Чим відмити клей від скотча з пластику

Скотч – стрічка з однобічною або двосторонньою клейкою поверхнею. Забезпечує швидке і міцне зчеплення при з’єднанні її липкою сторони з різними матеріалами, що мають досить гладку структуру. Застосовується у багатьох сферах діяльності, в тому числі як засіб для пакування виробів і кріплення на них різних наклейок, що містять інформацію про предмет: його найменування, ціна, дані про виготовлювачах та інше. Застосування скотча спрощує роботу пакувальників і продавців товарів, але створює проблеми для їх споживачів.

Причини забруднення скотчем

5fbb3226c46e3901c31f15e091175ebf Чим відмити клей від скотча з пластикуВидаляється з поверхні скотч залишає сліди, які в подальшому досить складно прибрати

Стрічка скотчу замислювалася винахідником як спосіб швидкого та надійного кріплення, що виключає її випадкове відставання від поверхні. Тому скотч не завжди легко відклеїти – його доводиться віддирати з зусиллям. Після розпакування коробок і видалення етикеток, цінників і емблем, на меблів з пластику, посуді із скла та пластмаси, комп’ютерних моніторах, екранах телевізорів, пластикових вікнах, дитячих іграшках та інших предметах можуть зберегтися залишки клейкої маси. Такі сліди від скотчу бруднять речі і псують їхній зовнішній вигляд.

До клейового складу швидко прилипає пил, потім він висихає. Залишаються після цього на поверхні брудні розводи видалити тим важче, чим більше часу пройшло з моменту їх появи. Тому при покупці тієї або іншої обновки господареві потрібно відмити скотч від пластику в домашніх умовах так, щоб не завдати йому ушкоджень.

Способи очищення препаратами побутової хімії

Щоб було легше очищати з пластику плями, що залишилися від скотчу, їх треба відтирати відразу після розпакування і відклеювання етикеток. Швидко почистити пластмасу від цього виду забруднення допоможуть спеціальні засоби:

  • Російські хіміки представляють рідина «Антистикер», ефективно розчиняють клейовий шар, залишки якого легко стираються паперовою серветкою. Не рекомендується застосовувати для очищення полістиролу, оскільки рідина, будучи сильним розчинником, може пошкодити поверхню.
  • Рідина для зняття етикеток Label-Off виробництва Німеччини також швидко видаляє клей від скотчу, але відмивати нею пластмасу слід обережно, попередньо випробувавши дію препарату на невеликому малопомітній ділянці.
  • Спрей Avery-Zweckform від німецьких виробників – зручне у використанні економічний засіб. Аерозоль потрібно набрызгать з балончика на пляму від клею. Через дві-три хвилини складу розчиниться, і відтерти його не складе труднощів. Однак аерозоль досить агресивний, тому перед застосуванням слід випробувати його дію на невеликій ділянці пластикової поверхні.


Також існують спеціальні олівці для зняття клею. Їх можна купити в господарському магазині у відділі побутової хімії.

Прибрати сліди від односторонньої клейкої стрічки простіше, ніж відмити двосторонній скотч. Для цього треба використовувати уайт-спірит або ацетон. Завдавши рідина на ватний тампон, потрібно швидко і акуратно протерти ним поверхню. Бажано попередньо перевірити дію цих речовин на пластмасу, оскільки, залежно від її складу, ефект може виявитися занадто сильно: вони здатні розчинити не тільки клей, але і сам пластик.

Якщо є сумніви, не варто поспішати з використанням агресивних речовин, так як можна спробувати очистити поверхню від двостороннього скотчу більш щадними методами, використовуючи будь-які міцні спиртові суміші від горілки до потрійного одеколону. Це не завжди виходить з першого разу, але розумніше витратити деякий час, ніж в поспіху зіпсувати нещодавно придбану річ.

Народні засоби

e23c08902a11a7ecb243394abc22fc54 Чим відмити клей від скотча з пластикуОлія та інші народні засоби дозволять досить легко позбутися слідів скотча

Спеціальні препарати для видалення клею від скотча не завжди виявляються під рукою, до того ж коштують досить дорого, і купувати їх заради одноразового застосування невигідно. В побуті для цієї мети часто використовуються підсобні засоби:

  • Рослинним маслом видалити клей з пластику не набагато складніше, ніж відмити скотч за допомогою дорогих рідин і спреїв. Для цього потрібно на кілька годин прикласти до плями змочену в ньому серветку. Під впливом олії клейовий склад розкисає, і його легко змити мильним розчином. Однак цей спосіб не підходить у випадках, коли з тих чи інших причин неможливо після масла відразу ж відмивати поверхню водою – позбутися від застарілого жирного масляної плями буде важче, ніж відмити клей з пластику.
  • Допомогти очистити пластик від слідів скотчу допоможе звичайна стірательная гумка-ластик. Обробка гумкою допомагає видалити клей з пластикових вікон, дитячих іграшок та побутової техніки, не завдаючи шкоди ні пластмасі, ні людині. Єдине, що потрібно в цій ситуації, – запастися терпінням. З поверхні великого розміру стерти клейовий склад можна за допомогою електродрилі, оснастивши її гумовою насадкою, – ефект від використання буде аналогічним.
  • Бензин також добре змиває клейку масу із пластику. Взявши спонж (латексну губку), потрібно змочити її в засіб і протерти забруднене місце, а потім промити його водою. Бензин – вогненебезпечна речовина, поводитися з ним потрібно обережно, дотримуючись правил безпеки, щоб не допустити займання. Працювати з цією рідиною краще на свіжому повітрі, так як вона має сильний запах. Обробляти бензином кольоровий пластик не рекомендується, так як є ризик, що разом з клеєм зітреться фарба, і на поверхні з’являться білі смуги.
  • Клейова маса успішно піддається впливу високих температур. Для нагрівання поверхні можна використовувати фен для сушіння волосся, поставивши його на максимальну потужність і направивши струмінь гарячого повітря на пляму. Така обробка повинна тривати близько 5 хвилин. Також можна протягом 5 хвилин потримати предмет з плямою клею над парою. Розігрітий склад легко стирається з поверхні. Однак якщо є сумніви в якості пластику, його краще не піддавати тепловій обробці – це може призвести до зміни кольору і деформації.
  • Непогано справляється з клеєм гарячий мильний розчин. Наносячи його на поверхню плями, потрібно потерти забруднене місце. Не варто при цьому дуже старатися – зусилля повинні бути середньої інтенсивності.
  • Ще один доступний спосіб видалення клейового плями – наклеїти на нього смугу свіжого скотчу, потім різко зірвати. Частинки старого клею прилипають до стрічки, і таким чином відбувається очищення поверхні. Маніпуляцію доведеться повторити кілька разів, поки всі клейка речовина не виявиться на стрічці.

Після видалення клею поверхню необхідно остаточно очистити, щоб запобігти налипання пилу. Найкраще пластик відмиють миючі засоби, що мають у своєму складі цитрусову основу. Лимонна кислота розчиняє залишилися найдрібніші частинки клейової маси. Якщо миючих засобів з такою властивістю в будинку не виявилося, можна протерти пластмасу половинкою лимона або апельсина.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради