Стиль хай-тек в інтер’єрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi-tech в інтер’єрі вітальні, коридору

В наші дні хай-тек вже здобув неабияку популярність завдяки поєднанню функціональності і мінімалізму. Будучи елементом постіндустріального суспільства, він ввібрав в себе передові розробки, які помітно полегшують життя сучасної людини. Відсікання зайвого і непотрібного, прерогатива світла і його сяйва на хромованих поверхнях — все це знайшло відгук практичних людей.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora65 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Коли з’явився хай-тек

Як відомо, хай-тек являє собою особливий стиль в архітектурі і дизайні. Hi-tech — скорочення від high technology, що в перекладі з англійської мови означає «висока технологія». Цей стиль почав зароджуватися в двадцятих роках минулого століття, коли модернізм і конструктивізм досягли свого розквіту в процесі урбанізації, масштабного будівництва фабрик і заводів, масового виробництва.

Колосальний внесок в плані концепту стилю внесла британська архітектурна група «Аркігрем», послідовники якої фактично почали впроваджувати ірраціональні та фантастичні елементи в архітектуру. Починаючи з 60-х років двадцятого століття ідеї письменників-фантастів, кінематографа, нарешті, поп-арту знайшли своє відображення у використанні металевих і скляних конструкцій, нових фасадних матеріалів. Звично прибрані від людського ока інженерні комунікації часто виставлялися на загальний огляд. Це була перша хвиля.

Друга хвиля почалася з кінця сімдесятих і триває донині. Знаковим є будівля центру Помпіду в Парижі, який спроектували в 1977 році Річард Роджерс і Ренцо Піано. Буквально через п’ятиріччя новий напрям стає способом вираження престижу, формує імідж найбільших компаній світу.

Зародившись в якості архітектурного стилю, він поступово прийшов і оформлення робочих приміщень, офісів, житлових будинків і квартир.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora66 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Особливості стилю

Перш за все, це данина простоті і лаконічності: всі лінії повинні бути прямими, поверхні гладкими і однотонними, форми чіткими. Вкрай важливими аспектами є також використання новітніх матеріалів, багаторівневого освітлення, ультрасучасного технічного обладнання. Стриманий Декор, ергономічність в пріоритеті.

Якщо торкнутися оформлення конкретного приміщення, то базовими рисами напрямки будуть:

 • чіткість ліній і геометричних елементів;
 • використання бетону, скла, пластику в якості базових матеріалів;
 • мінімальність обробки;
 • легкі розсувні двері і перегородки;
 • великі прямокутні вікна;
 • єдність кольорової гами стін і меблів;
 • набір меблів функціональний;
 • зонированность освітлення, локальні підсвічування;
 • сучасна і компактна техніка.

Колірна палітра

Як було сказано вище, стіни і меблі виконуються в єдиній кольоровій гамі. Базовими кольорами є чорний, білий, сірий, металік, срібний, сталевий. Однак не чуже і застосування червоних, жовтих, зелених елементів декору, наприклад, яскравий килим або диван, настінні фотографії в стилі поп-арт. Також допустимі бежеві відтінки, головне, щоб колірний набір виглядав максимально природно і нейтрально.

Кому підійде

Комфорт і функціональність — ось що лежить в основі стилю. В інформаційному вирі сучасного світу так хочеться відкинути все зайве, залишивши лише суть. Нагадаємо і про те, що даний стиль — ідеальний інструмент для створення іміджу і вирази престижу. Зрозуміло, в сучасному суспільстві знайдеться не одна соціальна група, якій новинки стилю припадуть до душі.

Виділимо основні з них:

 • жителі мегаполісів, у яких кожна хвилина на рахунку;
 • власники малогабаритного житла, квартир-студій, заміських будинків;
 • мінімалісти з власним розумінням комфорту і затишку;
 • любителі передових технологій і новинок у сфері гаджетів;
 • забезпечені люди, які прагнуть підкреслити власний статус.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora67 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Матеріали для оздоблення

Отже, ви вирішили зробити ремонт в своїй квартирі або будинку. Використовувані матеріали: бетон, метал, скло, пластик. Важливо застосування та інноваційних матеріалів, таких як акрил, гнучкий камінь, плитка, поверхня якої складає загартоване скло. Пам’ятайте, що основна вимога — це зносостійкість і пожежостійкість.

Стіни

Щоб привести ваші стіни в порядок і відповідність стилю, застосовуються фактурна штукатурка, глянцева або матова фарба, а також флізелінові шпалери. Для облицювання ідеально підходять грубий великий камінь або необроблений цегла. Якщо ви вирішили пофарбувати стіни, то пам’ятайте про те, що кольори повинні бути спокійними, світлих тонів, а сама фарба — глянсовою. Для любителів шпалер важливо відзначити, що вони повинні бути строго однотонними, їх поверхню гладенькою, а малюнок відсутній. Балки, колони і труби виступають елементами декору.

Підлогові покриття

Основна вимога до підлогового покриття, крім комфорту і функціональності, — це гладкість і блиск.

У цьому вам допоможуть:

 • паркетна дошка;
 • керамічна плитка;
 • ламінат (глянцевий і зносостійкий);
 • однотонний лінолеум.

Паркетна дошка стійка до перепадів температури і підвищеної вологості, однак це недешеве задоволення. Керамічна плитка вогнестійка, не містить токсичних речовин, не вигорає на сонці, несприйнятлива до хімічних речовин. Єдиний мінус — якщо ви упустили б’ється предмет, то його буде не зібрати, так як твердість плитки дуже висока. Лінолеум — самий бюджетний варіант, однак і він може виглядати вельми гідно, якщо правильно підійти до його вибору: краще вибирати з зовнішнім виглядом дерева або каменю.

Стеля

Відповідні духу часу стелі глянцеві натяжні, підвісні і рейкові. Обов’язкова багаторівневість, яка створюється за допомогою гіпсокартонних коробів, чіткі геометричні форми. Основна вимога — стеля має виглядати високим.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora68 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Меблі

Перше правило при виборі меблів — відмова від її достатку. Вона повинна відповідати вимогам мобільності, функціональності, практичності.

Перевага віддається модульним виробів і меблів-трансформера. Колір повинен бути нейтральним. М’які меблі містить в собі простоту і лаконічність, не забуваємо про однотонність.

Особливо популярні шафи з розсувними дверцями і високі стелажі з металевим каркасом і скляними полицями. Ідеально впишеться в загальну картину сюрреалістично меблі незвичайних форм.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora69 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Декор і текстиль

Штори покликані бути стриманими, так як вікно не має кидатися в очі. Уникайте складок – для цього як не можна краще підходять лляні або шовкові штори, без будь-яких візерунків. Колір повинен бути в гармонії з тоном стін. Практичність і стиль — ось що важливо. Припустимо повісити прямі портьєри, штори-нитки або римські штори.

Для досягнення відчуття затишку використовуються:

 • світильники оригінальних форм на підлозі та стінах;
 • абстрактні картини;
 • килими з довгим ворсом;
 • лляні подушки;
 • чорно-білі фотографії без рамки;
 • строгі прямокутні вази;
 • футуристичні скульптури.

І найголовніше — все перелічене вище має бути представлено з почуттям міри.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora70 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Нюанси висвітлення

Освітлення повинно надати відчуття легкості і простору. Для досягнення цієї мети використовуються точкові галогенні світильники, які повністю витіснили звичайні люстри. Вони також виконують функцію зонування приміщення. Всі лампочки суворо енергозберігаючі, часто приховані від очей. Робочі поверхні зазвичай висвітлюються окремо. І звичайно ж, повна автоматизація, при якій світло включається по бавовні або голосу.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora71 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Камін

Професійні дизайнери інтер’єрів радять доповнити свою фортецю каміном незвичайної форми, наприклад, кулястим, призмообразным, трикутним. Вони досить легко кріпляться до стін, колон і навіть по стелі. Наприклад, ви можете підібрати собі камін з водоспадом або у вигляді піраміди, що звисає зі стелі.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora72 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Оформлення різних кімнат

Існують певні особливості в оформленні різних кімнат вашої квартири або будинку. Давайте розглянемо їх детально.

Вітальня

В інтер’єрі вітальні В стилі хай-тек важливо відчувати велика кількість світла і повітря, свободу простору. Використовуйте спокійні тони стін, скляні меблі, дзеркала без рам. Металеві стелажі прекрасно впишуться в загальну картину. І, звичайно ж, подбайте про технічної оснащеності: плаский телевізор з великою діагоналлю екрана, повноцінна акустична система — невід’ємні елементи. Правильно продумана вітальня може мати додаткове спальне місце та/або додаткові посадочні місця, які ретельно приховуються в стіні.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora73 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Спальня

Провідна роль у спальні завжди дістається ліжка. Ліжко-подіум, ящики якої приховані, вивільнить додатковий простір. Для спальні також часто застосовується ефект польоту ліжка: робиться приховане основу і стрічкова підсвічування по контуру.

Світяться куби-тумбочки, включаються натисканням, приємно порадують.

Шафа для одягу зливається зі стіною. Дверцята відкриваються беззвучно, натисканням, потім плавно від’їжджає убік.

Особлива увага приділяється системі контролю вологості і температури, яка спрямована на забезпечення здорового сну.

Світлі спокійні кольори стін. Непомітних відтінків ковролін або килим з високим ворсом — рішення для підлоги. Радимо вибрати штори з підкладкою блекаут— вони в принципі не пропустять світло у вашу спальню. Незвичайні лампи є відповідним елементом декору.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora74 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Кухня

Для кухні пропонуються глянсові фасади меблів, потужна витяжка, теж виконана в глянці, або широка оцинкована трубу зі сталі. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні засобами, то фасади можуть бути виконані з акрилу та емалі, більш бюджетним варіантом будуть пластик або плівка.

Шафи-пенали з мінімальною кількістю фурнітури позбавлять вас від хаосу різного начиння. Як правило, в кухонному гарнітурі відсутні ручки, а шафки відкриваються легким натисканням. Підсвічування робочої поверхні повинна бути ідеальною.

Велика увага приділяється обіднім групам . Це не просто набір з столу і стільців, а ціла композиція, елементи якої доповнюють один одного. Для обробки кухні використовуються плитка, декоративні панелі, водостійка фарба.

Останні новинки техніки помітно полегшать ваш побут і наповнять його комфортом. Дизайн кухні в стилі хай-тек , в якому продумана кожна дрібниця, зробить приготування їжі вашим улюбленим заняттям, а саму кухню — улюбленим місцем для домочадців.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora75 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Передпокій і коридор

Перше враження від житла в цілому, безперечно, залишають передпокій і коридор. Саме тому, як правило, невеликий простір необхідно розширити.

Повна відсутність декору, безглуздих шаф і тумбочок під взуття — все це замінить один місткий і функціональний шафа з розсувними дверима, вбудований в стіну. Громіздкі люстри залиште в минулому: розумна точкове підсвічування світильниками стане правильним вибором. Простота прибирання передпокою — вагомий плюс, адже все виконується з матеріалів, які легко відмиваються навіть без використання спеціальних засобів.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora76 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Ванна

Головними атрибутами вашої ванної стануть кераміка укупі з хромованими деталями: змішувачі, крани, ручки повинні випромінювати впевнений блиск. Тут як не можна краще підійдуть і сучасні матеріали. Наприклад, раковина може бути виконана з дюрата або кориана, її незвичайна і смілива форма підкреслить вашу індивідуальність.

Ванна — це втілення комфорту та гігієнічності. Використовувані плитка, скло, пластик легко миються, зносостійкі, не схильні до набухання і гниття. Температурні коливання і волога не становлять загрози для цих матеріалів.

Особливо ефектно буде виглядати чорно-біла обробка з привнесенням яскравих елементів. Вам більше не потрібно турбуватися про те, як заховати труби, адже це не проблема, а навпаки, перевага і невід’ємна частина стилю. Центральним елементом декору виступає велике широке дзеркало зі скляною полицею та обов’язкової підсвічуванням. Меблі легко замінюють компактні відкриті стелажі.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora77 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Дитяча

Дитяча кімната, виконувана в такому прогресивному стилі, це простір для польоту фантазій і уяви, а найголовніше — їх реальне втілення в життя.

Теми космосу і науки досить актуальні і активно застосовуються в оформленні дитячої. Дитині буде не тільки нудно, але й пізнавально — будь-які батьки оцінять це.

Технологічність витримана і меблів. Саме в дитячій трансформери як ніде практичні: завдяки їм розширюється простір для ігор. Одні і ті ж стільці хай-тек можуть служити дитині роками, так як здатні підлаштовуватися під його зростання по мірі дорослішання.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora78 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Кабінет

В першу чергу кабінет повинен виправдати своє призначення. Це місце для людей, які оточують себе останніми технічними новинками, обожнюють гаджети, не уявляють своє життя без останніх трендів. Само собою зрозуміло, що кабінет повинен демонструвати функціональність, ергономічність по максимуму, адже тут одним із ключових моментів є втілення престижу.

Ніяких зайвих предметів, які могли б хоч краплю натякнути на відпочинок, бути не повинно. Відмовтеся від м’яких меблів, шафи краще замінити стелажами. Пам’ятайте, що кожна деталь повинна вказувати на те, що це місце інтелектуальної праці і плідної роботи.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora79 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Як оформити в стилі хай-тек маленьку квартиру

Характерною рисою маленької квартири-студії є відсутність перегородок. Їх чудово замінять стійки, ширми, перегородки зі скла. Конструкції з гіпсокартону досить легкі, не повинні діставати до стелі, крім того, вони повинні мати полички.

Барна стійка проведе межу між вітальнею і кухнею, також на ній можна і готувати, і обідати. Для візуального збільшення простору переважніше використовувати різні типи покриття для зони вітальні, кухні, спальні. Так, вітальню можна покрити ламінатом, кухню плиткою, а в спальні використовувати ковролін. Гарне освітлення і відсутність зайвих деталей — ось що дозволить вам виграшно уявити приміщення з маленькою площею.

stil khajj tek v interere: dizajjn kukhni, vybor stulev, obedennojj gruppy i novinki hi tech v interere gostinojj, koridora80 Стиль хай тек в інтерєрі: дизайн кухні, вибір стільців, обідньої групи і новинки hi tech в інтерєрі вітальні, коридору

Що не варто застосовувати

У цього напрямку є ряд суворих табу, недотримання яких може призвести до дисгармонії.

Так, категорично не рекомендується використовувати:

 • натуральне дерево;
 • ліпнину;
 • плетені крісла;
 • масивні штори;
 • строкаті килими;
 • приглушені тони;
 • замшеве меблі.

Забудьте про численних сувенірах і аксесуарах, збирають пил — все повинне підкорятися функціональності.

Відео про інтер’єрі

Нижче ви можете подивитися відео, яке містить інтер’єрний відеоряд.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради