Лонг Кіпер: поради по культивації та опис пізнього томату

У гонитві за ранньостиглим урожаєм садівники часто забувають про рослини з більш тривалим терміном дозрівання. Лонг Кіпер відноситься саме до таких томатам. Дізнатися більше про культивації можна з подальшого опису.

long kiper: sovety po kultivacii i opisanie pozdnego tomata58 Лонг Кіпер: поради по культивації та опис пізнього томату

Опис сорту

Сорт не новий, томат виведений майже 50 років тому. Основна цінність плодів у їх лежкості. Зібрані томати зберігаються до 6 міс, зберігаючи свіжість смаку і ніжний аромат. Завдяки цьому дивовижному властивості томат і отримав свою назву – Лонг Кіпер, «довго зберігається».

Основні характеристики:

 • стебла невисокі, але потребують підв’язування;
 • ведення в 1 стебло;
 • густота листя середня, колір зелений з ледь вловимим металевим відливом;
 • суцвіття від 7 аркуша, далі через 2;
 • в китицях по 5-6 томатів.

Увага! Плоди необхідно зривати незрілими, на кущі урожай не встигає визрівати.

Томат можна називати і перлиною городу за м’яке розсіяне відблиск плодів. На фото незрілий помідор – його шкурка нагадує молоко. Дозріваючи, плоди забарвлюються в оранжево-малиновий колір. М’якоть щільна і міцна.

Помідори можна цілком консервувати, готувати соуси і маринади. Взимку Лонг Кіпер подарує смак літа свіжих салатів.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Пізньо-стиглий, 128-133 дня Детермінанти-нантный (140-160 см) Універсальний Для теплиць і відкритого грунту 125-250 Від 16 на вуличній грядці, від 24 в укритті Округлий, трохи приплюснутий, абсолютно гладкий. 2-3 насіннєві камери.

Переваги та недоліки, як відгукуються про сорт агрономи

Основною перевагою томата є можливість тривалого зберігання. Однак сорт хвалять і за інші якості:

 • Стабільно високий і міцний урожай.
 • Плоди не бояться зовнішніх впливів. Щільна шкірка уберігає урожай від механічних пошкоджень. Ящики з помідорами можна сміливо перевозити на далекі відстані.
 • Імунітет до тютюнової мозаїки. Рослина стійка до фузаріозу і кладоспоріозу.
 • Догляд нескладний, посадки приживаються в будь-якому грунті. Вирощувати можна по всій території Росії.
 • Недоліки:

 • Помідори не зріють на кущі.
 • Необхідно формування і підв’язка.
 • Смак не такий яскравий, як у більшості сортів.
 • Відгуки:

  • Томат зростає майже самостійно. Досить вчасно поливати і пасинкувати. Плоди середнього розміру, на кистях рівномірно зріють. Дегустувати можна вже влітку, навіть якщо шкіра бліда. Всередині яскрава малинова м’якоть, м’ясиста – підходить для салату (Алевтина, р. Орел).
  • Осінній врожай лежить до березня, смак той же, що і у нещодавно дозрілого плоду. При консервації зберігає форму і щільність, можна солити. Плодоносить томат рясно, не хворіє (Олексій, р. Перм).

  long kiper: sovety po kultivacii i opisanie pozdnego tomata59 Лонг Кіпер: поради по культивації та опис пізнього томату

  Особливості агротехніки

  Сорт розроблявся для тепличної культивації, але в південних регіонах томат успішно приживається і в незахищеному ґрунті. Насіння краще купувати, т. к. зібрані самостійно дають рідкі сходи.

  Розсаду вирощують, починаючи з березня. Насіння важливо розташовувати не густіше, ніж за 3 см один від одного. Переносити томати в сад можна до кінця травня. Кущі слід розташовувати на відстані 40 або 50 див. В середньому на м2 поміщається до 6 рослин. Можна згустити посадки до 8 кущів, але плоди в такому випадку будуть середнього розміру, ускладниться процес пасинкування і підв’язування.

  Рада. При негустий висадці допускається ведення в 2 стебла.

  Полив кращий поверхневий. Хорошим помічником стане краплинна система. Уважно слід поставитися до зволоження в період цвітіння.

  Ризик появи фітофторозу легко знизити шляхом регулярної профілактики. Можна обробити грядки часниковим розчином, або застосувати золу. Крім народних засобів широко використовуються інсектициди. З шкідниками боротися легше за допомогою мильного концентрату.

  Міцний і м’ясистий помідор підійде для заготівок. А свіжий салат з перловими томатами нагадає про літо. Сорт успішно вирощується не тільки на приватних городах, але і в промислових цілях.

  Лонг Кіпер: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради