Чому не можна мити підлоги ввечері, підмітати, прибирати на ніч – народні прикмети

День і ніч наші язичницькі пращури наділяли різною енергетикою. Якщо Сонце вважалося початком усього живого і світлого, то Місяць асоціювалася зі смертю, містикою, розгулом нечистої сили. Багато народні прикмети і забобони пов’язані саме зі зміною часу доби. Пропонуємо розібратися, звідки з’явилося твердження, що мити підлогу або виносити сміття на ніч погана прикмета.

b5760d04d24c54fa9928a494ca8a4740 Чому не можна мити підлоги ввечері, підмітати, прибирати на ніч – народні прикмети

Чому не можна мити підлогу ввечері?

З точки зору езотерики, прибирання будинку це своєрідний ритуал очищення, що дозволяє звільнити місце новому. І якщо вночі мити підлогу або виносити сміття, житло, як чистий посуд, до сходу сонця може наповнитися поганою енергією.

Народні прикмети, які стверджують, що не можна мити підлогу або викидати сміття ввечері після заходу сонця, обіцяють порушників відсутність грошей у будинку, сімейні скандали, часті хвороби.

Втім, твердження, що не можна підмітати або мити підлогу ввечері має цілком утилітарне пояснення, враховуючи відсутність у наших предків електрики. Навряд чи при вогні скіпи житло можна прибрати також чисто як при денному світлі. А бруд у будинку навряд чи сприяє здоров’ю його мешканців і злагоді в родині.

Можна підмітати на ніч?

Взявшись за віник, господиня ризикує разом з сміттям позбутися від позитивної енергетики, якою наповнився дім за день. До того ж мітла вважалася атрибутикою нечистої сили, і її використання в темний час визнавалося чи не ритуалом за викликом злих духів. У зв’язку з цим виникли такі прикмети:

не можна підмітати підлогу після від’їзду близької людини, щоб він благополучно повернувся;

  • небажано братися за віник відразу після відходу приємних вам гостей, інакше відносини можуть розладнатися;
  • якщо хочете відвадити настирливих відвідувачів, після їх відходу підметіть і вимийте підлогу в будинку, ці люди не завітають до вас вдруге.

3e1d4bb2ebf02f6c47ef9494c0aa7187 Чому не можна мити підлоги ввечері, підмітати, прибирати на ніч – народні прикмети

Чому не можна забиратися ввечері?

Згідно з народними прикметами не можна прибирати вдома ввечері, оскільки цим можна привернути в будинок бідність.

Є у прикмети і містичне пояснення: наші предки вважали ніч часом нечистої сили, вважали, що під покровом темряви активізуються чаклуни та відьми. Тому забобонні люди, побоюючись пристріту або псування, вважали, що проводити прибирання будинку на ніч не можна.

Викинутий в темний час доби непотріб, все ще зберігає енергетику колишніх власників, міг потрапити у руки недоброзичливців. Проте господині пропонувалося прибрати вдома вдень, щоб не залишати бруд і не гнівити домовика.

Згідно з народними прикметами, деякі дії, вчинені після заходу сонця, здатні позбавити сім’ю матеріального достатку. Крім того, що не можна забиратися ввечері, в цей час доби не рекомендується:

  • передавати милостиню або виносити за поріг хліб і сіль;
  • залишати на ніч немитий посуд;
  • позичати або повертати борги;
  • перераховувати гроші.

Сучасна жінка, як правило, поєднує турботу про будинок з роботою, тому займатися прибиранням вечорами змушують обставини. Однак сам факт, що після трудового дня доводиться братися за швабру або пилосос, викликає роздратування.

Для збереження злагоди в родині потрібно навчитися розподіляти обов’язки, затишок і підтримуючи чистоту спільними зусиллями. Тоді ніякі погані прикмети не порушать мир і гармонію.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради