Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

В малогабаритній квартирі не завжди є можливість поставити зручне широке ліжко з ортопедичним матрацом, зате або розкладний кутовий диван можна розмістити у будь-якому приміщенні — і у просторій вітальні, і в маленькій студії. Людина третину свого життя проводить уві сні, тому слід подбати про комфортний відпочинок. Механізми розкладання диванів — головне, на чому потрібно акцентувати увагу при покупці.

4eb0175d1b79ffa46afa5e605dd9ed1a Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

Класифікація диванів за типом розкладки

З багатого асортименту м’яких меблів на ринку завжди можна підібрати диван з найбільш зручною для кожного конкретного випадку системою трансформації.

Класифікація моделей за типом розкладки:

 1. Поворотний або трансформер. Таку конструкцію ще іменують модульної. Дивани комплектуються парою ящиків для зберігання постільних речей та ортопедичними матрацами.
 2. Викочування. При розкладанні спинка виконує функцію головах, а решта частини висуваються за принципом підзорної труби. У продажу зустрічаються прямі або кутові моделі.
 3. З підйомним механізмом. Такі дивани випускаються на пружинах, петлях, деякі можуть бути оснащені системою амортизаторів.
 4. Розкладний. Розрізняють французька або американський варіанти. Інша назва — «єврокнижка». Універсальна модель, що дозволяє відпочивати в розкладеному і складеному стані. Для розкладання трохи підводиться сидіння, а коли система видає клацаючий звук, знову опускається.
 5. З крокуючим механізмом. До цього типу відносяться конструкції, які називаються «танго», «пантограф», «тік-так». Більш досконалі моделі — типу «Єврокнижка». Фіксується в декількох положеннях: лежачи, сидячи і напівлежачи. Для трансформації треба просто потягнути за край сидіння, для зручності деякі моделі мають спеціальну петлю.
 6. «Ножиці». Найчастіше дивани бувають кутовими.
 7. «Метелик». Оснащуються механізмом розкладання «Версаль», який вважається одним з найнадійніших. Процес трансформації трьохетапний: викочується механізм на колесах, витягується вгору-вперед і фіксується на царге, далі розгортається по типу розкладачки.

Моделі диванів за механізмом розкладання

Існують різноманітні системи розкладання диванів. Потрібно підібрати підходящу конструкцію, від цього буде залежати зручність експлуатації меблів і термін її служби.

«Книжка» і «Танго»

Найбільш простим механізмом трансформації вважається «Книжка». Щоб перетворити диван в повноцінне ліжко, потрібно підняти сидіння до характерного клацання і опустити обидві половини. Збирається також нескладно: піднімається ближня частина до клацання і опускається, перетворившись у сидінні.

Більш вдосконаленою моделлю є конструкція «Танго», яка має проміжне положення між «сидячи» і лежачи». Злегка відкинувши спинку, можна отримати комфортний варіант для відпочинку без повного розкладання. Часто таку модель називають «Клік-Кляк», тому що система видає схожий звук при трансформації в інше положення.

Плюси диванів:

 • простота в використанні;
 • міцність;
 • тривалий термін служби;
 • наявність великого ящика для постільної білизни.

9ae4295cd8ae6e15ddef7546e74920a2 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

Мінуси:

 • не можна присунути впритул до стіни — має залишатися 20-30 сантиметрів для вільного ходу при розкладанні;
 • виходить нерівне спальне місце через чіткого поділу м’яких поверхонь посередині;
 • для трансформування потрібно докласти деяке зусилля.

«Єврокнижка», «Тік-так», «Пантограф»

Не менш популярною моделлю на ринку вважається диван-єврокнижка. У нього дуже простий спосіб розкладання: сидіння висувається вперед, а на звільнене місце вкладається спинка.

У моделі «Тік-Так» трансформація відбувається на ваги по траєкторії півкола на пружинах, тобто не потрібно возити висувний блок по підлозі. Це робить такий механізм більш привабливим, а модель іноді називають «Крокуюча єврокнижка».

1b92cee740e94aa2b2b88bf92a6a8124 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

До достоїнств диванів відносяться:

 • надійний механізм;
 • легкість розкладання;
 • місткий внутрішній ящик;
 • рівне спальне місце;
 • вибір розмірів.

З недоліків можна відзначити глибоке сидіння, що може бути не завжди зручно. Але ця проблема легко вирішується за допомогою диванних подушок.

a76d05d27df4a116652603d38296ed75 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

«Акордеон»

Такий вид трансформації м’яких меблів міцно завоював симпатії споживачів. Це можна пояснити підвищеною надійністю конструкції і простотою перетворення дивана в ліжко. Щоб його розкласти, потрібно підняти сидіння і потягнути на себе. Одночасно рухається вперед спинка, що складається з двох частин, і всі елементи розкладаються за прикладом акордеона в одній площині.

Це стійка і легка в експлуатації модель, але має один істотний недолік — немає ящика для білизни.

b2dde85585967fcd070406033eeaf412 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

Викочування або «Телескоп»

Механізм розкладки конструкції дуже зручний. Спочатку викочується до упору основне сидіння дивана. Одночасно із-за спинки висувається підголівник ліжка. У нішу, що утворилася між двох секцій дивана укладається додаткове сидіння або поперекова м’яка частина.

«Телескопи» у складеному вигляді дуже компактна, тому їх можна використовувати навіть у невеликих приміщеннях. Після трансформації виходить досить широке і комфортне спальне місце.

До мінусів можна віднести невелику висоту ліжка і те, що рухомий механізм може пошкодити покриття підлоги.

5129e400107ea6e1f97f57afc6f4d322 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

Розкладушка — французький тип, американський (седафлекс) і бельгійський

У диванах такого типу ложі висувається з-під сидіння, а потім секції розгортаються і ставляться на опори або ніжки.

Французька — секції складені під сидінням в три рази. Щоб розкласти конструкцію, потрібно спочатку зняти верхні подушки. Для частого використання не дуже підходить, так як механізм швидко зношується.

c90bf947c0ca810ff859d2db66e018ba Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

Американський (седафлекс) — на відміну від попередньої моделі, має дві секції і комплектується більш товстим матрацом. Невисока спинка при розкладці дивана опускається і стає частиною ліжка. Посилений механізм дозволяє використовувати його як повсякденне місце для сну.

7f05c66bf0b058c0b70e5f762738d1e4 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

Бельгійський — може мати як два, так і три складання. Від цього залежить наповнення і висота матраца.

e401f65feff88a7c9664209a734097a9 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

«Дельфін» та «Кенгуру»

Конструкція меблів з міцним і надійним механізмом «Дельфін» проста і зручна. Щоб розкласти диван, потрібно висунути з-під сидіння спеціальний блок, а потім з нього рухом вгору і на себе витягти другу частину конструкції.

9c1edd50e4986a19649d89930f16bb1e Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

Фахівці вважають такий механізм найбільш міцним з усіх типів. Їм часто обладнуються кутові моделі. Вони мають просторе і рівне місце для сну, а в бічній частині встановлюється ящик для зберігання постільної білизни.

Механізм «Кенгуру» відрізняється від «Дельфіна» можливістю створювати м’які меблі з більш високими ніжками.

deec76421631dc8a67fe26889d720a6f Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

«Конрад»

Диван з таким механізмом розкладання вважається найбільш зручним для сну. У конструкції є можливість використовувати пружинні блоки. Матрац наближений за параметрами до ортопедичного, що покращує якість нічного відпочинку.

Розкладати диван нескладно: частина, розташована під сидінням, витягується вперед, а разом з нею і інші секції. Відмітна особливість і безсумнівний плюс дивани з механізмом «Конрад» — його компактність у складеному вигляді і здатність перетворюватися в комфортабельне ліжко.

6e15e166721369ac8c0ea43a554f2c83 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

«Літ» або «Ельф»

Якщо необхідно отримати місце для сну невеликого розміру, то варто звернути увагу на компактні моделі з механізмом «Літ» або «Ельф». При розкладанні буде достатньо опустити регульовані підлокітники, і диван перетвориться в зручну односпальне ліжко. При цьому спинка не рухається, а спальним місцем стає сидіння.

01e3353ab3f8d05aacb5b7eb45041d8b Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

«Пума»

Конструкція «Пума» відрізняється від інших моделей тим, що при розкладанні не стосується підлоги. Механізм обладнаний спеціальною системою пружин, що дозволяє зменшити зусилля при трансформації: потрібно взятися за передній край сидіння, висунути його вгору і легко потягнути на себе. Середня частина спального місця м’яко піднімається з внутрішнього простору і займає своє положення.

Конструкції дуже довговічні, можуть бути як прямими, так і кутовими, при цьому в останніх передбачено ящик для білизни.

5d4a2b5745a447cf296446d252117127 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

З розкладанням на підлогу

Це сама бюджетна модель з усіх механізмів трансформації. Дві секції спального місця розкладаються безпосередньо на підлогу, так як не мають опор. У складеному стані знаходяться всередині корпусу. Для щоденного застосування такий тип не дуже комфортний. Краще використовувати його як гостьовий варіант.

c74101ed928430e79d04ab8e8b5e3971 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

«Спартак»

Механізм «Спартак» нагадує «Французьку розкладачку», але має зварну сітку, що посилює всю конструкцію. Тому такі моделі можна використовувати для повсякденної експлуатації. Незручності ті ж, що і у всіх розкладачках: щоб розкласти, потрібно спочатку зняти подушки, і немає короби для зберігання білизни.

ee81b5ac978a8e0802714e9f69571355 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

«Реклайнер»

Механізм розкладки диванів «Реклайнер» обладнаний спеціальною системою, яка дозволяє змінювати кут нахилу спинки, і підставкою для ніг. Такі моделі високотехнологічні, часто мають системи вібромассажа і дистанційного керування за допомогою пульта.

Диван розроблений з урахуванням анатомічних особливостей людини, так що на ній зручно відпочивати, відрегулювавши положення спинки та підставки. До мінусів можна віднести високу вартість і неможливість повноцінної розкладки, щоб вийшло спальне місце.

ae59207cbd672fcb6f838b1e3d5f64e1 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

Трансформер

Моделі «Трансформер» мають поворотний тип розкладання, виглядають стильно і сучасно. Перетворити такий диван в ліжко дуже просто: одна частина відкочується під кутом 90 градусів і присувається назад. Виходить просторе місце для сну.

Для зручного розкладання диван оснащений прогумованими колесами, тому перемістити поворотну частину не становить праці. Мобільний модуль можна відсунути і в протилежну сторону. Деякі моделі мають опускається спинку, й у всіх з них є два великих ящика для зберігання речей.

e5321f3027364aaba55923865b8e69f1 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

«Караван» і «Daytona»

«Караван» дозволяє трансформувати диван в ліжко за рахунок складної металоконструкції. Основний плюс — розкладається буквально одним рухом, а в звичайному стані займає мало місця. Це дає можливість встановлювати такі моделі в малогабаритних приміщеннях. Особливо добре вони вписуються в інтер’єр дитячої кімнати.

63ce97c3d4a32621e7d9f3fcded4653a Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

«Дайтона» — конструкція нового покоління подвійного розкладання. Для перетворення в ліжко потрібно потягнути за спинку, яка опускається і загортається під спальне місце. Дуже зручно те, що не потрібно прибирати подушки при трансформації. Міцність і довговічність забезпечується металевим зварним каркасом і еластичними ременями. Відмінно підходить для щоденного використання.

a4a5e6cadf4c02f9e7c2f594850cc1a7 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

«Шабля»

Відноситься до викатним, але конструкція «Шаблі» складніше, ніж у аналогічних моделей. Сидіння виїжджає вперед, якщо спинку перемістити вперед на себе. При цьому спинка і підголовник перекидаються і лягають на просторий внутрішній ящик. Виходить ліжко, на якій можна комфортно спати.

93ec538a83b4c639b84526c18ffaf69b Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

На що звернути увагу при виборі дивана

При виборі потрібно обов’язково оглянути механізм, докладно розпитати продавця про плюси і мінуси різних модифікацій. Від правильного підбору конструкції буде залежати термін служби нової меблів.

Можна намалювати і взяти з собою план кімнати з зазначенням розмірів, щоб не помилитися з габаритами і точно розрахувати, як буде розміщена вподобана модель, чи вистачить місця для розкладання.

Варто уточнити інформацію про наповнювачі. Обов’язково потрібно самостійно зібрати і розібрати спальну систему і переконатися в зручності трансформації.

Наповнювач блоку

Виробники використовують різноманітні матеріали для наповнення м’яких частин меблів: подушок спинки, сидіння, підлокітників.

Види:

 1. Пружинні блоки — забезпечують додатковий комфорт для тіла під час сну, бувають трьох видів: залежні, «змійка», незалежні.
 2. Пінополіуретан (ППУ) або поролон — високоеластичний і недорогий, екологічно безпечний, має хорошою пружністю .
 3. Повсть і ватник — натуральні матеріали, перший отримують з овечої та козячої вовни, другий — з бавовняної вати. Повсть виконує функцію захисного шару для ППУ і пружинних блоків, при цьому їх поверхня стає більш стійкою до зносу. Ватник укладають між шарами наповнювача для підвищеного комфорту.
 4. Синтепон — недорогий і якісний штучний наповнювач, надає меблів м’якість, пружність, не схильний до утворення грибка, але форму тримає погано.
 5. Холлофайбер — зовні виглядає як пухнасті кульки різного розміру, виготовляється з волокон поліефіру, швидко відновлює первинну форму, теплий і м’який;
 6. Холкон (струтопласт) — пружний і теплий, екологічно безпечний, не вбирає вологу й сторонні запахи.
 7. Періотек — сучасний нетканий матеріал, що складається з поліефірних волокон, міцний, пружний, пропускає повітря, пожежобезпечний.
 8. Струттофайбер — зносостійкий, пружний.
 9. Латекс — натуральний матеріал, що використовується при виготовленні дорогих моделей м’яких меблів, володіє підвищеною пружністю, нетоксичний, швидко відновлює свою початкову форму, не викликає алергії, має довгий термін служби.

Для сну краще вибирати моделі з пружинними блоками. Вони дадуть тілу найбільше розслаблення і повноцінний відпочинок. Головна перевага таких систем — довговічність і міцність.

Важливо перед покупкою розібратися з особливостями пристрою різних моделей і вибрати найбільш підходящу залежно від призначення і частоти використання. Фахівці не радять купувати найдешевші варіанти, тому що якість буде невисоким, а термін служби — невеликим.

d8727403c09ac23976fc547c92789a94 Механізми розкладання диванів: види систем трансформації та їх назва

Відео

Подивіться відеоролик, де показано популярні способи трансформації м’яких меблів .

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради