Томат з промовистою назвою Бичачий лоб: його опис та характеристика

Назва Бичачий лоб звучить досить потужно, тому томат з таким ім’ям повинен мати і відповідний опис. Пре напролом, як бик, крізь спеку і похолодання, але при цьому не втрачає своїх значних розмірів і врожайності! Що ж перспектива мати у себе на ділянці такий сорт дуже приваблива. Так чи насправді він хороший? Не завадило б познайомитися з ним ближче.

tomat s govoryashhim nazvaniem bychijj lob: ego opisanie i kharakteristika24 Томат з промовистою назвою Бичачий лоб: його опис та характеристика

Опис сорту

Томат Бичачий лоб є середньостиглим сортом — до дозрівання плодів 105-110 днів. Він не має однойменних гібридів, тому ні з яким іншим його не сплутати. За типом росту рослина індетермінантна, штамбовое, висотою від 110 см до 170. Його потужний стебло потребує підв’язці, незважаючи на значну товщину. Великі плоди, яких на кущі ціла маса, це важке випробування, вони можуть запросто зламати гілки своєю вагою.

Виростають томати від 150 до 600 р. Великі, м’ясисті з щільною текстурою, яскраво-червоні, гладкі, трохи сплюснуте і з легким натяком на ребристість. За смаком вони дуже приємні, з великим вмістом цукру, і невеликою кількістю кислот. Кожен плід має 5 насіннєвих камер, але в них зовсім трохи насіння. Томати підходять для салатів і для переробки.

Призначається сорт для вирощування в теплицях і ОГ. Урожайність при цьому практично однаково висока, але в теплиці можна зібрати на пару кг томатів більше, ніж у грунті. В цілому ж середній урожай становить до 18 кг з 1 м2. Сорт цілком виправдовує свою назву і вперто зростає навіть при несприятливих умовах: різких змінах температур і підвищеної вологості — хвороби його обходять стороною.

Увага! Томат настільки популярний, що стали з’являтися підроблені насіння. Будьте пильні, купуйте їх тільки у перевірених постачальників.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Урожайність, кг/м2 Характеристики плода
Середньо-стиглий (105-115 днів) Индетерми-нантный, штамбовий, (100-170 см) Для салатів і переробки Для вирощування в теплиці і ОГ 150-600 м В ОГ – 18.

У теплиці -до 20.

Яскраво-червоні, плоско, м’ясисті

Переваги і недоліки

Томат був виведений сибірськими селекціонерами ще в 1995 році. За цей час він пройшов перевірку професіоналами і любителями, а тому заслужив загальне схвалення. Його основні переваги:

 • Великі плоди.
 • Відмінний смак.
 • Стійкість до традиційних захворювань томатів та несприятливих погодних умов.
 • Жаростійкий.
 • Висока врожайність при мінімальних трудовитратах.
 • Відмінно переносить високу вологість, так і тривале відсутність води.
 • Є й деякі недоліки, які необхідно розглянути:

 • Погано транспортується.
 • Схильний до розтріскування при надмірних поливах.
 • Швидко псується.
 • Не рекомендується для цілісного консервування.
 • Особливості агротехніки

  Сіяти томат Бичачий лоб потрібно через 60-65 днів до дня висадки в грунт. Обов’язково проводити пікіровку і регулярно підгодовувати сіянці. При висадці внести в грунт суперфосфат і сульфат калію — по 1 ст. л. на лунку. Розташовувати не більше 4х кущів на 1 м2.

  tomat s govoryashhim nazvaniem bychijj lob: ego opisanie i kharakteristika25 Томат з промовистою назвою Бичачий лоб: його опис та характеристика

  Вести кожен кущ можна в 2 або 3 стебла, інші видаляти пасинки. Підв’язка — це ще одна необхідна умова вирощування цього томату. Раз в 2-3 тижні потрібні кореневі підгодівлі. Незайвими будуть процедури щодо профілактики появи шкідників та захворювань томатів.

  Відгуки городників

  Томат Бичачий лоб надзвичайно популярний у садах Уралу і Чорнозем’я, він зібрав рекордну кількість відгуків. Обов’язково з ними ознайомтеся:

  • Світлана, Брянськ. Це відмінний томат. Саджу його в теплиці два роки, урожай вражаючий. Плоди солодкі, смачні, дуже хороші в салатах, шкірка ніжна, тонка. Стійкий до хвороб досить.
  • Олексій, Псков. Кущі просто шикарні! Всі обвішані великими томатами, прямо без пропусків — зверху донизу. Трохи зовні схожі на Євпатор, тільки ті круглі. При вирощуванні не було жодної болячки. Єдине, що не сподобалося — погана схожість, своїх насіння треба запасати побільше.
  • Марина, Твер. На смак мені не дуже сподобалися, нічого особливого. А от урожайність не підвела — багато плодів!
  • Олена, Хакасія. В моїй теплиці з 12 сортів цей виявився врожайним. Дуже сподобався. Перші томати такі великі, що навіть кисті в деяких місцях обломилися.

  Томат Бичачий лоб — це вдале поєднання врожайності та невибагливості до погодних умов. Якщо ви любите потужні великоплідні помідори — це ваш варіант. Сміливо беріть його на замітку!

  Бичачий лоб: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради