Прикмета: тарілка розбилася в будинку, лопнула сама по собі, випадково

Одне з народних повір’їв пов’язано з биттям посуду. Існує думка, що розбити тарілку – позитивна прикмета. Проте знавці забобонів мають на цей рахунок свою думку. Точне тлумачення прикмети можливо тільки з урахуванням докладних деталей.

e4504c1f18ac4447ef1363810d24b54c Прикмета: тарілка розбилася в будинку, лопнула сама по собі, випадково

До чого розбивається тарілка

Побутова ситуація, коли в будинку б’ється посуд, зазвичай залишається без особливої уваги. Багато людей ставляться до цього як до дрібного прикрого події, яка нічого не змінює в життєвому укладі.

Людина, який розбив тарілку, поспішає вигукнути: «На щастя!», як би підводячи підсумок під цією подією. Проте ця ознака має кілька тлумачень, в залежності від обставин.

Можливі обставини биття

Результат тлумачення прикмети залежить від того, випадково чи навмисно б’ється тарілка. Несподівано розбилося посуд обіцяє позитивні події в житті людини:

 • гармонійні стосунки в сім’ї;
 • збільшення доходів;
 • здійснення бажань;
 • удача в бізнесі;
 • поповнення у сімействі.

Якщо ж тарілка розбилася не випадково, а хтось шпурнув її від надлишку негативних емоцій, то можуть бути негативні наслідки:

 • розлад в сім’ї;
 • конфлікти з начальством на роботі;
 • крах далекосяжних планів;
 • матеріальні втрати.

Виняток у розшифровці прикмети про розбитому посуді можуть складати тарілки, розбиті в якісь особливі дні: урочисті та святкові.

Коли б’ється посуд на весіллі

Так здавна повелося, що в день весілля обов’язково б’ється посуд. Це відбувається не тільки з вини нетверезих гостей. Існує традиція, за якою молодята повинні на порозі свого будинку розбити вщент тарілку.

Гарною прикметою вважається, якщо предмет посуду розлетиться на дрібні шматочки. Якщо ж тарілка розкололася на великі шматки, то наречений і наречена повинні розтоптати осколки ногами як можна дрібніше. Частинки битого посуду збирають у вузлик, який потім закопують на пустирі.

Чим більше осколків буде від розбитої тарілки, тим більше благ прикмета обіцяє новоспеченим подружжю:

 • щасливу і тривалу спільну життя;
 • достаток у домі і удачу в бізнесі;
 • здорових спадкоємців.

60a3c6fe2007403f47472e143ef80d51 Прикмета: тарілка розбилася в будинку, лопнула сама по собі, випадково

Якщо ж тарілка впала і не розбилася, то народне повір’я застерігає, що молоду сім’ю очікують:

 • фінансові труднощі;
 • відсутність взаєморозуміння між собою;
 • важкі стосунки з батьками обох сторін;
 • випадкові зради одного з подружжя.

Рідкісний випадок, коли предмет посуду розколюється навпіл, за народною прикметою вважається справжньою удачею. Це означає, що молодята з самого першого для спільного життя уособлюють собою одне ціле, складене з двох половинок.

Прикмети для чоловіків і жінок

Специфіка сімейного життя влаштоване так, що найчастіше на кухні заправляє всім господарством жінка. Відповідно і розбитого посуду на її рахунку більше, ніж у решти членів сім’ї.

Народні прикмети з цього приводу кажуть:

 • якщо тарілка тріснула при митті посуду – в сімейному житті назріває конфлікт;
 • посуд вислизнула з мокрих рук і розлетілася вщент – найближчим часом жінку чекає велика удача;
 • розбилося улюблене блюдце – давня подруга пліткує за спиною і плете інтриги.

Для дівчини, яка не заміжня, розбитий посуд приносить удачу. Це може бути цікаве знайомство з гарним хлопцем. Якщо у молодої особи вже є обранець, то цілком ймовірно, що ці відносини закінчаться весіллям.

Деякі чоловіки не тільки не соромляться «жіночої праці», але й активно беруть участь у цьому процесі. Тому їх частка в розбилася посуді теж присутня. Це не означає, що чоловіки незграбно ведуть себе на традиційно жіночої території. Просто грубі чоловічі руки здатні розчавити в руках крихке виріб з тонкої порцеляни або скла. Сильній половині людства прикмета в цьому випадку обіцяє:

 • вдале розвиток бізнесу;
 • знайомство з новими діловими партнерами;
 • гармонію і затишок у родині.

Всі прогнози точні для тих людей, які б’ють посуд випадково. Якщо ж сімейне майно б’ється від надлишку негативних емоцій, то збиток буде подвійним.

693bcde96562e3f27aec81cf09d14e2c Прикмета: тарілка розбилася в будинку, лопнула сама по собі, випадково

Прикмета по днях тижня

Неможливо точно розтлумачити прикмету, не враховуючи, в якій із днів тижня сталася подія:

 1. Понеділок – не дарма цей день називають важким – невдача буде переслідувати людину по п’ятах. Краще не починати реалізацію великих проектів і не планувати далекі поїздки.
 2. Вівторок – пройде легко, без будь-яких труднощів. Все буде ладитися без особливих зусиль. Удача не покине до кінця тижня.
 3. Середа – прикмета не обіцяє нічого радісного. День буде наповнений подіями і великими обсягами роботи. Головне, що ні те, ні інше не принесуть нічого, крім утоми й невдоволення.
 4. Четвер – кількість витраченої енергії не буде відповідати отриманими дивідендами.
 5. П’ятниця – для чоловіків грандіозна вечірка з друзями закінчиться скандалом в сім’ї. Жінки після зустрічі зі шкільними подругами довго будуть смакувати почуті новини.
 6. Субота – доведеться відкласти поїздку на рибалку або похід в салон краси, тому що несподівано нагрянуть гості. Але це нікому не зіпсує настрою, тому що день буде наповнений позитивом.
 7. Неділя – якщо у цей день лопнула тарілочка, то це означає, що в найближчому оточенні є заздрісники і недоброзичливці. Випадково розбита вщент посуд обіцяє вдалий початок нового тижня.

Тлумачення за часом доби

Щоб прогноз народних прикмет був точним, необхідно орієнтуватися по часу доби:

 • Якщо тарілка розбилася вранці – у навчанні та на роботі буде одне суцільне везіння. День наповниться приємними несподіванками. Компліменти, дрібні презенти посиплються на людину як з рогу достатку.
 • Денний биття посуду означає, що день пройде поганенько. Не буде ні скандалів в сім’ї, ні величезних заторів на дорогах, але і відчуття затишку і спокою – теж.
 • Вечірній пригода обіцяє затишний відпочинок в колі сім’ї. Ніяких особливих приводів для радості не передбачається. Але цей вечір запам’ятається відчуттям спокою й умиротворення.
 • Розколота вночі посуд – провісник суперечок і скандалів.

До чого б’ється посуд в будинку по святах

Сімейні торжества рідко обходяться без втрат. Починаючи з моменту приготування, сервірування столу, подачі на стіл і закінчуючи миттям посуду. Фактор випадковості биття тарілок або келихів говорить сам за себе. Прикмета прогнозує веселе свято.

Проте буває так, що в процесі приготування до банкету може бути виявлено блюдо або тарілка, які лопнули самі по собі. За народним повір’ям званий обід вдасться на славу. Всі гості будуть ситі і задоволені проведеним часом. І тільки один з гостей піде додому, затамувавши образу.

Як правильно прибирати осколки

Ретельна прибирання черепків повинна відбуватися без стогонів або жалю з приводу втрати любимо чашки або блюдця. Навіть якщо цей предмет був дорогий як пам’ять, засмучуватися не варто. Краще буде пригадати слова колись популярної пісні: «Посуд б’ється – чекай удач!».

Всі забобони виникли на основі народного досвіду. Є узагальнені повір’я, якими користується більшість населення. Але іноді люди володіють своїми власними прикметами, заснованими на особистих спостереженнях. Ніхто не зможе з достовірністю стверджувати, випадкові чи це збіг або налагоджена кимось система. У будь-якому випадку позитивне мислення пом’якшить обіцяні негативні наслідки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради