Лушпиння від насіння на городі — користь або шкода

shelukha ot semechek na ogorode  polza ili vred9 Лушпиння від насіння на городі — користь або шкода

Любителі погризти соняшникове насіння зазвичай лушпиння від них викидають. Але якщо у вас є свій городик, постарайтеся зібрати шкарлупки, щоб потім використовувати їх на своїй присадибній ділянці. Виявляється, і від відходів соняшника можна отримати чималу користь. Раціонально використовуючи їх на своїй ділянці, можна підвищити урожай. Але передусім необхідно ознайомитися з деякими нюансами використання лушпиння від насіння на городі.

Зміст

 • 1 Користь чи шкода?
 • 2 Як застосовувати лушпиння насіннячок
  • 2.1 Приготування компосту
  • 2.2 Мульчування
  • 2.3 Розкислення ґрунтів
  • 2.4 Розпушування ґрунту
  • 2.5 Дренаж

Користь чи шкода?

Поживних речовин в соняшникового лушпинні не так вже й багато. І по своїй структурі схожа з лушпиння

 • тирсою та стружкою,
 • лушпинням гречки,
 • корою дерев і берестой,
 • шкаралупою від переробки лісових горіхів,
 • яєчною шкарлупою,
 • соломою.

Основний компонент соняшникового скорлупок – целюлоза. Вона досить довго розкладається в грунті, при цьому витягає достатня кількість азоту, так необхідного для розвитку рослин. Це єдиний мінус лушпиння. Проте, досвідчені городники все-таки її використовують в якості

 • добрива,
 • мульчі,
 • разрыхляющего матеріалу,
 • дренажу,
 • для регулювання кислотності грунту.

Як застосовувати лушпиння насіннячок

Шкірку насіння в чистому вигляді не використовуються як добриво, але знаючи деякі секрети, використання лушпиння на своєму городі принесе чималу користь.

Приготування компосту

Готуючи компост із соняшникового кожурок, їх краще складати на окрему грядку або використовувати невеликий ящик. Оскільки самі шкірку довго розкладаються, краще спочатку дочекатися, коли вони повністю перепреют і перетворяться в органіку. А щоб добриво швидше збагатилося азотом, змішайте його зі свіжим гноєм.

Мульчування

А ось в якості мульчі лушпиння підійде краще всього. Розкладена на поверхні, лушпиння не розкладається, оскільки бактерії, її розкладають, знаходяться в ґрунті. Крім того, лушпиння в цьому випадку не витягує азот з грунту. В якості мульчі лушпиння розкладають шаром 2-3 см на поверхні грядки. Крізь неї не проб’ються бур’яни, а надходить волога буде затримуватися у грунті і повільно випаровуватися.

Трафарети на вікна до Нового року 2020 для вирізання

Крім того, після рясного дощу грядки не розмиваються. Але знову ж таки, при поливі зі шланга, під напором води мульчуючий шар розіб’ється. Тому по можливості організуйте крапельний полив або прикрийте зверху лушпиння шаром соломи.

Багато дачники, які використовують такий спосіб мульчування, відзначають, що пролити водою крізь такий шар мульчі досить складно. Тому, де немає можливості поливу грядок, мульчу з лушпиння краще не використовувати. А якщо зважилися, то перед самим мульчуванням добре пролийте грядку водою, волога в ній буде триматися майже тиждень.

Докладніше: Мульчування грунту – що це таке? Правила мульчування

shelukha ot semechek na ogorode  polza ili vred10 Лушпиння від насіння на городі — користь або шкода

Розкислення ґрунтів

Раніше вже відзначили, що сама по собі лушпиння не є хорошим добривом. Однак в якості добрива, а також для розкислення грунту використовують попіл після спалювання лушпиння, яка працює також, як і деревна зола. Ощелачивая кислий грунт, така дія золи просто необхідно.

А ось для землі з нейтральним складом золу краще змішувати зі свіжим гноєм. І краще це робити не частіше 1 разу в 3 роки. Завдяки внесенню золи рослина менше піддається шкідників, а також більш стійкий до змін погоди.

Детальніше: Як раскислить грунт на своєму городі

shelukha ot semechek na ogorode  polza ili vred11 Лушпиння від насіння на городі — користь або шкода

Розпушування ґрунту

Лушпиння соняшнику – відмінний засіб для розпушення важкої, глинистої грунту. Соняшникову лузгу зручніше вносити, легше рівномірно розподіляти по поверхні грядок під перекопування культиватором або вручну. Вона краще і рівномірніше закладається в грунт.

У деякому роді лушпиння навіть трохи краще піску. Ось тільки лушпиння, як і солома, працює 3 роки в порівнянні з піском, який внесений один раз буде рихлити грунт 10-15 років. Але зате лушпиння і солома при розкладанні збагачують землю поживними речовинам.

Засіб для чищення джакузі: домашні засоби

Дренаж

Шкірку від насіння зручно використовувати в якості дренажу, додаючи в лунки при посадці овочів, дерев, чагарників. Лушпиння розкладається тривалий час, покращуючи при цьому структуру грунту, підвищує її водо – і повітропроникність.

Спробуйте в якості дренажу при посадці розсади використовувати лушпиння. Покладіть на дно ємності, призначеної для розсади, 1-2 жмені лушпиння, змішайте її з такою ж кількістю землі. Це сприяє кращому повітрообміну, а також лушпиння вбере зайву вологу з землі. А зверху насипте родючу землю, після чого висаджують розсаду. Із-за присутності в лушпинні корисних елементів, розсада буде рости міцним і здоровим.


Щоб отримати максимальну користь від соняшникового лушпиння, її застосування в перший рік непомітно. Але зате пізніше вона все-таки принесе безсумнівну користь городу. Тому використовуйте лушпиння від насіння, не викидайте її. Тим більше вона легко збирається і зберігається без проблем.

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!