Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Поява дитини в сім’ї — щасливе і радісне подія, пов’язана, однак, з нескінченними турботами і вимагає ґрунтовної підготовки. Багато батьків вже заздалегідь купують все необхідне для новонародженого: коляску, ліжечко, одяг, забуваючи про такий потрібної речі, як пеленальний столик.

Здавалося б, в ньому немає необхідності, адже переповити дитину можна де завгодно, і зайві витрати ні до чого. Це вірно лише частково: великі фінансові вкладення дійсно не потрібні, якщо знати, як зробити пеленальний столик своїми руками.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii74 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Переваги використання пеленальних столиків

Переодягати немовляти доводиться дуже часто — як мінімум, п’ять-сім разів на день. Робити це, нахилившись над диваном, під силу не кожній матері — часто після пологів виникають тимчасові проблеми зі спиною, коли навантаження на хребет небажана. Спеціально обладнаний столик в цьому випадку — справжній порятунок, його висота (80-100 см) дозволяє уникати цих перевантажень.

Підлогові моделі столиків для сповивання дитини включають в себе не тільки пеленатор, але і ряд ящиків або поличок для розміщення всіх необхідних для цього процесу речей: підгузників, пелюшок, сорочечок і гігієнічних засобів.

Знаходження цих предметів на відстані витягнутої руки не тільки зручно, але й доцільне з точки зору безпеки малюка — його не доведеться залишати без уваги на те час, поки відбувається збір по дому необхідних речей.

Додаткову безпеку, на відміну від звичайного столу, забезпечують бортики пеленатора, що проходять по трьох його сторін і не допускають випадкового падіння дитини.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii75 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Зручність — головний критерій практично будь-яких меблів, і пеленальний столик повністю йому відповідає. Він компактний (можна вибрати модель, відповідну розмірам приміщення) і багатофункціональна, дуже зручний для проведення лікувальної або профілактичної гімнастики і масажу.

Використовувати дану конструкцію можна досить тривалий час (до року), а після, при бажанні, переобладнати в звичайний комод.

Види столів для сповивання

Сучасні конструкції пеленальних пристосувань не обмежуються стандартним класичним столиком, комодом з трьома бортами, але навіть ця модель зустрічається в різних видах. Наприклад, може бути більша кількість бортів або розширений за рахунок раскладывающейся поверхні пеленатор.

На сьогоднішній день у продажу є не тільки підлогові, але і підвісні і переносні столики.

Підвісний

Стіл кріпиться до вертикальної поверхні і за рахунок цього не займає багато місця. Як і будь-яке інше сповивальне пристосування, він забезпечений бортиками і м’якою поверхнею. Знизу можуть перебувати кишеньки для зберігання підгузників та інших дрібниць.

При установці настінного пеленального столика особливу увагу варто приділити надійності кріплень.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii76 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Відкидний

Це різновид підвісної столу, але з можливістю прибрати його, з’єднавши з настінного панеллю за рахунок механізму, оснащеного газліфта (щоб уникнути випадкового схлопування або, навпаки, відкриття).

Входять до складу конструкції полички роблять її ще більш зручною і функціональною. Це дуже компактний варіант, який підходить не тільки для дитячої, але навіть для ванної кімнати.

Для цієї моделі, так само, як і для підвісний, велике значення має сама поверхня, до якої кріпиться конструкція — вона повинна бути міцною і витримувати вагу дитини, тому такий столик не рекомендується до установки на гіпсокартонні перегородки.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii77 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Переносний

Являє собою дошку з бортиками і м’якою поверхнею, з кріпленнями для стійкості. Цей варіант дуже зручний для малогабаритних квартир: пеленатор надійно фіксується на бильця ліжечка, не віднімаючи простору приміщення, а також стане в нагоді в тому випадку, якщо потрібно відправитися в поїздку.

До того ж, це найбільш легкий і простий для самостійного виготовлення вид пристосування для сповивання.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii78 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Комод

Це класична модель з висувними ящиками і вбудованим або знімною м’якою дошкою для сповивання з бортиками. З усіх перерахованих вище — сама містка конструкція, але і сама об’ємна, тому навіть компактні моделі комодів мало підходять для невеликих приміщень.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii79 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Інші типи конструкцій

Етажерка — це конструкція з відкритими полицями. За рахунок відсутності закритих ящиків, вона легша, ніж комод, і візуально не захаращує простір.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii80 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Складаний пеленальний столик дає можливість розкладки конструкції. Це можна віднести і до плюсів даної моделі, і до мінусів: у разі непотрібності вона забирається і не займає місце, але в той же час, постійно розбирати і збирати її не дуже зручно.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii81 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Трансформер — це модель, що сполучає в собі кілька варіантів меблів. Наприклад, вона може трансформуватися після підростання дитини письмовий стіл або бути поєднаною з ліжечком.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii82 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Останній варіант моделі найбільш складний для самостійного виготовлення. У разі вибору даної конструкції краще всього віддати перевагу готовим виробам або замовити її у фахівців.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii83 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

З якого матеріалу зробити

При виборі матеріалу виготовлення головним критерієм є безпека, тому він повинен бути екологічним, не містить ніяких шкідливих чи токсичних домішок. Чим матеріал натуральніше, тим краще.

Краще всього — натуральне дерево, проте не кожен бюджет витримає таке навантаження. Тому можна використовувати замінники, такі як ДСП (деревно-стружкова плита) або ж МДФ (деревоволокнистих плит середньої щільності) — вони обійдуться набагато дешевше, а по безпеці і надійності цілком відповідають нормам.

Цими ж критеріями рекомендується керуватися при виборі покриттів — фарби, лаку і м’якій поверхні дошки.

Ні в якому разі не можна використовувати фарбу з токсичним складом або неприємним запахом, а матеріал для пеленальною дошкою, в тому числі і наповнювач, не повинен викликати алергійну реакцію.

Найкраще м’яку поверхню виконати з холлофайбер (він гіпоалергенний) і натуральної тканини (для верхнього шару).

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii84 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Що потрібно врахувати перед виготовленням столика

Не потрібно поспішати і починати збирати обрану конструкцію відразу ж, як тільки з’явилася така ідея. Щоб уникнути виникнення неприємних випадковостей і подальшої переробки варто врахувати деякі моменти перед тим, як приступити безпосередньо до виготовлення.

Нюанси:

 1. Столик повинен бути надійним і стійким. Міцність конструкції — одна з першорядних завдань, що стоять перед виробником. У разі вибору підвісний моделі це стосується, в першу чергу, кріпильного механізму.
 2. Розміри столика повинні сприяти зручному положенню дитини при сповиванні. При самостійному виготовленні можна підібрати потрібну висоту конструкції і ширину, а ось глибину краще зробити стандартну або трохи більше, але не менше 60 см, так як малюк може швидко «перерости» пеленатор.
 3. Поверхня столика рекомендується робити м’якою, але при цьому, з досить жорсткою основою. Якщо матрацик планується шити самостійно, то між зовнішньою тканиною і наповнювачем потрібно прокласти клейонку, або ж, що ще краще, взяти вологовідштовхувальне тканина.

І, звичайно, не варто забувати про безпеку всіх використовуваних матеріалів, а також про зниження травмонебезпечності конструкції. Для цього застосовується відшліфовування гострих кутів, згладжування поверхонь, утоплення кріпильних деталей і використовується мінімум фурнітури.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii85 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Як зробити своїми руками столик-комод

Самостійне виготовлення комода — процес нешвидкий і досить трудомісткий: для його якісного виконання потрібно володіти деякими столярними навичками.

Найпростіший спосіб — до звичайного готовому комоду приробити дошку-пеленатор з бортиками і забезпечити її матрасиком. Але якщо хочеться спорудити конструкцію «з нуля», знадобиться додатковий набір інструментів і матеріалів.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii86 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Необхідні інструменти та матеріали

Крім обраних пиломатеріалів (деревина, ДСП або МДФ) потрібні відповідні столярні інструменти і додаткові матеріали, наявність і кількість яких безпосередньо залежить від зовнішнього вигляду запланованої конструкції.

Обов’язково будуть потрібні:

 • електролобзик або пила для випилювання заготовок;
 • наждачний папір;
 • шліфувальна машинка;
 • шуруповерт, викрутка;
 • саморізи або шурупи;
 • грунтовка для деревини;
 • рулетка, будівельний прямокутник, олівець;
 • меблеві куточки;
 • конфірмати;
 • напрямні для висувних ящиків (по дві штуки на кожен);
 • фурнітура.

Підготовка заготовок

Для початку потрібно зробити креслення майбутнього комода або ж вибрати і роздрукувати з інтернету ту модель, яка найбільш відповідає особистим уподобанням. Представлена нижче модель є класичною — це комод з ящиками і розширеної полицею для сповивання.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii87 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Далі проводиться розпил матеріалу за розмірами, заданим на кресленні (при необхідності їх можна підкоригувати) і закруглення кутів. Для цього процесу краще всього використовувати електричний лобзик, а не пилу, так як нею округлі лінії акуратно вирізати не вийде.

Після розпилювання повинні вийти такі деталі:

 • бокові сторони 798 х 460 см — 2 шт;
 • задня сторона 732 х 848 см — 1 шт;
 • дно ящиків 790 х 448 — 4 шт;
 • дно комода 818 х 460 — 1 шт;
 • верхня полиця 850 х 480 — 1 шт;
 • додаткова полиця 850 х 283 — 1 шт;
 • фасади 177 х 846 — 4 шт;
 • бічні панелі ящиків 120 х 418 — 8 шт;
 • задні панелі ящиків 120 х 818 — 4 шт;
 • бортики основні 80 х 414 — 2 шт;
 • відкидні борти 79 х 394 — 2 шт;
 • задній борт 243 х 850 — 1 шт.

Якщо є можливість і бажання, то задню панель і ящики можна зробити з оргаліту.

Тепер необхідно гарненько відшліфувати заготовки. Для цього потрібно спочатку грубозерниста наждачний папір або шліфувальний круг, а для фінішної обробки — більш дрібна.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii88 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Створення пазів

Пази для вставляння однієї заготовки в іншу потрібно зробити в бічних деталях і в задній панелі комода — в них стане майбутня стільниця. Для їх формування потрібна електролобзик або ножівка по дереву і стамеска.

Розміри паза наступні: ширина входу — на 1-2 мм більше товщини дошки, а глибина — близько 7-8 мм. Отримані пази потрібно відшліфувати або ошкуріть.

Місця для кріплень

На заготовки потрібно нанести розмітку місць, де будуть розташовуватися кріплення.

Мають бути позначені місця для наступних елементів конструкції:

 • меблевих куточків — 2 шт — ними буде кріпитися верхня полиця до боковин;
 • міжсекційних стяжок — 2 шт — кріплення додаткової полиці;
 • напрямних під ящики — 8 шт;
 • конфірматів — інших місць фіксації.

Всю розмітку необхідно зробити максимально точно. Зазначені місця кріплення на бічних сторонах і бортах майбутнього виробу повинні «віддзеркалювати» один одного, в іншому випадку, в готовому комоді неминучі перекоси.

Після завершення розмітки і ретельної повторної перевірки всіх вимірів можна перейти до висвердлювання отворів. В бортах основи і додаткової полки під міжсекційні стяжки (поворотна вісь) вони робляться наскрізними, так само, як і в бічних площинах під конфірмати.

У торцях полиць отвори заглиблюються на 4-6 см, їх діаметр і глибина повинні відповідати розмірам кріплень. Для направляючих додатково висвердлювати розмітку не потрібно — за допомогою саморізів вони відразу кріпляться по наміченій лінії.

Збірка столу-комода

Якщо всі попередні етапи були виконані самостійно, то складання конструкції здасться порівняно легкою справою.

Послідовність дій:

 1. На внутрішню поверхню бічних сторін встановити направляючі.
 2. Зібрати ящики.
 3. Встановити нижню полицю (дно комода).
 4. На верхній полиці конфирматами зафіксувати бортики.
 5. З’єднати бокові сторони з верхньою полицею.
 6. Закріпити задню панель на каркасі.
 7. Зібрати додаткову полицю і зафіксувати на основі з допомогою стяжки.
 8. Встановити фурнітуру.

При необхідності до конструкції можна приробити ніжки (металеві або пластикові) для вільної циркуляції повітря під комодом або коліщатка для мобільності. Фінішна обробка фарбою або лаком — за бажанням. Якщо комод збирався з деревини, перед нанесенням фарби обов’язково потрібно ошкуріть виріб і пройтися по поверхні грунтовкою.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii89 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Виготовлення столиків інших видів

Якщо приміщення не дозволяє встановити пеленальний комод, можна розглянути процес виготовлення більш компактних моделей.

Відкидний настінний

Він чудово економить місце в кімнаті, але потрібно обов’язково переконатися в міцності перегородки, на яку буде кріпитися конструкція — бажано, щоб вона була цегляною або бетонною.

Крім стандартних матеріалів і деталей, для цієї моделі будуть потрібні газліфти, які встановлюються на виріб щоб уникнути мимовільного «схлопування».

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii90 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Для зручності в стаціонарній частині столика можна зробити кілька поличок. Крім необхідної функції зберігання речей, вони будуть виконувати ще й роль додаткового фіксатора, оскільки підвищують міцність конструкції.

Інструкція по збірці:

 1. Вирізати заготовки по кресленню, зробити закруглення кутів, обробити шліфувальною машинкою.
 2. Зробити розмітку для кріплень, просвердлити необхідні отвори.
 3. Зібрати раму з поличками, використовуючи меблеві куточки або конфірмати (будь-які надійні кріплення).
 4. З’єднати раму із задньою панеллю.
 5. Зафіксувати бортики на пеленаторе.
 6. За допомогою меблевих петель з’єднати каркас і кришку.
 7. Встановити газліфти.

Залишилося тільки зафіксувати конструкцію на поверхні надійним кріпленням. Бажано, щоб воно було розраховане на вагу не менше 20 кг.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii91 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Переносний

З виготовленням такого пеленального пристосування впорається навіть той, хто нічого не розуміє в столярній справі. Конструкція являє собою дошку з обмежувальними бортиками (двома або трьома) і матрасиком. Розмір дошки становить приблизно 60 х 95 см, а висота планок — 6-10 див.

Опис процесу складання:

 1. Випиляти заготовки: основа, бічні планки і планку узголів’я (можна обійтися і без неї).
 2. Відшліфувати поверхню і гострі кути.
 3. З’єднати бортики з основою за допомогою шурупів або саморізів.

Якщо є бажання і можливість, то на основу знизу можна встановити кріпильний механізм або випиляти пази (для надійності кріплення, наприклад, на перекладинах ліжечка).

Найчастіше таку конструкцію обтягують тканиною замість фарбування — це досить зручно, особливо, якщо зшити знімний чохол. До того ж, за рахунок тканини столик буде менше ковзати по рівній поверхні.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii92 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Матрацик може бути як змінним, так і зафіксованим на поверхні пеленатора.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii93 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Декорування

Основні способи декорування пеленальних столиків полягають у покритті їх фарбою і лаком. Колір покриття вибирається або в тон меблів, або робиться акцентним.

Тут діє той же принцип, як і у випадку з будь-якої іншої меблями: темний колір краде розміри, але збільшують приміщення, а світлі відтінки — навпаки.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii94 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Дуже популярне декорування аплікаціями (мотив і техніку можна вибрати на свій розсуд), а так само тканиною. Найчастіше вона підбирається в тон шпалер або меблевої оббивки.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii95 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Як зшити матрац для пеленатора

Такий матрацик стане в нагоді не тільки тим, у кого є спеціальне пристосування для сповивання. Його можна покласти і на простий стіл.

Пошиття матраца не складний, але потрібно обов’язково врахувати наступні моменти:

 • вибирати тканину треба з максимально натуральним складом;
 • наповнювач повинен бути з матеріалів, що не викликають алергію;
 • крій необхідно проводити з цілісного полотна, щоб не було швів в місцях зіткнення з шкірою немовляти.

Тканина для матраца краще вибирати вологовідштовхувальне. Можна зшити додатково чохол на блискавці (для зручності прання) і прокласти всередині клейонкою. В якості наповнювача чудово підійде поролон або холлофайбер.

Необхідні інструменти та матеріали

Знадобляться:

 • основна тканина для підкладки (по 1,5—2 м);
 • наповнювач (1,5 м);
 • сантиметр, ножиці;
 • крейда;
 • нитки, шпильки, голки;
 • швейна машина.

Так само потрібно праска для відпарювання тканини і разутюживания швів.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii96 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Інструкція пошиття матраца

Після того, як вибрана тканина і вирахувані розміри матраца, можна приступати безпосередньо до крою та пошиття вироби.

Порядок дій:

 1. Викроїти заготовки для матраца і бортиків з основної тканини, підкладкової і наповнювача, не забуваючи про прибавках на шви по краях бортиків.
 2. Між двома деталями підкладки прокласти наповнювач і прострочити кілька разів отриманий «сендвіч».
 3. Деталі з основної тканини прострочити по трьом сторонам, щоб вийшла «наволочка», вивернути заготівлю і вставити у неї «сендвіч».
 4. Підігніть необроблений край всередину і зашити. Прострочити по периметру.
 5. Деталь зігнути вздовж бортика (у довжину) навпіл на виворіт, прострочити бічні шви і частина поздовжнього, залишаючи в середині нього не зашитий проміжок шириною близько 15-20 див. Обробити шви і вивернути.
 6. Набити бортик наповнювачем, зашити отвір.
 7. Пришити бортик до основи матраца вручну так, щоб шов проходив знизу і не стикався з шкірою малюка.

Матрацик можна декорувати стрічками, аплікаціями або м’якими іграшками. Вибір оформлення — на власний розсуд. Головне, щоб декор не був травмонебезпечним.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii97 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Рекомендації по виготовленню пеленального столика

У процесі самостійного виготовлення столика необхідно пам’ятати деякі важливі моменти.

Рекомендації для роботи:

 • необхідно правильно розрахувати параметри конструкції і зробити грамотний креслення;
 • якщо за основу взята вже готова схема, то потрібно чітко дотримуватися зазначених розмірів при випилюванні деталей;
 • якщо немає впевненості у своїх можливостях, то краще довірити розпил професіоналам;
 • конструкція не повинна бути травмонебезпечною, тому всі гострі кути вимагають заокруглення та відшліфовування;
 • шліфувальні роботи не варто робити в домашніх умовах, так як від летить пилу і дрібних частинок деревини може постраждати меблева оббивка — для цієї мети краще підійде нежитлове приміщення;
 • слід уникати використання токсичної фарби і лакового покриття;
 • кріплення шурупами і стяжкою дасть можливість конструкції бути «збірно-розбірної»;
 • не варто забувати про надійності і міцності кріпильних механізмів при виготовленні і установці настінного пеленатора;
 • всі зовнішні капелюшки саморезов або шурупів краще закрити спеціальними пластмасовими накладками;
 • матрац для сповивання рекомендується робити в міру жорстким з м’якою поверхнею;
 • для пошиття матраца краще вибирати натуральні тканини, гіпоалергенні і вологостійкість;
 • чохол, зшитий для надягання на матрацик, полегшить процес прання і відпарювання.

На сьогоднішній день в магазинах пропонується величезний вибір різноманітних моделей пеленаторов. Однак столик, виготовлений своїми руками, не тільки обійдеться набагато дешевше купленого, але і стане ексклюзивним витвором з вкладеною в нього частинкою душі.

pelenalnyjj stolik svoimi rukami: nastennyjj otkidnojj, skladnojj i drugie konstrukcii98 Пеленальний столик своїми руками: настенний відкидної, складний та інші конструкції

Відео про пеленальному столику

У відеоролику пропонується огляд моделі столики для сповивання, виготовленого своїми руками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради