До чого падає ножа на підлогу: прикмети і значення

З глибини століть до нас дійшли прикмети, що зберігають в собі мудрість предків. Безліч повір’їв, які передаються з покоління в покоління, пов’язане з домашнім начинням, в тому числі і зі столовими приладами.

У минулі часи, коли з рук господині падав ніж, вона не нарікала на власну незграбність. В житті нічого просто так не трапляється, і подія подія обов’язково спричинить за собою наслідки. Наприклад, падіння ножа означає, що треба приготуватися до прийому гостей. Але у такої події є й інші трактування. Зміст прикмети залежить від обставин, статі людини і багатьох деталей.

b10bf038487498db3a2d0dfa156028d6 До чого падає ножа на підлогу: прикмети і значення

Магічне значення ножика

Предмети, застосовувані в побуті, здавна мають певний символізм. Не став винятком і найдавніший інструмент людини — ніж.

У старих народних повір’ях він постає незамінним другом і соратником, що вимагає уваги і поваги. Клинок був символом вільного і повноправного людини. З його допомогою захищалися від ворогів і добували їжу. Тому кожен чоловік носив з собою це холодна зброя.

Крім різних господарських потреб та приготування їжі, ніж використовували в магічних обрядах. Він служив оберегом, його клали під подушку немовляти, щоб захистити від пристріту і впливу зла. Клинок, встромлений в підвіконня або одвірок, захищав від нічного вторгнення чаклунської сили. Тому не дивно, що навколо предмета виникло стільки забобонів. Прикмета, якщо впав ножа на підлогу, — найбільш поширена в побуті.

До чого падає ніж

Всі знають, якщо впав ножа на підлогу, то слід готуватися до приходу гостей. Але значення прикмети багато в чому залежить від статі людини, з рук якого випав столовий прилад.

Значення прикмети для чоловіків

Для представників сильної статі така ситуація у більшості випадків віщує приємну зустріч з давнім приятелем або хорошим знайомим:

 • Коли предмет впав на підлогу рукояткою вниз, варто чекати старого друга, після візиту якого залишаться приємні емоції і спогади.
 • Якщо падіння супроводжувалося сильним гуркотом і дзвоном, то зустріч не принесе нічого хорошого. Спілкування друзів може закінчитися сваркою.
 • Коли предмет впав практично безшумно, в гості загляне старий приятель. Зустріч пройде в сприятливій обстановці, всі учасники приємно проведуть час.

Тлумачення для дівчат і жінок

Для дівчини прикмета передрікає зустріч з коханим. Після такої події слід розраховувати на швидке заміжжя.

dc117345223d0b4b59718304a6f59ce2 До чого падає ножа на підлогу: прикмети і значення

Якщо кухонний ніж вислизнув з рук жінки, її чекають романтичні стосунки, які не триватимуть довго. Але якщо кухонний прилад виявився на підлозі ввечері, то випадкові зв’язки приведуть до грошових проблем. Два ножі, впали одночасно, пророкують господині друге заміжжя.

Трактування з урахуванням деталей

Щоб детальніше розтлумачити значення прикмети, потрібно врахувати, як упав ніж, його розташування і стан після падіння.

Як саме впав ніж

Столовий прилад може впасти по-різному. На це потрібно звертати увагу, щоб правильно трактувати прикмету:

 • Якщо спочатку вдарилася рукоятка — найбезпечніша частина інструменту, то негативні наслідки не загрожують. Значить, в гості поспішає давній знайомий, приємний у спілкуванні людина. Навіть якщо зустріч не була запланована, вона принесе тільки позитивні емоції.
 • Якщо людина очікує друга, з яким давно не бачився, то випав з рук кухонний прилад потрібно покласти на край столу. Щоб гостю, який прямує до дому, ніхто не завадив, не слід чіпати піднятий ніж до приходу довгоочікуваного візитера.
 • Якщо при падінні предмет розвернувся рукояткою до уронившему, то скоро двері постукають. Нічого поганого прикмета не віщує — зустріч пройде нейтрально. Але все ж при спілкуванні з незваним гостем потрібно дотримуватися обережності.
 • Якщо випав з рук ножа загрозливо спрямований вістрям на людину, слід насторожитися. Таке положення столового приладу віщує небезпеку: людина, що прямує з візитом, йде з недобрими намірами. Щоб перестрахуватися, можна замкнути вхідні двері на замок і не відкривати незнайомим людям.

Зрозуміло, прикмети не працюють, якщо ніж упустили не випадково, а кинули.

Якщо встромився в підлогу

Якщо ніж впав і встромився лезом в підлогу, то прикмета означає візит незнайомої людини. З добрими чи лихими намірами він йде, підкаже положення клинка:

 • Якщо заточена частина дивиться на господаря будинку, потрібно приготуватися до приходу незнайомця, налаштований агресивно. Тому не варто впускати в житло сторонніх. Побачивши зовні незнайомої людини, краще замкнути двері на замок.
 • Коли при падінні кухонний прилад встромляється в підлогу, а лезо спрямоване в протилежну сторону від людини, то майбутня зустріч не несе небезпеки для господаря будинку і його сім’ї. Швидше за все, потурбує новий сусід, щоб представитися і познайомитися, або в двері постукає торговець, наприклад, продавець косметики запропонує вивчити новий каталог товарів.

Якщо зламався

Пошкоджений у результаті падіння предмет попереджає про негативні наслідки:

 • Пошкоджена рукоятка — до сварок між членами сім’ї та побутових негараздів.
 • Лопнула лезо або його кінчик попереджає про спробу нашкодити господаря будинку і його рідним, можливо, за допомогою магічного втручання.
 • Якщо ніж впав і прийшов в непридатність, коли поруч знаходилися сторонні люди, слід уважніше придивитися до знайомих. Хтось із гостей затаїв злі думки.

89e8b455cbaaf7cd376f4fb4c6170e4c До чого падає ножа на підлогу: прикмети і значення

Не потрібно лагодити пошкоджений предмет, а тим більше використовувати в побуті, навіть якщо це був улюблений, перевірений роками помічник. Зламаний предмет, який при падінні прийняв частину негативу на себе, слід негайно відправити у відро для сміття.

Потрапив на ногу

Якщо на ногу впав ніж прикмета повідомляє, що довгоочікуваний гість не прийде. Щось затримало його, можливо, негода або невідкладні справи.

Набагато гірше, якщо ніж, падаючи вістрям вниз, застромиться в ногу. Крім хворобливих відчуттів, людині належить зіткнутися з проблемами і труднощами:

 • При пошкодженні правої кінцівки варто приготуватися до неприємностей у фінансовій сфері.
 • При травми лівої ноги потрібно уважно стежити за станом здоров’я, можливо, незабаром важка хвороба дасть про себе знати.

Будь ніж впав

Тлумачення прикмети змінюється в залежності від того, яка різновид столового приладу впала на підлогу:

 • Обронив рівний, з прямим лезом ножа, чекають у гості нехитрого, прямолінійного людини.
 • Випущений з рук клинок з декоративною ручкою, прикрашеної орнаментом і написами, що означає швидкий візит щедрого чоловіка дорогим подарунком.
 • Впустивши на підлогу фігурний клинок з зазубреним нерівним лезом, незабаром можна побачити на порозі будинку хитруна і льстеца. Це не випадковий візит, зустріч була запланована, а візитер прийшов з корисливою метою.

Впав при нарізуванні хліба

Значення хліба в житті людини важко переоцінити. Ніде в світі немає такого сакрального ставлення до цього продукту, як у Росії. Здавна його вважали святинею, тому навіть малі неприємності при зіткненні з хлібом, викликали тривогу.

Впустити ніж під час нарізання буханця — погана прикмета. В недалекому майбутньому сім’ю очікують фінансові проблеми і часті сварки.

Набагато гірше, якщо ніж при падінні уткнувся в підлогу. У цьому випадку прикмета пророкує хворобу близької людини, необов’язково живе під одним дахом. Це може бути родич або друг.

Інші забобони

Ніж — самий небезпечний предмет кухонного начиння і ставитися до нього треба відповідно. Це виріб здатна завдати шкоди як на фізичному, так і на енергетичному рівні. Тому важливо знати народні предмети, що попереджають людину про що загрожує ризик і допомагають уникнути неприємностей:

 • Побачивши що лежить на дорозі ніж, не варто брати його в руки. Люди, навчені досвідом, радять обходити стороною випадкові знахідки, тим більше, виявлені на перехресті. За народним повір’ями ніж увібрав весь негатив колишнього власника. Підібравши такий предмет, можна накликати на себе біди і нещастя.
 • Не можна їсти з ножа. Причина не тільки в тому, що це не естетично і існує ризик порізатися гострим предметом. На вістрі ножа накопичується негативна енергія, тому вживаючи з нього їжу, людина стане злим і ревнивим.
 • Краще утриматися від подарунків у вигляді колючо-ріжучих предметів. У народі кажуть, що так можна раз і назавжди розрізати дружні відносини між людьми. Тому за подарований ніж прийнято віддавати натомість дрібну монету або купюру.
 • Слід прибирати зі столу на ніч всі столові прилади. За народним повір’ям господарський домовик, побачивши річ не на своєму місці, розсердиться і зашкодить мешканцям будинку. В сім’ї почнуться сварки і неприємності.
 • Магічні властивості ножа використовували, щоб дитина вчилася швидше ходити. Для цього, коли малюк міг самостійно стояти на ногах, проводився давній слов’янський ритуал — перерізання пут. Духовно сильна людина з оточення сім’ї ножем викреслював на землі перед дитиною хрест. Мета обряду не тільки навчити малюка швидше ходити, але й захистити від злих духів.

Завжди збувається прикмета

Столові прилади іноді випадають з рук у багатьох людей, але неприємності і гості відвідують лише частина з них. Якщо не надавати прикрого непорозуміння статус точного прикмети, то воно ніяк не вплине на життя людини.

Щоб перестрахуватися, повір’я радить постукати рукояткою ножа по столу і викреслити з пам’яті поганий знак. Краще ставитися до мудрості предків без фанатизму, адже в падінні кухонних приладів не завжди прихований магічний сенс. Деколи справа у звичайній незручності або недбалості людини.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради