Чому не можна витирати стіл папером, серветкою – прикмети

Порядок в будинку – показник охайності господарів. Не всі знають, що шанобливе ставлення до кухонного начиння та меблів допоможе принести у сім’ю достаток. Є повір’я, що пояснює, чому не можна витирати зі столу тканиною або папером. Вважається, що домовик разом з господинею зберігає чистоту і порядок, забезпечує необхідною, але для цього потрібно дотримуватися його правил. Протираючи поверхню папером, людина висловлює невдячність духу за затишок.

2a3bf4fefcd83dc7b1d4181c273e0e8b Чому не можна витирати стіл папером, серветкою  прикмети

Чому не можна витирати стіл серветкою чи папером

Прибираючи в будинках, раніше стежили, щоб цей процес здійснювався за чіткою схемою. Для прибирання застосовувалися особливі засоби. Папір заборонялася до використання.

Якщо міркувати з точки зору не містики, а логіки, то тут все зрозуміло. У давнину цінували книги і рукописи. Виготовлення таких речей – справа трудомістка. При протиранні столу дорогим матеріалом людина вважався марнотратним, не вміють берегти та цінувати нажите.

Помітивши таку звичку у знайомих або рідних, люди від них відверталися, не довіряли важливих справ, будучи впевненими, що вони просто не вміють управлятися з грошима. А значить, незабаром втратять все.

Народна прикмета по-своєму тлумачить дії, які стосуються втрати матеріальних благ. Є розшифровки, що відносяться до світу духів.

Слов’янські боги дали можливість тісного спілкування людини з природою. Виготовлення паперу проводилося як обряд, причому вкрай рідко, щоб не образити Роду (бога всього сущого, що має вигляд величезного дерева).

Якщо витерти стіл або іншу меблі паперовою серветкою, значить, образити вищі сили.

Існують і інші прикмети щодо використання в побуті цього матеріалу.

Зневажання і нехтування

Одна з головних причин появи заборони на застосування папери як засоби прибирання – призначення столу. Він не просто грає роль місця для прийому їжі, а об’єднує сім’ї. За ним збираються для обговорення важливих тем, які стосуються всіх домочадців.

У зв’язку з цим деякі прикмети та забобони відносяться не тільки до паперу:

 • Якщо протирати обідній стіл, шелест і неприємний шум «залишаться» на ньому. Паперовий хрускіт нагадує шепіт, звуки починається скандалу. Звідси трактування – подібні дії призводять до накопичення негативних емоцій, енергії, що тягне за собою сварки, бійки, нерозуміння.
 • Стіл і наявність їжі на ньому – показник поваги до духів, бога. Дбайливе ставлення до меблів, продуктів повинне дотримуватися завжди, тому не можна витирати стіл серветкою, брудною ганчіркою і долонею. Відскрібати ножем або іншими гострими предметами теж заборонено. Причина – порушення потоку чистої божої енергії і відмова від прихильності вищих сил.

9a971367dc271fb6307516e30641b1a9 Чому не можна витирати стіл папером, серветкою  прикмети

Марнотратство

Домовик терпіти не може марнотратних господарів. Він сам дбайливо ставиться до всього і вимагає цього від інших, до того ж любить тишу і спокій. Якщо витирати папером стіл, та ще й сухий, то прибрати з нього добре не вийде. Крихти і бруд залишаться, а матеріал в будь-якому випадку доведеться викинути. Такі розтрати хранитель будинку не терпить.

Погані наслідки

Змахуючи зі столу крихти і залишки їжі папером, ідеальної чистоти не наведеш, зате така прибирання призведе до проблем зі здоров’ям. Тут переплітаються одночасно кілька прикмет:

 • недоїдені продукти – залишена сила, здоров’я;
 • неповага до домового і слов’янському богу Роду.

Виходить, що людина розтрачує себе даремно. Значить, здоровий дух йому не потрібен.

Хто скинеться, теж невдячна. Дар життя в такому випадку забирається потойбічними силами.

Що кажуть прикмети і забобони

Існує повір’я, яке забороняє процес витирання папером трюмо (сьогодні його замінює туалетний столик). Вважалося, що подібними діями дівиця накликала на себе такі проблеми:

 • жіночі хвороби;
 • ранню втрату краси і молодості;
 • неможливість вибудувати благополучні відносини з протилежною підлогою.

Винуватцями виступають все ті ж звуки, які видає паперова серветка, – скрегіт, шелест. Негативні вібрації порушують надходження позитивної енергії, що відповідає за зазначені фактори. Виправити небажані наслідки практично неможливо.

f54cb4d0e27b2cf7d2a702ba8565ed1e Чому не можна витирати стіл папером, серветкою  прикмети

Що вибрати для прибирання стола

Берегти нажите – завдання, яке ставили предки перед дітьми з народження. Процес прибирання в будинку повинен був проходити за всіма правилами, з урахуванням тонкощів зіткнення зі світом духів.

Для залучення матеріальних благ і усунення негативу підмітали і мили підлоги за годинниковою стрілкою.

Що ж стосувалося протирання меблів, в тому числі і столів, дотримувалися таких принципів:

 • щоб скандали і біди не оселилися в будинку, використовували чисту тканину, причому обов’язково м’яку;
 • перед тим як витерти поверхню, потрібно добре промити і віджати матерію;
 • міняти ганчірку слід не рідше одного разу в місяць, краще всього купити відріз і розділити на 12 частин, щоб вистачило на рік;
 • матеріал повинен бути новим, однотонним, тільки не чорного і червоного кольору.

Встановлені правила догляду за обіднім столом пояснюються з точки зору логіки, медитативних практик. Це зайвий раз підтверджує, що прикмети і забобони – не казка і страшилка, а спостережливість і аналіз поколінь.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради