Як відмити графин зсередини: содою, шкаралупою яйця, оцтом

Щоб вручну почистити глечик для води від нальоту і не пошкодити кришталь, можна використовувати підручні засоби та харчові продукти. Щоб посудина не помутнів, також важливо дотримуватися температурного режиму. Найбільш ефективні методики очищення з використанням солі, соди або оцту, які повністю прибирають бруд, а також залишають скло прозорим і блискучим.

kak otmyt grafin iznutri: sodojj, skorlupojj yajjca, uksusom39 Як відмити графин зсередини: содою, шкаралупою яйця, оцтом

Як правильно мити?

При використанні посудомийної машини слід встановлювати максимально низьку температуру, а також спеціальний режим, призначений для скляного посуду. Однак постійне використання техніки призведе до втрати блиску графина.

Щоб максимально знизити ризик пошкодження скла, а також повністю очистити посудину, необхідно дотримуватися наступних правил:

 • Для миття слід використовувати теплу воду. Особливо небезпечний для кришталю різкий перепад від високої до низької температури, що провокує поступове потемніння скла.
 • Знімаються всі кільця і браслети, щоб не подряпати стінки.
 • Найкраще відмивати графин не в раковині, а тазу з пластику. В якості альтернативи рекомендується підкладати м’який гумою килимок. Однак воду слід постійно змінювати, щоб не допустити фарбування скла.
 • Починати відмивати графин потрібно зовні, а потім переходити на внутрішні стінки.
 • Краще всього застосовувати щітку з м’яким ворсом або губку.
 • Вологий скляний графин або вазу необхідно протерти м’якою тканиною. Всередину, якщо дозволяє шийку посудини, рекомендується помістити паперові рушники на 8-10 год. За цей час вбереться вся волога яка утворилася. Залишати ємність сушитися на решітці не слід.

Засоби для миття

Харчовий оцет

kak otmyt grafin iznutri: sodojj, skorlupojj yajjca, uksusom40 Як відмити графин зсередини: содою, шкаралупою яйця, оцтомКристали солі з винним оцтом утворюють ефективний засіб.

Щоб повністю очистити стінки скляного виробу, рекомендується застосовувати такі методики:

 • Оцет з білого вина. Графин омивається водою кімнатної температури, заповнюється і залишається на 15-20 хв. Потім рідина прибирається. Додається кухонна сіль в такому обсязі, щоб денце ємності було вкрите на 2-2,5 див Наливається оцет, при цьому його повинно бути в 2 рази більше. Ємність струшується протягом 1-2 хв, а потім обполіскують.
 • Чистка піском. Посудина наповнюється на 1/3 теплою водою, потім додається 1 ст. л. столового оцту. Графин залишають на 2-3 год. Всередину засипається 30 г очищеного піску. Ємність необхідно струшувати до повного очищення внутрішніх стінок, а потім прополоскати.
 • Миття глечика з фільтром для очищення води. Окремо змішується кухонна сіль і оцет, так щоб утворилася кашеообразная субстанція. Знімний фільтр прибирається, а сумішшю покриваються забруднені ділянки. Якщо ваза з вузьким горлечком, то для нанесення кашки використовується зубна щітка. Ємність промивається водою 40-45 °C через 20-25 хв.

Рецепт з содою

Для чищення судин з вузьким горлечком рекомендується використовувати наступну методику з застосуванням мацерированной паперу або порваній газети:

 • Всередину ємності заливається розведена до кашеообразного стану сода.
 • Додається папір, так щоб суміш покривала ? судини.
 • Графин залишають на 2-3 год, а потім струшується.
 • Вміст слід вимивати, а посудину обмити теплою водою.
 • Шкаралупа яйця

  kak otmyt grafin iznutri: sodojj, skorlupojj yajjca, uksusom41 Як відмити графин зсередини: содою, шкаралупою яйця, оцтомОболонка яйця діє на наліт як великий абразив.

  Скляна ємність промивається звичайною водою. Потім всередину засипається яєчна шкаралупа товстим шаром. Приблизна висота — 1,5—2 див. Потім додається вода кімнатної температури. Щоб додати блиск скла слід також видавити 3-5 крапель лимона. Верх посудини необхідно закрити. Трясти графин рекомендується до повного зникнення бруду, а потім його слід промити. В якості альтернативи яєчну шкаралупу можна замінити на білий рис.

  Лимонна кислота

  Щоб знищити наліт, а також надати графину блиск, рекомендується використовувати харчову добавку. Необхідно заповнити посудину з теплою водою, в якій розвели 1 пакетик лимонної кислоти. Ємність залишають на півгодини. Якщо бруд ще залишилася, то процедура повторюється. При вапняному нальоті, який утворюється при тривалому використанні судини без належного очищення, рекомендується з’єднувати лимонну кислоту з содою в рівній пропорції і заливати водою. Суміш виливається через 20-30 хв.

  Щоб видалити бруд, забівшуюся в кути судини, можна засипати територію спеціальні кульки для очищення декантера. Їх слід залити теплою вологою, а потім інтенсивно струшувати.

  Кубики льоду

  Для швидкого видалення плям слід набрати в ємність воду кімнатної температури, так щоб вона заповнила 1/3 об’єму. Потім всередину закидаються крижані кубики. Графин слід плавно крутити за годинниковою стрілкою до повного зникнення грязьових патьоків. Для посилення ефекту в ємність додають рідкі миючі засоби. Важливо наприкінці очищення промити посудину.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради