Як прати кросівки в пральній машині: температура, режим

Регулярне прання кросівок в пральній машині необхідна, так як взуття для спорту піддається впливу забруднень набагато більше, ніж інші види взуття. Виробники не схвалюють часту очищення спортивних черевиків, однак турбота про гігієну потрібна для забезпечення комфорту ніг, а також уникнення можливих грибкових заражень. Нижче наведено ефективні методи машинної обробки кросівок в домашніх умовах.

kak stirat krossovki v stiralnojj mashine: temperatura, rezhim58 Як прати кросівки в пральній машині: температура, режим

Засоби для чищення

Не можна забувати про сортування взуття перед пранням. Відмити білі кросівки від в’ївся бруду краще окремо від інших пар.

Прати кросівки в машинці необхідно з використанням рідкого гелю, оскільки такий засіб легко вимивається з тканин. Крім цього, порошок залишає розводи на поверхні. Вибір миючого має залежати, насамперед, від кольору виробу. Якщо почистити білі кросівки рідким порошком для кольорових тканин, то це призведе до їх фарбування.

Від виникнення нальоту після прання в жорсткій воді допоможе засіб для пом’якшення. Воно також захищає мембранну тканину від потрапляння мікроскопічних елементів. Прикладом може бути засіб Calgon. Помити кросівки білого кольору краще порошком з позначкою «для білого» на упаковці. А відбілити білі кросівки можна господарським милом. Досить натерти шматочок мила в відсік для порошку.

Температура і режим

kak stirat krossovki v stiralnojj mashine: temperatura, rezhim59 Як прати кросівки в пральній машині: температура, режимДля збереження цілісності взуття застосовують спеціальний мішок.

Перед пранням обов’язково виймаються шнурки. Швидко очистити їх від бруду можна вручну, за допомогою господарського мила або відбілювача. Для балансування, в барабані машинки не повинно знаходитися більше двох пар кросівок. Кожну пару необхідно вкласти в спеціальний мішок для прання взуття. Альтернативою для мішка стане рушник, який треба кинути з взуттям для запобігання ударів об барабан.

Чистити кросівки в машинці потрібно наступним чином:

 • Скласти взуття в машину, попередньо загорнувши її у мішки.
 • Включити коротку програму делікатного прання. Відіпрати бруд з кросівок можна при температурі до 40 градусів. Якщо машинка оснащена спеціальним режимом для взуття, то налаштування будуть автоматичними.
 • Переконатися, що включені низькі оберти, і режим віджиму вимкнений.
 • Засипати порошок. Кількість не повинна перевищувати норму, засипати рівно стільки, скільки при стандартній пранні.
 • По закінченні режиму дістати взуття для сушіння.
 • Хоч прати в машинці спортивні кеди і зручніше, не кожен матеріал переживе чистку. Пристрій не повинні потрапляти білі шкіряні кросівки. У разі якщо взуття має лише обробку зі шкіри, чистка в машині автомат також не рекомендується. Перш ніж випрати замшеве взуття в машинці, варто перевірити, чи добре вона прошита.

  Як сушити?

  kak stirat krossovki v stiralnojj mashine: temperatura, rezhim60 Як прати кросівки в пральній машині: температура, режимПрямі сонячні промені негативно впливають на зовнішній вигляд взуття.

  Після прання взуття в щадному режимі вона потребує сушіння. Необхідно вміти не тільки правильно мити кросівки, але й піддавати їх сушіння:

  • Правило номер один — не можна піддавати мокре взуття сушінні прямо під сонцем. Це призводить до потьмяніння кольору.
  • Після вилучення кросівок з пральної машини слід розкласти їх і витягнути мови. Кросівки висихають краще натуральним чином, а батареї або барабанна сушка просто їх знищують.
  • Рекомендується під час сушіння вкласти у взуття чистий папір. Завдяки цьому, вони не втратять форму після висихання.

  Для збереження форми краще не користуватися старими газетами, так як фарба може запросто віддрукуватися на свежевыстиранных кросівках. Підійде туалетний папір або паперові рушники.

  Догляд за кросівками передбачає акуратну носка, чищення та сушіння виробів. Треба особливо ретельно доглядати за білими кросівками, які збирають на себе весь пил і бруд. Пральна машина справляється з невеликими забрудненнями, але якщо взуття повністю забруднена — краще провести попередню очистку поверхні вручну, інакше машина не витримає навантаження. Зняти бруд з черевика можна м’якою щіткою і водою, а відбілити підошву допоможе паста для зубів або сода.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради