Як вивести моль: чим труїти меблеву і вовняну міль

Маленька метелик моль здатна принести великі неприємності, пошкодивши гарний одяг або зіпсувавши продукти. Помилково думати, що вона заводиться тільки в квартирах з антисанітарними умовами. Зазвичай люди самі приносять личинок в свій будинок за незнання або з необережності. І шкодити вони будуть однаково і в тісній квартирі, і в елітному котеджі. Тому важливо знати, як потрібно діяти, щоб не допустити появи цих ненажерливих комах. А якщо таке все ж сталося – як вивести моль в квартирі повністю.

Види і особливості шкідників

Різновидів цих метеликів і їх личинок налічується кілька десятків. Але для того щоб з ними боротися, досить знати дві великі категорії та їх підвиди.

Кухонні міль

kak vyvesti mol: chem travit mebelnuyu i sherstyanuyu mol208 Як вивести моль: чим труїти меблеву і вовняну мільКухонні моль заводиться в продуктах

Заводиться найчастіше на кухні, оскільки харчується продуктами. Залежно від переваг в їжі існує кілька підвидів:

 • зернова або круп’яна;
 • борошняна;
 • картопляна;
 • фруктова.

Виглядають вони приблизно однаково, незначно відрізняючись тільки розмірами і кольором. При відсутності улюбленого продукту переключаються на той, якої доступний.

Виводити кухонні різновиди складніше, оскільки застосування отруйних хімікатів при обробці харчових продуктів неприпустимо.

Кімнатна міль

kak vyvesti mol: chem travit mebelnuyu i sherstyanuyu mol209 Як вивести моль: чим труїти меблеву і вовняну мільКімнатна моль любить одяг, килими і меблі

Так узагальнено називають всі види метеликів-шкідників, що поселяються в меблях та одязі. Тут відмінності більш значні:

 • Меблева моль. Оселяється в м’якій оббивці предметів. Здатна харчуватися натуральними і синтетичними волокнами. Відкладає личинки в щілинах і на закритих поверхнях меблів.
 • Килимова моль. Всеїдний примірник, але воліє харчуватися довгим ворсом. В глибині килимів і розмножується.
 • Міль. Її личинки схожі на гусениць, поїдають будь-який одяг, прогризаючи в ній дірки. При можливості вибору віддає перевагу розмножуватися в щільних тканинах бавовни і льону.
 • Шубна або вовняна моль. Також здатна існувати на будь-якому одязі. Але частіше вибирає хутряні вироби. Небезпечна тим, що може відкладати яйця в шерсті домашніх тварин. Її личинки виглядають, як маленькі черв’яки.

Важливо знати, що самі метелики-молі нічого не їдять, у них навіть немає рота. За своє коротке існування вони лише відкладають яйця. Поїданням тканин і продуктів займаються вилупилися личинки.

Можливості появи молі в квартирі

kak vyvesti mol: chem travit mebelnuyu i sherstyanuyu mol210 Як вивести моль: чим труїти меблеву і вовняну мільОдяг, куплена в секонд-хенді, може бути джерелом молі

Самостійно переміщатися можуть тільки комахи з крилами. Але навіть вони здатні долати великі відстані. Тому сама залетіти в квартиру метелик може лише випадково. Більш вірогідні інші причини їх появи:

 • Кухонні комахи знаходяться в куплених продуктах, які вже були заражені.
 • Придбана одяг, колишня у вживанні, може виявитися розсадником цих шкідників.
 • Навіть нові речі, куплені в респектабельному магазині, іноді містять личинки молі.
 • Зараза здатна потрапити в будинок разом з придбаною меблями.
 • Метелики проникають у квартиру по вентиляційних шахтах з продуктового магазину або складу одягу, розташованих на першому поверсі.
 • Яйця комах можуть опинитися в шерсті домашніх тварин.

Закріпитися на новій території шкідників вдасться, якщо вони знайдуть відповідні умови – тепле затишне місце зі звичною їжею і відсутністю різких запахів.

Методи виведення молі

kak vyvesti mol: chem travit mebelnuyu i sherstyanuyu mol211 Як вивести моль: чим труїти меблеву і вовняну мільДля виведення молі придумано безліч засобів

По своєму впливу на комах і їх личинок способи боротьби поділяються на такі:

 • профілактичні і відлякуючі;
 • інсектициди часткового дії;
 • температурна обробка;
 • повна цькування комах по всій квартирі.

Відлякувати шкідників призначені будь-які засоби, що володіють неприємним для молі запахом. Вони хороші як оберігає заходи, але позбутися від уже з’явилися комах з їх допомогою не вийде.

Пристрої, повільно насичують повітря безпечними для людей, але смертельними для метеликів випарами, не діють на личинки. Тому повне знищення вони не гарантують.

Ці комахи здатні виживати при температурах від 0 до +45 °C. Витримують і короткочасну заморозку до -5 °C. Позбавлятися від них можна, виставляючи заражені одяг або меблі на сильний мороз на кілька годин. Або ж нагріваючи їх в духовці до високої, але безпечною для речей температури. Таким способом знищуються метелики і їх личинки.

Не виносять вони і прямого сонячного світла. В ясний день корисно розкласти речі на відкритому місці, час від часу перевертаючи їх.

Найбільш дієвим способом боротьби з шкідниками залишається обробка заражених місць і предметів отрутами, які вбивали літаючі особини і їхні ненажерливі личинки. Але він вимагає терпіння і дотримання заходів обережності. Можна звернутися в платні служби по виведенню шкідливих комах.

Засоби для виведення молі та їх властивості

Раніше застосовувався нафталін зараз вважається недостатньо ефективним і шкідливим для здоров’я людей.

Для відлякування випадково потрапили в квартиру комах та профілактики їх появи застосовують народні речовини, які майже завжди є в господарстві. Якщо зараження все-таки відбулося, то на першому етапі можна скористатися покупними засобами і виробами.

Підручні матеріали

kak vyvesti mol: chem travit mebelnuyu i sherstyanuyu mol212 Як вивести моль: чим труїти меблеву і вовняну мільПижмо, лаванда і полин відлякують міль своїм запахом

Основою їх дії є запах, відлякуючий літаючих метеликів і не дозволяє їм облаштуватися в складках меблів або в місцях зберігання продуктів і одягу. Зазвичай це висушена трава, пучки якої кладуть у шафи або по кутах кімнати.

Такими відлякувачами вважаються:

 • листя тютюну;
 • гвоздика;
 • м’ята;
 • лаванда;
 • пахуче мило;
 • каштани;
 • свіжа шкірка цитрусових плодів.

Для відлякування метеликів корисно тримати в кімнатах або на кухні герань. Її листя містять ефіри, випаровування яких комахи не терплять.

Перешкоди для продуктових шкідників створюють пахучі спеції, що поміщаються в контейнери з продуктами, – ваніль, перець запашний, коріандр і та ж гвоздика.

Пастки для молі

Літаючі особини можна знищити, застосовуючи клейку стрічку від мух або спеціальні будиночки-пастки. Стрічки розвішують під стелею. Уловлювачі випускаються з присосками, що дозволяють закріпити їх на будь-якій поверхні.

Фумігатори

kak vyvesti mol: chem travit mebelnuyu i sherstyanuyu mol213 Як вивести моль: чим труїти меблеву і вовняну мільФумігатори захистять будинок від молі, але личинок вони не вбивають

Включаються в електромережу і при нагріванні розміщеної всередині пластини випаровують інсектицид в малих дозах. Ці випари безпечні для людей, але смертельні для літаючих примірників молі. Але знищувати личинки вони не здатні. Важко поміщати їх всередину меблів. Для цього доведеться врізати розетку в шафу або протягнути туди подовжувач.

Фумігатори не є репелентами швидкої дії, ефект від їх застосування проявляється через кілька днів.

Противомолевые секції

По своєму впливу і ефективності знаходяться між народним засобом і фумигатором. Всередині пластини розташовуються з різними ароматами і репелентами. Але електрику для них не потрібно, випаровування відбувається природним шляхом. Забезпечені зручними гачками, дозволяють повісити їх у шафу.

Отруйні аерозолі

Балончики з цими речовинами дозволяють обприскувати окремі місця, в яких завелася міль, а також проводити загальну обробку нутрощів меблів і всього приміщення. В результаті знищуються метелики і їх личинки. При правильному застосуванні забезпечують повне позбавлення від комах.

Вважаються нешкідливими для людини, але повну обробку квартири рекомендується проводити з засобами захисту від вдихання і без сторонніх осіб.

Профілактичні заходи

kak vyvesti mol: chem travit mebelnuyu i sherstyanuyu mol214 Як вивести моль: чим труїти меблеву і вовняну мільХутряні вироби треба зберігати в спеціальних чохлах, що захищають від молі

Замість того, щоб труїти моль своїми руками, витрачаючи час і наражаючи на небезпеку здоров’я, краще не допускати появи комах в будинку. Для цього необхідно вживати прості запобіжні заходи:

 • Оглядати придбану одяг і меблі – чи немає на них слідів дії молі.
 • По можливості витримувати нові речі деякий час на сонці чи на морозі.
 • Одяг перед тривалим зберіганням прати чи віддавати в чистку.
 • Хутряні куртки і шуби в шафі тримати в чохлах, пропускають повітря, але перешкоджають проникненню комах.
 • Розкладати в місцях зберігання одягу будь-які відлякують кошти – трави, мило, ароматні секції.
 • У хутряну взуття вкладати газети, запах яких також відлякує міль.
 • Частіше провітрювати гардероб і що містяться в ньому речі.
 • Продукти, особливо крупи, тримати у герметичних контейнерах.
 • Регулярно протирати кухонні шафки і полиці слабким розчином оцту.

Продукти, в яких виявлені личинки або їх сліди, краще відразу викидати. Не варто робити великі запаси круп і борошна, так як в них може завестися моль.

Дотримуючись заходів профілактики, ви збережете своє житло від шкідливих комах. А якщо вони все ж таки проникнуть, зможете легко позбутися від них, застосовуючи доступні засоби.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради