Як почистити раковину на кухні від засмічення в домашніх умовах

З часом раковина на кухні навіть у акуратною господині засмічується. Постійний злив води з залишками їжі та продуктів життєдіяльності призводить до утворення нальоту на трубах і пробці. Якщо проблема виявлена, не варто відразу звертатися за допомогою до сантехнікам. Знайти рішення нерідко вдається самостійно і без зайвих фінансових витрат.

Як почистити раковину від засмічення в домашніх умовах

kak pochistit rakovinu na kukhne ot zasora v domashnikh usloviyakh119 Як почистити раковину на кухні від засмічення в домашніх умовахІноді, щоб усунути засмічення, доводиться розбирати сифон

Є три види засмічення:

 • Технологічні. Пов’язані з помилками монтажу комунікацій, зносом системи або зовнішніми пошкодженнями. Виправити дефекти можна, тільки змінивши конструкцію.
 • Механічні. З’являються із-за попадання в труби великого предмета. Позбутися від такого забруднення можна, застосувавши спеціальний трос.
 • Експлуатаційні. Зустрічаються найчастіше. Пробка з’являється з-за поступового накопичення в мийці і трубопроводі жиру, залишків їжі, волосся. З часом просвіт в конструкції зменшується.

Спочатку потрібно визначити місце сміттєвої пробки. Вона знаходиться в самому будинку або за його межами. Якщо вода стоїть тільки в мийці, проблему вирішують самостійно. В першу чергу перевіряють сифон і гофру. Для цього виконують кілька дій:

 • Під сифон ставлять таз. Відкривають кришку, що знаходиться в нижній частині сифона.
 • Очищають конструкцію. Для цього бажано скористатися паличкою з намотаною тканиною, добре вбирає воду.
 • Видаляють бруд із гофри, яка з’єднує сифон і трубу. Тут найчастіше накопичуються залишки їжі та жиру.
 • Якщо після проведення процедури немає результату, те ж саме виконується з елементами умивальника у ванній кімнаті. При цьому комунікаційну систему очищають за допомогою спеціальних хімзасоби.

  Особливості застосування засобу «Кріт» для чищення труб

  kak pochistit rakovinu na kukhne ot zasora v domashnikh usloviyakh120 Як почистити раковину на кухні від засмічення в домашніх умовах“Кріт” – агресивний хімічний засіб, застосовувати його можна тільки в печатках

  «Кріт» – речовина, призначена для прочищення каналізаційної системи без демонтажу сифона. Виріб продається у вигляді рідини, порошку, у гранулах або гелеобразного речовини.

  Колір концентрату – темно-коричневий. «Кріт», як неорганічна луг, здатний вичистити мийку і труби при наявності в них харчових і побутових продуктів. Він видаляє жири рослинного і тваринного походження, білки, колагенові волокна. Так як ця речовина агресивне, перед очищенням раковини вивчають інструкцію, в якій вказані особливості використання.

  Вміст збовтують і заливають в отвір раковини. Нержавіюча сталь без шкоди для поверхні витримує вплив такого агресивного речовини. Але при цьому дотримуються заходів безпеки. Кількість продукту для однієї процедури – 250 мл Його залишають в системі на 2 години, після чого промивають водою.

  «Кріт» небезпечний для людини, так як містить агресивний компонент – гідроксид натрію, який викликає хімічні опіки. Застосовувати його потрібно з обережністю, надівши рукавички.

  Коротка характеристика інших хімзасоби

  kak pochistit rakovinu na kukhne ot zasora v domashnikh usloviyakh121 Як почистити раковину на кухні від засмічення в домашніх умовахТирет добре видаляє складні засмічення

  Раковину можна почистити без вантуза. Для цього спочатку усувають залишки води з мийки, а потім використовують промислові вироби:

  • «Хвилина гель». Для отримання результату досить залити 0,5 л суміші в отвір і залишити на 2 години. Якщо раковина засмітиться щільною пробкою, таку речовину навряд чи допоможе.
  • «Флуп». Порошкоподібна суміш, яка активно використовується для очищення пластмасових конструкцій. Реагент добре розчиняє волосся, різні види жиру, залишки їжі. Бореться з шкідливими мікроорганізмами і усуває неприємні запахи. У сток висипають пачку порошку і заливають 2 л води температурою до 80°С.
  • «Чистин». Справляється з забрудненнями різного походження. Для проведення однієї процедури досить 250 мл суміші. Її заливають в систему і залишають на 15 хвилин. Змивають засіб великою кількістю води.

  Всі описані реагенти належать до групи бюджетних товарів. Вони справляються з простими пробками. Якщо ці засоби не допомогли, спробуйте одну з таких речовин:

  • «Tiret» застосовують для чищення пластикових труб. Інструкція вказує, що для однієї процедури досить 250 мл концентрату. Його заливають в стік і залишають на 20 хвилин. Потім комунікаційну систему добре промивають гарячою водою. Продукт відноситься до дорогих промтоварів. Це його єдиний недолік.
  • «Містер мускул» – популярний химсредство, яке може прибирати навіть складні пробки. Призначений для використання в пластмасових системах. Є універсальний «Містер мускул», який підходить для всіх видів конструкцій. Перед застосуванням мийку очищають від видимих відходів. У сток висипають всю пачку гранул. Після заливають склянкою води. Через 30 хвилин промивають труби. Такий продукт вважається ефективним, але його вартість досить висока.

  Як показує практика, найбільш дієвими є гелеообразные і рідкі речовини. Вони володіють високою плинністю, тому легко проникають у важкодоступні місця раковини або умивальника. Рідкі засоби в основному використовують для усунення жирових пробок.

  При використанні хімічних виробів потрібно пам’ятати кілька важливих правил. Суміш ретельно змивають. Це необхідно, щоб не пошкодити труби.

  Перед купівлею товару вивчають його інструкцію і призначення. Якщо виробник зараховує продукт до профілактичних, прибрати з його допомогою навіть невеликі пробки буде складно.

  Важливо витримувати всі вимоги, зазначені в керівництві до застосування. Особливо це стосується часу, дозувань і правил безпеки.

  Як усунути засмічення народними засобами

  kak pochistit rakovinu na kukhne ot zasora v domashnikh usloviyakh122 Як почистити раковину на кухні від засмічення в домашніх умовахСода – ефективне народний засіб від засмічення

  Прочищення комунікацій хімічними речовинами не завжди виправдана. Це пов’язано з особливостями матеріалу, з якого складається конструкція. Наприклад, пластикові вироби не здатні витримувати агресивні концентрати. У таких випадках кращим варіантом є народні засоби.

  Ось кілька рецептів:

  • Простий спосіб позбутися від небажаної пробки – використовувати сіль, соду і оцет. Всі інгредієнти змішують. Для однієї операції досить 200 г солі, 200 г гідрокарбонат натрію і 50 г винного оцту. Одержаний розчин вводять в отвір раковини. Для підвищення ефективності в систему також заливають 0,5 л крутого окропу. Час очікування – півгодини. Змивають засіб великою кількістю води.
  • Спочатку прибирають зайву рідину з раковини. Потім в систему вводять 200 г гідрокарбонату натрію і 1 склянку оцтової кислоти. Отвір у мийці щільно закривають. Через 30 хвилин вливають 0,5 л окропу. В ході реакції речовин утворюється з’єднання ацетату натрію і вуглекислого газу. Після такої процедури прочищати мийку від грубих забруднень буде легше.
  • Соду може замінити препарат «Алка – Зельтцер». В раковину поміщають 2 таблетки медикаменту і заливають 200 мл оцту. Через кілька хвилин спускають гарячу воду. Такий метод допомагає не тільки вичищати засмічення, але й усувати неприємні запахи.
  • Якщо пробка не піддається, у раковину засипають 100 г солі і гідрокарбонату натрію. Заливають всі 1 склянкою крутого окропу. Час дії розчину – 1 ніч. Краще всього застосовувати кам’яну кухонну сіль.

  Дешеві домашні засоби безпечні. Вони не чинять негативного впливу на матеріал раковини, пластик сифона і ущільнювальні прокладки.

  Профілактичні заходи

  kak pochistit rakovinu na kukhne ot zasora v domashnikh usloviyakh123 Як почистити раковину на кухні від засмічення в домашніх умовахПеріодично заливайте в отвір окріп, щоб усунути жировий наліт

  Профілактичні процедури потрібно проводити систематично, не рідше одного разу на тиждень, тоді раковина буде рідше забруднюватися. Засмічуватися конструкція може навіть від самих м’яких і дрібних залишків їжі, тому краще відразу видалити їх, а краще взагалі не допускати їх потрапляння. Для цього встановіть в отвір раковини сітку-фільтр, яка буде утримувати всі відходи.

  В раковину категорично заборонено виливати кулінарний жир. Він застигає на стінках сифона і поступово обростає залишками їжі, перетворюючись в темну міцну масу. Якщо жир все-таки потрапив у сток, потрібно відразу ж спустити гарячу воду і засипати в нього соду і сіль.

  Застосовуючи профілактичні заходи, ви позбавите себе від необхідності часто використовувати хімічні засоби для очищення.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради