Як і коли з’явився перший чайник

Щоб заварити вранішній чай або ароматну каву, багато хто використовує електричний чайник. Усього кілька хвилин – і улюблений напій готовий. Але був час, коли про наявність такого посуду люди навіть не мріяли.

Коли з’явився перший чайник, який він мав вигляд, яка країна вважається його батьківщиною та який на сьогодні можна придбати електричний чайник у Львові, – читайте далі.

Історія появи першого чайника

Вважається, що батьківщиною прибору є Китай. Для виготовлення перших моделей посуду використовувалась червона глина, яку видобували поблизу міста Ісин. Її головною особливістю є пориста структура, що дозволяє рідині в ємності насичуватись киснем.

Як вважали давні китайці, саме ці чайники дозволяли напою максимально розкрити свої смакові та ароматичні якості. До того ж, вони довше інших аналогів зберігали температуру та корисні властивості чаю. Але так було до моменту, коли було створено порцеляну. Згідно з дослідженнями, новий матеріал мав такі ж властивості, що й червона глина. Але він дозволяв виготовляти більш цікаві вироби, тому наступним етапом в історії приборів стало виготовлення китайцями порцелянових чайників.

1 2 Як і коли з’явився перший чайник

Японські традиції чаювання

Чай до Японії з Китаю привезли буддійські монахи. Спершу розпивання напою стало частиною їх практики. Але з часом про нього дізналися й інші японці, і чай можна було знайти як в бідних домах, так і в палацах імператорської сім’ї.

XVIII століття відзначилося появою в Японії мережі шкіл, де бажаючим пропонувалось навчитись чайній майстерності. На той час японці вже вигадали нові способи заварювання чаю. Робили вони це в ємностях, виготовлених в своїй країні. Для цього була створена ціла індустрія, а одним із прогресивних осередків з виготовлення чайників стала провінція Бідзен. На кожному з таких виробів майстри зображували цілі картини, тому вони були схожими на витвори мистецтва.

З історії європейських судин

Перше виготовлення чайників у Європі датується XVI століттям. Вони були не такими елегантними та зручними, як вироби китайських майстрів, адже для їх створення використовувалась груба кераміка. Переломним моментом в індустрії стало XVIII ст., коли європейці вже навчились виготовляти якісну порцеляну. Але на цьому прогрес не зупинився, і згодом при виробництві чайників були задіяні олово та срібло. Такі моделі здатні були витримувати високі температури.

Окрім матеріалу, майстри працювали й над формою виробів. Перші з них були шароподібні, далі – прямокутні та овальні. І тільки наприкінці XVIII ст. вони стали нагадувати судини, якими дехто ще користується й сьогодні.

 

Електрочайник: від створення до сьогодення

Перший прилад, працюючий від електромережі, мав великий розмір, потребував багато енергії та довго грів воду. Його винахідником став полковник Кромптон, а сталось це в XIX ст. Завдяки гріючому елементу від Артура Ларджа, який можна було опускати в воду, рідина розігрівалась швидше. Але він ще не мав автоматичного відключення. А максимально схожий на прилади, що сьогодні можна замовити на allo.ua у Львові, електричний чайник був створений тільки в 1956 році Расселом Хоббсом.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради