Передпокій в маленький коридор: оформлення інтер’єру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні-приміщення

Маленька передпокій — проблема багатьох сучасних квартир. А адже це не тільки «фасад» будинку, який повинен бути привабливим. Це ще й повноцінне приміщення, яке має бути функціональним, тобто, відповідати своєму прямому призначенню.

Найчастіше люди зберігають в передпокої безліч речей: не тільки взуття і одяг, надеваемую в даний період, але і весь інший верхній гардероб на інші сезони. Необхідно десь розмістити ці речі, причому так, щоб залишалося місце для переодягання. Втілити рішення проблеми в життя, коли квадратні метри не дозволяють розвернутися, можливо.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya59 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Особливості дизайну маленької передпокою

У багатьох виникають труднощі з розміщенням на маленькому «п’ятачку» всього необхідного. Бувають такі коридори, що здається, навіть дзеркало нікуди поставити, не кажучи вже про повноцінну зону для зберігання численних речей.

При облаштуванні такої передпокої необхідно враховувати кілька важливих моментів:

  • Освітлення. Маленьке простір вимагає більше світла, але не варто вішати величезну люстру — так приміщення буде виглядати ще менше. Краще розподілити освітлення в передпокої, наприклад, за допомогою вбудованих точкових світильників.
  • Колір покриття стін. Пастельні тони — ідеальний варіант для невеликого коридору.
  • Висота приміщення. Не обов’язково, щоб всі меблі стояла на підлозі: навісні шафи і антресолі не віднімають площі приміщення, але збільшують зону зберігання.
  • Взуттєве відділення. Взуття, що зберігається на увазі або розкидана по передпокою, — це і негарно, і незручно, тому необхідно передбачити спеціальне місце для неї.
  • Габарити меблів. Не потрібно намагатися вмістити невмістиме» — застарілі громіздкі моделі гардеробів варто замінити на сучасні компактні.
  • Дверці шаф. Розорюються дверцята надзвичайно незручні в маленьких приміщеннях, тому краще вибирати шафи-купе з розсувними дверима.
  • Стиль. Не варто забувати, що єдиний стиль приміщення надає йому гармонію і порядок.

При правильному дизайні передпокій можна візуально збільшити, а сучасні моделі містких, але при цьому не захаращують простір шаф і тумб дозволять збільшити її функціонал в кілька разів.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya60 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Вибір кольору

Важливе значення має вибір колірної гами вбиральні меблів. Так, вироби темного кольору будуть «тиснути», створюючи відчуття перевантаженості. Для невеликого приміщення підійдуть будь-які світлі (ще краще — глянцеві) відтінки, а дзеркальні фрагменти або поверхні ще більше візуально «розширять» стіни маленької передпокою.

Якщо шафи виконані з натуральної деревини, хорошим вибором може стати горіх або бук.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya61 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Критерії вибору меблів

Вибираючи прихожу в маленький коридор, в першу чергу варто задуматися про відповідних розмірах майбутньої меблів. Її габарити повинні бути пропорційні приміщенню.

Також необхідно чітко розуміти, де буде стояти меблі — від цього залежить і конфігурація гардеробу, і його функціонал. Краще відразу визначитися, що потрібно розмістити (ящики, полиці, шафи, додаткові відділення для дрібних речей), і виділити місце, де можна присісти.

Якщо в коридорі є ніша, можна використовувати її для вбудованої шафи — так він «зіллється» з стіною і стане практично непомітним.

Матеріал виготовлення

Важливу роль при виборі меблів грає матеріал, з якого вона виготовлена. Традиційно вважається, що самий надійний варіант — натуральне дерево. Однак не кожен може собі дозволити таку передпокій — меблі з масиву дерева коштує недешево.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya62 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Альтернативою можуть стати шафи з шпону — такі вироби іноді зовні практично не відрізняються від своїх натуральних «побратимів», але значно виграють у ціні.

МДФ (деревоволокнистих плит середньої щільності) — ще більш економічний матеріал, що отримується шляхом пресування пилу, що залишається в процесі переробки деревини. До безперечних плюсів можна віднести стійкість до вологи і міцність.

Сама бюджетна меблі виготовляється з ДСП (деревно-стружкової плити)— вона недовговічна, схильна до деформації і погано переносить вологу (розшаровується). Але не все так погано, адже є можливість міняти обстановку досить часто — як тільки набридне стара.

Існують і інші матеріали, використовувані при виробництві меблів: ротанг, шкіра, метал. Вони можуть виступати як у ролі оздоблення, так і бути самостійним елементом.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya63 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Розміри меблів

Перед покупкою гардеробу необхідно ретельно виміряти передпокій, розпланувати установку меблів так, щоб задіяти якомога більше корисного простору. При цьому постаратися не захаращувати приміщення: компактність меблів — головний критерій при виборі обстановки для невеликого приміщення.

В процесі облаштування коридору потрібно пам’ятати про зручність людей, яким доведеться в ній переодягатися — має залишатися вільний простір хоча б для одного-двох чоловік.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya64 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Види міні-передпокоїв для коридорів

В даний час виробники пропонують широкий вибір передпокоїв, виготовлених спеціально для маленьких коридорів.

В асортимент входять вбудовані гардероби з розсувним механізмом дверей, модульні, численні моделі корпусних шаф і багато інших — підібрати потрібний варіант практично будь-якої конфігурації не представляє складності.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya65 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Якщо з класичними моделями все більш чи менш зрозуміло, то нові, сучасні заслуговують більш пильної уваги. Розглянемо докладніше деякі з виробів, найбільш підходящих для маленьких передпокоїв в сучасному стилі.

Настінні

Являють собою комбінацію з навісних шаф, дзеркала і вішалок. До їх переваг можна віднести практичність, компактність і можливість підвісити в будь-якому зручному місці.

З точки зору розташування, вони універсальні. Меблі, яка як би ширяє в повітрі, завжди додає легкості і невагомості конструкції. До того ж, під висячими шафами завжди є місце, де можна розташувати, наприклад, взуттєву полку.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya66 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Настінні шафи можуть бути вертикальними і горизонтальними, з різною системою відкривання дверей. Для невеликих приміщень переважніше вибирати вертикальну меблі з розсувною системою.

При виборі настінних конструкцій необхідно переконатися в надійності кріплення і не перевантажувати навісні шафи занадто важкими речами.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya67 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

На поворотному механізмі

Передпокій на поворотному механізмі з’явилася порівняно недавно, але вже встигла знайти своїх прихильників. По суті, це вішалка для одягу з дзеркалом та тумбою. Головна її відмінність від класичної підлогової передпокою — це механізм, що дозволяє повертати конструкцію навколо своєї осі, що дає можливість використовувати обидві сторони з користю.

Така конструкція являє собою підставу з механізмом і несучу дошку, на якій, найчастіше з одного боку, розташована шафа з дзеркальними дверцятами та полицями, а на іншій — вішалка для верхнього одягу. Збоку розташовуються невеликі відділення для парасольок або інших невеликих предметів.

До гідностей такої передпокою головним чином відноситься компактність. Вона з легкістю поміститься в будь-який кут (діаметр основи — не більше 55 см). До того ж, виглядає така конструкція дуже сучасно і стильно.

До мінусів відноситься її мала місткість — зберігати в ній можна тільки ті речі, які використовуються в даний момент; для одягу на інші сезони доведеться підібрати додаткові, більш місткі шафи.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya68 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Компактні закриті

Найчастіше такі сходи являють собою єдину закриту конструкцію — двостулковий шафа з распахивающимися або розсуються дверима. Як правило, в одному відділенні знаходиться штанга або вішалки для одягу, в іншій — полки. Для більшої компактності багато сучасні моделі робляться з невеликою глибиною полиць, щоб шафа не сильно виступав від стіни.

До компактним закритим можна віднести і модульні вироби. Вони універсальні, варіантів їх виконання багато — це може бути вузький вертикальний шафа з тумбою та полицею під взуття, може додаватися кушетка і окрема вішалка, можлива заміна тумби на невеликий комод.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya69 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Ковані з металу

Ковані вироби відрізняються особливою витонченістю — вони виглядають набагато розкішнішою і дорожче, ніж будь-які інші моделі. Термін їх служби практично не обмежений: в процесі експлуатації ковані меблі важко зіпсувати.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya70 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Незважаючи на те що метал — матеріал важкий, ковані підставки створюють враження «легкості», легкості інтер’єру. Кована вішалка, розташована на стіні, займає мінімум місця, при цьому здатна вмістити пристойну кількість одягу.

Краса, міцність і компактність — її основні характеристики. Єдиний мінус кованої обстановки — її дорожнеча, оскільки найчастіше ковка — ручна робота, і кожен виріб — це унікально.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya71 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Кутові

Кутові моделі найчастіше стають справжнім порятунком для господарів квартир з нестандартним плануванням. Такі передпокої при уявній компактності володіють великою місткістю.

Для вузьких коридорів краще вибирати моделі не надто широкі, з великою висотою — таким чином, додадуться місця для зберігання, а стеля візуально буде здаватися вище.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya72 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Відкриті

Відкриті моделі не завжди зручні, але іноді це єдино можливий варіант. Виконані в стилі мінімалізму (вішалка і поличка під взуття), вони чудово впишуться в самий крихітний коридор.

Щоб дизайн маленької передпокою з відкритою моделлю зробити більш оригінальним, можна підібрати стильну вішалку або сучасний багатоярусний відсік для зберігання взуття.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya73 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Рекомендації по декоруванню передпокою

При оформленні будь-якого приміщення, будь то коридор або кімната, необхідно дотримуватися єдиного стилю — так інтер’єр буде виглядати цільним і акуратним. Бажано, щоб стиль передпокою перегукувався з іншою стилістикою квартири або будинку.

Для невеликого коридору не рекомендується яскравий або великий декор, а так само занадто велика кількість аксесуарів — вони створять враження зайвої «захаращеності», неохайності.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya74 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Способи візуального розширення простору

Першорядна задача, яку необхідно вирішити в умовах невеликого обмеженого простору, — це спроба його візуально розширити.

Досягти цього допоможе правильний декор приміщення:

  1. Оформлення стін, підлогового покриття, меблів — у світлих тонах. Особливо актуальна білосніжна передпокій — виглядає стильно і сучасно. До неї можна додати яскраві акценти у вигляді оббивки пуфи або килимка. Білі стіни «під цеглу» — ще один популярний варіант декорування.
  2. Забезпечення достатньої кількості освітлення. Світлі приміщення завжди здаються більше, ніж є насправді. Для малогабаритних передпокоїв це особливо актуально. Краще розташувати кілька світильників на стінах, ніж вішати одну велику люстру — так світ буде краще розсіюватися і створювати ілюзію більшого простору. А якщо такі світильники зміцнити поруч з дзеркалом, цей ефект посилюється.
  3. Використання дзеркальних поверхонь. Дзеркала — відмінні помічники в «розсуванні» простору.

Останнім часом стає все більш популярною підсвічування світлодіодами. Особливо ефектно вона виглядає на підвісних шафах, підсилюючи ефект «польоту» меблів і надаючи приміщенню легкість і легкість.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya75 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Як оформити вітальню в хрущевке

Коридор в хрущовці — це приміщення тамбурного типу, маленьке і вузьке. Облаштовувати там повноцінну передпокій — завдання не з легких: далеко не кожна модель може вписатися в таке приміщення. Ні шафи, ні комоди туди просто не помістяться.

Виходом з даної ситуації найчастіше стає мінімалістичний стиль — нічого зайвого, ніяких складних конструкцій, тільки все найнеобхідніше: простий шафа-купе або вішалка і полиця для взуття.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya76 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

У будь-якому випадку, меблі повинна розташовуватися вздовж однієї з стін, щоб не захаращувати прохід. Непоганим варіантом буде одна шафа з розсувними дверцями, що поєднує в собі всі необхідні зони зберігання — під одяг і під взуття. Вбудовані шафи також економлять простір і відмінно підходять для невеликих приміщень.

Для деяких квартир-хрущовок (в залежності від розташування вхідних дверей) найкращим виходом буде відкрита передпокій або невелика кутова. Головне, щоб вона була високою (до стелі). Такий прийом дозволить візуально витягнути вгору довгий коридор і надати йому більшу пропорційність.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya77 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

За допомогою модульної меблів можна зонувати простір: розділити на дві-три частини залежно від функціоналу (місця для переодягання та зберігання). Розділити коридор на зони можна за допомогою різного підлогового покриття, наприклад, частина підлоги біля вхідних дверей оформити плиткою, а решту викласти ламінатом.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya78 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

При обробці стін краще уникати великих, виступаючих декоративних матеріалів — вони зроблять і без того вузьку передпокій ще менше. Всі різновиди шпалер, стійких до вологи, — вінілові, склошпалери, рідкі, під фарбування — найкраще оформлення стін в коридорі хрущовки.

Для таких приміщень можна сміливо застосовувати всі елементи зорового збільшення простору: світло, дзеркала, скло, колірну гаму. Чим більше світла, тим краще. Цікавим рішенням може стати двері в тон стін — такий прийом також сприяє зоровому розширенню приміщення.

Розсунути простір можна і з допомогою глянсового стелі. Особливо ефектно виглядає багаторівнева обробка зі світлодіодним підсвічуванням — приміщення відразу здається просторіше, вище, а початкова витягнута форма не так кидається в очі.

Сучасні оздоблювальні матеріали та компактні моделі меблів для коридорів значно полегшують облаштування малих приміщень, і при дотриманні вищенаведених правил, можна зробити свою міні-передпокій вишуканою і функціональною.

prikhozhaya v malenkijj koridor: oformlenie interera v sovremennom stile, obustrojjstvo mebelyu i zerkalami, dizajjn mini pomeshheniya79 Передпокій в маленький коридор: оформлення інтерєру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні приміщення

Відео про ідеї дизайну вузького коридору

У відеоролику пропонуються деякі ідеї дизайну вузького коридору.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради