Ширина холодильника – стандартна і інші розміри моделей агрегатів для дизайну кухні

Ширина холодильника — один з найважливіших параметрів даного виду побутової техніки. Саме ширина найбільш сильно впливає на раціональність використання кухонного простору, особливо в маленьких квартирах. Вибирати цю техніку треба з таким розрахунком, щоб у ньому можна було зберігати всі необхідні продукти, при цьому він не повинен займати велику частину приміщення і заважати пересуванню господарів по кухні.

Представлений на сучасному ринку товарів вибір холодильної техніки дуже великий, тому кожна людина може підібрати для себе потрібний варіант. Потрібно тільки заздалегідь уявити собі декор холодильника, який би хотілося мати, подумати про розміри та дизайн майбутньої покупки, а також розглянути цінові пропозиції різних компаній та постачальників.

shirina kholodilnika  standartnaya i drugie razmery modelejj agregatov dlya dizajjna kukhni43 Ширина холодильника  стандартна і інші розміри моделей агрегатів для дизайну кухні

Стандартні розміри холодильників

Основні параметри, за якими можна визначити стандартний розмір холодильника — ширина, висота, глибина і об’єм. Найчастіше вони залежать від особливостей різних видів холодильних агрегатів. В азіатських і європейських країнах стандартні моделі сильно відрізняються один від одного. Моделі з Європи зазвичай високі і вузькі, по висоті можуть досягати двох метрів. Азіатські варіанти, як правило, середніх розмірів, а американські агрегати завжди дуже широкі і високі.

Стандарт розмірів холодильних агрегатів у Росії варіюється в наступних діапазонах:

 • ширина — 50-70 см;
 • висота — 85-210 см;
 • глибина — 60 см;
 • обсяг — 250-350 л.

Важити сучасне холодильне обладнання може від 20 до 160 кг. Якщо покупець живе в багатоповерховому будинку, не варто вибирати дуже важкі моделі, так як велике навантаження на перекриття між поверхами не допускається.

Міні-бар

Міні-бар — це найменший з існуючого на сьогоднішній день холодильного обладнання.

Такі моделі ідеально підходять в наступних випадках:

 1. Якщо він буде використовуватися одним або двома людьми, які не дуже часто харчуються вдома і не збирають у себе великих компаній.
 2. Даний агрегат буде доречний на дачі, якщо людина не живе там постійно.
 3. Міні-бар часто встановлюється в офісах для охолодження напоїв, зберігання принесених з будинку обідів і невеликих наборів для перекусу.
 4. Іноді його купують в якості другого холодильника, коли перестає вистачати місця для зберігання продуктів в першому агрегаті.

Також міні-бари можна зустріти у вітальні, де вони використовуються переважно для охолодження напоїв. Маленькі дизайнерські холодильники чудово підходять для невеликої кухні, їх часто вбудовують в кухонний гарнітур, барну стійку або меблеву стінку у вітальні. Ширина такої техніки становить 50-60 см, висота — від 50 до 110 см, об’єм — 120-220 л.

Міні-бари, як правило, однокамерні і не мають морозилки. Їх плюс — малі габарити і невелика ціна, а мінус — більш ніж скромна місткість.

shirina kholodilnika  standartnaya i drugie razmery modelejj agregatov dlya dizajjna kukhni44 Ширина холодильника  стандартна і інші розміри моделей агрегатів для дизайну кухні

Середній низький

Моделі середніх низьких холодильників досягають висоти 1,5 метра, ширина і глибина — зазвичай 60 див. Морозилка в таких агрегатах найчастіше невелика і розташована зверху. Якщо міні-бар можна було вмонтувати в меблі, то з середнім низьким холодильником такий варіант не пройде. Він буде стояти окремо, але при цьому займе не так вже багато місця у порівнянні з іншими, більш великими моделями.

shirina kholodilnika  standartnaya i drugie razmery modelejj agregatov dlya dizajjna kukhni45 Ширина холодильника  стандартна і інші розміри моделей агрегатів для дизайну кухні

Середній високий і високий холодильник

Середнє високе холодильне обладнання може досягати у висоту до 180 см, ширина холодильника — стандартна, як і глибина — 60 див. Серед них зустрічаються моделі як з одного, так і з двома камерами. Де знаходиться морозильна камера зверху або знизу — неважливо, допустимі обидва варіанти.

У продажу можна знайти високі моделі, які можуть собі дозволити володарі великій, просторій кухні та високого зросту. Висота таких агрегатів — до 210 см Незважаючи на те, що така техніка досить містка, невисоким людям буде дуже незручно їй користуватися. Адже для того, щоб забратися на верхній стелаж, кожен раз потрібна буде якась підставка. Крім того, великі холодильні агрегати споживають набагато більшу кількість електроенергії. Ці нюанси теж потрібно враховувати при виборі техніки.

shirina kholodilnika  standartnaya i drugie razmery modelejj agregatov dlya dizajjna kukhni46 Ширина холодильника  стандартна і інші розміри моделей агрегатів для дизайну кухні

Нестандартні і вузькі

Переваги і побажання у всіх людей різні, тому деякі воліють купувати нестандартні моделі побутової техніки. Наприклад, відмінна ідея для малогабаритної кухні — вузький холодильний апарат, ширина якого варіюється від 40 до 55 см. Висота такої техніки може бути до двох метрів. Такі варіанти шириною 55 см можна зустріти у фірми Індезіт, а компанія ЗІЛ має в своєму асортименті агрегати шириною 56 див. Дверцята в таких моделях відкриваються під кутом, тому подібні холодильники можна ставити впритул до стінки.

Серед моделей, пропонованих фірмами Самсунг і LG, можна зустріти, навпаки, дуже широкий, практично горизонтальний холодильник для кухні, досягає ширини до 80 див. Такі агрегати зручні тим, що в них можна покласти великі продукти, наприклад, частина м’ясної туші.

shirina kholodilnika  standartnaya i drugie razmery modelejj agregatov dlya dizajjna kukhni47 Ширина холодильника  стандартна і інші розміри моделей агрегатів для дизайну кухні

Однокамерні

Однокамерні холодильники — досить компактні, невеликі, складові заввишки 50-120 см, завширшки 50-60 див. Обсяг основної частини — від 25 до 140 л, а морозилки — 40-60 л. Морозильні камери в таких агрегатах бувають середніх розмірів і знаходяться, як правило, вгорі. Такі моделі воліють купувати люди, яким не потрібно зберігати велику кількість продуктів.

У них є безсумнівні плюси:

 • легкість;
 • простота в доставці й установці;
 • бюджетність.

shirina kholodilnika  standartnaya i drugie razmery modelejj agregatov dlya dizajjna kukhni48 Ширина холодильника  стандартна і інші розміри моделей агрегатів для дизайну кухні

Двостулкові

Двостулкові моделі користуються найбільшим попитом у сучасного покупця. Їх по-іншому називають двокамерними. Вони призначені для звичайної середньої сім’ї, що складається з кількох осіб.

Їх розміри:

 • ширина — 50-80 см;
 • висота — 120-210 см;
 • глибина — 60 см;
 • обсяг — 250-370 л.

Такий величезний агрегат має дві камери — основну холодильну і морозильну, в кожну з яких веде окрема дверцята, через що їх і називають двостулковими. Морозилка може знаходитися як вгорі, так і внизу, в залежності від моделі. Вона досить містка, іноді забезпечена додатковими функціями — швидкого заморожування або автоматичного розморожування.

В таку техніку, як правило, вбудовані два компресора, з допомогою яких можна самостійно налаштовувати температуру окремо в кожному відсіку. Ще одним плюсом є те, що у продажу представлені двокамерні холодильники, мають різноманітний дизайн і забарвлення. Тобто можна підібрати саме ту модель, яка вдало впишеться в загальний стиль кухні.

shirina kholodilnika  standartnaya i drugie razmery modelejj agregatov dlya dizajjna kukhni49 Ширина холодильника  стандартна і інші розміри моделей агрегатів для дизайну кухні

Багатокамерні

Багатокамерні агрегати відрізняються тим, що мають більше двох камер для окремого зберігання різних видів продуктів. Тобто в одній камері можна зберігати свіжі овочі і фрукти, в іншій — молочні продукти, в третій — соки і напої.

Плюси подібних агрегатів:

 1. Велика місткість.
 2. Можна зберігати різні продукти в окремих відсіках.
 3. Для кожного з відділів можна налаштувати окрему температуру.
 4. Такі моделі оснащуються функцією зберігання продуктів у вакуумі.

При такому способі зберігання продукти залишаються свіжими набагато довше, так як кожен вид знаходиться за окремою дверцятами, що сприятливо позначається на температурі і мікрокліматі в камері.

Габарити таких агрегатів істотні:

 • висота — 170-220 см;
 • ширина — 60-110 см;
 • глибина — 60-90 см;
 • обсяг — до 700 л.

shirina kholodilnika  standartnaya i drugie razmery modelejj agregatov dlya dizajjna kukhni50 Ширина холодильника  стандартна і інші розміри моделей агрегатів для дизайну кухні

Холодильники side by side

Самі великі, місткі, забезпечені безліччю додаткових функцій холодильники називаються side by side. Камери в них розташовуються не зверху і знизу, як у звичайних холодильниках, а поруч один з одним. З одного боку знаходиться морозильний відділ, а з іншого — холодильна.

Розміри цього агрегату наступні:

 • висота — 170-200 см;
 • ширина — 80-100 см;
 • глибина — 60-90 см;
 • обсяг — 400-800 л.

Оскільки це найбільш сучасні моделі, вони оснащені додатковими технічними пристроями і пристосуваннями. У зв’язку з посиленою теплоізоляцією економиться електроенергія, крім того, внизу агрегату знаходиться теплообмінник, обладнаний пристроєм, який відштовхує пил, що значно полегшує догляд за даною технікою.

Холодильники side by side мають безліч зручних і корисних функцій:

 1. Пошук поломок за допомогою автоматики.
 2. Вбудовано пристрій, що поглинає неприємні запахи.
 3. Управління за допомогою електроніки — існують спеціальні програми, з допомогою яких можна через звичайний стільниковий телефон змінювати якісь налаштування, наприклад, температуру охолодження в різних відсіках.
 4. Встановлена функція No Frost, рівномірно розподіляє холод по численних камер і відділам, при цьому кожна полиця отримує однакову охолодження.
 5. Для збереження меблів, розташованої поряд з холодильником, на дверях встановлені спеціальні обмежувачі.
 6. Є система заморозки льоду у вигляді кубиків.
 7. Наявність вбудованого бару і винного відділу.
 8. Місткий висувний ящик в морозильній камері, що дозволяє наморозить величезна кількість продуктів про запас, на всю зиму.

Купуючи таку техніку, потрібно в першу чергу подумати, чи пройде вона у двері і де її можна буде поставити, так як вона дуже громіздка. Приміщення повинно бути достатньо просторим, щоб можна було вільно відкривати дверцята в різні сторони, щоб холодильник не заважав вільному пересуванню господарів.

Крім цього, у даної техніки є ще кілька мінусів:

 1. Оскільки внизу знаходиться теплообмінник, не можна встановлювати такий агрегат на підлогу з підігрівом — він швидко вийде з ладу.
 2. Для використання функції заморозки льоду потрібно з’єднувати холодильник з водопроводом.
 3. Не варто встановлювати в багатоповерховому будинку, так як ця техніка має дуже велику вагу, небажаний для тиску на плити перекриття.
 4. Дуже велика ціна, доступна далеко не кожному.

shirina kholodilnika  standartnaya i drugie razmery modelejj agregatov dlya dizajjna kukhni51 Ширина холодильника  стандартна і інші розміри моделей агрегатів для дизайну кухні

Рекомендації по вибору розміру

При виборі холодильного агрегату велике значення має розмір приміщення, в якому він буде встановлений. Немає нічого хорошого в тому, що холодильник займе півкухні і буде постійно заважати вільно пересуватися всім членам сім’ї.

Обов’язково потрібно звернути увагу на зростання людей, які проживають у будинку: якщо серед них є низькорослі, не варто купувати дуже високу модель.

Якщо не потрібен великий, масивний агрегат, можна придбати компактний міні-бар, вбудовувані під стільницю або в кухонний гарнітур.

shirina kholodilnika  standartnaya i drugie razmery modelejj agregatov dlya dizajjna kukhni52 Ширина холодильника  стандартна і інші розміри моделей агрегатів для дизайну кухні

Правила установки холодильника

Необхідно стежити за тим, щоб дана техніка знаходилася на відстані 50-60 см від будь-яких опалювальних приладів — будь то газова плита або радіатор опалення. Також небажано, щоб його бічна стінка стикалася з мийкою. Якщо на неї буде постійно потрапляти вода, техніка довго не прослужить.

Не можна присувати агрегат впритул до стіни, так як повітря, нагріваючись в теплообміннику, повинен мати можливість вільно підніматись вгору.

Для будь-якої побутової техніки, у тому числі і для холодильника, дуже шкідливо, коли на нього потрапляють прямі сонячні промені. Це призводить до перегрівання агрегату і швидкого виходу його з ладу. Також при установці агрегату потрібно стежити, щоб при відкриванні дверей холодильника вона не перекривала вхід на кухню.

Розмір ніші для холодильника

Якщо потрібно, щоб холодильна техніка була вбудована в кухонний гарнітур, слід заздалегідь подбати про те, щоб меблів була підходяща за розмірами ніша. При купівлі вбудованої моделі в документах на неї, крім відомостей про самому агрегаті, обов’язково будуть вказані та вимоги до розміру ніші.

Між холодильним агрегатом і задньою стінкою ніші обов’язково потрібно залишити невеликий простір в 5-7 см. Це робиться для циркуляції холодного і нагрітого теплообмінником повітря. Тому задня дошка ніші обов’язково повинна бути обладнана кількома невеликими отворами зверху і знизу. Якщо цього не зробити, холодильник буде погано морозити і споживати набагато більше електроенергії, ніж належить.

Якщо одночасно купується і кухонний гарнітур, і холодильний апарат, краще скористатися послугами одного й того ж виробника — це дозволить вмонтувати техніку з максимальною зручністю. Звичайно, можна спробувати встановити меблі і ту техніку, яка вже є, але це вимагає набагато більших зусиль, можуть виникнути непередбачені складності.

shirina kholodilnika  standartnaya i drugie razmery modelejj agregatov dlya dizajjna kukhni53 Ширина холодильника  стандартна і інші розміри моделей агрегатів для дизайну кухні

Відео про нестандартних холодильниках

У відео представлений огляд нестандартних широких холодильників.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради