Бетонна вимощення з покриттям з тротуарної плитки: облагороджуємо і зміцнюємо дачний будинок

У більшості випадків тротуарна плитка укладається на піщану основу. Але в деяких ситуаціях доцільніше покласти її на жорстку поверхню, тобто, на бетонну стяжку. Наприклад, якщо потрібно провести обробку вимощення навколо житлового будинку або іншої будівлі. Такий спосіб монтажу запобігає рух плитки під час навантажень і дозволяє створити водонепроникний шар, що захищає підземну частину фундаменту від підтоплення.

Розмітка

Різання плитки заняття трудомістке, супроводжується великою кількістю пилу. А неправильні розрахунки ведуть до того, що шматочки доведеться вставляти в мощення по всьому периметру будинку. Крім цього, невеликі шматочки негарно виглядають в загальній картині облицювання. Щоб уникнути цього, потрібно розрахувати ширину вимощення не приблизно (близько 80 см), а з точністю до 1 див.

betonnaya otmostka s pokrytiem iz trotuarnojj plitki: oblagorazhivaem i ukreplyaem dachnyjj dom18 Бетонна вимощення з покриттям з тротуарної плитки: облагороджуємо і зміцнюємо дачний будинокФото: rfund.ru

Спочатку потрібно дізнатися розмір плитки і кількість між бордюром і фундаментом. Наприклад, якщо купити облицювальний матеріал зі стороною 20 см, то досить покласти 4 ряди (20 x 4 = 80). До цього числа додається ширина швів між елементами (0,5 x 5 = 2,5). У результаті виходить ширина вимощення 82,5 см (80 см + 2,5 см = 82,5 см). Похибка може бути у велику сторону не більш ніж на 1 см, але меншу її робити не можна, інакше не залишиться простору на шви.

Від фундаменту будинку відміряється ширина вимощення і відзначається кілочками. До них прив’язується мотузка. Все, розмітка проведена, і настав час приступати до наступного етапу пристрою вимощення.

Підготовка підстави

Плитка кладеться на рівну і тверду основу. Тому, якщо навколо будинку є стара бетонна вимощення, її слід оглянути і виправити дефекти. Якщо виявлені невеликі пошкодження, такі як вибоїни та тріщини, їх зашпаровують цементним розчином. Відкололися ділянки старої стяжки видаляють і проводять реконструкцію. Занадто пошкоджену вимощення знімають зовсім і заливають заново.


Пристрій вимощення:

  1. По периметру будинку знімається шар ґрунту до 30 см глибиною.
  2. З натягнутим раніше мотузках встановлюється опалубка з дощок.
  3. Дно утрамбовується і застеляється геотекстилем.
  4. Засипається шар піску висотою 5 см, утрамбовується.
  5. Насипається щебенева подушка заввишки 20 див.
  6. Укладається армуюча сітка. Її слід підняти над щебенем на невисоких підпорах.
  7. Заливається шар бетону (пісок, цемент і щебінь), висота від 10 до 15 див.
  8. Коли бетон частково застигне, робиться мокра стяжка (пісок і цемент).

Чим рівніше основа, тим легше потім проводити монтаж тротуарної плитки. Тому під час заливки бетону потрібно перевіряти його рівність за допомогою рівня. Також важливо зробити ухил від стіни будинку для стоку дощової води.

Монтаж плитки

На бетонну поверхню за допомогою кельми наноситься цементний розчин, розрівнюється в рівномірний шар близько 2 см, і на нього кладеться плитка. Кожен елемент злегка прибивають молотком з гумовою насадкою. Починати роботу рекомендується ганку, і далі просуваючись навколо будинку. З одного боку обмеженням служить фундамент, а з іншого опалубка. Оскільки розрахунок ширини опалубки зроблено раніше, складнощів з монтажем покриття виникнути не повинно.

Приклеївши 2-3 ряду, заповнюються розчином шви. Якщо так вийшло, що плитка забруднилася, її протирають вологою губкою, поки не застиг цемент. Проводити укладання допустимо в кілька прийомів, але тривалих перерв робити не радиться.

Порада: У непогожу погоду вже закладені ділянки накриваються плівкою, щоб дощ не вимивав розчин між плитками. Стяжку також рекомендується накривати яким-небудь вологонепроникним матеріалом.

Установлення бордюру

Опалубка знімається після затвердіння розчину, на який приклеювалася тротуарна плитка. Дошки акуратно підбиваються молотком і забираються в бік. На їх місці залишиться поглиблення, в яке і буде встановлено бордюр. Спочатку його потрібно приміряти і визначити, наскільки правильно він стане. Кромка плити не повинна підніматися над поверхнею плиткового покриття, щоб не перешкоджати стікання води. При необхідності в канавку сиплють щебінь, або навпаки, прибирається.

Бордюри укладаються один до іншого не впритул, а з невеликим (0,5 см) зазором. З зовнішньої сторони вони зміцнюються розчином. Його накладають або суцільною смугою, або точково, головне, щоб після застигання він не височів над грунтом.

Коли робота завершена, земля біля вимощення розрівнюється. Якщо розрахунки проведені правильно, рівень грунту виявиться нижче відмостки на 5-8 см, і ґрунт не буде бруднити плиткове покриття.

pinit fg en rect red 28 Бетонна вимощення з покриттям з тротуарної плитки: облагороджуємо і зміцнюємо дачний будинок

Знайшли помилку? Виділіть текст мишкою і натисніть: ctrl + enter

Дякуємо!
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: