Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Як вибрати електричну плиту для кухні серед різноманіття пропозицій — питання хвилює багатьох покупців, які вперше вирішили замінити свою стару газову плиту на більш нову вдосконалену. Сьогодні в магазинах побутової техніки представлений величезний асортимент, тому перед покупкою краще всього уважно ознайомитися з основними критеріями вибору і популярними моделями.

155afc88648d315a9cfde8c17351878a Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Особливості електроплит

Вирушаючи в магазин або гортаючи електронний каталог, в першу чергу бажано визначитися з конструкцією електроплити і її основним принципом роботи, так як саме ці параметри найчастіше забезпечують найбільш оптимальний вибір.

Конструкція

Всі сучасні електроплити мають досить просту конструкцію. Зазвичай вони складаються з варильної поверхні з різними видами конфорок і вбудованого духової шафи з грилем. Внизу конструкції обов’язково присутній невеликий за розмірами ящик. Його основне призначення — це захищати підлогове покриття кухні від найвищих температур духовки.

Принцип роботи

Незалежно від виробника і функціональних можливостей, усі склокерамічні плити мають приблизно однаковий принцип роботи: під впливом електричного струму ТЕН нагрівається і віддає своє тепло різних нагрівальних елементів. Для зручного керування температурою і потужністю всі моделі оснащуються механічними або електронними регуляторами, розташованими на передній лицьовій панелі.

Індукційні плити працюють за дещо іншою технологією. В даному випадку нагріваються не конфорки електроплити, а безпосередньо дно посуду. Основний нагрівання здійснюється за рахунок високочастотного магнітного поля, яке створює розташована під склокерамічною панеллю спеціальна електромагнітна котушка з мідного дроту.

787485018a38dfc82a888bb8b1c9d6c6 Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Переваги

У порівнянні з газовими аналогами сучасні електроплити мають цілий ряд переваг.

До основних позитивних характеристик можна віднести:

 • дуже високий рівень безпеки;
 • мінімальні втрати тепла;
 • повна відсутність диму і кіптяви.

Серед інших переваг можна також виділити дуже високу функціональність і максимальну зручність при експлуатації.

Недоліки

Незважаючи на велику кількість плюсів, електроплити мають і недоліки. До їх числа в першу чергу можна віднести необхідність використання спеціального посуду. Якщо електроплита оснащена конфорками індукційного типу, то вкрай важливо підбирати каструлі і сковороди з днищем, виконаним з феромагнітних матеріалів. Також необхідно звернути увагу, щоб дно було рівним, без будь-яких деформацій. Ще один істотний недолік всіх електричних моделей — це досить висока вартість у порівнянні з класичними газовими приладами.

19c067d0dc921c0e230cb37379685b0e Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Види плит

Основні види електричних плит для кухні включають в себе моделі з чавунними конфорками і зі склокерамічним покриттям. Окремої уваги також заслуговують індукційні плити, що працюють за принципом електромагнітного випромінювання.

З чавунними конфорками

Плити з чавунними конфорками на сьогоднішній день є самим класичним і традиційним варіантом. Їх головна перевага полягає у відносно невисокій вартості і виняткової надійності. Зазвичай такі моделі мають варильну поверхню, виконану з емальованої або нержавіючої сталі. До позитивних характеристик емальованих виробів можна віднести більш звичний дизайн і досить широку колірну гаму.

56cf280af35fc880b71639f1c0d89438 Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Зі склокерамікою

З кожним роком на пострадянському просторі плити зі склокерамічним покриттям стають все більш популярними і затребуваними. Їх головна відмітна особливість полягає в ідеально гладкою, майже дзеркальної поверхні. На перший погляд здається, що таке покриття недовговічне, але насправді якісна склокераміка здатна витримувати будь-які ємності об’ємом до 70 літрів.

Керамічна електроплита для кухні легко підлаштовується під будь-які розміри посуду, тому при приготуванні страв можна використовувати практично будь кухонне начиння, в тому числі і з нестандартними діаметральними показниками. До інших плюсів склокерамічних моделей можна також віднести дуже економне споживання електроенергії і можливість зміни зони нагріву.

df7f71c6a5e8b612bb215a2ebcb94592 Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Індукційна

Електроплити індукційного типу відносяться до найвищої цінової категорії. Як і склокерамічні моделі, індукційні варильні панелі в першу чергу характеризуються дуже стильним, інноваційним дизайном. Основна відмінність полягає в особливому режимі роботи, заснованому на електромагнітному випромінюванні.

Індукційні варильні панелі мають безліч переваг і майже повністю позбавлені недоліків (за винятком високої вартості і обов’язкового використання спеціалізованої посуду з феромагнітними властивостями).

f0e07b2fdf8ff7f74ba1e79f5fb7269a Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Критерії вибору плит

Щоб правильно вибрати електроплиту, необхідно також враховувати цілий ряд дрібних нюансів, які допоможуть зробити звичайну рутинну роботу на кухні більш легкою і приємною.

Розміри

При розстановці кухонних меблів габарити електричної плити мають дуже важливе значення. Саме тому більшість вітчизняних і зарубіжних виробників випускають моделі зі стандартними розмірами. Зазвичай ширина плити варіюється в межах від 50 до 60 см, а висота становить не більше 85 див. Важливо зауважити, що за рахунок регулювання опорних ніжок висота електроплити в більшості випадків може коригуватися в межах кількох сантиметрів.

Матеріал поверхні

Варильна поверхня є основною робочою зоною будь електроплити, тому вона повинна бути стійкою до високих температурних режимів і різних механічних впливів.

В даний час експерти виділяють чотири основних матеріалу, використовуваних виробниками для покриття основної робочої зони:

 • емаль;
 • нержавіюча сталь;
 • загартоване скло;
 • склокераміка.

Найекономічнішим варіантом є емальоване покриття, проте це не самий кращий вибір, оскільки для збереження привабливого зовнішнього вигляду потрібно дуже бережна і акуратна експлуатація.

Покриття з нержавіючої сталі може бути матовою або полірованою, але в будь-якому випадку воно не піддається корозії і відрізняється більш високою міцністю. Склокерамічна поверхня може похвалитися самими високими естетичними властивостями, однак таке покриття боїться сильних точкових ударів і абразивних миючих засобів.

751741faf461ec35469dc18b36cd7f38 Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Види конфорок

Конфорки — один з найбільш важливих елементів будь-електроплити. У сучасних моделях найчастіше встановлюється від двох до шести конфорок.

В залежності від типу нагрівального елемента вони класифікуються на такі види:

 • чавунні. Являють собою найбільш розповсюджений і перевірений часом вид конфорок. Чавун — це матеріал, який характеризується високою теплоємністю і низькою теплопровідністю, тому конфорки з чавуну завжди повільно нагріваються і також повільно остигають;
 • склокерамічні. За принципом дії і за зовнішнім виглядом склокерамічні моделі значно відрізняються від чавунних аналогів. Залежно від способу нагрівання вони також діляться на кілька типів: галогенні, індукційні, рапідние і hi-light конфорки.

Як показує практика, з усіх перерахованих варіантів найбільш затребуваними є чавунні та індукційні конфорки, а також hi-light моделі.

Приклад hi-light моделі на фото.

45e053122acc2b5e6873df3bcf8e9553 Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Вид духової шафи

Духовка — ще одна значуща складова будь електроплити. Всі сучасні духові шафи класифікуються на два види: статичні і багатофункціональні. Як правило, статичні моделі не відрізняються багатим функціоналом, але зате володіють цілком доступною вартістю. Багатофункціональні духовки по суті являють собою більш вдосконалену різновид статичних моделей.

Варто зауважити, що багато мультифункціональні духовки, крім численних режимів нагріву, також мають функцію мікрохвильовки, пароварки або електропечі, що дозволяє найбільш раціонально використовувати кухонний простір і не змушувати його зайвими побутовими приладами.

054d001b407005fbd12ed2c495ac07e9 Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Набір додаткових функцій

Як і багато інші електричні пристрої, сучасні електроплити дуже часто оснащуються різними додатковими функціями. Наприклад, дуже багато моделей мають захист від випадкового включення і спеціальний таймер, який дозволяє включати і вимикати електроплиту в строго заданий проміжок часу. Також дуже корисною виявляється опція «Автофокус» (коли плита сама визначає розмір посуду і необхідний діаметр нагріву) та індикатор залишкового тепла.

3e92338155ae8bbab8f49b4c106621c0 Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Безпека

Одним з головних критеріїв при виборі електроплити є наявність спеціальних опцій і додаткових захисних механізмів, що забезпечують безпеку споживача при експлуатації даного виробу. Якщо говорити про склокерамічних моделях, то майже всі з них оснащуються безліччю корисних функцій, здатних значно убезпечити побут.

Наприклад, майже всі сучасні електроплити оснащуються системою захисту від перегріву і спеціальними отворами для виходу пари. Деякі моделі також обладнуються більш потужної тангенціальної системою охолодження, що дозволяє найбільш ефективно охолоджувати духові шафи.

Серед інших додаткових опцій слід також виділити захисне відключення електроплити, яке зазвичай спрацьовує при виникненні будь-яких технічних несправностей або аварійних ситуацій.

В таких випадках спочатку включається звукова або світлова сигналізація, а потім плита автоматично знеструмлюється, що дозволяє запобігти ураження людини електричним струмом.

Дизайн

При виборі будь-якого кухонного обладнання слід приділяти увагу не тільки технічними характеристиками, але і зовнішніми показниками. Сучасні електроплити можуть похвалитися самим різноманітним дизайнерським виконанням, тому відповідну модель можна підібрати практично до будь-якого стилю інтер’єру.

Класичні плити з традиційним емальованим покриттям зазвичай не відрізняються особливими дизайнерськими вишукуваннями, але тим не менше багато моделі відмінно вписуються в сучасні, так і в стилізовані під старовину інтер’єри. Варильні поверхні склокераміки мають більш лаконічним і мінімалістичним дизайном, що робить їх ідеальним рішенням практично для будь-якої кухні.

87c1ff23428449b99713dcda47538b78 Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Що краще: електрична або газова

При виборі кухонної плити багато потенційні покупці стикаються з дилемою: яке пристрій краще — газове або електричне. Безумовно, кожен із варіантів має свої переваги і недоліки, тому орієнтуватися в першу чергу слід на свої особисті вподобання та фінансові можливості.

Основною перевагою газової плити є її відносно невисока вартість. Навіть найпростіші працюють від електрики моделі зазвичай стоять на 10-20 % дорожче будь-яких газових агрегатів. В плані економічності газові прилади знову займають лідируючу позицію, оскільки блакитне паливо зазвичай коштує значно дешевше електричної енергії.

Однак важливо помітити, що останні моделі індукційних плит вміють дуже економно витрачати електроенергію. До того ж вони відрізняються майже ідеальною пожежобезпечністю і наявністю безлічі додаткових функцій, що значно полегшують процес приготування їжі.

b98cccd71e13c063f2e6c02fbec033e3 Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Огляд популярних моделей

Вибираючи якісне електричний пристрій, що більшість покупців зупиняють свій вибір на наступних моделях.

Darina 1D EM241 419 W

Одна з найбільш поширених і часто купуються електричних плит на території СНД. Володіє дуже привабливим об’ємним дизайном і якісної механічною системою управління.

Також є:

 • звуковий таймер;
 • ТЕН-гриль;
 • підсвітка духовки;
 • конвектор.

a7e2553d39e6a4d1659dca653775c392 Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Zanussi ZCV 9540H1 W

Ще один хороший бюджетний варіант. Плита оснащується склокерамічною варильною поверхнею та простим духовою шафою з грилем. Основна особливість цієї електроплити полягає в її зменшеної ширини, що значно полегшує її установку навіть в самій малогабаритної кухні. Незважаючи на маленькі розміри, за обсягом внутрішньої камери і по функціональним можливостям вона майже не поступається багатьом іншим моделям з своєї цінової категорії.

0336ed18803fdb9f9c4ac8c491abfa77 Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Gorenje ET 68755 BX

Розроблена інженерами словенської компанії, високотехнологічна склокерамічна плита Gorenje ET 68755 BX має 4 зони швидкого нагріву, кожна з яких працює за технологією Hi-light. Одна з конфорок має 3 робочих контуру і комплектується програмованим таймером з можливістю відключення.

Духова шафа електроплити відрізняється незвичайною формою. Завдяки злегка заокругленим у верхній частині бічних стінок візуально він схожий на класичну дров’яну піч. Така незвичайна конструкція створює найбільш оптимальні умови для рівномірної циркуляції гарячого повітря. Слід зауважити,що духовка цієї електроплити відрізняється мультифункциональностью, тому вона відмінно підійде для тих, хто любить піч ароматну випічку і готувати різні запечені делікатеси.

868f596202c494cbfcf16f18c3d03b18 Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Правила установки та особливості експлуатації

Для забезпечення безпечної експлуатації електрична плита повинна встановлюватися тільки висококваліфікованим електриком. При наявності досвіду та бажання, можна спробувати встановити електроплиту самостійно, але для цього спочатку необхідно обов’язково ознайомитися з доданою інструкцією заводу-виготівника та іншими нормативними документами, що описують вимоги пожежної безпеки і особливості прокладки електропроводки в житловому будинку.

Вимоги до проведення і розеток

Силова розетка для електричної плити повинна обов’язково відповідати декільком важливим критеріям. По-перше, силовий роз’єм повинен мати заземлюючий контакт, а по-друге, значення номінального струму повинно знаходиться строго в інтервалі від 32 до 63 ампер. Що стосується проводки, то відповідно до вимог ПУЕ проводка у житловому приміщенні обов’язково повинна бути мідною. Використання алюмінієвого кабелю категорично забороняється.

Щоб довше зберегти нове обладнання в робочому стані і привабливому вигляді, при експлуатації виробу слід суворо дотримуватися два важливих правила:

 1. Варочну поверхню плити слід очищати відразу ж після забруднення. Для цього необхідно використовувати трохи вологу фланелеву ганчірку і невелика кількість щадного миючого засобу.
 2. Склокерамічні плити вимагають обов’язкового використання спеціального посуду з ідеально рівним і плоским дном. Якщо знехтувати цим правилом, то з часом це може призвести до механічного пошкодження склокерамічної поверхні.

І ще одна корисна порада: намагайтеся не допускати потрапляння будь-яких рідин на включені нагрівальні елементи. Зрозуміло, конфорки можна мити, але тільки у вимкненому стані.

76b3af5cad6bba36333ea956a57bd75a Як вибрати електричну плиту для кухні: види електропечей, вбудована керамічна електроплита

Відео

У цьому відео розповідається про те, як вибрати електричну плиту для кухні.

З цього відео ви дізнаєтеся про те, на що слід звернути увагу при купівлі електроплити.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради