Круглі окуляри для зору для дівчат, сонцезахисні, прозорі з тонкою оправою. Як називаються, кому підходять

Багато людей носять окуляри, будь то сонцезахисні або для корекції зору. Цей важливий аксесуар сьогодні виробляють як для юнаків, так і для дівчат. Вони бувають різних форм: від круглих, які з’явилися першими в далекі минулі століття, до сучасних, ультрамодних і самих незвичайних.

Як з’явилися окуляри

Історія появи перших очок для поліпшення зору людини, захисту від яскравого сонячного світла, що іде коренями в глибину століть. У різних країнах по-різному намагалися захищати очі від сліпучого сонця і для поліпшення зору. Єгипетські фараони і римські імператори користувалися різними пристосуваннями для цих цілей.

Древнім китаянкам, згідно монаршему указом, рекомендувалося берегти очі, щоб не блек їх колір, і не з’являлися зморшки. Для цього використовувалися плетені з трав і листя широкополі капелюхи. Саме Китай вважають прабатьком перших затемнених окулярів.

У XV ст. в китайській книзі, що розповідає про різні загадкові події і речі, з’явилося опис y?n j?ng (ян тін), «які надягають на очі старим людям, якщо вони бачать погано, після чого з’являється чіткі літери».

bebaaa42aa1516c71da985920ca150ac Круглі окуляри для зору для дівчат, сонцезахисні, прозорі з тонкою оправою. Як називаються, кому підходятьНа фото представлені варіанти модних круглих окулярів для зору для дівчат.

Відомо, що першими були винайдені окуляри, які коректували зір для тих, хто погано бачить поблизу (далекозорість), пізніше винайшли увігнуті лінзи для короткозорості (для корекції зору вдалину).

Окуляри, схожі на сучасні, з’явилися в Європі в XVI ст. Вони не мали дужок, а кріпилися за допомогою пружинки на перенісся. Їх називали пенсне, що в перекладі з французького означало — стиснути ніс (Pince nez). Вони увійшли в моду в XIX столітті і були круглої форми. Відомо, що подібними окуляри з діоптріями, в оправі з срібла, користувався російський цар Олексій Михайлович.

Наприкінці 20-х рр. минулого століття окуляри, що мають круглу форму, стають дуже модними. Друга хвиля популярності припадає на 60-ті роки XX ст., часи групи Beatles — легендарної «Ліверпульської четвірки». Її лідер і засновник Джон Леннон носив круглі окуляри. Згодом їх стали називати «леннонами».

Модними були круглі окуляри різних розмірів. Їх носили багато зірок: Елтон Джон (Elton John), Бріжит Бардо (Brigitte Bardot), Оззі Осборн (Ozzy Osbourne), Твіггі (Twiggy). Випуском очок круглої форми зайнялися відомі дизайнери. Мода циклічна, і цей аксесуар, як і інші, переживає не в перший раз черговий злет популярності.

Особливості круглих очок

Круглі окуляри для зору (для дівчат і не тільки) сьогодні є одним з найпопулярніших аксесуарів. З діоптріями чи сонцезахисні, вони стали модною складової деталлю в будь-якому образі. Відомі дизайнерські будинку Dior, Dolce & Gabbana, Alexander McQueen, Vogue, Prada, Fendi, Gucci та інші випускають окуляри в круглій оправі різних розмірів і форм.

117fad49a8be3889bf4517256ff30f3e Круглі окуляри для зору для дівчат, сонцезахисні, прозорі з тонкою оправою. Як називаються, кому підходять

Круглі окуляри можуть мати кольорові лінзи різних відтінків, можуть бути абсолютно прозорими. Вони можуть бути без оправи, або мати її з різних матеріалів: з металу з різними покриттями, із пластику, нейлону, натуральної шкіри і дерева, з черепахового панцира і навіть рогу і кістки. Головною особливістю круглих очок є те, що вони підійдуть не для кожного типу особи.

Якого типу обличчя підійдуть, поради з вибору

Круглі окуляри підходять не всім, тому не є універсальними. Вибираючи цей аксесуар, слід в першу чергу звернути увагу на форму і риси обличчя.

770e49eb36bc0debb8fda2f4ec511821 Круглі окуляри для зору для дівчат, сонцезахисні, прозорі з тонкою оправою. Як називаються, кому підходять

Ідеальним варіантом може стати:

 • Овальне обличчя. Тим, хто має подібну форму обличчя підходять всі види очок.
 • Обличчя прямокутної форми. Круглі окуляри гармонізують і згладжують деяку різкість в обрисах такого обличчя, надаючи йому більше м’якості.
 • Квадратне обличчя. У цьому випадку круглі окуляри вирішать проблему гостроти і обсягу. Вони вигідно заокруглять форму і згладять кути, а в поєднанні з правильною стрижкою і укладанням зроблять контури особи практично ідеальними.
 • Особа — трикутник. Кругла форма очок здатна згладити дисонанс між верхньою широкою і вузькою нижньою частиною обличчя. Перебуваючи в середній області, модний аксесуар створює певний баланс, відволікаючи увагу від будови обличчя.
 • Перевернутий трикутник. У цьому випадку круглі окуляри працюють так само, як з правильним трикутником — збалансують різницю між верхньою і нижньою частинами обличчя.

Які жіночі круглі окуляри бувають

Круглі окуляри для зору для дівчат знаходяться на піку популярності вже не один сезон. Оправа і самі окуляри такої форми можуть бути гідною прикрасою і доповненням до будь-якого образу і стилю.

Оправи та їх особливості

Ніколи не виходять з моди витончені металеві оправи для окулярів будь-якої форми. Виграшно вони виглядають і з круглими лінзами окулярів, роблячи весь образ витонченим і вишуканим.

fc2db482644e4a75c1a4117569fdbf19 Круглі окуляри для зору для дівчат, сонцезахисні, прозорі з тонкою оправою. Як називаються, кому підходять

Однак слід зауважити, що дуже тонка оправа категорично не підійде представницям прекрасної статі, які мають повну або дуже велике обличчя. Круглі окуляри в подібній оправі тільки погіршать названі недоліки.

Незвично, але стильно виглядають підлозі-оправи для круглих очок. У таких моделях частину рамки, що обрамляє лінзи замінюють невидимою струною. Половина оправи може розташовуватися або зверху, або знизу і бути виготовлена з різних матеріалів і всіляких відтінків.

Вважається, що круглі окуляри в таких оправах підходять для будь-якого типу особи і зможуть стати прекрасним доповненням до будь-якого образу і стилю.

Трендовою моделлю оправ для круглих окулярів є оправи оверсайз (oversize). У 70-х рр. минулого століття окуляри з великими круглими скельцями називали «стрекоза». Мода має властивість періодично повторюватися, вносячи в тенденції лише незначні зміни. В даному випадку це назва.

a8759b16d9e83914be25c43dfec4f52c Круглі окуляри для зору для дівчат, сонцезахисні, прозорі з тонкою оправою. Як називаються, кому підходять

Оправи в таких окулярах можуть бути прозорими пластиковими і масивними, або більш витонченими різних кольорів і відтінків.

Декор, прикраси, цікаві деталі

Оправи для круглих очок, виконані з різних матеріалів, різних кольорах самі є гідною прикрасою будь-якого образу. Але деякі деталі і декор можуть додати їм стилю і екстравагантності.

62425c28ca7397ea2038e3e73f24ca76 Круглі окуляри для зору для дівчат, сонцезахисні, прозорі з тонкою оправою. Як називаються, кому підходять

Багато відомих дизайнери прикрашають круглі окуляри широкими оправами різних форм і відтінків, анімалістичних малюнків, модним вже не перший сезон горохом, різними анималистическими, рослинними і графічними орнаментами. Сьогодні в тренді прикраси з численних блискіток. Ними щедро прикрашають дужки окулярів і самі рамки.

Дуже популярні прикраси для круглих очок у вигляді котячих вушок, продовжують оправу, стрази різних розмірів, дорогоцінні й напівкоштовні камені, квіткова ліпнина. Особливо популярний перли. Прикраси можуть бути мінімалістичним, у вигляді невеликих прикрас тільки на завушних дужках у вигляді невеликих металізованих деталей різноманітних форм.

Колір лінз та їх відтінки

Круглі окуляри, призначені для корекції зору, так само як і сонцезахисні окуляри для дівчат, можуть мати лінзи різних кольорів і відтінків.

2c6be5f523e9370ce3e1e5d39c9190ee Круглі окуляри для зору для дівчат, сонцезахисні, прозорі з тонкою оправою. Як називаються, кому підходять

Вони можуть бути прозорими, стильними і класичними, а також досить екстравагантними:

 • Прозорі. Без діоптрій можуть слугувати звичайним аксесуаром, в іншому разі застосовуються для корекції зору; відмінно виглядають в тонкій витонченої оправі.
 • Чорні. Класичний і безпрограшний сонцезахисний варіант для круглих очок, який відмінно виглядає в будь-якому образі і стилі.
 • Коричневі. Можуть бути і для захисту від сонця, і для корекції зору.
 • Червоні, рожеві, жовті та помаранчеві. Круглі окуляри з якісними лінзами в цих відтінках можуть служити відмінним річним аксесуаром.
 • Сині, блакитні і фіолетові. Окуляри зі склом в цих кольорах можуть стати прекрасним стилістичним рішенням в різних образах.
 • Зелені різних відтінків. Темно-смарагдові чудово доповнять класичний образ, а більш яскравого кольору — хороший вибір для літа.
 • Сірі (димчасті). Може використовуватися для лінз в круглих, що корегують зір, окулярах, а також в сонцезахисних.
 • Дзеркальні. Здатні відображати яскраве сонячне світло.
 • Поляризаційні. Такі лінзи мають офтальмологічну функцію і оберігають очі від яскравого сонця і знижують їх навантаження.

Незалежно від кольору лінз, круглі окуляри мають кілька назв і бувають дуже стилізованими.

Тішейди

З давніх пір прийнято називати круглі окуляри по-різному. Колись їх називали бабусиними, совами, велосипедами, а трохи пізніше — леннонами і тишейдами.

01429f0ff01ab991218121a19c261447 Круглі окуляри для зору для дівчат, сонцезахисні, прозорі з тонкою оправою. Як називаються, кому підходять

В ті часи, коли круглі окуляри носив Джон Леннон, вони не мали назви. Сьогодні ж, говорячи про окулярах леннонах, всі знають напевно, про що йде мова. Пізніше саме вони отримали новомодне назва тішейди.

Характеризують їх круглі лінзи, які можуть мати різний розмір і відтінок, і тонка металева оправа. Саме тішейди можна назвати очками, форма яких з’явилася в стародавні часи чи не першою. Тоді вони мали призначення коригувати зір.

Відомі професори і вчені, звичайні «ботаніки» і вчителя носили такі окуляри.

Сьогодні подібні окуляри вимагають більш ретельного підбору відповідного і гармонійного образу і зовнішніх даних свого володаря. Ще більш вимогливими до свого власника стали ще одні новомодні очки круглої форми.

В стилі стімпанк

Стиль steampunk має відношення як до фантастики, яка має науковий напрямок і пов’язаної з відкриттями XIX ст. в області технології і парової енергії.

1fb4e80ed3c91f52b88c46c8b6e20dde Круглі окуляри для зору для дівчат, сонцезахисні, прозорі з тонкою оправою. Як називаються, кому підходять

Окуляри, що відносяться до цього стилю, називають гогглами «goggles», що в перекладі означає: темні, для захисту, і надягають поверх капелюхи або шолома. Вони дуже нагадують ті, які носили в свої часи перші льотчики і водії парових машин.

Подібні окуляри є дуже стилізованим і декоративним аксесуаром, і носити їх зможуть лише дуже впевнені в собі люди. А так як гогглы рідко використовуються в ролі очок, то їх лінзи можуть бути абсолютно затемненими, їх часто прикрашають малюнками, шестерінками і іншими технічними деталями.

Без оправи

Круглі окуляри для зору для дівчат, прозорі і без оправи, є модною тенденцією цього сезону. Вони можуть бути з діоптріями і без них. Такі моделі називають «невидимками». Це ідеальний варіант для особи будь-якої форми і типажу, а також універсальний для будь-якого стилю і образу. Сонцезахисні окуляри різних кольорів і відтінків теж можуть бути без оправи.

Дзеркальні скла

Перші окуляри з дзеркальними лінзами з’явилися ще в 30-х рр. минулого століття. І з тих пір вони періодично стають трендовими. Вже кілька сезонів у моді залишаються круглі дзеркальні окуляри. Їх поверхня, що відбиває не тільки захищає очі від сліпучих сонячних променів.

967bfed149daa1a8c4c88421a027b5ce Круглі окуляри для зору для дівчат, сонцезахисні, прозорі з тонкою оправою. Як називаються, кому підходять

В стильному спортивному способі круглі окуляри з дзеркальними стеклами можуть стати відмінним доповненням. Гармонійно виглядатимуть вони і в стилі кежуал. Оправа до дзеркальним очками може бути тонкою металевою, як в леннонах, пластикової різних кольорів і відтінків, а скла — різного діаметра.

В оправі з пластику

Пластикова оправа для круглих окулярів може бути однотонною, різнобарвною, прикрашеної різними принтами. Особливо популярними є абсолютно прозорі оправи, виглядають майже невагома, і в різних відтінках. Окуляри в таких оправах легко поєднувати з будь-яким чином, вони легкі і зручні у використанні.

Різновиди сонцезахисних круглих очок

Окуляри для захисту очей від сонця протягом багатьох років залишаються одним з найпопулярніших аксесуарів. Круглі окуляри, як і сонцезахисні окуляри інших форм, розрізняють за кількома показниками.

Захисний фільтр

Захисний фільтр

(категорії)

Характерні особливості стекол Ступінь пропускання світла (%) Призначення
0 Майже прозорі До 100 Для хмарної погоди.
1 Дуже світлі 40-80 Для середини осені та ранньої весни.
2 Середній затемненості 18-40 Для літнього періоду в середній смузі.
3 Сильною затемненості 8-18 Для яскравого сонця і пляжу.
4 Максимальної затемненості до 8 Сонячний час в горах і жарких країнах.

Спосіб виробництва

Здатність скла захищати очі від сонячного світла з’являється завдяки технологіям:

 • тонування (спосіб легкого нанесення тонких шарів фарб);
 • нанесення фотохромних шарів (вони здатні змінювати забарвлення лінз в залежності від освітленості);
 • нанесення поляризуючі світлофільтрів (вони роблять лінзи здатними захищати від яскравих відблисків).

Матеріал лінз

Сонцезахисні круглі окуляри можуть мати лінзи, зроблені з різних матеріалів:

 • скляні;
 • поликарбонатовые; відрізняються міцністю, легкістю, довговічністю;
 • з трайвекса(Trivex)/(квазитермопластовые); відрізняються легкістю, витонченістю, ударостійкість.

З чим носити

Круглі окуляри для зору для дівчат, як і сонцезахисні, можна поєднувати з різними образами і стилями. Найбільш гармонійно виглядають вони в повсякденному міському стилі кежуал, який хороший для будь-якого віку і комплекції.

Круглі окуляри з дзеркальними стеклами можна використовувати в літніх комплектах одягу з льону та шовку, бавовни і деніму. У них можна поєднувати з сорочками та футболками: шорти, джинси і легкі брюки різної довжини.

23c3820ca55dc66f1d015c64e12cb471 Круглі окуляри для зору для дівчат, сонцезахисні, прозорі з тонкою оправою. Як називаються, кому підходять

Окуляри з напівпрозорими лінзами різних яскравих відтінків відмінно доповнювати ніжний романтичний образ з легкими сукнями з шовку або бавовни з квітковим принтом в стилі прованс, або в модний горох, з легкої солом’яним або тканої капелюхом.

Очки круглої форми без оправи в будь-якому кольорі можуть виграшно доповнити ділової образ. Тут можуть бути брючні костюми з легкими блузками або топами, спідниці або брюки в поєднанні з жакетами і свитшотами.

Доречно і сучасно можна стилізувати свій образ під «хіпі», де застосовуються об’ємні кофти строкаті футболки, туніки і сукні, джинси кльош. З такими нарядами будуть виглядати гармонійно тішейди маленьких розмірів від самих світлих відтінків до майже чорних.

Модний кілька сезонів стиль «бохо» також можна доповнити очками круглої форми у великій оправі з пластику, або «леннонами» середніх розмірів.

ca010a5f517a220fc6b0c2d55caeaa88 Круглі окуляри для зору для дівчат, сонцезахисні, прозорі з тонкою оправою. Як називаються, кому підходять

У цьому випадку доречними будуть об’ємні, хвилясті сукні, брюки, кофти-разлетайки і блузи в екстравагантних яскравих кольорах з натуральних легких тканин. Кожен з образів може бути доповнений різними аксесуарами, що підходять за стилем: сумками різних розмірів, рюкзаками, капелюхами, кепками, легкими шарфами, хустками або косинками.

Які зачіски підійдуть до круглим очками

Підбираючи для себе образ, в якому присутні круглі окуляри, слід звернути увагу не тільки на форму овалу і риси обличчя. Зачіска теж повинна виглядати гармонійно в поєднанні з таким екстравагантним аксесуаром.

062a932addfd32ca65e9e67c3cb4927b Круглі окуляри для зору для дівчат, сонцезахисні, прозорі з тонкою оправою. Як називаються, кому підходять

Цілком доречні будуть круглі окуляри для дівчини з довгими або середньої довжини прямими волоссям. Добре буде виглядати з тишейдами каре з подовженням. Зачіска з чубком будь-якого обсягу буде актуальна для поєднання з круглими окулярами зі склом середнього діаметру. Це може бути недбалий пучок, хвіст або навіть коси.

Короткі спортивні стрижки теж будуть виглядати гармонійно з круглою формою очок, якщо у дівчини дрібні аристократичні риси обличчя. У подібному випадку окуляри стануть головним акцентом, і тут все має бути бездоганно. У діловому стилі волосся без чубчика можуть бути гладко зачесане назад і зібрані в низький пучок.

Які б круглі окуляри не вибирала для себе дівчина, слід пам’ятати, що і для зору, і для захисту від сонця, вони повинні виглядати гармонійно з її стилем в одязі і зачіскою. Тільки в цьому випадку вона не буде виглядати смішно і безглуздо.

Відео про виборі окулярів для дівчат

Поради стиліста щодо вибору оправи для окулярів:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради