Розтягнулася або розносилася шапка? Розповімо як повернути їй колишній розмір

З плином часу або ж в умовах неправильної прання вовняні речі можуть зменшуватися в розмірах або навпаки розтягуватися.

Це стосується і головних уборів з вовни. Втрата форми вовняні вироби не привід викидати її і витрачатися на нову.

Розберемо в цій статті, що робити, якщо шапка розтягнулася, які є варіанти виправлення цієї ситуації і що для цього потрібно.

Причини по яким може розтягнутися шапка

Як будь-яка вовняна річ шапка може розтягуватися і набувати безформний неохайний вигляд.

Причини, з яких це може відбуватися наступні:

 • автоматичне прання. В’язання шапок зазвичай слабкіше інших вовняних речей і це може стати причиною, як усадки виробу, так і його розтягування. Такі речі бажано піддавати ручному пранні;
 • фактор часу. Після деякого часу шкарпетки убір цілком може розноситься на один, а то й на два розміру;
 • неправильне зберігання. Деякі після зимового періоду, щоб зберегти потрібну форму натягують шапку на банку або манекен, що через деякий час викликає розтяг.

Матеріал шапки

Перед процедурою повернення форми та обсягів головного убору варто визначити який матеріал застосовувався для її виготовлення і які додавання або комбінації матеріалів в ній присутні.

Це допоможе не посилити проблему. Розтягуються, в основному, вироби з трикотажу, вовни і деяких синтетичних матеріалів.

Дізнатися цю інформацію допоможе пришитий на внутрішній стороні шапки ярлик, який містить дані про склад виробу, припустимих способах прання, температури, сушіння і т. д.

Найчастіше порушення саме цих рекомендацій тягне за собою втрату форми головного убору і непрезентабельность зовнішнього вигляду.

Зменшуємо розмір вовняної шапки

Після того як убір розтягнувся, повернути йому колишній стан допоможуть гаряча вода і пральний порошок.

Порядок дій наступний:

 • у ємність наливається гаряча вода (60-70 градусів) і в неї поміщається шапка на півгодини. При наявності спеціального засобу для вовняних тканин, можна додати невелику кількість;
 • після закінчення півгодини вода в ємності охолоне і на цьому етапі виріб слід випрати. Не потрібно занадто сильно терти або віджимати, перекручуючи виріб (про правильної прання виробів з вовни можна прочитати тут);
 • після прання потрібно поміняти воду в ємності і на відміну від першого разу вона повинна бути холодною;
 • поміщена в холодну воду річ залишається там, на 15-20 хвилин;
 • далі слід ретельне полоскання і правильна сушка.

Ефективність цього процесу пояснюється тим, що гаряча вода провокує стискання волокон, що дає певну усадку виробу, холодна вода цей результат фіксує і закріплює.

Для досягнення усадки прати розтягнуту шапку не бажано. Зменшення розміру, звичайно, буде досягнуто, однак, це може відбутися неоднорідне, чого зміниться не в кращу сторону і форма шапки і якість вовни.

Зменшуємо хутряну шапку

Хутряну шапку зменшують з різних причин, це може бути її деформація, а може це був неправильно підібраний подарунок.

Зменшити такий головний убір буде дещо складніше на відміну від вовняної шапки.

Нерідко на хутрі шапки робляться виробником кілька розмірні, шляхом регулюють гумок які дозволяють зменшити її розмір-півтора.

Якщо такого роду зручність відсутня, зробити шапку менше можна двома способами:

 • вшити хутряний головний убір. Цей варіант вимагає деяких знань і навичок у шитті. Для початку акуратно отпарывается підкладкова тканину, потім слід розпороти хутряну обтачку і з’єднує всі деталі шов, який знаходиться на потиличній частині. Наступним кроком з обох сторін прибираються необхідні для зменшення частини. Наприклад, при зменшенні шапки на два сантиметри, з одного боку слід зрізати один сантиметр і з іншого також. Тут слід враховувати шовний припуск і, можливо видаляти не сантиметр, а 8 мм.

Цю процедуру можна робити також з шапками на твердій основі з подальшим скріпленням її частин у зворотній послідовності.

 • Цей спосіб передбачає зменшення з допомогою додаткового утеплювального шару з ватину або синтепону. Вирішивши використовувати цей метод потрібно приготувати нову підкладку, так як утеплювальна заготовка під стару може просто не поміститися. Після отпарывания «рідний» підкладки на утеплювальний ковпак підшивається приготований утеплювач, після чого зверху пристрочує нова підкладкова тканина. Цей варіант більш трудомісткий, проте, він дозволяє надати шапці ще найкращу термоізоляцію і повернути, при необхідності, вихідний розмір.

Зменшуємо розмір шапки з інших матеріалів

Бавовняні

Шапки з бавовни легкі і, в основному, їх можна зустріти в осінньо-весняний період. Бавовна відмінно деформується, що дозволяє розтягувати його і зменшувати.

Розтягнутися бавовняний головний убір може в результаті тривалої шкарпетки.

Якщо головний убір новий і потребує усадки, то її можна пропрасувати праскою з граничною температурою і функцією пара. Також допоможе прання за аналогією з вовною.

Синтетичні

Синтетичні головні убори досить поширені. Зробити таку річ менше допоможе прання-автомат з температурою на 10 градусів більше, ніж потрібно і з віджиманням на максимальних обертах.

Сушка під прямими сонячними променями або на обігрівальних приладах також сприяє усадці.

Джинсові

Джинсовий убір робиться менше після прання з температурою води 80-90 градусів в пральній машині.

При пранні руками вона спочатку повинна бути замочена на півгодини в холодній воді, а потім поміщена в окріп. Після остигання вона знову переміщається в холодну воду для полоскання.

Акрилові

Шапки з 100%-го акрилу при розтягуванні навряд чи сядуть. У цьому варіанті краще придбати нову.

Фетрові

Зараз повертається мода на фетрові капелюхи і то там, то тут їх можна зустріти. Зробити менше таку річ способом для вовни не вийде.

Фетр – примхливий матеріал і після прання стане грубим з жорсткою фактурою. Зменшити таку шапку можна використовуючи нитки, поролонову стрічку і голку.

Отпарывается зовнішній шов репсової стрічки (розташована на стику тулії і полів), по колу вставляється поролоновое кільце і шов зашивається.

Саме ця стрічка з поролону і потрібної товщини не дасть капелюсі провалюватися на голові.

Кілька корисних порад

Зменшити вовняну шапку після того як вона розтягнулася, допоможе не тільки виконання певних дій, спрямованих на це, але і наступні нюанси:

 • усадка допомогою гарячої води ефективна за умови, що склад шапки містить волокна натуральних тканин;
 • акрилові головні убори від температурного впливу можуть збігтися;
 • пральну машину використовувати для створення меншого розміру не слід. Це, з великою ймовірністю, просто зіпсує виріб;
 • завжди варто перевіряти головний убір на кольоростійкість, якщо є ймовірність линьки, потрібно вжити заходів.

Перераховані вище способи зменшення розміру головного убору є найбільш ефективними та відносно безпечними.

Поділіться статтею з друзями і не забудьте приєднатися до нас у соціальних мережах!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради