5 помилок при зберіганні картоплі. Як їх виправити?

5 oshibok pri khranenii kartofelya  kak ikh ispravit 14 5 помилок при зберіганні картоплі. Як їх виправити?

Зовсім недавно зібрали врожай картоплі. І здавалося, справу зроблено, найскладніше позаду. Насправді буває так, що зберегти картоплю буває складніше, ніж його виростити. Часом відбуваються помилки, яких можна уникнути, знаючи, як зберігати картоплю правильно. Що це за помилки і чи можна їх уникнути? Про це сьогодні розмова.

Помилка №1. Всі сорти можна зберігати до весни

Ми робимо помилку, закладаючи на тривале зберігання бульби ранніх сортів. І справа зовсім не в смакових якостях. Ранньостиглий картопля встигає вже в червні – липні, в залежності від регіону і може зберігатися до листопада місяця в належних умовах у сховище. Потім він швидко починає відростати і в’янути, втрачається смак і стає непридатним для їжі.

Звідси висновок, ранні сорти необхідно витратити в їжу, максимум, до листопада місяця. Для тривалого зберігання придатні сорти середнього і пізнього строку дозрівання.

5 oshibok pri khranenii kartofelya  kak ikh ispravit 15 5 помилок при зберіганні картоплі. Як їх виправити?

Помилка №2. Можна зберігати картоплю низької якості

У неврожайні роки, побоюючись, що не вистачить картоплі для приготування їжі та на посадку в наступний сезон, відкладається на зберігання картоплю сумнівної та низької якості, сподіваючись, що він успішно перезимує. Однак, допускаємо серйозну помилку.

Добре зберігаються до весни здорові, без пошкоджень і ознак гнилі бульби. Обов’язковою умовою перед закладанням у сховище є ретельна просушування бульб. Потім, перебираючи, прибирають з картоплин залишки землі, сторонні домішки, що починають загнивати і хворі бульби.

Помилка №3. Спільне зберігання овочів

Як правило, після збирання овочі розкладають окремо по ящиках, контейнерах, відсіках. Що робити при недостатньому місці в підвалі, підпілля? Зберігають чи овочі разом?

Фахівці стверджують, ідеально картопля зберігається тільки з буряком. Її розкладають поверх картопляних бульб. І роблять так не тільки з причини обмеженого простору. Буряк відмінно вбирає зайву вологу, що йде їй тільки на користь. Одночасно захищає бульби від загнивання.

5 oshibok pri khranenii kartofelya  kak ikh ispravit 16 5 помилок при зберіганні картоплі. Як їх виправити?

Помилка №4. Не потребує особливих умов зберігання

Для зберігання врожаю взимку, в сільській місцевості картоплю зберігають у погребі, підпілля, підвалах. Городянам доводиться зберігати картоплю на балконі, лоджії і де-небудь в кладовочке в квартирі.

Зберігання в підпіллі, підвалі, погребі зазвичай проблем не приносить. Як вчинити городянам? Якщо це єдине місце, де можна зберігати картоплю, то до цієї справи підходять відповідально. Не варто залишати картоплю на балконі, не прикриваючи нічим під час холодів.

Спробуйте використовувати нескладне домашнє сховище. Спорудите 2 ящика, один з них трохи менше. Роблять їх з дерев’яних дощечок або фанери. Вставте один ящик в інший, на подобу матрьошки. Відстань між ящиками – не менше 5 див. Порожнечу між ними заповніть шаром толстого пінопласту, сухих тирси. Дно і покришку скриньки теж утепліть. Зовні ящик обейте пластиком, лінолеумом, оцинкуванням, пофарбуйте олійною фарбою, щоб захистити вміст від вологи.

Помилка №5. Не треба перебирати картоплю в сховище

Хтось вважає, не можна перебирати картоплю в сховище, тим самим їй приноситься шкоди. Перебираючи, мимоволі пошкоджуються і змішуються здорові бульби з хворими.

Навпаки, це необхідно періодично робити. Перебирання врожаю варто проводити, тільки помічаєте гнилі бульби, уражені бактеріальним м’якою гниллю. Проводячи ревізію, видаляють не тільки хворі бульби і знаходяться поруч.

Якщо ви відчуваєте, в сховище від картоплі виходить неприємний запах і літають мушки-дрозофіли, це говорить про ознаки починається гнилі картоплі. Хоча на поверхні лежать здорові бульби, доведеться перебрати всю картоплю.

 

Сподіваюся, прочитавши та переглянувши відео про можливі помилки при зберіганні картоплі, в майбутньому ви їх не допустіть і зберегти до наступного сезону урожай хорошої якості.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради