Чому не можна знімати обручку після весілля, коли заміжня, до розлучення, на ніч – прикмети

Обручка – це не просто прикраса, яке надягають молодята в день одруження. Кільце, надіте на безіменний палець, це символ їх вічної любові, вірності і відданості. Оскільки воно має форму кола, його ототожнюють з нескінченністю, тобто з вічною любов’ю і трепетним ставленням до партнера.

67c00cb27f933f74cad646cfab8d45b6 Чому не можна знімати обручку після весілля, коли заміжня, до розлучення, на ніч – прикмети

Чому не можна знімати обручку?

Причин, що спонукають зняти і прибрати колечко, безліч, починаючи від елементарного незручності і закінчуючи страхом втратити дороге серцю прикраси. Однак безліч прикмет категорично забороняють знімати обручку після весілля:

 • Споконвіку коло або окружність захищали від поганого впливу нечистої сили, тобто зняв перстень – залишив своє тіло і душу без захисту.
 • В європейських країнах вважалося, що обручку, навіть зняте тільки на ніч, може спричинити тяжку хворобу чоловіка або призвести до суттєвих розбіжностей, які негативно вплинуть на шлюб.
 • У багатьох країнах обручку асоціюють з вічністю, любов’ю та вірністю. Люди, що проживають там, вважають, що, якщо знімати без потреби обручку, то воно втратить свої магічні властивості і перестане захищати шлюб.
 • Ні в якому разі не можна знімати, щоб дати прикраса кому-небудь приміряти. Віддаючи обручку в чужі руки, можна не тільки дати «поміряти» свою долю, але і зруйнувати стосунки з чоловіком.
 • Не можна знімати і продавати людям, які перебувають у шлюбі. Вважається, що, віддаючи (продаючи) в чужі руки, віддаєш своє сімейне щастя.
 • Зняти і втратити означало зруйнувати шлюб, оскільки обручку – потужний оберіг подружніх відносин.
 • 764f5bd48686652b8ecf4bf8e0cd0952 Чому не можна знімати обручку після весілля, коли заміжня, до розлучення, на ніч – прикмети

  Чи можна носити обручку до весілля?

  Навряд чи існує чоловік, який захоче надіти каблучку до весілля, а ось у жінок є безліч причин, що спонукають надіти обручку до офіційного одруження:

  • можливість позбавити себе від зайвої уваги чоловіків;
  • бажання похвалитися перед колегами і друзями майбутнім одруженням;
  • тривалі відносини або цивільний шлюб;
  • бажання наблизити весілля.

  Незважаючи на велику кількість причин, що спонукають надіти каблучку до весілля, прикмети радять цього не робити, щоб не порушити магічні властивості пари кілець. Вважається, що підготовлені до весілля кільця повинні лежати разом аж до моменту реєстрації шлюбу.

  Історія зародження традиції носити обручки

  Про традиції одягати обручку в день одруження відомо ще з часів Древнього Єгипту (Стародавнього Риму, учені розходяться в думках). В ті часи наречені одягали один одному кільця, сплетені з очерету і лише декілька століть опісля їх замінили на металеві прикраси.

  Цікавий той факт, що наречений підносив колечко не тільки своєї обраниці, але і її батькам.

  У Стародавній Греції люди, що вступають у шлюб, обмінювалися браслетами, які потім носили не знімаючи. На Русі наречений перед весіллям вручав нареченій ключ від свого будинку, це означало, що він запрошував її стати повноцінною господинею в його будинку. Після прийняття християнства ця традиція канула в лету, і ключ замінили колечком.

  До середини минулого століття наші бабусі і дідусі в більшості випадків носили прикраси з срібла або міді і лише до 70-х років стали відливати обручки з золота.

  На думку вчених, які займаються вивченням традицій, пов’язаних із шлюбом та обручками, в більшості стародавніх народностей невід’ємний атрибут шлюбу носили на середньому пальці лівої руки, оскільки вважалося, що саме там розташований нерв, безпосередньо пов’язаний з серцем. До речі, традиція носити обручку на лівій руці збереглося у деяких народів і в наш час.

  Винятком є тільки православні, які носять обручку на безіменному пальці правої руки і переодягають його на ліву тільки в тому випадку, якщо один із подружжя помирає. У мусульман кільце надягають тільки молодій дружині, чоловікам подібні прикраси носити не годиться. Багато цигани носять обручку на золотому ланцюжку, надягнутої на шию.

  Незважаючи на різницю традицій, представники багатьох народностей єдині в думці: доки живий один з подружжя, знімати обручку не можна.

  3e7128fee089ae78005159896bdf20b1 Чому не можна знімати обручку після весілля, коли заміжня, до розлучення, на ніч – прикмети

  Чому священики не носять обручки?

  У Російській Церкві з давніх часів існує традиція – священикам, які перебувають у шлюбі, не годиться носити обручку, і, до речі, абсолютна більшість священиків свято дотримуються цієї традиції.

  Відсутність обручки в батюшки зовсім не означає його байдужість і вже тим більше зневага до сім’ї та шлюбу. Тим не менше, існують вагомі причини, що змушують священнослужителя зняти невід’ємний атрибут любові і вірності:

 • Священик – людина з особливою місією від Церкви, тобто священнослужитель не може належати тільки своїй родині і своїй жінці, в його душі повинні бути віра і любов до Всевишнього. Саме тому, що замикає кільце всередині себе любов до дружини, його знімають під час посвячення в сан.
 • Відсутність обручки на безіменному пальці – це свого роду нагадування, що означає, що тепер він повинен берегти не тільки свою дружину і свою сім’ю, але й велику родину, дану йому Богом – свій прихід.
 • Крім цього, у відсутності у священика кільця є ще і чисто технічний момент. Під час здійснення Літургії крихти Тіла Христового (хліба) або вилучені на проскомідії частинки просфор можуть забитися під кільце і пізніше, не приведи боже, впасти на підлогу. І станеться святотатство.
 • Повірити в прикмету і носити перстень, не знімаючи, або вважати всі застереження дурними забобонами – особиста справа кожного. Однак багато фактів говорять самі за себе – зняте колечко – до розбрату в сім’ї і погіршення відносин в сім’ї, а чи варто ними ризикувати?

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради