Квітка мирт: прикмети і забобони для жінок про миртове дерево в квартирі, можна тримати в будинку

Карликове деревце мирт звичайний відноситься до сімейства миртових. У дикій природі рослина досягає триметрової висоти, одомашнена різновид виростає не вище півметра. Однак саме вона має настільки сильною позитивною енергетикою, що люди ще тисячі років тому помітили магічні властивості миртового дерева і пов’язали з ним ряд прикмет.

662616e8d2d06f19eebe4cfad165cd6e Квітка мирт: прикмети і забобони для жінок про миртове дерево в квартирі, можна тримати в будинку

Символічне значення мирта

Західна цивілізація розглядає мирт як символ любові, молодості, краси. Крім того, європейці пов’язують його з міцним шлюбом. На сході до рослини ставляться інакше, ніж у європейських країнах. Наприклад, мусульмани вважають миртове дерево небезпечним для молодих людей. Китайці вважають, що вічнозелене деревце здатне не тільки принести в дім любов, але й притягнути до його господарям багатство і здоров’я. Для буддистів квітучий мирт — особливий символ чистоти, цнотливості нареченої.

Чи можна тримати вдома

У країнах ісламу вирощувати мирт будинку не прийнято. Мусульмани впевнені, що миртове дерево, принесене в оселі незаміжньої дівчини чи неодруженого хлопця, здатне назавжди залишити людину самотньою. У християнських і буддистських країнах рослина в будинку несе господарям успіх у багатьох сферах — в залежності від того, де воно росте:

 • Горщик з миртом, встановлений в спальні квартири, зміцнює сімейні узи, дарує гармонію.
 • Розміщене біля входу в житло миртове деревце блокує негативну енергію зовнішнього світу, надійно захищає господарів від поганих думок недоброзичливців.
 • Люди, що захоплюються китайським вченням фен-шуй, можуть використовувати рослину ще більш «точково». Мирт, поміщений в зону любові, здатний призвести до самотній людині його другу половинку або нагородити вірними друзями того, хто не шукає кохання, а бажає зберегти незалежність. Коли деревце займає зону багатства, воно притягує до господаря гроші. Якщо зону здоров’я — позбавляє власника від хвороб, наповнює життєвою енергією.

Необхідно враховувати важливий нюанс. Домашній мирт — дуже примхлива рослина, «визнає» лише одного господаря і не выносящее присутності великої кількості людей, особливо сторонніх, які не є родичами його власника.

Тому екстрасенси не радять тримати миртове дерево на роботі, в громадському закладі або будинку з великою кількістю мешканців, наприклад, у гуртожитку або комунальній квартирі. У такому місці рослина буде чахнути, а його магічні властивості ніяк не проявляться.

Міфи і легенди про миртовім дереві

Мирту люди надавали особливе значення ще до приходу Христа — саме тоді з’явилися перші перекази про рослину:

 • У Стародавній Греції існував міф про прекрасну німфу Мирсине, яка одного разу перемогла на змаганнях з бігу богиню війни Мінерву. Остання, не витримавши образи, вбила німфу. Боги Олімпу зглянулися над нещасною і перетворили Мирсину в красиве деревце мирт. Побачивши рослина, богиня кохання Афродіта настільки захопилася його красою, що почала прикрашати себе миртовыми вінками. З тих пір для всіх стародавніх греків, а потім і для інших європейців, мирт став символом кохання і краси.
 • Біблія також згадує миртове дерево. Всі знають історію про вигнання Адама і Єви з райського саду Едем — перші люди були вигнані з нього за те, що скуштували заборонений плід. Але не всі пам’ятають, що саме мирт виявився єдиним рослиною, яке Бог дозволив забрати з собою з Едему. Перед тим як піти з райського саду, Адам послав птицю принести йому гілку самого важливого для людей рослини в Едемі. Це була гілочка миртового дерева. Адам і Єва забрали її, і з того часу мирт символізує міцні шлюбні узи між подружжям.
 • На сході є легенда про те, що після закінчення всесвітнього потопу причаливший на Ковчезі до Арарату Ної послав голуба з миртовою гілочкою у дзьобі облетіти всі землі, щоб відродити на них життя. Це зробило мирт символом надії на краще.

40484d7f9ed4d0b0e03fa353432e9262 Квітка мирт: прикмети і забобони для жінок про миртове дерево в квартирі, можна тримати в будинку

Прикмети і забобони про мирте

Існує багато повір’їв про миртовім дереві. Частина прийме була породжена біблійними міфами про рослину:

 • Вважається, що людину, який зрікся з якихось причин від християнства, а потім знов повернувся до віри в Христа, мирт може вберегти від спокуси повторного зречення від віри.
 • Доброю прикметою вважається подарувати на весілля нареченій і нареченому миртове деревце, особливо обвитое живими трояндами. Рослина, встановлене в оселю молодят, зміцнить їхній шлюб, вбереже подружжя від ревнощів, буде зберігати сім’ю рівно стільки, скільки господарі будуть доглядати за ним.
 • Прикмета свідчить: якщо сімейна пара купить два миртових деревця, встановить їх в спальні квартири поруч один з одним і обвяжет рослини стрічкою, то це обов’язково призведе до швидкого зачаття дитини.
 • Ще одна прикмета пов’язана з вже зростаючим в оселі рослиною. Згідно з повір’ям, господареві не можна викидати мирт з будинку або допускати його хвороби, інакше удача залишить житло. З цієї ж причини не рекомендується вирощувати карликове деревце в потрескавшемся горщику або не приділяти йому постійної уваги.
 • Існують особливі прикмети і забобони про квітку мирта. Мініатюрне деревце цвіте не завжди, тому поява на ньому квіток, особливо коли господарі не чекають цвітіння, означає різку активацію тієї енергії Ци, зону якого займає рослина. Якщо це зона багатства, то власників дерева чекає несподіване збагачення. Якщо зона відповідає за здоров’я, значить, скоро господар мирта позбудеться всіх хронічних хвороб, які мучили його довгий час. З допомогою рослини можна спробувати регулювати активність енергетичних потоків. Потрібно перемістити деревце в зону, що відповідає за певну сторону життя, і чекати цвітіння.

Цілющі властивості миртового дерева

Лікувальні властивості рослини відомі тисячі років. Його листя містять ефірні масла, що володіють антибактеріальною дією і ефективно знезаражують приміщення від мікробів. Середньовічні лікарі вважали, що миртове дерево здатне захистити навіть від чуми.

Сучасна медицина підтверджує, що відвар з пелюсток квіток мирта лікує простудні захворювання. Умивання відваром з листя захищає від прищів, допомагає затягнутися довго не заживаючих ран та опіків. Деякі власники кімнатного рослини використовують плоди мирта під час авітамінозу замість вітамінних препаратів. Миртове дерево здатне боротися з тривожністю — горщик з рослиною, поставлений біля ліжка страждає від безсоння людини, допомагає йому легко засинати без снодійного.

1bbf9cd446ad77f080cbc7d4ec8846f7 Квітка мирт: прикмети і забобони для жінок про миртове дерево в квартирі, можна тримати в будинку

Магічні властивості рослини

Люди давно помітили, що домашнє деревце володіє рядом незвичайних здібностей, тому використовують його для різних магічних ритуалів:

 • Прикмета говорить про те, що миртове дерево здатне поліпшити матеріальне становище господаря. Для того щоб гроші потекли до нього річкою, людині досить покласти висушений шматочок рослини в гаманець. Другий варіант — помістити золоту прикрасу біля горщика з карликовим деревцем, зростаючим в квартирі.
 • Тим, хто хоче здобути терпіння, знаючі люди радять сплести намисто з листочків мирта і носити його під одягом.
 • Подружжя можуть помістити висушені частини рослини маленькі платтяні мішечки, обмінятися ними і зберігати у серця. Такі обереги захистять від взаємних зрад, ревнощів, зміцнять сім’ю.
 • Згідно з повір’ям, для того щоб почати бачити віщі сни, досить покласти під подушку гілочку миртового дерева.

Мирт: прикмети і забобони для жінок

У багатьох країнах мирт вважається виключно жіночим рослиною. За повір’ями, принести миртове деревце додому і доглядати за ним має тільки жінка. Сам момент посадки мирта бажано урочисто обставити, наприклад, господиня будинку може надіти кращу одяг.

Надалі власниця рослини повинна постійно доглядати за деревцем, розмовляти з ним, але ні за яких обставин не вихлюпувати на вихованця негатив, інакше дерево не принесе успіху. Чоловіку дозволяється тільки милуватися квіткою і пишатися тим, що в його житлі росте дерево любові, а поруч з ним знаходиться така любляча дружина.

Крім того, є ще декілька виключно жіночих повір’їв про мирте:

 • Прикмета стверджує: якщо подарувати рослина боязкою дівчині, то незабаром вона стане сміливіше, деревце зміцнить її дух.
 • Деякі молоді дівчата використовують частині мирта для любовних ворожінь на судженого і навіть приворотів. Вважається, що панночка, вырезавшая на корінці дерева своє ім’я і подарувала його молодій людині, може тим самим привернути любов обранця.
 • На весілля молодятам прийнято не тільки дарувати миртове деревце. У деяких країнах голову нареченої прикрашають вінком з миртових гілок. Після весілля вінок, за повір’ями, стає сімейним талісманом, запорукою довгого щасливого шлюбу.
 • Із засушених листків і квіток рослини можна виготовити спеціальний оберіг, який жінка повинна постійно носити з собою в саші. Він буде надійно захищати честь господині, зберігати її молодість.

Багато екстрасенси і флористи згодні з тим, що ужитися під одним дахом людині і мирту часом буває непросто. Кімнатна рослина постійно виділяє ефірні масла, на які у чутливих людей може виникнути алергія.

Іноді квітникарі заводять мирт, але потім забувають доглядати за ним, із-за чого деревце чахне, забираючи у господаря удачу. Але якщо людина по-справжньому цінує рослина, то мирт у відповідь здатний подбати про господаря, не тільки позбавивши його житло від хвороботворних бактерій, але і притягнувши до нього багатство, здоров’я і щастя в сімейному житті.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради