Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізи

Годівниця для птахів з дерева є найпоширенішим варіантом. Природний матеріал дозволяє створювати найпростіші конструкції і справжні витвори мистецтв. Дерево можна комбінувати з іншими матеріалами, що дає можливість удосконалити годівницю. Зробити її більш стійкою до негативного впливу природних факторів.

Що потрібно, щоб зробити дерев’яну годівницю для птахів

Якщо основним матеріалом обрано дерево, то для годівниці підійдуть будь-які шматки пиломатеріалів, завалялися в сараї. Можна використовувати дошку, рейки, брус, фанеру, деревостружкові плити. Єдиною вимогою є невелике переріз пиломатеріалів. Наприклад, з товстого бруса або дошки витончена конструкція не вийде.

Дерево не повинно бути просякнуте хімічними розчинами для його захисту, наприклад, креолином. Тут важлива екологічна чистота, відсутність їдких запахів, адже птахів потрібно нагодувати, а не витравити. Дерево використовують сухе, не гниле, без утворення грибка. В іншому випадку виріб для підгодівлі птахів довго не прослужить.

c637f71d17a38b72c65959f3372863f8 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиДля робіт підійде сухе, екологічно чисте дерево

Зібрану годівницю захочеться прикрасити. Щоб втілити свою ідею, аналогічно потрібно підібрати безпечні матеріали. Перед початком робіт варто взяти до уваги кілька порад:

 1. Занадто яскрава годівниця пернатим не потрібна. Птахам прийнятна природне середовище з природними кольорами. Якщо вже дуже хочеться зробити її яскравою, то фарбувати дерево бажано тільки зовні. Внутрішню частину вироби залишають природного забарвлення. Важливо! При фарбуванні у яскраві кольори потрібно бути готовим, що годівниця більше буде виконувати декоративну роль. Не всі птахи наважаться до неї дістатися.
 2. Якщо конструкція закритого типу, де передбачається наявність віконця, його кромку роблять гладкою. Про щербини птиця здатна поранитися, пробираючись до корму крізь отвір.
 3. Клей, лак, фарбу використовують на водній основі. Відсутність токсичних речовин піде птахам на користь.
 4. Іноді дерево комбінують з іншими матеріалами, наприклад, пластиком. Ідея непогана. Однак від паперу варто відмовитися. Навіть якісний картон від дощу розкисне. Сівши на паперовий елемент птах обірве його.
 5. На дереві від вогкості заводиться грибок. Металеві елементи знищує корозія. Щоб годівниця довше прослужила, ці матеріали обробляють захисними складами.

141d8c38b75b9aaaa58aff83691f76ce Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиДля робіт потрібно деревообробний інструмент

Без інструменту зробити годівницю для птахів своїми з деревинок не вийде. Заготовки треба обробити, підігнати за розміром, скріпити. Оптимально мати наступний набір:

 • електролобзик з пилкою по дереву та металу;
 • шуруповерт;
 • електродриль з набором свердел по дереву та металу;
 • лінійка, олівець наждачний папір різної зернистості.

В залежності від обраної обробки, готують лак, фарбу, грунтовку, кисті, столярний клей.

Схеми годівниць для птахів з дерева з розмірами

Якщо своєї ідеї немає, створити конструкцію допоможе готовий креслення. В принципі, нічого складного тут немає. Накидати ескіз годівниці для птахів з дерева можна, подивившись на будь-яке фото з Інтернету. Малюнок послужить своєрідним кресленням.

e384486be854c638da3775afb1712e7b Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиГодівницю відкритого типу, можна створити у формі будиночка з двосхилим дахом a20518715b6af39a5597df9d38c49486 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиБіля годівниці у формі будиночка закритого типу бічні стінки зашиті деревом, в центрі прорізане вікно e2455c740841781e50a5e78e7913802d Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиДля різного виду птахів можна спорудити кілька годівниць і додати до них шпаківня

Важливо! В більшості випадків розміри годівниць для птахів з дерева невеликі. Зазвичай довжина, ширина і висота не перевищують 30-40 см.

Як зробити годівницю для птахів з дерева

В загальних рисах конструкція більшості годівниць однакова. Вона складається з піддону для корму, стійок або стінок, утримують дах. Іноді виріб з дерева вдосконалюють бункером для автоматичної подачі корму, жердочками, другим поверхом і іншими пристосуваннями.

Проста годівниця для птахів з дерева

Найчастіше обмежуються класичним варіантом. З дерева збирають прямокутний будиночок з відкритими бічними сторонами. Основу каркаса збирають з брусків. Для днища використовують ДВП, а дах роблять фанерну.

7470722ffe9a546f285f6e14185d406c Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиПеред початком складання підганяють всі деталі за розміром згідно зі схемою

Збирати починають днище. Чотири рейки з’єднують між собою прямокутну раму. Стики промащують столярним клеєм, посилюють саморізами. Одну сторону рами закривають ДВП. Фрагмент фіксують маленькими гвоздиками.

Рамку перевертають зашитої стороною вниз. До бортів готового днища кріплять стійки. В кожному кутку вертикально встановлюють рейки однакової висоти. Зверху їх з’єднують між собою перемичками. Елемент верхньої обв’язки вийде ідентичним нижній рамі днища.

f6fdeb6af53c278f3919dd256f2fa441 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиЕлементи даху вирізають електролобзиком

Наступним кроком вирізують з фанери елементи даху. Виходить два прямокутника – бічні скати і два фронтону, де одна з сторін спиляна під кутом 90 о. За допомогою тонких рейок і саморізів збирають подвійні дах.

1d34eb4b2601fac1feea5a1fa9ccbc14 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиГотову фанерну дах кріплять до стійок

Фанерну дах встановлюють на стійки. До кожного бруска її фіксують саморізами.

Класичний варіант годівниці вже облюбують синиці та горобці. Для захисту від вогкості дерево обробляють антисептиком. Щоб зберегти природність природних кольорів, конструкцію покривають прозорим лаком, фарбують блідий зелений або коричневий колір.

Оригінальна годівниця для птахів з дерева

Якщо класика занадто банальна, завдання ускладнюють, але не сильно. За аналогічним принципом створюють оригінальний будиночок з двома стінами та вікном.

393c021eef07933e0984b61cc669dadc Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиДеталі згідно зі схемою випилюють з дошки товщиною 10-15 мм

Будиночок роблять повністю з дерева. Підійде шліфована дошка товщиною 10-15 мм. Багатошарову фанеру можна використовувати для днища. Дві стіни виступають фронтонами, тому одну сторону прямокутних заготовок спилюють під кутом 90 о. Подальша збірка передбачає виконання наступних кроків:

 1. До двом протилежним сторонам більшої довжини фанерної заготовки кріплять рейки, що утворюють борту днища.
 2. До менших сторонах фанерної заготовки кріплять фронтони. На одному з них вирізують круглий отвір для птахів, а інший елемент прикрашають імітацією вікна.
 3. На фронтони встановлюють подвійні дах з дерева. Її можна зробити двома варіантами. У першому випадку скати вирізують з цілісної дошки. У другому варіанті кожен скат складається з рейки вузької і широкої дошки. Між собою елементи з’єднані дверними петлями. У гарну погоду ділянки даху відкривають, щоб птахи вільно пурхали і отримували доступ до корму.

b6ecc7b31e8a41f561f6c0823c9dc67a Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиІмітацію вікна роблять з фанерного прямокутника 9a98d8daa500bf09102cb380907ff989 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиВідкривається дах дає більше свободи птахам

Будиночок з дерева обробляють антисептиком, фарбують неяскравою фарбою. При бажанні можна випалити электровыжигателем візерунки, прикрасити вікно.

Як зробити дерев’яну годівницю для птахів з двома поверхами

Двоповерхова конструкція дозволить одночасно нагодувати більшу кількість птахів. Технологія її виготовлення аналогічна класичній моделі. Відмінністю конструкції годівниці для птахів з дерева є наявність другого ярусу. Тобто, піддонів роблять два замість одного. Розташовують елементи друг над іншому. Відстань витримують приблизно 25-30 см Над верхнім піддоном кріплять подвійні дах. При бажанні її можна зробити односкатним або у формі шатра.

f7e5e8e898c581fdd6549db66ee0220f Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиДля двох’ярусної моделі використовують загальні стійки

Обидва піддону і дах закріплені на загальних стійках. Оптимально встановити їх з дошки. Для краси стійок надають фігурну форму. Можна з рейок поставити по кутах чотири стійки. Все залежить від особистих побажань.

Бункерна годівниця для птахів своїми руками з дощок

Коли велика зграя птахів відвідує годівницю, корм швидко закінчується. Поповнювати запаси не завжди є час або заважають інші причини. Для таких випадків існують спеціальні види годівниць для птахів з дерева, оснащені бункером. Корм подається автоматично по мірі зменшення його в піддоні. Найпростішим бункером є перевернута шийкою вниз пластикова пляшка з відрізаним дном.

Щоб створити оригінальну конструкцію, бункер облаштовують з оргскла. Однак спочатку збирають саму годівницю. Роблять її повністю з дошки. Конструкція аналогічна розглянутим вище варіантів. Будиночок складається з піддону, двох фронтонів і двосхилим даху.

9bd774909966249ba6bc0143666fc102 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиБункер оригінальної годівниці роблять з оргскла

З внутрішньої сторони фронтонних дощок по краях прорізають пази. Протилежні елементи повинні розташовуватися строго один проти одного. У пази вставляють фрагменти оргскла прямокутної форми. Знизу облаштовують обмежувачі, щоб утворилася щілина від днища приблизно 1 см. Після заповнення бункера кормом, зерна крізь щілину поступово будуть сипатися в піддон. Дах роблять знімною, інакше неможливо поповнювати бункер.

Годівниця для птахів з дерева на ніжці

Зазвичай годівниці підвішують на гілці дерева мотузками. Іноді їх просто фіксують жорстко до стовбура. Якщо дерева у дворі підходящого немає, варто розглянути варіант конструкції на ніжці.

5c9393f6cbab2d191eb2095d75084b9b Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиНайпростіша годівниця на жердині нагадує підставку

Саму годівницю виготовляють будь-якого виду. Тут можна розглянути складний будиночок і звичайний піддон без даху. Відмінністю є посилене хрестовиною днище з зовнішньої сторони. Саме хрестовиною виріб насаджують на жердину, виконуючий роль високої ніжки.

Недоліком конструкції є хиткість від вітру. Ніжку бажано робити висотою не більше 2 м. При можливості її закріплюють до надійної близстоящей опорі.

Годівниця для птахів з гілок дерев

Відсутність дощок – це не привід засмучуватися. Матеріал для будівництва можна знайти в саду. Із сухого дерева нарізають гілки різної товщини. Тонкий кругляк піде на стійки. Товсті колоди розколюють сокирою на дві частини. З них збивають піддон і дах.

ab7df53373b0a3979634190743dddc42 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиГілки дерев є гарним будівельним матеріалом

Красива годівниця вийде при використанні гілок різних порід дерева. Привабливо виглядає береза, завдяки білій корі.

Різьблена годівниця для птахів з дерева

Коли архітектурний ансамбль виконаний в російському стилі, годівниця з простої дошки або фанери виглядає безглуздо. Тут варто розглянути варіант оригінальніше. Відмінною є різьблені конструкція. Щоб її створити, потрібно досвід різьби по дереву. Простіше замовити виріб у майстрів або купити заготовки з різьбленими візерунками. Самостійно з них збирають годівницю по будь-якій схемі. Найчастіше вибирають будиночок.

4ed047eb5c0792e407669f2a7dc2a503 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиРізьбленим избушкам надають лаком і морилкою природний колір дерева

Дах різьблений хатинки покривають красивою покрівлею. Можна з бітумної черепиці вирізати маленькі гонти і настелити їх.

Оригінальна модель з дошки і банок

Незвичайність цієї годівниці полягає в конструкції і комбінації матеріалів. Для роботи знадобляться бляшані банки з-під фарби. Вони замінять піддон. Від кількості банок залежить, скільки буде ярусів, але потрібно не перестаратися.

d32a28ea81837f31d3d06eeee199f663 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиБанки підійдуть від фарби, кави і інших продуктів об’ємом 1 л

З внутрішньої сторони банки вимивають. Зовнішню сторону фарбують різними кольорами. Кожну банку рядочок встановлюють на дошку, крізь днище прикручують саморізом. Над верхнім ярусом з двох прямокутних шматків дошки кріплять подвійні дах.

7a23814ad80862f46948b2285a3c22e8 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиБагатоярусну годівницю кріплять на стовбур дерева

Підвісна конструкція з дерев’яних кришок

Наявна в господарстві дерев’яна кришка від якого-небудь коробка виступить хорошою годівницею. В борти вкручують рим-болти з петлями. Досить 3-4 штуки. Підвісами використовують тонку ланцюг або мотузку.

cc91fca7f903e0185775c13b80ac1e6d Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиВідкрита годівниця не захищає корм від опадів

Мінусом є відсутність даху. Корм занесе снігом, заллє дощем. При бажанні до бортів кріплять стійки, встановлюють навіс.

Міні-годівниця з паличок для морозива

Наявність великої кількості паличок від морозива послужить хорошим матеріалом для поробки. Спочатку з елементів викладають суцільну майданчик – днище. Наступним етапом починають створювати прямокутник, що нагадує зруб колодязя. Кожен елемент склеюють столярним клеєм або гарячим пістолетом.

f84f9022e89eb9458dc49aaf23a634d4 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиМіні-годівниця нагодує 1-2 маленькі птахи

Підвішують міні-годівницю мотузками. З довгою палички роблять виступ у вигляді жердочки, щоб птах міг зручно розташуватися.

Фото годівниць для птахів з дерева

Безмежна кількість ідей дає можливість виготовляти цікаві вироби. Представлені на фото красиві годівниці для птахів з дерева допоможуть облаштувати свій двір, принести радість дітям.

4ff0ed2c2ca780d76f9413643f206f3d Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиОбрізки гілок послужать гарною прикрасою даху 2ce86ae6c46c9bf002d29bcfdd253aca Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиБункерну годівницю зі скляної пляшки можна встановити додатковим прикрасою на столі відкритої тераси fa2138f28b127d24f82fe4f910805d21 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиПтахів найбільше приваблюють годівниці, пофарбовані під колір трави, зеленого листя дерев a8eab0aa8fb3e5c0f520ad1a19fd3fca Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиДах будиночка оптимально вкрити не промокающим матеріалом, наприклад, руберойдом 6eafff3d022b5379bf5269d9eadf9a58 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиПри установці на жердину створюють хрестоподібний кріпильний вузол 7c4c3328a68ec9a51fd8f62e3a3989b8 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиПідвішувати на мотузку бажано важкий будиночок, щоб він менше хитався від вітру 7152342f6d59a2a0e225380240d79751 Годівниця для птахів з дерева: як зробити своїми руками красиву і оригінальну, ескізиПодовжені будиночки підвішують мотузкою, закріпленої до даху в двох точках

Висновок

Годівниця для птахів з дерева дітям буде цікава, якщо вона була виготовлена спільно. До того ж потрібно продумати, щоб дитина мала доступ для самостійного поповнення кормом. Однак занадто низько розташовувати годівницю можна, інакше вони будуть постійно виловлювати птахів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради