Китайські ієрогліфи для тату. Значення, переклад на російську: любов, удача, щастя, багатство, дракон, здоров’я, гроші, життя. Гарні стародавні картинки

Китайські ієрогліфи популярні в усьому світі як зображення для тату, завдяки естетичної привабливості традиційної каліграфії, яка здавна виділилася у самостійний вид мистецтва. Зображення мають смислове навантаження і сакральне значення, так як можуть служити своєрідним талісманом для носія.

Значення китайських ієрогліфів в мистецтві татуажу

Китайські ієрогліфи для тату використовувалися з найдавніших часів. Значимість такого зображення на тілі і ставлення до нього в суспільстві змінювалась. Татуювання з ієрогліфами-піктограмами застосовувалися жерцями в спеціальних ритуалах, у тому числі для надання якостей їх власникові і навіть для своєрідного лікування.

У період Конфуціанства, було введено заборону на татуювання.

У той час їх нанесення пов’язувалося з «заподіянням шкоди» тіла людини, признававшемуся божественним даром. У середні століття тату робили злочинцям на обличчі, щоб попередити добропорядних громадян про те, що перед ними кримінальна особистість (чим частіше відправляли в посилання людини, тим більше робилося написів).

38137ec1747ff931ca58d72cb3a19249 Китайські ієрогліфи для тату. Значення, переклад на російську: любов, удача, щастя, багатство, дракон, здоровя, гроші, життя. Гарні стародавні картинки

Таке покарання називалося проколюванням тіла і спогади про нього в китайському суспільстві все ще живі, тому наносити ієрогліфи на обличчя не прийнято.

Але навіть коли тату було знаком ізгоїв суспільства, жанр продовжував розвиватися і був популярний. Пригодницький роман «Річкові заплави» (???), що розповідає про події 12 століття, рясніє персонажами «благородними розбійниками-повстанцями» з тату, які до того ж були майстрами бойових мистецтв.

Один з легендарних героїв книги носив тату дракона, обвивавшего тіло 9 разів, а інший — татуювання прекрасних квітів. Інша популярна книга «Сказання про Юе Фэе», змінила поняття про тату, як про належність до кримінальної середовищі або до нижчого класу.

Володарем сакрального тату з ієрогліфами «стійкість, вірність і відданість країні» стає головний герой роману — полководець Юе Фей з багатою династії Сонг. Тату вирішує зробити Юе Фэю його мати, щоб направити сина на певний шлях у житті і як талісман-оберіг.

4b89b7b05f2ac9347c1547c5c5453511 Китайські ієрогліфи для тату. Значення, переклад на російську: любов, удача, щастя, багатство, дракон, здоровя, гроші, життя. Гарні стародавні картинки

Реальний історичний прототип героя роману (полководець 12 століття) здобув народну любов, як особу, що сприяла відновленню професійної армії півдня і розвитку бойових мистецтв. Можливо, з цим фактом пов’язана особлива популярність татуювань-ієрогліфів у воїнів і майстрів єдиноборств, що збереглася і до наших днів.

Китайські тату-ієрогліфи, картинки в східному стилі в 20 столітті серед європейців стали популярні завдяки присутності кораблів США і Великобританії в Гонконзі. Моряки були постійними клієнтами китайських тату-салонів, але не тільки через любов до екзотики і талісманів. Татуювання на тілі службовців флоту фіксувалися і повинні були допомогти ідентифікувати тіло у разі загибелі.

На щастя, більшість моряків поверталися додому живими, захопивши з собою оригінальний «китайський сувенір» у вигляді татуювання.

В сучасному Китаї з татуюваннями асоціюються відразу кілька поняттями: мода, талісман, єдиноборства, андеграунд, кримінал. При цьому кримінальні тату є, здебільшого, картинками, значення яких відомо лише вузькому колу осіб, і нанести їх в звичайному салоні практично неможливо.

Модні татуювання з ієрогліфами, написаними частіше в традиційному стилі, наносять молоді люди до 30 років як прикраса і щоб підкреслити індивідуальність. Тату іноді супроводжуються зображеннями навіть в 3D, причому така графіка на тілі більше подобається європейцям.

Популярністю користуються назви знаків зодіаку за китайським гороскопом і навіть рядки з віршів.

46df8d2740a6499dce86f0286bc36968 Китайські ієрогліфи для тату. Значення, переклад на російську: любов, удача, щастя, багатство, дракон, здоровя, гроші, життя. Гарні стародавні картинки

Як талісман ієрогліфи наносяться на певні частини тіла (різні області рук, ніг, ключиці, шию, спину) так як розташування напису має значення для активації дії тату. Такі символи покликані залучити в життя носія багатство, любов, щастя, здоров’я і навіть позбавити від шкідливих звичок.

Серед майстрів єдиноборств популярні як ієрогліфи з окремими словами, девізами, так і зображення тварин, якості яких хоче придбати спортсмен. Тату може нести інформацію про школу єдиноборств або бути пов’язано з «псевдонімом» майстра.

Багато музиканти і художники, що створюють твори сучасного мистецтва покривають своє тіло цілим килимом з татуювань. Ставлення в артистичному середовищі до тату можна передати словами модного китайської художниці Чжоу Дан Тинг (Zhuo Dan Ting), стала першою жінкою-господарем відомої арт-студії тату в Шанхаї:

«… це форма мистецтва, яку можна носити на собі і бачити кожен день…».

Про що говорить локалізація татуювання: на нозі, руці, плечах, спині, животі

Китайські ієрогліфи для тату повинні не тільки вибиратися з глибоким розумінням значення символу, але і розташовуватися на тілі носія у визначених місцях, щоб принести потрібний ефект.

Розташування тату Символи Вплив, значення
На ногах (на щиколотки, гомілки, стегна). Чоловічі: удача, сила.

Жіночі: краса, здоров’я.

Провокувати носія на вчинення яких-небудь дій. Активують чоловічу енергію. Оберіг (на правій нозі).
На руках (плечі, передпліччя, зап’ястя (з внутрішнього або зовнішнього боку)). Чоловічі: сила, мужність, щастя, подвійне щастя, мудрість, багатство, процвітання, бамбук (символ росту), ієрогліфи з назвою тварин (тигр, дракон).

Жіночі: символи любов, гармонія, мрія, щастя.

Дозволяє людині отримати ті якості, почуття, блага, які символізує ієрогліф або, які хотів би отримати від життя носій татуювання.
На спині (вздовж хребта, на лопатці або на попереку.) Чоловічі: сила, мужність, благополуччя, девізи і висловлювання, назви тварин, мають символічне значення.

Жіночі: краса, здоров’я, любов, вічна любов, мир, висловлювання.

Захист від зовнішніх несприятливих впливів. Також наявність зображення на спині говорить про прагнення демонстрації оточуючим своєї сили і положення.
На животі. Чоловічі: побажання, девізи, гроші (?), добробут, сила.

Жіночі: гроші, любов, краса.

Зустрічаються досить рідко і вказують на конкретні матеріальні прагнення носія. Обмежують коло спілкування.

Колір тату

Китайські ієрогліфи для тату традиційно можна вибрати в тату-салоні в чорному варіанті, але є і зображення з використанням кольору, причому так званих «чистих» квітів, яких у китайській культурі 5.

655d73d777b36d6c5e603b0ec961e010 Китайські ієрогліфи для тату. Значення, переклад на російську: любов, удача, щастя, багатство, дракон, здоровя, гроші, життя. Гарні стародавні картинки

Кожен колір має своє символічне значення, яке треба враховувати:

 • Синьо-зелений (у китайців це один колір) – символізує вітер, втілює елемент дерево, схильність до зростання та розвитку. Зелений відтінок асоціюється в китайській культурі з народженням нового життя. Синьо-зелений вважається самим «непостійним кольором і може означати як колір неба і мудрості, так і стихію, що приносить руйнування.
 • Червоний-колір вогню і сонця. Символізує радість, рух вгору. Сила сонця і вогню здатна, на думку жителів піднебесної, відлякувати зло, оберігати, привносити в будинок гармонію і радість. Червоний асоціюється з добрими ознаками, успіхом, святом, прибутком, життєвою енергією, ентузіазмом.
 • Жовтий уособлює елемент землі і пов’язані з ним властивості: родючість, сталість, стійкість, непорушність, вічність. Жовтий – колір золота, і як наслідок, успіху і благополуччя.
 • Білий в китайській культурі асоціюється з елементом метал і з завершенням циклу (восени), виходом за межу світу живих. Суперечливість символів, пов’язаних з білим, викликана тим, що він був одночасно і кольором жалоби і кольором оберегів від мешканців потойбічного світу.
 • Чорний пов’язується в традиційній культурі Китаю з елементом вода, асоціюється з таємницею і містикою, незвіданим, здатністю пам’ятати і бути змінені. Тому колір символізує мудрість, прагнення до пізнання, заглиблення у вивчення таємниць буття.
 • В тату кольору використовуються для додання більшої сили зображень і ієрогліфам (наприклад, може бути червона обведення символів для закріплення їх сприятливого значення).

  Ідеї для тату: ієрогліфи та їх переклад

  Більшість символів для тату являють собою сприятливі ієрогліфи з фен-шуй, які використовують для побажання добра або залучення удачі.

  Відео про те, який сенс полягає в популярних китайських ієрогліфах, використовуваних в тату:

  Щастя

  ? ? складається з двох частин, кожна з яких може зображуватися окремо, так як має своє значення і звучання. Перший символ,? (щинь) означає щасливий, благополучний, а другий -? (фу) має значення «благословення», «радість», «процвітання», «світ». Тобто в ієрогліфі знайшли відображення уявлення китайців про щастя, як про боже благословення на благополуччя у всіх сферах життя.

  Зображення, покликане принести носія щастя і успіх саме в тій сфері, в якій він просить у вищих сил.

  Велике щастя

  ?? являє собою двічі написаний ієрогліф «радісний» (сі), який ще має значення «веселощі». Вважається могутнім талісманом, що приносить зростання в різних сферах, від народження дітей до успіху в бізнесі. Рекомендується для нанесення як талісман для успіху в родинних стосунках або справах пов’язаних із партнерством, так як знак парний.

  Любов

  ? (аі) складається з чотирьох складових: кіготь, дах, серце, лапи. Тобто в ньому можна знайти символічне опис любові: «почуття, яке впивається в серце, поселяється в ньому та не дає можливості втекти». Використовують зображення як талісман на залучення любові, пошуку другої половинки, гармонії і радості в сімейному житті, зміцнення шлюбу.

  Вічна любов

  ?? (йонг аі) складається з двох частин. Перший елемент означає «довгий», «нескінченний». У цьому елементі є ключ вода зі значенням поточний довго. Ієрогліф використовується як талісман для зміцнення любові та дружби, дарує взаєморозуміння партнерів, привносить нову хвилю почуттів у відносини подружжя.

  Багатство

  ? (фу) містить у собі такі частини як достаток і будівля, тобто зображує достаток у домі. Цей ієрогліф приваблює не тільки матеріальні цінності, але й багатство духовне, пов’язане з отриманням знань про життя. Вважається добрим талісманом для успіху в справах і благополуччя бізнесу.

  dae696fcf9cd3488d4386ad76836cb7a Китайські ієрогліфи для тату. Значення, переклад на російську: любов, удача, щастя, багатство, дракон, здоровя, гроші, життя. Гарні стародавні картинки

  Матеріальне багатство також символізує ієрогліф ? (гроші), який також використовують для приваблення достатку.

  Процвітання

  ?? (фанронг) ієрогліф, що складається з двох частин, перший символ означає «численний», «у великій кількості», другий — «слава», «почесть», «популярність». Використовується як талісман для залучення не тільки матеріального добробуту, поліпшення в справах, але і супутніх цьому пошани і поваги, доброї слави про людину, про його бізнес.

  Часто використовується стилізоване написання першого символу ? для захисту від невдач у будь-якій сфері.

  Достаток

  Ієрогліф нагадує чашу з колоссям (символ багатого врожаю). Це зображення використовується для залучення енергії росту в яку-небудь сферу. Можна додати другий символ із зображенням «об’єкта бажань», що посилить дію знака. Ієрогліф також є оберегом від бідності та занепаду.

  Сила

  ? (чи) – схожий на сильну руку, спрямовану вниз. Вважається, що символ наповнює внутрішньою енергією, бадьорістю свого носія, додає впевненості в собі і своїх діях. Тату-талісман також дасть сил для реалізації творчих планів, подарує нові ідеї.

  Радість

  ? (юе, ле) – трактується не лише як «радість», але і як «задоволення», «веселощі» і «музика». Талісман покликаний наповнити носія позитивними емоціями, допомогти жити легко, вилікувати від печалей.

  Здоров’я

  Ієрогліф ?? (дзиан канг) приносить власникові найбільшу цінність — здоров’я. Допомагає вирішити проблеми з поганим самопочуттям, подолати душевну кризу. Здоров’я в найширшому розумінні слова.

  57c1281c7c7eef07506dbd66a69395e2 Китайські ієрогліфи для тату. Значення, переклад на російську: любов, удача, щастя, багатство, дракон, здоровя, гроші, життя. Гарні стародавні картинки

  Можна зустріти окремо перший символ, як побажання одужання при лікуванні.

  Світ

  Китайський символ ? (хейпинь), що означає «мирний», «добродушний», спокійний», завдають для надання людині душевного спокою і також як талісман для хороших рівних відносин з оточуючими.

  Краса

  Дуже популярний в якості тату для жінок символ ? (меї), який часто наносять разом із зображенням квітів, які уособлюють чистоту. Талісман покликаний забезпечити власниці красу і здоров’я. Раніше ієрогліф мав значення «мирний», так як поєднував зображення людини і ягняти (дослівно «лагідний, як ягня»).

  Незалежність

  ?? (ду) означає дослівно «стоїть окремо», вільний від силового впливу, впливу, авторитетів. Є варіанти стилізованого написання. Використовується як талісман для звільнення від залежності, шкідливої звички.

  Мужність

  Символ? (йонг) — «мужність», поєднує в собі елементи «сміливий» зверху і «сила» знизу. Тату додає мужність, стійкість і хоробрість своєму власникові. Часто наносять з символом ? (сі), що позначає енергію.

  Мрія

  Ієрогліф ? (мень) – «мрія» є одним з найпопулярніших символів для нанесення, так як символізує рух до мрії. Але є й інше значення знака: «сон», «ілюзія» та ” приховане послання — сприймати швидкоплинність і мінливість життя як належне.

  Виконання бажань

  ?? (рюйи) дослівно означає «якість бажання». Послання, що міститься в цьому символі на тату, говорить: «Хай збудуться мрії!» У фен шуй вважається, що подарувавши своїм знайомим зображення цього ієрогліфа, людина бажає їм здійснення всіх сподівань і у відповідь отримує здійснення своїх надій.

  Красиві старовинні китайські картинки для тату

  Жителі піднебесної охочіше роблять собі татуювання зображень, ніж написів. Популярні у китайців тату з тваринами, квітами, птахами, міфологічними істотами і абстрактними символами.

  c6f35697bb27804c9a4c01d6f07ce868 Китайські ієрогліфи для тату. Значення, переклад на російську: любов, удача, щастя, багатство, дракон, здоровя, гроші, життя. Гарні стародавні картинки

  Кожне зображення символізує певні поняття:

  • Фенікс — символ сили духу і бажання жити.
  • Дракон уособлює владу і могутність.
  • Тигр – гідність, міць, підступність.
  • Черепаха і змія – символ вдумливого осягнення істин.
  • Лотос — символ чистоти і мудрості.
  • Короп — символ багатства.
  • Мавпа – сили, сміливості і удачливості.
  • Інь і ян – гармонії.

  Прислів’я на китайській мові

  Китайські ієрогліфи для тату можна вибрати не тільки з одиночних символів, але і завдати короткі вислови або прислів’я, які служать людині девізом або висловлюють життєві принципи.

  Наприклад:

  • ???? – Добром воздасться за добро.
  • ??????? – Радість надихає людину.
  • ??????? – Кожне зроблене справу залишає слід.
  • ????.???? – Жити разом до старості.
  • ???? – На війні всі засоби хороші.

  Ключі в ієрогліфах

  Як можна було зрозуміти з розбору складу деяких наведених вище ієрогліфів, прості символи можуть входити до складу складних (наприклад, сила і мужність ? і ?). Китайські ієрогліфи класифікують за елементами, які відносять слово в розряд якихось предметів, понять, тобто по ключах.

  Всього в традиційній системі таких «ключів» (ще їх називають радикалами) було 214, у сучасному варіанті їх 201. У символах для тату часто зустрічалися радикали «людина» ? і «сила» ?. Знайти символи можна у зведеній таблиці ієрогліфів.

  Підготовка до татуажу

  Для виконання тату ієрогліфів рекомендується підібрати майстра, що спеціалізується на східному стилі, щоб накреслення символів було точним. Перед нанесенням зображення необхідно вибрати ескіз із запропонованих варіантів або замовити майстру індивідуальний малюнок.

  41ac76fb27209833b89f7565b173ec1e Китайські ієрогліфи для тату. Значення, переклад на російську: любов, удача, щастя, багатство, дракон, здоровя, гроші, життя. Гарні стародавні картинки

  Можна прийти з фото бажаного тату.

  Щоб не зводити татуювання, іноді роблять тимчасовий варіант на прохання клієнта. При необхідності перед нанесенням проводять депіляцію. Не можна перед татуажем приймати піднімають тиску ліки або пити алкоголь.

  Як роблять татуювання, скільки часу займає процедура?

  Безпосередньо до початку процедури шкіру обробляють спеціальним дезінфектором (розчин або гель). Далі досліджує місцева анестезія – на шкіру розпорошується аерозоль. Потім малюнок з ескізу переносяться на ділянку тіла за допомогою спеціального паперу.

  Час роботи залежить від складності зображення, кількості символів, стилю графіки. Обговорюється з майстром заздалегідь і необхідність додаткового знеболення. Тату роблять швидко. Процедуру проводять спеціальною машинкою з тонкими одноразовими голками. Ковпачки для фарб також використовуються 1 раз.

  Майстер зобов’язаний одягнути стерильні рукавички!

  Догляд за шкірою після татуажу

  Після нанесення тату має місце локальне почервоніння шкіри або може виступити кров. На загоєння після процедури зазвичай йде 2 тижні. В цей час не треба травмувати шкіру зайвими сонячними ваннами (або солярієм), механічними або хімічними впливами. Можна обробляти шкіру делікатною кремом з антисептичними властивостями.

  502d158f66137ef9f0b8dd4d76c1cad2 Китайські ієрогліфи для тату. Значення, переклад на російську: любов, удача, щастя, багатство, дракон, здоровя, гроші, життя. Гарні стародавні картинкиКитайські ієрогліфи для тату — це символи, що сприяють поліпшенню долі, а не просто красиві картинки

  Якщо після зазначеного строку є біль і запалення, потрібно звернутися до лікаря.

  Які тату в китайському стилі робити не слід?

  Символи для татуажу слід вибирати, уникаючи ієрогліфів зі значенням: занепад ??, хвороба ?, смерть ??. Також не рекомендується зображення цифр (особливо 4!) і символів підпорядкування. Не варто робити і тату з ім’ям на китайському, якщо немає достовірної інформації, що означають кожен графічний символ окремо.

  Китайські ієрогліфи, які використовуються для тату, з дотриманням стародавніх традицій при нанесенні, можуть додати везіння і благополуччя життя людини.

  Оформлення статті: Е. Чайкіна

  Корисний відео-ролик про китайських ієрогліфах для тату

  Сюжет про значеннях китайських тату-ієрогліфів:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради