Чим обробити підвал від грибка і цвілі

Поява цвілі на стінах підвального приміщення житлового будинку не просто неприємно на вигляд, але і небезпечно для здоров’я людей. Цвілеві колонії здатні швидко розмножуватися і переходити на неуражені місця. Позбутися від цвілі в підвалі потрібно повністю, щоб спори грибка не зуміли відновитися.

Можливі методи обробки

18b5e69bea62cf218e1be11035033d3a Чим обробити підвал від грибка і цвіліПеред обробкою потрібно винести з підвалу всі меблі та інші предмети

Грибкові нарости, що утворюються в підвалі, можуть мати різне походження, зовнішній вигляд і колір. Але дії та засоби, здатні вивести будь грибок в підвалі приватного будинку, не залежать від цих тонкощів. Важливіше знати властивості поверхні, з якої потрібно видалити заразу. Очищати стіни підвалу можна наступними способами:

 • Механічний. Частина цвілі допускається прибирати щітками, ганчірками і шкребками. Повне позбавлення при цьому неможливо, але ці інструменти, необхідні на початковому етапі.
 • Температурний. Уражені місця обробляються полум’ям газового пальника. Але таким способом можна боротися з цвіллю в підпілля або льосі дерев’яного будинку, оскільки великий ризик пожежі. Підходить тільки для кам’яних будівель.
 • Хімічний. Грибковий наліт можна видалити складами, що знищують бактерії. Треба тільки знати умови їх застосування для різних матеріалів льоху.
 • Обкурювання. Ефективно обробляти підвал від цвілі можна отруйними для неї газами. Але цей метод вимагає відсутності людей у будинку на кілька діб.

Незалежно від способу обробки підвал потрібно підготувати до цієї процедури. При рясному заростанні цвіллю необхідно:

 • забрати всі дерев’яні та металеві конструкції, позбавлятися від грибка на них краще на відкритому повітрі;
 • зняти всю паперову поклейку зі стін і стелі;
 • якщо в підполі земляна підлога, видалити весь верхній шар на глибину не менше 10 див.

Меблі та стелажі оглядають на наявність загроз. Якщо цвілі на них багато чи вона глибоко в’їлася в дерево, краще знищити ці вироби.

Також потрібно уважно оглянути освіти, схожі на білу цвіль на стінах. Може виявитися, що це не грибок, а сольові відкладення, що проступають у місцях виходу вологи на стіни. Вони не небезпечні, прибирати їх можна звичайними шкребками, без застосування хімії.

Хімічні засоби

Обробити підвал від грибка і цвілі до повного їх знищення можна, застосовуючи спеціальні препарати, що продаються в магазинах.

Формалін

Невеликі скупчення цвілевий зарази можна прибирати розчином цієї речовини. Співвідношення при розведенні – 100 мл 40% формаліну на 5 літрів води. Промазані їм поверхні можна штукатурити. Але цей засіб більше підходить для профілактичної обробки.

Хлорка

Суміші на її основі здавна використовуються проти грибкових заражень. Одним з таких препаратів є хлорний концентрат «Білизна». Їй можна обробляти будь-які поверхні підвалу – дерево, метал, камінь і штукатурку. Але перед застосуванням на дерев’яних ділянках «Білизну» треба розводити водою навпіл або більше. У чистому вигляді вона може зіпсувати поверхню дерева.

Склад наносять на стіни пензлем або розбризкують з пульверизатора. Після повного висихання хлорки уражені ділянки потрібно очистити скребком або жорсткою щіткою.

Хлорні випаровування заподіюють шкоду дихальним шляхам. Тому в підвалі потрібно діяти в захисних масці або пов’язках.

Дезактин

Цей препарат також застосовується в боротьбі з цвіллю, але його не рекомендується використовувати в закритому приміщенні. Зручно обробляти будь-які конструкції, винесені на свіже повітря.

Сірчане обкурювання

46c6ed18cfdb185a15818ed6df43879c Чим обробити підвал від грибка і цвіліСірчану шашку потрібно поставити на негорючу поверхню

Цей метод володіє суттєвими перевагами:

 • не вимагає фізичних зусиль;
 • обробка проходить без присутності людини в підвалі, тому вона безпечна для здоров’я;
 • газ проникає в стики і тріщини кладки, знищуючи бактерії в самих важкодоступних місцях.

У відділах для садівництва можна придбати сірчану шашку. Об’єм підвалу, для якого вона призначена вказується на упаковці.

Обкурювання проводиться так:

 • у підвалі затикаються всі щілини;
 • шашка поміщається на негорюче основу і підпалюється;
 • вихідна двері щільно закривається;
 • горіння шашки триває 1-2 години;
 • після вигоряння приміщення залишається під впливом сірчаних газів 1-2 доби.
 • Пари сірки не проникають всередину дерева, глибоко в’їлися цвіль доведеться прибирати хімічними складами. Металеві деталі від сірки покриваються іржею, тому їх потрібно прибирати з підвалу.

  Народні засоби

  8993f63959b78f49aba4a0b127d3cdc1 Чим обробити підвал від грибка і цвіліПозбутися від цвілі і грибка в підвалі допоможуть господарські речовини.

  Вапняні склади

  Сама вапно використовується як засіб, що охороняє від гнилі і розмноження бактерій. Для усунення цвілі, що з’явилася готуються розчини:

  • 0,5 кг вапна і 50 г мідного купоросу розводять в 1 л води;
  • на 1 л – 20 г формаліну і 50 г хлорного вапна.

  Якщо у підвалі передбачається зберігання продуктів, їх закладку можна проводити тільки після тривалого провітрювання.

  Кислотні склади

  Розчини, що мають у складі борну або лимонну кислоти, безпечні і ефективні в боротьбі з цвіллю.

  100 г лимонного порошку розчиняють в 1 літрі води. Цим концентрованим засобом промащують уражені ділянки.

  Борну кислоту використовують у складному розчині:

  • вода – 4 частини;
  • оцет – 2 частини;
  • перекис водню – 2 частини;
  • борна кислота – 1 частина.

  Особливо ефективно він діє проти білих цвілевих наростів.

  Протирати стіни і меблі в підвалі також можна домашніми засобами: оцтом, нашатирним спиртом і горілкою. Але вони підходять для зачищення невеликих ділянок цвілі або в якості профілактичних засобів.

  Дезінфекція стелажів і полиць в підвалі

  83fc849ed40e0d1fe6d958e5ac21d8a8 Чим обробити підвал від грибка і цвіліНавіть якщо деталі обстановки не порушені гниттям, їх корисно обробити захисними та дезінфікуючими засобами. Для будь-яких матеріалів крім Дезактина застосовуються Церезіт і Неомід-Біо.

  Дерев’яні конструкції покривають таким складом:

  • віск – 200 г;
  • каніфоль – 100 г;
  • лляне масло – 200 г;
  • скипидар – 200 мл

  Віск і каніфоль попередньо розтоплюють, а потім всі компоненти змішують і нагрівають до 70 градусів. Нанесений на дерево складу після висихання утворює захисну плівку.

  Профілактика цвілі в підвалі

  Відповідні умови для розмноження грибка – тепло і вогкість. Тому важливо усунути джерела появи вологи в підвалі. Для цього стіни додатково покривають гідроізолюючими складами.

  Затхле повітря свідчить про недостатній приплив свіжого повітря. Якщо не виходить налагодити вентиляцію підвалу, його потрібно регулярно провітрювати до зникнення затхлості.

  Для захисту від грибкового зараження ґрунтові підлоги в підвалі поливають слабким розчином мідного купоросу. По всьому периметру приміщення корисно просипати невеликий шар вапна.

  У сухому провітрюваному підвалі цих заходів буде достатньо для запобігання появи цвілі.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради