Чим знаменитий томат сорти Вова Путін. Особливості агротехніки, відгуки фермерів

Вова Путін — великоплідний сортовий томат з Челябінська. Цей не сертифікований продукт стійкий до негативних факторів середовища і окремим рослинним хвороб. Помідори підходять для салатів, соусів і консервації. Познайомтеся з докладним описом сорту та відгуками про нього.

chem znamenit tomat sorta vova putin osobennosti agrotekhniki, otzyvy fermerov7 Чим знаменитий томат сорти Вова Путін. Особливості агротехніки, відгуки фермерів

Опис сорту і головні характеристики

Уральський сорт Вова Путін — продукт приватної селекції. Його поширюють насіння дрібні фермерські господарства. У Держреєстрі томат не зареєстрований. Він поєднує в собі великоплідність, врожайність і відмінні смакові якості. Незважаючи на индетерминантность, кущ виростає до 1,5 м і втрачається в зелені сусідніх високорослих різновидів.

Увага! У середній смузі і більш холодних районах цей томат рентабельно вирощувати тільки в теплиці будь-якого типу. На півдні допускається культивація у відкритому грунті.

Для отримання особливо великих плодів (до 1 кг) селекціонер рекомендує формувати кущ в 1 або 2 стебла. Також томату необхідні пасинкування і нормування кистей. Культура починає плодоносити в кінці червня або на початку липня. Процес триває до кінця сезону.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий Индетер-минантный Універсальний Для теплиць різного виду і відкритого грунту (південні регіони) 200-1000 12-15 Малиново-червоний Серцеподібна або плоськоокруглая форма, м’ясиста, щільна м’якоть

Досвід вирощування: переваги та недоліки

Цей томат — хороший варіант для овочівників прохолодних кліматичних зон РФ. Але гідні врожаї отримують власники ділянок в південних районах. Інші переваги сорту:

 • стабільно висока врожайність (4 кг з рослини);
 • великий розмір томатів (в середньому — по 400 г);
 • солодкий цукристий смак;
 • витривалість при культивації в умовах несприятливої погоди;
 • невибагливість до догляду;
 • тривалий плодоношення;
 • універсальність застосування в кулінарії.

Є у томата і мінуси:

 • Без ретельного і грамотного формування та нормування кущ не дасть занадто великих помідорів. Тут ми опублікували окрему статтю про те, як формувати кущі томатів.
 • Потрібно стежити за появою пасинків і вчасно видаляти їх. Дізнайтеся більше про пасинкуванні кущів помідорів.
 • Шкірка плодів недостатньо щільна для повноцінної транспортування. Але в прохолодному приміщенні томати зберігаються не гірше інших лежких сортів.
 • Увага! Навіть з дотриманням цих умов товарний вигляд помідорів не буде презентабельним. Великі томати сильно відрізняються один від одного за формою і розмірами.

  Особливості агротехніки культури

  Томати вирощують розсадним способом. Посадку насіння проводите за 60-65 діб до запланованої пересадки розсади в землю саду або теплиці. На 1 кв. м рекомендовано розміщувати:

  chem znamenit tomat sorta vova putin osobennosti agrotekhniki, otzyvy fermerov8 Чим знаменитий томат сорти Вова Путін. Особливості агротехніки, відгуки фермерів

  • не більше 3-х саджанців при формуванні в 2 стебла;
  • не більше 4-х кущиків при формуванні в 1 стебло.

  З перших днів життя високорослої розсади в грунті садівникові необхідно продумати для неї шпалеру або іншу опору. Томат добре реагує на підживлення. Щедре добриво — один з факторів появи особливо великих помідорів. Але не перестарайтеся з азотними сумішами! Читайте про те, як і чим підживити рослини.

  Підбірка відгуків садівників-любителів

  Відгуки про це томаті не завжди позитивні. Олена з Тульській обл. та Ігор Печурин з Ярославської області високо оцінили всі характеристики сорту. Інші городники називають недоліки томату: низьку врожайність, недостатньо великий розмір плодів. Окремі садівники сорт відносять скоріше до середньостиглих. З моменту появи повноцінних сходів до дозрівання перших помідорів проходить не менше 100 днів. У Юлії з Тюменської обл. кущ у теплиці зріс до 2 м, а це вище заявленого селекціонерами.

  Причина розбіжності відомостей від овочівників-практиків — різні виробники насіння, відмінні умови культивації. Форма плодів все ж залишається правильною, без хаотичних відростків і явною деформації м’якоті. Докази — на фото. Смак теж хвалять всі дачники солодкість і соковитість.

  Не можна сказати, що томати Вова Путін садять повсюдно. Насіння не знайти в звичайному магазині агропродукції. Головні переваги сорту — габарити і смак.

  Сорт Вова Путін: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради