Томат сорти Каскад Лава: характеристики і опис незвичайної культури

Каскад Лава — чистий сорт заокеанської селекції. Томат придатний для вирощування в кліматі російських регіонів. Детальний опис та коментарі практикуючих овочівників допоможуть вам визначитися з вибором.

tomat sorta kaskad lava: kharakteristiki i opisanie neobychnojj kultury7 Томат сорти Каскад Лава: характеристики і опис незвичайної культури

Характерні риси і деталі опису сорту

Селекціонер томату — Бред Гейтс. У США він відомий як оригінатор неординарних красивих помідорних сортів. Cascade Lava — один з таких. Особливість забарвлення томату — яскравий помаранчевий крап на червоному тлі. В одних місцях на плоді він проявляється окремими точками, в інших збирається в кучные «сузір’я».

Рослина среднеоблиственное, високе, до 1,8-2 м. Смак томату не відстає від зовнішнього вигляду. Він солодкий, з характерними фруктовими нотами, нагадує жовтоплідні помідори. Плодові стінки товсті. М’якоть щільна і соковита, налічує 4-5 насіннєвих камер. У неї рівномірний малиновий колір.

Увага! Не переплутайте томат з Каскадом з Держреєстру РФ. За окремими характеристиками вони схожі. Але відмінностей теж чимало.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-стиглий Индетер-минантный Універсальний Для відкритого грунту і тепличних укриттів 100-160 12-15 Червоний з жовто-золотистими вкрапленнями Овальна або злегка деформована округла форма, гладкі.

Переваги і недоліки культури

Головне достоїнство Каскаду Лава — пристосованість до кліматичних умов РФ. Досвід успішного вирощування томата є у садівників з Центрального, Північно-Західного регіонів, Сибіру, Поволжя. Популярність сорту поки мала, але зростає завдяки наступним перевагам:

 • Урожайність. 1 кущ дає до 4 кг томатів при коректній агротехніці.
 • Зручний розмір плодів. Вони не великі, але й рідко бувають маленькими.
 • Кулінарна універсальність. Томати з незвичайною забарвленням можна використовувати в тому числі і в якості декору страв.
 • Можливість вирощування в саду під відкритим небом або в теплиці.
 • Відмінні смакові дані.
 • Мінуси у томата теж є. Він вимагає формування і прискіпливого пасинкування. Рослині потрібна опора і підв’язка в декількох місцях. Отримати його насіння непросто. Оригінальний посадковий матеріал в РФ поширюють окремі приватні фермери-селекціонери. У самих томатах насіння вкрай мало.

  Особливості агротехніки помідорного сорту

  Незважаючи на американське походження, Cascade Lava потребує традиційної видовий агротехніці. Для початку посійте розсаду. Терміни дозрівання для цього томату — 110-115 днів. Посів здійснюйте за 60-65 днів до висаджування у відкритий тип ґрунту або за 55-60 днів до вкорінення в теплиці.

  Рада. На 1 кв. м в захищеному грунті розміщуйте не більше 3-х кущиків, на грядці в саду — не більше 4-х.

  Важливі рекомендації для правильного вирощування культури:

  • відразу після висадки розсади поставте поруч шпалери;
  • подвязывайте кожну наливающуюся кисть;
  • кращі результати томат показує при формуванні в 3 стовбура.

  tomat sorta kaskad lava: kharakteristiki i opisanie neobychnojj kultury8 Томат сорти Каскад Лава: характеристики і опис незвичайної культури

  Відгуки дачників

  Сорт дійсно поки рідко зустрічається в РФ. Відгуків про нього на дачних інтернет-форумах мало, але в основному вони позитивні. Олена показала фото свого врожаю в Підмосков’ї. Плоди з її теплиці вийшли невеликими, масою всього до 70 р. Зате смак їй дуже сподобався. Шкірка помідорів виявилася тонкою, але вона не тріскалася навіть у закатанной під кришку банку.

  У Аглаї на ділянці в південній частині Московської обл. помідори вийшли більшими. Важлива ремарка: рослина в ході сезону не боліло. У Тамари з Вільнюса (Литва) у теплиці компактні кущі почали плодоносити раніше заявлених термінів. Врожайність виявилася високою, смак — хорошим.

  Каскад Лава — цікавий томат з набором незвичайних якостей. Практика успішної культивації сорту у вітчизняних фермерів є. Багато в чому вона підтверджена позитивними відгуками.

  Сорт Каскад Лава: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради