Як відмити водоемульсійну фарбу

Водоемульсійна фарба – недорогий та зручний вид лакофарбового покриття, що представляє собою водну емульсію дрібних полімерних частинок. Вона може використовуватися для фарбування поверхонь як усередині приміщення, так і на вулиці. Фарба не має різкого запаху, після її нанесення вода швидко випаровується, і на поверхні залишається гладка і тверда полімерна плівка. Ще одне важливе позитивне якість водоемульсіонкі полягає в тому, що на відміну від інших видів фарбових матеріалів, вона досить просто і швидко віддаляється. Це дозволяє без проблем поміняти колір стін, або замінити водоемульсійну фарбу на шпалери або інший вигляд покриття.

Способи видалення

fe044046f92e5e842ee0fd5361bfb979 Як відмити водоемульсійну фарбуВидалення фарби шліфувальною машинкою

Існує кілька способів видалення водоемульсивного фарбувального покриття. Вибір того чи іншого способу залежить від матеріалу стін і товщина пофарбованого шару.

Механічний спосіб

Застосовується для видалення водоемульсіонкі з поверхонь, стійких до механічних впливів – дерево, цегла, бетон і т. д. При цьому використовується спеціальний інструментарій: шпатель, шліфувальна машинка, перфоратор або дриль зі спеціальними насадками.

Перед тим як очищати фарбований шар зі стіни шпателем, необхідно:

 • змочити старе покриття водою за допомогою ганчірки або валика;
 • почекати 15-20 хвилин, щоб дати йому відмокнути;
 • очистити фарбу, рухаючи шпателем по стіні і рівномірно натискаючи на лезо інструменту.

На тих ділянках, де фарба не зчищається, потрібно відтерти її металевою щіткою. Змочувати треба не всю стіну відразу, а невеликі ділянки поверхні, щоб вона не встигала висохнути до того, як її почали відтирати.

Більш швидкий спосіб видалення фарбувального шару можливий при використанні електроінструменту. Шліфмашинка дозволяє почистити дерев’яні стіни, болгарка – бетонні, дрилем з насадкою можна обробити будь-які поверхні. Важливо: електроінструментами обробляються тільки сухі стіни.

Застосування розчинників

f0fe3b169695f3fa38df1fac0b0aaf0b Як відмити водоемульсійну фарбуЯкщо фарба нанесена товстим шаром, механічний спосіб видалення не буде досить ефективним. У цьому випадку доречно змивати її розчинювальними складами. Вибираючи, чим змити водоемульсійну фарбу, слід виходити з міркувань безпеки і застосовувати нетоксичні засоби:

 • ізопропіловий спирт;
 • мурашина кислота;
 • розчинники на основі диметилхлорида.

Одного літра змивки вистачає на обробку поверхні площею 5м2. Змивання відбувається в кілька етапів. Необхідно:

 • нанести розчинник на робочу поверхню за допомогою малярської кисті;
 • залишити його на час, вказаний в інструкції (як правило, не більше 20 хвилин);
 • зчистити прочинені водоемульсіонку шпателем.

Після закінчення роботи залишки розчину змиваються водою або засобом, зазначеним в інструкції до розчинника. Новий шар фарби або іншого покриття наноситься після повного висихання поверхні.

Термічний спосіб

Для його використання необхідний спеціальний інструмент – будівельний фен. Процес очищення відбувається в наступному порядку:

 • невеликі ділянки старого покриття нагріваються феном до здуття фарби;
 • відшарована фарба знімається шпателем;
 • залишилися частинки зачищаються наждачним папером або металевою щіткою.

Термічний спосіб – самий трудомісткий з усіх варіантів очищення. Застосовувати його треба дуже обережно, щоб не отримати опіків.

Народні засоби

da2c195229bc897f2d5967bcc13e61bc Як відмити водоемульсійну фарбуМило треба повністю розчинити у воді і спінити

Народні методи ефективні, якщо забарвлений шар, який потрібно видаляти, не занадто товстий. Також вони підійдуть при випадковому забрудненні під час ремонту поверхонь, не призначених до фарбування: настінного кахлю, лінолеуму або підлогової плитки у ванній, на кухні і т. д. Важливо: в останньому випадку свіжа фарба буде відмиватися краще.

Мильний розчин

Позбутися від старої водоемульсіонкі перед початком нового ремонту допоможе звичайний мильний розчин, так як відмити фарбу, виготовлену на водній основі, простіше всього за допомогою тієї ж води. Мило у складі розчину можна замінити пральним порошком. Процес виглядає наступним чином:

 • налити у відро теплу воду і додати в неї мило або порошок, ретельно вспенив;
 • за допомогою валика або губки густо нанести мильний розчин на поверхню стіни або стелі, яку належить очистити від фарби;
 • залишити поверхню в такому вигляді на 15-20 хвилин, щоб фарба краще відсирів і відійшла. Для прискорення процесу рекомендується відкрити усі двері та вікна в приміщенні – сильний протяг сприятиме вздуванию і відшаровування барвистого шару;
 • змити фарбу вологою ганчіркою або губкою, періодично споласківая її в чистій воді;
 • насухо витерти очищену ділянку сухою чистою серветкою до повного видалення слідів мила або порошку.

Якщо після висихання виявиться, що на поверхні залишилися мильні розлучення, змивку доведеться повторити вже чистою водою. Спосіб досить ефективний, його єдиний недолік – відносна тривалість процесу.

Йод

Потрібно приготувати смивочного розчин, ретельно розмішавши у відрі води 200 мл аптечної спиртової настоянки йоду. За допомогою губки, фарбувального валика або ганчірки як слід змочити цим розчином підлягає обробці поверхню. Проникаючи в шар старої фарби, йод буде сприяти прискореному розм’якшенню і полегшить процес видалення.

Клейстер

Спосіб зручний для видалення водоемульсійною фарби зі стелі. Нанести за допомогою пензля або валика на поверхню, покриту водоемульсійною фарбою, шар клейстеру або шпалерного клею, відразу ж приклеїти на неї газети. Коли клейстер висохне, різким рухом відірвати газети з прилиплим до них старою фарбою. Залишки зчистити шпателем.

При очищенні фарби зі стелі потрібно обов’язково захищати рот і ніс маскою-респіратором, а очі – спеціальними будівельними очками. Це допоможе вберегтися від засмічення дихальних шляхів і очей дрібними частинками фарби.

Як позбутися слідів водоемульсіонкі

Якщо після закінчення ремонту фарба виявилася на інших поверхнях, свіжі плями водоемульсіонкі можна прибрати таким чином:

 • Нанести на слід фарби невелику кількість води. Якщо пляма досить велике, змочити водою ганчірку і накрити нею всю забруднену поверхню.
 • Залишити такий компрес на деякий час, періодично змочуючи водою ганчірку, щоб не допустити її висихання.
 • Знявши ганчірку, обережно відчистити розмоклу фарбу м’якою щіткою або губкою, намагаючись не пошкодити поверхню. Абразивні матеріали використовувати небажано, так як вони можуть залишити після себе подряпини.
 • При фарбуванні стелі або його змивання під час ремонту необхідно захистити стіни та підлога приміщення від випадкового забруднення – зробити це буде набагато легше, ніж відмити з підлоги водоемульсіонку. Для цього потрібно покрити стіни і підлогу шаром поліетиленової плівки, ретельно закріпивши її за допомогою смуг скотча.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради