Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Не завжди брови від природи виглядають ідеально. І тоді можна вдатися до послуг візажиста або виправити недолік самої. Завдяки гарно зробленої формі брів очі придбають виразність, і глибокий погляд.

Вибір форми брів

Підбирається форма з урахуванням індивідуальних особливостей особи:

 • товщина губ;
 • розмір і форма носа;
 • форма очей;
 • висота чола;
 • силует особи в цілому.

Брови умовно розділені на 6 видів:

 • дугоподібна форма;
 • вигнута;
 • горизонтальна;
 • висхідна;
 • зі зламом;
 • будиночком.

48ad5d6b123c564f715f480f7e854a33 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Цікава і корисна інформація:

Дія Результат
Зовнішні кутики брів трохи підняті вгору Створений образ наївний і ніжний
Зовнішні кінчики брів занадто опущені вниз Образ не сумний і втомлений
Розташовані близько брови Візуально зменшується занадто великий лоб
Розташовані далеко один від одного Візуально зменшується ніс, прибирається акцент з центру особи

Очам невеликого розміру підійдуть не дуже широкі брови з низьким розташуванням. Широкі брови над маленькими очима відвернуть увагу від очей і вираз обличчя буде здаватися похмурим. Власницям великих очей ідеально підійдуть широкі, високо розташовані брови, це врівноважить пропорції обличчя, буде створено впевнений і рішучий образ.

Розташовані близько один до одного очі візуально розширити допоможе велике відстані між бровами. У випадку широко розставлених очей, відстань треба зменшити.

fdfaa4f2d13712954b7ca38bc29693f5 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Як зробити брови красиво своїми руками, так і внести позитивні зміни в свій зовнішній вигляд, можна дотримуючись основних правил:

 • великі риси обличчя – брова повинна бути широкою, дрібні риси обличчя – середньої або ближче до тонкої;
 • відстань між бровами має дорівнювати двом пальцям, винятком є власниці очей, розташованих близько один до одного.

Особа у вигляді овалу

Зробити красиві брови власницям правильного овального особи простіше, ніж усім іншим, для них не складно підібрати форму. Єдина умова, яку не варто ігнорувати — слід уникати надто широких брів. Головним критерієм підбору в цьому випадку є риси обличчя.

533bb6ee6cd8f37b94bf91798a68a554 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Для класичного овалу краще всього підійдуть сірі або світло-коричневі прямі горизонтальні брови. Зробити красиво брови при наявності високого чола і чубчика можна вибравши дугоподібну форму. При витягнутому овалі обличчя, вигин не повинен бути занадто вираженим, це зменшить витягнутість особи.

В міру подовжений зовнішній хвостик допоможе власницям великого масивного підборіддя виглядати вишуканіше і витонченіший. Занижена брову і надто опущений зовнішній кінчика додадуть особі злий вираз.

Обличчя круглої форми

Як зробити брови красиво, так і змінити свою зовнішність на краще, можна використовуючи знання правильного підбору форми брів з урахуванням форми обличчя. На круглому обличчі практично не виділяються підборіддя і вилиці, особа має м’які і плавні контури, з-за чого підібрати форму набагато складніше.

27f04be4be732d6ac97ca1cbe2cfa3d2 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Завдяки вузькому лобі, обличчя виглядає кулясто. Для гармонійної зовнішності необхідно надати особі форму овалу. Брова нагадує трикутник, піднята в середині, зробить образ пустотливо кокетливим і візуально подовжить особа. Для природності форми підстава брови має залишатися широким, поступово стоншуючись, по мірі наближення до проводу, опущеного вниз кінчика.

Укорочена брова може створити вульгарний образ, довжина брови не повинна бути маленькою. Не підходять для круглого особи прямі і дугоподібні брови, вони зроблять його ширше і кругліше. Занижена лінія брови може надати особі трагічний вигляд, завищена – здивований.

Форма у вигляді сердечка і трикутника

Особливості трикутного особи або форми у вигляді сердечка: звужений підборіддя, важкі вилиці і широкий лоб. Головне завдання — врівноважити вага верхньої частини обличчя і витонченість нижній. Для цієї мети найбільш придатними є висхідна або дугоподібна форми, однак варто уникати надмірного вигину схожого на арку.

05206bb3e65fefab146f6de4a80a1bc1 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Широка брову на початку, що переходить в плавний вигин і закінчується піднесеним тонким кінчиком — таке рішення зробить особа пропорційним. При неправильно закінченою брови, якщо занижений кінчик, особа може виражати смуток. Слід уникати прямих широкий ліній, які обтяжать верхню частину обличчя, і воно буде не пропорційним. Довжина брови повинна залишатися природною.

Особа у формі квадрата і прямокутника

Квадратні і прямокутні особи відрізняються масивним підборіддям, широкими вилицями і високим чолом. Особа скрізь однаково широке. Основне завдання при підборі брів, зробити обличчя м’якше і витонченіше. Це рідкісний випадок, коли брови воліють робити широкими, розташованими паралельно очної лінії.

Щоб не отримати дурне вираз обличчя, вигин слід зробити невеликий з потоншенням кінчика із зовнішнього боку ока. Кут вигину безпосередньо залежить від підборіддя, чим масивніше підборіддя, тим гостріше кут брови. Щоб обличчя здавалося кругліше збільшіть відстань між бровами.

dab2efc70ff9c13aab76737f19103407 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Для квадратного і прямокутного особи абсолютно не підійдуть тонкі брови, обличчя буде здаватися грубим. Існує різниця при підборі форми брів для квадратного і прямокутного особи, на прямокутному особі брови повинні бути довшими, ніж на квадратному, в іншому випадку воно буде виглядати вузьким.

Ромбовидное особа

Особа ромбовидної форми одне з найбільш рідкісних, має назву «алмаз», і поєднує в собі особа форми квадрата і трикутника. Щоб зробити форму брів красиво, потрібно враховувати умови підбору для кожної з цих форм. Також, як при квадратної форми обличчя, слід візуально зменшити скуловую частину і зробити контури більш м’якими.

d5722aff6be5d3960afdd746c4b3c2a8 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Найбільш підійдуть форма дуги і висхідна, з маленьким зламом, але на відміну від особи, трикутної форми, на ромбовидної, брова краще робити ширше ніж їх форма від природи.

Вищипування

Щоб вийшла ідеальна брову, необхідно намітити початок брови, кінець брови, і точку її зламу. Для визначення початку брови потрібно з’єднати крило носа зі своєю природною бровою, щоб, пряма проходила через внутрішній кут ока. Це і є початок брови. Пряма від крила носа до брови проходить через центр зіниці, вкаже точку її зламу.

Пряма проходить від крила через зовнішній кут ока вкаже точку закінчення. Відповідно до цих не хитрих правил, з урахуванням особливостей вашого обличчя потрібно намітити лінію брови. Як зробити брови красиво, так і додати їм потрібну форму, можна найпоширенішим способом – вищипуючи зайві волоски.

Після вибору форми брів можна приступити до процедури самостійно, або звернутися в косметичний салон. Найпростішим і поширеним інструментом для вищипування волосся вважається пінцет, за допомогою якого вони видаляються. Протягується брови слід по 1 волосині, видалення волосся відразу може призвести до залысине, яку в подальшому доведеться зафарбовувати.

eaf585bb3a26d095b760a641d1249383 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

2 спосіб видалення непотрібних волосся брів називається «тридинг». Цей спосіб також можна використовувати самостійно в домашніх умовах. Для цього необхідно придбати спеціальну супер міцну натуральну нитка не менше 50 см завдовжки. Нитку потрібно зв’язати і отримати прямокутник, який посередині перекрутити 8 разів, і в результаті отримати 2 петлі.

Суть методу «тридинг» полягає в тому, що отримані петлі просовують великий і вказівний пальці, розширюючи пальці в 1 петлі, відбувається звуження 2 петлі, і, таким чином, волоски потрапляючи в переплетені в середині нитки, затискаються і висмикується разом з цибулиною.

3 спосіб – це вищипування (корекція) брів тріммером. Тример – це невеликий інструмент нагадує за формою звичайну кулькову ручку. Проводячи по потрібних місцях, цей апарат зрізає під корінь непотрібні волоски, таким чином роблячи процедуру практично безболісною.

Незручність цієї процедури полягає в тому, що робити її доведеться набагато частіше, ніж при видаленні волосся іншими способами, так як волосяні цибулини залишаються на місці. 4 спосіб видалення зайвого волосся — видалення за допомогою воску. Зазвичай цей спосіб не використовують в домашніх умовах із-за складності проведення. Під час проведення цієї процедури волосся прибираються на голові у хвіст.

Шкіра дезінфікується, знежирюється, наноситься тальк і потім віск. Зверху на віск прикладається паперова смужка, і після того, як віск під смужкою висихає, різким рухом її зривають. При необхідності цю процедуру проводять повторно або дочищают залишилися волоски пінцетом.

0e7126f871f39d44a9bef2b2dd050342 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Вищипування брів досить болюча процедура, але існує кілька способів її знеболити:

 • застосування при вищипуванні знеболюючого препарату на основі лідокаїну, який можна придбати в будь-якому косметичному відділі або в аптеці;
 • при розпарювання брів пори розкриваються і видаляти волосся буде не так болісно, для цього необхідно потримати обличчя над гарячою парою або прикласти до брів намочений гарячою водою рушник;
 • для зниження чутливості перед процедурою потерти місце вищипування шматком льоду;
 • для більш легкого видалення волосся і пом’якшення шкіри, можна нанести на брови звичайний крем і потримати 15 хв.

Правила вищипування брів

Під час вищипування брів потрібно слідувати порадам:

 • видалення волосків по напрямку росту, щоб процедура була менш болючою і виключила вростання волоска в шкіру;
 • обов’язкове проведення дезінфекції інструменту, рук і брів, будь-яким антисептиком, до і після закінчення процедури;
 • видаленню підлягають волоски, що ростуть з нижньої сторони брови, верхній контур завжди залишають без змін;
 • оброблену частину по закінченні процедури змазують жирним кремом, щоб зняти подразнення;
 • процедуру слід проводити у вечірній час, щоб за ніч роздратований ділянку шкіри прийшов у норму.

Корекція косметикою

Для ідеального образу недостатньо правильно підібрати форму брів, необхідно вибрати відтінок який підійде під колір волосся і очей. Для цієї мети використовуються косметичні засоби. Для світлого волосся використовують світло-коричневий або графітовий відтінок, допускається щоб коріння волосся були на один тон світліше, ніж брови.

e9f189dc0552ec691a06a8a73199f8e4 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Для волосся чорного кольору підійде попеляста або кавова косметика, брови можна робити трохи світліше, ніж волосся. При поєднанні світлих очей і каштанових волосся варто зробити акцент на брови, цього можна досягти використовуючи коричневий відтінок темніше ніж волосся. Для русявих кращий золотистий відтінок.

Яскраво руде волосся поєднуються з золотистим і червоно-коричневим, підбираючи колір для брів потрібно враховувати колір обличчя.

Важливо! При нанесенні макіяжу на брови тримайте дзеркало на достатній відстані, щоб бачити обличчя повністю. Це допоможе нанести косметику на обидві брови симетрично.

Олівець

Найпоширеніше коригуючий засіб для брів — олівець. Спеціальним пензликом волоски розчісується вгору і олівцем промальовується нижня лінія брови, потім причісується брову вниз і позначається верхня лінія. Після цього всередині кордону брови штрихуются і косметика розтушовують.

c1f753b4c3f41563abfc7e35be5df21a Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекціяНа фото показано як красиво зробити брови за допомогою олівця.

Брови вийдуть симетричними, якщо робити обидва ока одночасно. По нижній кромці брови проводиться риса світлим коректором або хайлайтером, і розтушовується звичайної пензликом. Щоб зафіксувати брову, і надати їй красиву форму потрібно нанести на неї закріплює спеціальний гель. Якщо брови зафарбовувати короткими штрихами вони будуть виглядати дуже природно.

Тіні

На сьогоднішній день в косметології існують сухі і рідкі тіні для брів. Для нанесення тіней використовується спеціальна скошений пензлик. Перед нанесенням, олівцем промальовуються верхня і нижня межі брови, після цього скошеної пензлем наносяться тіні. На підставу брови наноситься більш світлий відтінок, який поступово переходить на кінчику у темний.

Рідкі тіні практично не відрізняються від сухих за методом нанесення. Також окреслюється межа брів і після цього зафарбовується тінями. Різниця в тому, що рідкі тіні не залишають права на помилку, тому що застигання відбувається протягом 1 хв, та у разі неправильного нанесення доводиться знімати макіяж повністю і починати все заново.

bb410f0699ba4de4e3749c48ad8e1e67 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Використовуючи такі тіні потрібно навчитися малювати тільки волосяну частину не зачіпаючи шкіру. Рідкі тіні мають вологостійкістю і використовуються зазвичай в тренажерний зал або басейн.

Фарбування

Як зробити брови красиво за допомогою фарбування, так і наситити їх корисними поживними речовинами можна, використовуючи для фарбування замість хімічних препаратів натуральні. «Біотатуаж» — це використання замість хімічних барвників: хну, басму і сурму. Цей спосіб дуже популярний.

Тримається таке фарбування до 25 днів, в залежності від складу нанесення та індивідуальних особливостей шкіри.

Фарбування брів хімічними препаратами називається «Перманентний макіяж» або «Татуаж брів». Фарбування такого роду треба серйозно підготуватися і довіритися хорошого фахівця.

a326b583acfa227c2197a190a05a0ca6 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Справа в тому, що в разі не правильно обраної форми брів, або не якісно зробленої роботи виправити помилку дуже складно і витратно. Таке фарбування рекомендується робити тим, хто точно знає, що хоче отримати в результаті. Перманентний макіяж тримається близько 2 років не вимагаючи коригування.

Найдорожче фарбування на сьогоднішній день «3д — татуаж». Розрізняють 2 виду, шотирование і промальовування волосків. В 1 випадку окреслюється тільки шкіра, в 2 гострим олівцем детально малюється кожен волосок. Такий вид фарбування підходить якщо брови дуже рідкісні. Наскільки довго буде триматися такий макіяж залежить від глибини забивання пігменту.

При поверхневому вбивання до 1,5 мм він протримається 2 роки, при більш глибокому, до 3 мл до 10 років. Новачкам, які перебувають у пошуку свого образу, на стадії експерименту з формою брів, варто використовувати щоденний макіяж за допомогою олівця і тіней. У разі невдачі його легко змити і почати макіяж заново.

Види фарб для брів

По виду фарби для брів розрізняються по складу, стійкості та відтінку кольору. Фарби, в основі яких містяться синтетичні хімічні речовини, мають дуже багате розмаїття відтінків на відміну від фарби, містить натуральні компоненти.

З натуральних зазвичай виходить чорний, коричневий або графітовий відтінок. Недолік різноманітності кольору компенсується гіпоалергійністю препарату, його використання дозволено людям страждаючим алергією, а також в період вагітності і годування. По яскравості кольору, натуральна фарба нітрохи не поступається хімічної.

Фарби для брів освітлення

Щоб зробити брови світліше можна скористатися фарбою, купленої в магазині або використовуючи натуральні народні способи освітлення. Найзручніше використовувати готову фарбу, яка продається в магазинах у вигляді желе або гелю.

406f030a1197693d0b490d1aa18f4e94 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Найбільш популярні і якісні фарби на сьогоднішній день:

 • «Елітан»;
 • «Фаворит»;
 • «Роколор»;
 • «Колор»;
 • «Лонда»;
 • «Махаон»;
 • «Естель».

Перед використанням слід обов’язково ознайомитися з доданою інструкцією і зробити тест на алергію. Наносити фарбу для брів слід від перенісся по напрямку росту волосся, до скронь. Витримується фарба на бровах згідно з вказівками, залишки стираються ватним тампоном, змоченим в теплій воді. В середньому на освітлення на 1 тон потрібно не більше 5 хв.

Після фарбування волосся хімічної фарбою не варто користуватися косметикою протягом 4 днів і слід змащувати пошкоджені місця оливковою або касторовою олією. Освітлити брови можна за допомогою освітлювального крему. Крем наноситься з обережністю, щоб нічого не потрапило в очі. Потрібно використовувати крем з хвилинним інтервалом до тих пір, поки не вийде бажаний результат.

Натуральний спосіб освітлення брів дбайливіше впливає на шкіру, але не дає швидкий результат.

Освітлюючим ефектом володіють:

 • відвар ромашки;
 • перекис водню;
 • безбарвна хна;
 • лимонний сік.

З купленого в аптеці збору ромашки заварюється міцний настій і наноситься на брови. Відвар швидко вбирається і не вимагає додаткової обробки. Для освітлення брів перекисом водню потрібно з’єднати 2 ст. л. зі склянкою води, нанести на брови і витримати 10 хв. Після цього ретельно промити брови спеціально приготованим шампунем.

5a02301f04912e047a724600df87f812 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

При використанні в якості освітлювача хни знадобиться лимонний сік і чиста вода. 1 ст. л білої хни перемішується з 2 ст. л. води і 3 краплями лимонного соку. Суміш наноситься і витримується 15 хв. Через зазначений час брови промиваються водою.

Для освітлення соком лимона потрібно часточка лимона і 5 крапель вітаміну Е, який продається в аптеці. Інгредієнти змішуються, і маса наноситься на брови. Тримати таку маску потрібно 15 хвилин, потім ретельно змити проточною водою.

Фарби для брів затемнення

Для затемнення брів існує величезна кількість способів. Найбільш простий і доступний отримати за тиждень бажаний результат, використовувати в якості фарби суміш міцно завареної кави та чаю в пропорціях 1: 1. Прикладаються добре просочені у цій суміші тампони до брів і витримуються 10 хв.

Таким же способом для затемнення брів можна використовувати суміш соєвого соусу з оцтом в рівних частках. Фарбування брів відваром з волоського горіха вимагає великої акуратності, в іншому випадку затемненими можуть виявитися не тільки брови, але і шкіра навколо них. Перед застосуванням шкіра навколо брів змащують жирним кремом або вазеліном.

Ядра і шкаралупа від волоських горіхів заливається окропом і настоюється 30 хв. на повільному вогні. Остуджується до кімнатної температури і за допомогою ватної палички наноситься. Після 30-хвилинного впливу фарба змивається прохолодною водою.

8c7ba8f10ffc9041a4ae2af68d127cfd Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Використовуючи замість фарби відвар шавлії одночасно з затемненням можна отримати лікувальний ефект. Для приготування відвару на 1 склянку окропу кладуть 2 ст. л. рослини. Після того як відвар настоїться протягом 2 год, він готовий до вживання. Змивати нанесений на брови відвар немає необхідності, він миттєво вбирається в волоски, забарвлює і живить їх.

Трафарети і лінійки для брів

Трафарети і лінійки — це інструменти, що полегшують корекція і фарбування брів. Лінійка являє собою прозору, гнучку смужку відлік від 0 на якій, починається в центрі, і направляється в обидві сторони, з поділом на шкалі в 1 мм. Цей пристрій дозволяє зробити брови абсолютно симетричними. Для отримання правильного красивого вигину брів використовуються трафарети.

Трафарет потрібної форми прикладається до лиця, і вимальовується контур для корекції чи фарбування. Якщо трафарет підібраний ідеально і жорстко зафіксований, фарбування можна проводити відразу за трафаретом. Вони бувають одноразовими і багаторазовими, і розрізняються формою і кріпленням.

2345e13c51e2260dca8bf84a1c1e024e Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Найбільш зручні трафарети, що мають кріплення на потилиці або на носі і дають можливість виділити відразу обидві брови. Вибираючи для себе трафарет потрібно звертати увагу на матеріал з якого він виготовлений. Він повинен бути виготовлений з гіпоалергенного матеріалу, і бути досить м’яким щоб гнутися і тримати потрібну форму.

Лайфхаки для додання бровам однакової форми

Щоб брови вийшли однаковими, потрібно дотримуватися кількох правил:

 • освітлення в приміщенні повинна бути достатньою для розгляду дрібних волосків;
 • не варто розраховувати на свій окомір, надійніше використовувати лінійки і трафарети;
 • перед початком процедури, щоб пінцет не зісковзував з волоска, брови необхідно трохи припудрити;
 • не варто використовувати збільшувальне дзеркало, воно спотворює зображення, і є ризик видалення потрібних волосків;
 • перед початком вищипування брів слід розчесати;
 • волоски ростуть всередині форми брови, але виділяються довжиною, слід трохи вкоротити.

Догляд за бровами

Правильне і збалансоване харчування необхідно для повноцінного росту і формування волосяного покриву людини. Щоб уникнути ослаблення волосяних цибулин і випадіння волосся, потрібно забезпечити організм вітамінами групи В, А, Е, фолієвої та аскорбінової кислотою. Занадто часті фарбування, неправильні корекція, і вищипування виснажують і иссушают волосся.

678863fd257da50165dfa7b81da67511 Як красиво зробити брови: рівні, темніше, густіше, світліше. Самостійна корекція

Для повноцінного відновлення та живлення брів, варто просочити їх касторовою або оливковою олією.

Маска для впливу на бровах тримається приблизно 1 годину, потім надлишки знімаються ватним тампоном. Вже через тиждень її використання буде помітний результат, брови придбають здоровий і доглянутий вигляд. Зробити красиві брови самостійно не становить великої праці. Дотримання основних правил і щоденний догляд гарантують красу і неперевершеність брів.

Автор: Ольга Жанская

Корисні відео про фарбуванні і коригування форми брів

2 способи оформлення брів:

7 секретів ідеальних брів:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради