Як очистити ванну від іржі: народні методи та магазинні

Цікаві способи боротьби з такою проблемою, як важко з’являється іржа у ванній кімнаті. Іноді навіть регулярний догляд за сантехнікою не допомагає уникнути появи нальоту, жовтизни і вапняних слідів. Але якщо володіти інформацією, як можна в домашніх умовах відмити ванну від іржі, процес прибирання не буде здаватися таким вже й важким завданням, а чиста сантехніка порадує око чистотою і блиском.

340e232216920fe24874c55f296b1452 Як очистити ванну від іржі: народні методи та магазинні

Причини появи іржі

Іржа — це корозія металу, з-за якої він руйнується і стає непридатним для подальшого використання. Виникає в результаті взаємодії металевого матеріалу з влагосодержащей повітряної і водної середовищем, або як реакція металу до агресивних хімічних компонентів. Внаслідок, поверхню металевого виробу під впливом таких показників стає пухкими, рудим порошком, який і є іржею.

Способи боротьби

Магазинні препарати

Вітчизняні і світові виробники пропонують споживачеві величезна кількість хімічних засобів, якими можна видалити іржу за короткий час, не докладаючи до цього жодних зусиль. Це спеціальні препарати, які мають у своєму складі агресивні хімічні сполуки, які прямо спрямовані на видалення іржавих плям і розлучень. Приклади чистячих засобів: Soft, Commet, Domestos, Sarma, Milamm і багато інших. Такі чистильні препарати продаються у вигляді гелів, спреїв і сипучих порошків.

Народні методи від іржі

47e6cb6c5072fb96c82848aadf885fff Як очистити ванну від іржі: народні методи та магазинніЧасто придбані чистильні препарати не дають очікуваний ефект.

Прилавки побутових магазинів пропонують покупцям широкий асортимент чистячих засобів, рекламний хід яких обіцяють споживачеві швидкий і ефективний результат. Але кінцевий результат не завжди збігаються з очікуваннями. Куплений препарат нерідко не справляється з поставленим завданням, або навпаки, посилює проблему, ушкоджуючи поверхню агресивним хімічним впливом. У таких випадках варто використовувати народний спосіб очищення ванн, ефективність якої перевірена багаторічною практикою.

Рецепти з перекисом водню

Прибрати іржу допоможе звичайний водневий розчин. Способи застосування:

 • Від жовтих плям. Перекисом полити забруднення і очистити.
 • Від іржавого нальоту. Водневий розчин змішати з нашатирем в рівних пропорціях. Полити сумішшю проблемні ділянки і залишити на 20 хв. Після закінчення часу ще раз нанести засіб на плями і відтерти їх губкою.
 • Для емалевою ванни. Харчовою содою обробити іржаві плями, полити перекисом і почистити.
 • Для чавунної ванни. Рівні кількості солі і соди змішати. Нанести на зволожену ванну, полити перекисом і відчистити.

Щоб уникнути утворення жовтих і іржавих плям на ванній, потрібно споліскувати її чистою водою і насухо витирати вологостійким рушником після кожного використання. Незакритий повністю кран або витік з нього також сприятимуть виникненню іржавого нальоту.

Рецепти з оцтом 4e274df77a69561273c18ff0a7ce1e14 Як очистити ванну від іржі: народні методи та магазинніНеобхідно набрати воду високої температури, змішати з есенцією і залишити на 12 годин.

Позбутися від іржавих нальотів на місці отворів відливу і старої чавунної ванни допоможе оцет 6%. Для цього потрібно набрати повну ємність гарячої води і вилити в неї 1 пляшку оцтової рідини. Все це залишити на цілу ніч. Вранці злити воду, а що залишилися сліди відтерти м’якою щіткою. Ванну сполоснути чистою водою. Якщо виріб зроблений з акрилу, звичайний оцет потрібно замінити винним, але обробляти проблемні ділянки треба відразу, так як від довгого впливу кислого середовища ванна може зіпсуватися. Можна також на його основі приготувати очищувальну пасту, яка ефективна іржавих плям. Приготування і застосування:

 • В 1 ст. оцту додати 1 ст. л солі, 2 ст. л соди.
 • Все ретельно розмішати і поставити в мікрохвильову піч до закипання рідини.
 • Після того як розчин закипить додати в нього така кількість соди, щоб утворилася паста.
 • Засіб нанести на проблемні ділянки ванни і залишити на 40 хв.
 • Обробити м’якою щіткою і змити чистою водою.
 • Лимонна кислота

  Іржаві плями виникають на емалі ванни у місцях, які найчастіше стикаються з водою. Як правило, це зливний отвір, місця системного переливу і стінка ванни безпосередньо під краном. Кращий засіб для плям такого характеру — лимонна кислота. Процедура видалення проста, але ефективна. Зволожена поверхня іржавих ділянок посипається кислотним порошком і залишають на півгодини. Саме стільки часу буде потрібно для окисного процесу. Після закінчення часу залишки лимонки змити теплою водою, а ванну насухо витерти рушником.

  Скипидар від іржі e10c40778716c55d8c131141abd74e52 Як очистити ванну від іржі: народні методи та магазинніТерпентин, змішаний з сіллю, допоможе видалити руді плями.

  Почистити ванну від іржавих слідів і плям можна і таким засобом, яке буде мати ефективний вплив. Для початку потрібно зволожити проблемні ділянки водою і нанести на них рясне кількість кухонної солі. Потім м’яку губку змочити у скипидарі і обробити нею іржаві плями. Проводити процедуру слід використовуючи гумові рукавички для рук, щоб убезпечити себе від алергічних реакцій. Після очищення ванну помити теплою водою і витерти насухо м’якою тканиною.

  Позбавляючись від іржі, не слід забувати, що не можна використовувати для чищення ванн абразивні порошки, занадто агресивні хімічні препарати і металеві йоржики. Це може тільки зіпсувати і подряпати поверхню.

  Інші методи усунення іржі

  Гарний засіб для в’їдаються іржавих плям — щавлева кислота. Для повного видалення забруднень слід нанести речовина на проблемні ділянки і залишити його на 30-40 хв. Після закінчення часу змити кислоту великою кількістю проточної води. А також очищення від іржі може проводитися за допомогою купленої в магазині соляної кислоти. Застосовувати слід дуже обережно, стежити щоб речовина не потрапила в очі і на шкіру, надягати на руки гумові рукавички і пов’язку на обличчя. Після застосування ванну ретельно промити великою кількістю проточної води.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради