Народні прикмети на 7 вересня – Варфоломєєв день, Тит-листопадник, грибний день

За народними прикметами, на 7 вересня – Тита-листопадника – жінки і дівчата вставали рано вранці і виходили в ліс по гриби. Вважалося, що чим раніше вирушать в ліс, тим більше зберуть. Головною стравою столу була картопля, смажена з грибами та м’ясом.

Погодні прикмети

Так як в цей день рано йшли за грибами в ліс, то погодні умови були як ніколи важливі. За природою і атмосферних явищ 7 вересня можна визначити, яка подальша буде погода:

 1. Хрускіт сухих гілочок під ногами – до хорошої погоди.
 2. Багато грибів змогли зібрати в цей день – до довгої зими.
 3. Перелітні птахи на дахах будинків сидять – до негоди, на землі – до хорошої погоди.
 4. Зірки блищать – до заморозків.
 5. Дощ після обіду 7 вересня – буде йти цілий день.
 6. Опале листя лягає «обличчям» до верху – до прохолодної зими, «лицем» донизу – до теплої зими.

narodnye primety na 7 sentyabrya – varfolomeev den, tit listopadnik, gribnojj den7 Народні прикмети на 7 вересня – Варфоломєєв день, Тит листопадник, грибний деньВорони в цей день каркають частіше звичайного – до дощу.

Побутові прикмети

Щоб зберегти мир в сім’ї, наші прадіди та прабабусі споконвіку користувалися побутовими прикметами. У кожного в сім’ї були свої обов’язки і сімейні побутові прикмети:

 1. Вмиватися цілий день 7 вересня потрібно тільки тією водою, в якій знаходилося срібло. Тоді цілий рік будете ходити красивою, доглянутою і здоровою.
 2. На світанку рано вранці в посудину з чайним грибом шепотіли бажання, яке обов’язково виконувалося.
 3. Вважалося, що народжений в день Варфоломія – 7 вересня – знайде щастя в зрілому віці.

Традиції та обряди 7 вересня

Культура народу завжди складалася з обрядів, традицій. Через них пращури відображали погляди на побут і склад сім’ї, батьки привчали своїх дітей до порядку та моральності:

 1. У Варфоломєєв день люди доготавливали залишилися соління на зиму і поспішали за грибами.
 2. Народ виходив молоти зерно і сіяти ячмінь (жито) на золу.
 3. Проходив збір груші і приймалися за збір горобини.
 4. 7 вересня заготовляли свіжу горобину з гілочками. Збирали її сонячним ранком, головне – зібрати ягоди до перших морозів, таким чином горобина зберігає всі свої корисні властивості.
 5. Старше покоління вчило молодших поважати всі гриби. Якщо побачать в лісі дідка-боровичка, лісового жителя, треба низький уклін йому зробити, щоб висловити свою повагу до старших.

narodnye primety na 7 sentyabrya – varfolomeev den, tit listopadnik, gribnojj den8 Народні прикмети на 7 вересня – Варфоломєєв день, Тит листопадник, грибний деньГотували грибні страви, варили супи і смажили картоплю з цибулею і грибами.

Що не можна робити в Тітов день

Якщо не хочете злякати своє щастя, варто дотримуватися кількох простих правил для 7 вересня:

 1. Заборонено проводити магічні і лікувальні ритуали, якщо йде дощ, вважається, що дощова вода змиє їх силу.
 2. Не варто брати дітей з собою в ліс за грибами. Вважалося, що їх може потягти дідько в гущавину лісу.

narodnye primety na 7 sentyabrya – varfolomeev den, tit listopadnik, gribnojj den9 Народні прикмети на 7 вересня – Варфоломєєв день, Тит листопадник, грибний деньНе варто в цей день будувати будинок – він довго не простоїть.

Дотримуючись повір’я та обряди на 7 день вересня, ви будете захищені від усього поганого весь рік. Потрібно намагатися максимально почитати, пригощати і кликати до себе в гості старше покоління, щоб вони благословили на добру життя.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради