя;
 • Comet;
 • Cillit;
 • Санокс Ультра;
 • Саніта Гель-антиржавчина;
 • Sarma Гель.


Перш ніж купити препарат, почитайте в інструкції, від яких забруднень він допомагає.

Народні методи

Хоча й існує досить побутових препаратів, що допомагають очистити унітаз білого кольору в домашніх умовах, в цих цілях можна застосовувати підручні засоби. Вони не шкодять здоров’ю і сімейному бюджету. Крім того, володіють хорошими очисними якостями, завдяки яким унітаз буде виблискувати. Застосовуючи певні правила, народними засобами можна добитися ефекту не гірше, ніж при використанні хімії.

Оцет

Розігріти до 50 °C і додати 1 ст. л. соди для більшої ефективності. Потім усунути воду з унітазу і забруднене місце обкласти змоченими в розчині серветками. Залишити на 2-6 годин у залежності від ступеня забруднення, після видалити залишки нальоту. Відтирати їх потрібно пластиковим шкребком або йоржиком.

Сода

Завдяки соді можна прибрати забруднення і відбілити унітаз. Місця нальоту слід обробити порошком. Не змивати, а залишити на ніч, щоб миючий речовина змогло розчинити бруд. З ранку потерти поверхню сантехніки йоржиком і змити водою.

Coca Cola

kak pochistit unitaz za paru minut do bleska50 Як почистити унітаз за пару хвилин до блиску3 літри Coca Cola легко видалити наліт з унітазу

Миття колою сприяє видалення нальоту і засмічення у трубах. Потрібно спустити воду, влити газовану воду і залишити на ніч. Рекомендується залити близько 3 л коли. Потім змити і почистити поверхню йоржиком, видаляючи залишки бруду.

Лимонна кислота

Використовуючи лимонну кислоту, можна вимити унітаз так, що він стане білосніжним. Для цього потрібно нанести порошок на поверхню пристрою, особливо на брудні місця і залишити на 2-5 годин, краще на всю ніч. Потім вичистити з допомогою йоржика і змити.

Обробляти унітаз зовні не потрібно, зовнішню сторону достатньо помити чистою водою з невеликою кількістю лимонки.

Щавлева кислота

Працювати з цим порошком потрібно в рукавичках. Засіб нанести на зволожену губку і добре потерти місце забруднення. Залишити на годину, потім почистити йоржиком і змити водою.

Профілактика забруднень на унітазі

kak pochistit unitaz za paru minut do bleska51 Як почистити унітаз за пару хвилин до блискуПляшка в бачку унітаза знизить кількість води під час зливу

Щоб миття сантехніки не викликало труднощів, треба застосовувати профілактичні методи.

Слід постійно використовувати таблетки або диски, очищаючі пристрій під час кожного зливу. Однією таблетки зазвичай вистачає на тиждень. Хороший ефект дають спеціальні капсули з очищаючим речовиною, які кріпляться до обідка.

Чим частіше змивати унітаз, тим більше води крізь нього проходить. І якщо вона жорстка – поява нальоту неминуче. Скоротити обсяг рідини можна, поставивши в бачок наповнені пластикові пляшки.

Хоча б раз в 7 днів потрібно чистити унітаз спеціальним засобом. Весь час стежити за справністю механізму. Це буде коштувати значно дешевше, ніж заміна унітазу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради