Зламався масляний обігрівач: причини поломок, пристрій радіатора, ремонт своїми руками

Масляний обігрівач відомий як надійний опалювальний прилад. Вихід його з ладу сигналізує про проблему. Якщо техніка знаходиться на гарантійному обслуговуванні, то її відносять в сервісний центр за наявності необхідних документів. В інших випадках за ремонт своїми руками беруться споживачі, які розбираються в електроніці. Причин, за якими зламався масляний обігрівач, може бути кілька. Їх виявляють і аналізують способи усунення.

43f9d1e5c8d699d23ef67dc6c5a8df5f Зламався масляний обігрівач: причини поломок, пристрій радіатора, ремонт своїми рукамиЩоб виявити несправності масляного обігрівача, необхідно мінімально розбиратися в електроніці

Чи можна відремонтувати масляний радіатор

Пошкодження опалювального приладу пов’язані з несправністю електроніки або механічної поломкою. У разі виходу з ладу електрообладнання звертають увагу на ТЕН, блок управління, запобіжники, реле і вимикач. У рідкісних випадках причиною несправності є електропровід.

До механічних пошкоджень відносять поломку корпусу, розрив секцій, з яких може випливати масляниста рідина. Визначають цю несправність шляхом огляду місця розміщення масляного обігрівача. Якщо під приладом присутній масляниста пляма, значить, пошкоджений корпус.

Іноді при діагностиці фахівці виявляють складні поломки з заміною дорогих деталей. У таких випадках дешевше придбати новий масляний обігрівач, ніж відремонтувати старий.

Пристрій масляного обігрівача

Зовнішній вигляд приладу являє собою секційний радіатор опалення у вигляді гармошки. Герметична ємність заповнена маслом і містить 15% повітря, що не дозволяє іржавіти металу.

Корпус обігрівача включає елементи:

 • подвійний ТЕН;
 • термозапобіжник;
 • термореле;
 • вимикач;
 • індикатор;
 • схил;
 • електропровід.

f861f213915aac6c1a79b16a062298d5 Зламався масляний обігрівач: причини поломок, пристрій радіатора, ремонт своїми рукамиЕлектроприлад містить ТЕН, реле, запобіжник і вимикач

Принцип дії пристрою:

 1. При включенні приладу ТЕН) нагрівається до заданої температури. Можна включити 1 або 2 елементи одночасно.
 2. Нагрівальний елемент нагріває корпус і наповнювач секцій, що підтримує температуру елементів.
 3. Датчик температури посилає сигнал на включення і відключення Тена.
 4. При досягненні заданої температури ТЕН вимикається, а при охолодженні – включається знову.

Несправності масляних обігрівачів

Аналіз поломки приладу здійснюють за допомогою спеціальних інструментів:

 • пасатижі;
 • викрутка;
 • паяльник;
 • омметр;
 • припій;
 • спирт;
 • ніж;
 • дрантя.

7100bb47808790e6e0d52f60c2dfc672 Зламався масляний обігрівач: причини поломок, пристрій радіатора, ремонт своїми рукамиДля роботи буде потрібно набір певних інструментів

Існує ряд типових несправностей обігрівача. Слабкий або надмірний нагрів свідчить про поломку терморегулятора. Сліди масла на корпусі віщують розгерметизацію радіатора. Перегорів запобіжник говорить про несправності електроприводу. Причини з’ясовують методом «продзвонювання» мікросхеми пристрою.

Не включається обігрівач

В даному випадку проводять ретельний зовнішній огляд електрошнура. В місцях згину провід може перетертися. Якщо шнур в порядку, перевіряють цілісність контактів вилки.

6b4f0161ff5420b19542374cfba5620f Зламався масляний обігрівач: причини поломок, пристрій радіатора, ремонт своїми рукамиВізуальний огляд електропроводки модулів приладу дозволить виявити неполадки

Якщо видимі дефекти не виявлені, за допомогою омметра виконують «прозвонку» кабелю.

При ремонті масляного обігрівача з вентилятором також проводять огляд місць з’єднання проводу до шин. Якщо клеми прогоріли, їх замінюють новими.

f4fc976ecf506ee7a98f315e6ea8b77b Зламався масляний обігрівач: причини поломок, пристрій радіатора, ремонт своїми рукамиПриладом вимірюють наявність струму в мережі по всій ланцюга

Потемніння свідчить про короткому замиканні. Перегорілі частини усувають або очищають нагар з елементів живлення. Контакти зачищають за допомогою наждачного паперу і протирають спиртом.

Увага! Тепловий прилад повинен міститися в чистоті. Пил і сміття, що накопичується на стінках всередині корпусу, можуть потрапити на клеми і викликати коротке замикання, сміття прибирають пилососом.

Пошкоджені шини замінюють, якщо немає нових елементів, їх вирізують з листа латуні за розмірами старих клем. Якщо пошкоджені біметалічні пластини, їх замінюють на нові.

Радіатор сильно нагрівається або погано гріє

Ці полярні несправності говорять про одну проблему – поломка терморегулятора. Модуль виймають і оглядають. Якщо збилися налаштування, хід якоря встановлюють на 1,5-2,5 мм. Якщо несправність усунути не вдається, деталь повністю замінюють на нову.

6052d899a0b284ff9a38a808d703e1fe Зламався масляний обігрівач: причини поломок, пристрій радіатора, ремонт своїми рукамиВстановивши модуль, короб закривають і перевіряють працездатність приладу

Витік масла

Якщо на корпусі масляного обігрівача виявили патьок, сталася розгерметизація металевого корпусу. Для усунення проблеми проводять візуальний огляд на місці протікання. При необхідності зливають масло, виробляють пайку срібним припоєм. Заповнюють систему водою, перевіряють прилад на протечку. Якщо корпус не пропускає рідину, воду зливають, включають прилад на просушку. Потім заповнюють маслом, нагрітим до 90 0С.

c0e33e83869bc86cf04a1ebe73da7146 Зламався масляний обігрівач: причини поломок, пристрій радіатора, ремонт своїми рукамиЯкщо корпус протікає в місці з’єднання, стик закладають герметиком термостійким

Увага! Змішувати масло не рекомендують, оскільки невідомо, який тип масла було залито раніше, синтетичний або мінеральний.

Якщо при витоку втрачено значний обсяг масла, його повністю замінюють на трансформаторне.

Сторонні шуми

Потріскування в радіаторі відбувається з кількох причин:

 1. При складанні приладу у вологому цеху вода могла потрапити на внутрішні стінки, при нагріванні вона переходить в газоподібний стан, роблячи шум.
 2. При перенесенні масляного обігрівача масло змішалося з повітрям, і при нагріванні ці бульбашки починають виходити і лопатися, виробляючи потріскування. При нагріванні шум зникає.
 3. Постійний тріск – свідоцтво несправність електрики. В такому випадку знаходять причину і усувають пошкодження. Користуватися цим обігрівачем не можна.

68e103cd1445104c2d6dea045f68bfd6 Зламався масляний обігрівач: причини поломок, пристрій радіатора, ремонт своїми рукамиТакож при нагріванні відбувається розширення деталей і зміна їх розмірів, що призводить до потріскування, при повному прогріві шум зникне

Біметалева пластина

Постійний тріск свідчить про несправність терморегулятора. Біметалева пластина змінює лінійні властивості при нагріванні і охолодженні, т. к. складається з двох видів металу. Якщо контакти занадто жорстко закріплені і не дозволяють пластині вільно згинатися, послаблюють їх, щоб вони не замикалися.

Якщо пошкоджений біметалічний терморегулятор, поломку визначають за допомогою омметра. Опір в нормальному стані в різних положеннях одно 0. В іншому випадку, шліфують наждачним папером контакти, протирають спиртом і з’єднують.

20f18202fe14481285fa2b3f6a6b8a57 Зламався масляний обігрівач: причини поломок, пристрій радіатора, ремонт своїми рукамиЯкщо профілактика не допомогла, проводять заміну деталі

Термореле

Зазвичай масляний обігрівач має 2 Тена і 3 температурних режиму. В цьому випадку є 3 термозапобіжника.

Деталі знаходяться в скловолоконних трубках. Виявляють поломку шляхом заміру опору в мережі. Якщо термореле несправне, воно підлягає заміні.

065a3a07bf658ac41b77088a334b967d Зламався масляний обігрівач: причини поломок, пристрій радіатора, ремонт своїми рукамиПісля установки елемента перевіряють працездатність всіх деталей ланцюга

Поломка Тена

Трубчастий електронагрівач складається з оболонки, ніхромової спіралі і кварцу. Висновки терморегулятора підключені через прохідні неполярні ізолятори. Сама часта поломка нагрівальних елементів – обрив ніхромового нитки. Перевірку опору проводять щупом омметра, підведеного до висновків Тена. Цифра 1 на дисплеї свідчить обрив нитки.

03a92f541464b82fccbe0fdb7a6e4dd9 Зламався масляний обігрівач: причини поломок, пристрій радіатора, ремонт своїми рукамиТени різної потужності розташовуються паралельно або перпендикулярно один до одного

Фахівці стверджують, що ремонт Тена пов’язаний з труднощами, в результаті яких приходять до висновку, що дешевше купити новий масляний обігрівач.

Датчик падіння або положення

Елемент в нормальному положенні впливає на кінцевий вимикач, який замикає мережу. Якщо прилад «впав», ланцюг не замикається і масляний обігрівач не включається.

98d6d7a8c5485eca1eb44750ac7083fd Зламався масляний обігрівач: причини поломок, пристрій радіатора, ремонт своїми рукамиДатчик падіння складається з грузика і пружинного важеля

Елемент включений в ланцюг двома проводами. Якщо опір на кінцях датчика дорівнює 0, модуль справний, інакше деталь замінюють.

Причини несправностей масляних обігрівачів

Найпоширеніші поломки – це відійшли контакти. Причиною виникнення несправності може служити пил, що накопичується в корпусі приладу. Для запобігання несправності слід проводити профілактичну чистку корпусу пилососом 3-4 рази в рік.

Також причиною поломки можуть бути окислені контакти. Це відбувається від підвищеної вологості. Волога потрапляє на електропроводку, контакти і окислюються. Для усунення таких неполадок проводу зачищають і протирають спиртом, потім знову з’єднують в ланцюг.

Непостійне напруга в мережі може призвести до поломки запобіжника.

Як відремонтувати масляний обігрівач своїми руками

Етапи ремонту опалювального приладу:

 1. Перш ніж приступити до діагностики ушкоджень, масляний обігрівач відключають від електромережі.
 2. Проводять візуальний огляд електрошнура і вилки.
 3. Панель управління без зусиль від’єднують від корпусу, оглядають елементи ланцюга.
 4. Проводять діагностику мережі за допомогою омметра.
 5. Перевіряють клеми і міцність усіх контактів елементів по черзі.
  3c014e1b054fc21fcefbdca026af548c Зламався масляний обігрівач: причини поломок, пристрій радіатора, ремонт своїми рукамиДіагностику модулів ланцюга проводять по черзі, ретельно оглядаючи місця кріплення
 6. Проводять ремонт дефектів за допомогою шліфування, знежирюванні та припаювання контактів.
 7. При виявленні несправності елемента виробляють його заміну.
 8. При виявленні механічних пошкоджень отвір зашпаровують термостійким герметиком.

Рада! При ремонті стиків фахівці радять застосовувати «холодне зварювання». Матеріал розігрівають в руках, скачуючи в кульку, після чого щільно притискають до місця протечки, герметик твердне через 20 хвилин.

Якщо отвір вкрите іржею, необхідно попередньо ретельно зачистити поверхню наждачним папером. Щілина запаюють за допомогою латунного або срібного припою.

Ремонт масляних радіаторів своїми руками на відео:

Запобіжні заходи

Масляний обігрівач – затребуваний опалювальний прилад, який не включає складні технічні рішення. При ремонті корпусу необхідно проводити роботи в добре провітрюваному підсобному приміщенні.

При ремонті електропроводки слід відключити прилад від електромережі. Проводити ремонт необхідно в ізоляційних рукавичках.

Реставрацію вийшли з ладу модулів радіатора проводити в домашніх умовах небезпечно, в цьому випадку дозволена лише встановлення нових деталей.

Висновок

Якщо зламався масляний обігрівач, нескладний ремонт можна виконати своїми руками. Виявити причину несправності допоможе перелік типових поломок приладу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради