До чого птах стукає у вікно – значення прикмети

Більшість людей лякаються стуку у вікно. Цей страх виникає не просто так. Спрацьовує підсвідомість, «спливає» накопичений народом досвід. Найбільш поширене тлумачення народної прикмети: до чого птах стукає в вікно – це передвістя втрати близької людини, хвороби, смерті. Воно найчастіше не відповідає дійсності. На думку психологів люди краще запам’ятовують прикмети зі страшним значенням. А адже є багато добрих прикмет.

8fed90dd40eefba572f47401460bb48b До чого птах стукає у вікно  значення прикмети

Тлумачення прикмети: птах стукає в вікно

Поява пернатих на підвіконні в першу чергу викликає тривогу із-за образу вікна, через яке в давнину виносили покійників з дому. Крім того, птахам народ приписує здатність «мандрувати» між світами. Саме в цих крилатих створінь переселяються душі покійних.

Якщо птахи стукають по склу, вважається, що це духи померлих предків хочуть попередити близьких про можливі проблеми.

А ще є думка, що душа покійного хоче забрати з собою в інший світ кого з нині живуть – так тлумачать стукіт чайки (згідно з повір’ям у цих птахів переселяються душі загиблих моряків).

В інших випадках просто постучавшая у віконце пташка насторожує тільки, якщо її візит супроводжується плачем дитини. Вважається, що душа покійного не знаходить собі місця, потрібно його пом’янути родича.

Небезпечна ознака несе собою сильний удар пернатої про скло. Він попереджає про загрозу для всіх представників роду.

Якщо птах стукнулася всього один раз і полетіла – це знамення про глибоких духовних зміни в житті однієї людини або всіх членів сім’ї.

Якщо птах довго б’ється у вікно, а ви спостерігаєте це сидячи вдома – це попередження про можливу втрату близької людини. Причому мова йде не обов’язково про смерть або розставання через розбіжність поглядів на життя. Можуть відбутися якісь неординарні події, в результаті яких ви назавжди престанете спілкуватися.

Якщо ж вам довелося побачити зі сторони, як перната вдарилася або стукає в чуже вікно – це передвістя того, що в найближчому майбутньому вам доведеться стати свідком чогось не особливо приємного. Ви опинитеся перед вибором-вчинити або не вчиняти які-небудь дії. Думка оточуючих про вас зміниться в залежності від вашого рішення, яке ви приймете в сформованій ситуації.

53d771998f5c80e5425d9a32d9145bd6 До чого птах стукає у вікно  значення прикмети

Особливий сенс має сон за участю птиці, яка б’ється у вікно. Народна мудрість таке сновидіння вважає передвістям нещастя. Головні негаразди будуть чекати вас в особистому житті. Можливо, справи підуть так, що змусять вас переглянути свої життєві установки. Настає час змін.

А ось Фрейд у своєму соннику робить припущення про наявність складних духовних перешкод у людини, якій приснилася перната, б’ється у вікно.

Згідно забобонам має значення видова приналежність птиці, постучавшей у віконце. Серед прийме є багато позитивних.

Сорока

Якщо ця птиця стукає в вікно, вас очікують приємні події:

 • Отримання хороших новин.
 • Швидку появу на світ нового члена сім’ї.
 • Одужання хворої людини.
 • Поява довгоочікуваних гостей.

Є негативні тлумачення прикмети про пташиний стукоті від людей, побаивавшихся сорок. Якщо сорока стукає в віконце:

 • Завтра може статися біда.
 • Чекають незаплановані витрати.

Голуб

Ця пташка стукає у вікно – до новин. Причому новини можуть бути як словесні, так і у вигляді подій. «Птах миру» з білим оперенням приносить звістку про швидке весілля або народження малюка.

Але якщо голубок стукнувся об вікно і впав, тим більше загинув – це означає наближення неврожай, війни, важких хвороб, голоду.

Якщо голуб просто дзьобом постукав у віконце – швидше за все, про вас турбується хтось із померлих родичів. Не лякайтеся, подумайте про тих, кого вам бракує, згадайте самі приємні або забавні моменти. Ще можна подумати про те, як ви живете. Що могло б не сподобатися залишив вас людині або викликати почуття гордості у нього?

Воробей

Стук спритного пернатого у вікно попереджає про одержання звісток від далеких родичів. Є й інші прикмети:

 • Якщо візит пташки викликав у вас розчулення – вас очікує виграш у лотереї, грі або суперечці.
 • Незрозуміле хвилювання за стуку горобця – передвістя обману. Можливо, вас зрадить людина, якій ви повідали про свої таємниці.

Плиска

Якщо до вас у вікно постукала плиска з чорно-білим оперенням, нічого хорошого чекати не доведеться. Плиска – символ сліз. Вищі сили попереджають вас про майбутні неприємності:

 • Настають негаразди на роботі.
 • Почнуться суперечки в родині про належність майна.
 • Можливі проблеми у вагітної жінки.

А ось плиска, у якої є жовті пір’їнки – символ весни, що несе в будинок веселощі.

Синиця

«Синій птах щастя», як з любов’ю називають синичку в народі, приносить повідомлення про різні події. Желтогрудая пичуга часто обіцяє підвищення добробуту.

Ворона

За різними народними повір’ями постукування у вікно великий птиці віщує або великі зміни, або втрату близької людини. У розряд «носіїв» трагічних ознак, крім ворони потрапляють сови, пугачі, галки.

Якщо стук у вікно пернатих супроводжується гучним криком, потрібно готуватися до серйозної біди, зачіпає всю сім’ю. Ці птахи просто так навіть не підлетять до людського житла, а якщо вони стукають у вікно, невідворотна катастрофа.

Якщо у ваших вікон з’явилися ворони, не варто починати нові справи, планувати майбутнє. Від великих покупок теж варто відмовитися.

Якщо вам довелося побачити в сні ворону, яка сидить на підвіконні, або стучащую у вікно – це обіцяє затяжні хвороби, невдачі, розчарування, поганий настрій.

Що робити, якщо не сподобалося пташине знамення

Помічено, що діти краще, ніж дорослі, відчувають тонкі світи, і навіть здатні побачити душу померлої людини. Тому з дитячої реакції на постучавшегося пернатого гостя можна визначити, з чим він завітав до вас.

c9ade57e0625c140a762e365caf9e45f До чого птах стукає у вікно  значення прикмети

Коли дитина з радістю кидається до вікна, радіє стукається пташці, то нічого поганого, ні новин, ні подій, чекати не потрібно. Але якщо малюк не хоче спілкуватися з крилатою гостею, яка постукала у вікно, злякано на неї дивиться, потрібно вживати заходів, щоб захистити сім’ю і будинок від можливої біди. Тим більше, якщо візит птиці супроводжується дитячим плачем або криком, захисні ритуали потрібно проводити невідкладно, а дитину потрібно прибрати подалі від вікна.

Якщо ви негативно витлумачили прикмету, до чого птах стукає в вікно, потрібно терміново нейтралізувати погані ознаки. Для цього є кілька методів:

 • Якщо крім дитячого крику, вам не сподобалися інші обставини події, наприклад, порода пташки чи перната вдарилася об вікно і впала, збирайтеся і йдете з дому всією родиною. Можете прихопити з собою домашніх улюбленців. Біда обійде порожнє житло стороною.
 • Зберіть в квартирі всю дрібниця, що вдасться знайти. Вирушайте на перехрестя. Викиньте монети через праве плече зі словами: «грошики візьми, від біди убережи». Потім, не озираючись, йдіть додому.
 • Якщо пташка постукає в вікно, можна всім членам сім’ї прив’язати на віконну раму червоні стрічки (або ниточки).
 • Після візиту ворони рекомендується «чистка» всього будинку, особливо тієї кімнати, вікно якої стукала носителька поганих новин. Причому рекомендується поєднати звичайну вологе прибирання з енергетичної чищенням, під час якої обходять всі кути будинку з церковної свічкою.

Непоганий спосіб «відкупу» від біди, напророченной крилатими гостями – це щедре частування пернатих. Виносьте в годівницю хлібні крихти, зернятка. Важливо не йти в магазин за хлібом, а зібрати їжу для птахів будинку. Викидаючи крихти, скажіть: «Прилітай за їжею, а не за душею».

Віруючим людям рекомендується сходити в церкву. Залежно від асоціацій, що з’явилися від постучавшей пташки, потрібно поставити свічки за здоров’я своїх близьких, родичів або помолитися за упокій померлих, про кого думаєш в момент візиту пернатої.

Як правило, підсвідомість дає правильну підказку: наштовхує на думку, кого саме може торкнутися біда або душа, якогось людини, була до вас в образі птаха. Іноді буває достатньо зателефонувати родичу і просто поговорити з ним, розпитати, як справи – нещастя обійдуть вас стороною.

А ще не треба забувати про силу думки. Щоб не привернути біду, намагайтеся думати про хороше. Якщо до вас у вікно постукала птах, не розповідайте з жахом про це всім підряд. Намагайтеся знайти позитивні моменти події.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради