Як очистити сітку-гриль: Кока-кола, оцет, розчин аміаку

Після пікніка завжди потрібно відмити ґрати для шашлику. Для цього використовується звичайна побутова хімія для миття посуду, якщо свято проходило на дачі. Якщо ж на природі, тоді можна застосувати газовані напої типу кока-коли, соду, оцет, нашатирний спирт. Можна також покласти гриль на ніч в росу або прожарити на вогні багаття. Все що залишиться — прополоскати барбекю в чистій воді.

4aa5c059caf576292dfb9f2331851d0f Як очистити сітку гриль: Кока кола, оцет, розчин аміаку

Засоби для відмивання решітки для шашлику

Побутова хімія

Відмити ґрати для гриля буде набагато легше, якщо перед застосуванням змастити його олією.

Барбекю на природі — улюблений вид відпочинку людей. Коли цей захід проводиться на дачі або в сільському будинку, то проблем з тим, як очистити ґрати гриль в домашніх умовах, немає. Зазвичай користуються традиційним засобом для миття посуду, таким як «Фейрі», «Гала». Вони є на кожній кухні. Оскільки спреї і гелі чудово розщеплюють жир, то ця процедура багато часу не займає. Єдина умова — не залишати процес на інший день, робити це швидко. Засохлі залишки м’яса і соусу відмиваються важко.

Кока-кола

640b85d9516ca3ef169486e6dd800560 Як очистити сітку гриль: Кока кола, оцет, розчин аміакуГазована вода відмінно підійде для очищення інвентарю в польових умовах.

Складніше, коли потрібно мити грати від нагару на природі. Надійний спосіб — використовувати газований напій «Пепсі» або «Кока-Колу». Зазвичай ними запасаються для відпочинку, і одну пляшку ємністю 1,5 л потрібно зберегти для миття гриля або шампурів. В пластиковий цілий мішечок поміщається барбекю, наливається напій, зав’язується, ставиться в таке місце, де на нього ніхто не прийде і не порве, і залишають на ніч. Вранці залишиться тільки прополоскати, можна в найближчому водоймищі.

Розжарювання або духовка

Існує ще більш прості способи привести гриль в порядок — прожарити його на багатті. Залишки м’яса і соусу згорять. Проблема буде в тому, щоб відчистити окалину з прутів. Це можна зробити вдома за допомогою миючого засобу для посуду. На дачі або в селі можна скористатися духовкою з такою ж метою. Якщо покласти барбекю в траву на ніч, то вранці залишиться тільки протерти його. Але обов’язково повинна впасти роса, інакше цей прийом не має сенсу.

Сода та оцет

d5262253a37f345da1037f836b1411e7 Як очистити сітку гриль: Кока кола, оцет, розчин аміакуГрати рекомендується залишити в суміші на кілька годин.

Якщо станеться так, що під рукою не виявиться миючого засобу, то можна скористатися підручними засобами, які є в кожному будинку. Взяти широку ємність, щоб помістилася решітка, покласти її туди, залити водою, додати харчової соди і столового оцту. Лити і сипати можна на око. Дати помокнути 1-2 години, потім помити. Протерти кухонним рушником, щоб не з’явилася іржа.

Розчин аміаку

Позбутися від жиру на внутрішній частині барбекюшніцу допоможе мильний розчин. Для цього потрібно інтенсивно потерти брудні місця м’якою губкою, потримати деякий час і обполоснути водою, просушити.

Нашатирний спирт також чудово розщеплює жир. Він часто входить в комплект автоаптечки. Помістити грати в целофан, залити туди флакон засобу, щільно зав’язати, залишити на ніч. Вранці промити в найближчому водоймищі. Якщо немає і цього, тоді змастити гриль будь-яким наявним миючим засобом — рідким, господарським милом, дати час відмокнути, потім помити звичайним способом.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради