Демпфер для меблів: його призначення, переваги перед доводчиками, як правильно кріпити амортизатор на корпусні меблі

При використанні корпусних меблів неможливо обійтися без високоякісної фурнітури. Вона дозволяє зробити предмет більш практичним і зручним у використанні.

До елементів фурнітури відноситься демпфер, який грає важливу роль при виготовленні конструкцій.

332c1dda45664489049921d42f0f113c Демпфер для меблів: його призначення, переваги перед доводчиками, як правильно кріпити амортизатор на корпусні меблі

Що таке демпфер

У перекладі з латини, «демпфери» — гасять коливання. До цих пристроїв можна віднести все, що призначене пом’якшити удар і забезпечити необхідну м’якість при закриванні, зробити його плавним і тихим, уникнути бавовни.

Така фурнітура володіє незаперечними перевагами, доступна за ціною і не представляє особливої складності в плані самостійної установки. Демпфери призначені для дверок, які піднімаються вгору, відкриваються горизонтально і висуваються.

Призначення та переваги

Така крихітна конструктивна деталь відіграє важливу роль у забезпеченні комфорту при експлуатації дверцят шаф і тумб. Саме з цієї причини варто детальніше дізнатися про різновиди даної фурнітури для меблів.

Демпфером називають різного роду деталі, які здатні пом’якшити контакт двох поверхонь.

Іншими словами, так можна назвати навіть звичайну гумову прокладку. Якщо ж ідеться конкретно про меблевому пристрої, то він має деякі особливості в будові і використанні.

На практиці демпфер являє собою необхідну при складанні особливу деталь. Це свого роду амортизатор, який дозволить меблевому фасаду, що відкривається вгору, зафіксуватися у відкритому положенні. При цьому дверцята не потрібно додатково притримувати рукою, щоб дістати вміст полички, що дуже зручно.

bdc25bb230996c9602b98580883e7bfb Демпфер для меблів: його призначення, переваги перед доводчиками, як правильно кріпити амортизатор на корпусні меблі

Звичайно, це далеко не сама інноваційна фурнітура. Її винайшли досить давно, але в наші дні виробники удосконалюються при створенні цієї деталі, щоб зробити вироби максимально функціональними, практичними і довговічними.

Існує кілька варіантів демпфера, найпростіший з них — самоклеючий. Він являє собою диск діаметром 7-10 мм і товщиною 1,5—2 мм Виготовляється з м’якого матеріалу, який відмінно гасить звук від закривається дверцята. Такий тип має клейовий шар, завдяки чому його дуже просто наклеїти на торець шафи. Варто відзначити, що це найпоширеніший спосіб усунути проблему грюкання дверцята.

Порівняно з доводчиками

Строго кажучи, амортизатори частково виконують функцію доводчика. Вони лише гасять удар, роблячи закривання фасаду безшумним. Дотягує до положення закриття дверцята сама петля.

Враховуючи цей факт, буде справедливо згадати і ті демпфери, які до петель не мають ніякого відношення, але функціонально виконують ту ж роль, що і накладні доводчики і амортизатори — гасять удар дверцята про корпус при закриванні фасаду.

8db2fc476bac99c9ee8aedd43a872b98 Демпфер для меблів: його призначення, переваги перед доводчиками, як правильно кріпити амортизатор на корпусні меблі

Види механізмів

Призначення подібних пристроїв ідентично, а ось види можуть різнитися. Вони розрізняються по конструкції, зовнішньому вигляду і особливостей монтажу.

Класифікують меблеві амортизатори, виходячи з їх механізму функціонування:

 • на гідравліці мають вигляд циліндра, у якого виступають поршні;
 • на пневматиці — являють собою складний механізм, який застосовується в поєднанні з підйомниками.

Гідравлічні вироби, в свою чергу, поділяються на:

 • стабілізатори потоків;
 • вироби пульсацій;
 • глушники гідроудару;
 • гасителі.

Виходячи з особливостей монтажу, виділяють накладні, врізні амортизатори і вироби на петлі. Великим плюсом накладних конструкцій вважається можливість їх заміни при поломці. Зате врізний амортизатор практично непомітний, що робить меблі більш привабливим з естетичної сторони.

Розрізняють також демпфери для вузьких і широких меблевих фасадів. Наприклад, дверцята шириною до 50 см варто оснащувати виробом з потужністю 60 ньютонів, а більш широкі варіанти — механізмом з потужністю близько 100 ньютонів.

4053ba3cd1e84e2688b8a51de7861081 Демпфер для меблів: його призначення, переваги перед доводчиками, як правильно кріпити амортизатор на корпусні меблі

З яких матеріалів виготовляються

При виробництві демпфера використовуються різні матеріали з унікальними експлуатаційними параметрами. Щоб фурнітура служила тривалий час, була функціональною, забезпечувала користувачеві безшумну експлуатацію шафи, застосовуються силіконові і гумові демпфери.

Такі амортизатори служать досить довго, хоча іноді трапляються поломки. Матеріал володіє доступною ціною та неспівмірною користю.

Силікон

Силіконовий амортизатор виконаний у вигляді примітивного кругляка, який володіє високою м’якістю. Силіконові деталі мають клейку сторону, якої їх і фіксують на поверхні.

Самоклеючий демпфер унікальний ще й тим, що здатний захистити маленького дитини від ран. Діти часто люблять грати дверками кухонних гарнітурів, висувними ящиками в шафі, притискаючи ніжні пальчики. Завдяки наявності таких амортизаторів, цього можна уникнути.

Виробники пропонують різні варіанти силіконових амортизаторів:

 • прозорі;
 • білі;
 • бежеві.

Це дозволяє підібрати максимально невидимий оку варіант на тлі меблів.

401830425c09611744562fb3b13760df Демпфер для меблів: його призначення, переваги перед доводчиками, як правильно кріпити амортизатор на корпусні меблі

Резина

Гумовий демпфер являє собою врізну деталь, розташовану в місцях постійних ударів однієї поверхні на іншу. Наприклад, на торці полички, яка контактує з дверкою. Амортизатори цього виду виконують функції глушника ударів, а також ущільнювача притвору фасаду.

Тривалість експлуатації подібних виробів досить висока. У разі необхідності, їх монтаж цілком реально здійснити самому в домашніх умовах.

1d167b6f52cf833b00f7c18000ca2be8 Демпфер для меблів: його призначення, переваги перед доводчиками, як правильно кріпити амортизатор на корпусні меблі

Поради щодо вибору

Найдешевший і найпростіший варіант установки фурнітури для меблів — це силіконові клейкі амортизатори. Необхідно лише вибрати місце для фіксації, зняти захисну плівку, прикласти до поверхні і притиснути на декілька секунд. Миттєва установка дозволяє зробити процес закриття дверцят фактично безшумним.

Петльові демпфери монтуються набагато складніше. Людину без досвіду вони можуть ввести в ступор. Тут важливо суворо дотримуватися правил. Монтаж амортизатора такого типу здійснюється після того, як була зібрана меблі з усією супутньою фурнітурою. Варто звернути увагу на наявні петлі. Якщо на них немає паза під амортизатор, установка буде неможливою.

Рекомендується брати демпфери і петлі однакового виробника, оскільки так можна забезпечити єдину цільну конструкцію.

При виборі врізних або накладних конструкцій пристрій петлі не буде грати ніякої ролі. На накладних виробах передбачена спеціальна установча майданчик, а на врізних її немає.

Перевагою накладного демпфера є можливість його заміни при поломці, хоча це трапляється вкрай рідко. Врізний амортизатор замінити буде набагато складніше, але його перевага полягає в тому, що він не займає простір всередині шафи.

a0684b0f4daa13b16c03889e32acc88c Демпфер для меблів: його призначення, переваги перед доводчиками, як правильно кріпити амортизатор на корпусні меблі

Як правильно кріпити

Перед придбанням амортизатора потрібно дізнатися специфіку його монтажу і зрозуміти, чи вийде самостійно встановити такий елемент на меблі.

Особливості монтажу різних видів демпфера:

 • силіконовий — наклеюється на торець шафки клейкою стороною;
 • вироби на петлю — кріплення проводиться на петлю;
 • врізний — врізається в поверхню полиці;
 • накладної — встановлюється на торець полки.

Силіконове виріб є найбільш дешевим і доступним видом амортизаторів, який дуже легко наклеїти на поверхню шафи. Вже через пару секунд після установки меблями можна користуватися, а процес закривання дверцят буде практично беззвучним.

Монтаж фурнітури на петлю для меблевих дверцят може викликати деякі труднощі у людини без досвіду в таких питаннях, так як процес кріплення повинен здійснюватися суворо за правилами. Встановлюють демпфери після монтажу меблевої конструкції, для чого петлі повинні оснащуватися особливим пазом під амортизатор. Якщо підбирати ці комплектуючі відразу в одного виробника, то можна бути впевненим в тому, що вироби надійно з’єднаються в єдину конструкцію.

Монтаж накладних і врізних виробів не так простий, як це може здатися на перший погляд.

Накладної демпфер потрібно зафіксувати з внутрішньої сторони поверхні меблевого скриньки, для чого знадобляться відповідні кріплення.

Для врізний конструкції гасіння ударів варто зробити отвір діаметром 10 мм і глибиною 55 мм з торцевого боку стінки ящички, в який необхідно встановити амортизатор, а потім за допомогою металевих виробів зафіксувати його.

Обмежень щодо місця встановлення амортизаторів немає. Ефективність їх роботи залежить від багатьох факторів, таких як місце установки, вага дверцята, зусилля закривання. Проте бажано все ж витримати відстань 150-200 мм від стінки, на якій встановлені петлі.

7c2c8a0699b2caaa96f7081023f9e6f3 Демпфер для меблів: його призначення, переваги перед доводчиками, як правильно кріпити амортизатор на корпусні меблі

Відео

Переглянувши відео, можна самому встановити меблевий демпфер.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради