Як позбавитися від запаху вогкості на одязі: сушка, прасування

Нейтралізувати запах вогкості на одязі буває складно. У більшості випадків стандартна прання та сушка не допомагають. Запах затхлості є наслідком тривалого зберігання одягу в закритому, непровітрюваному приміщенні. Але існують методи, які допоможуть усунути неприємний сморід в домашніх умовах.

kak izbavitsya ot zapakha syrosti na odezhde: sushka, glazhka28 Як позбавитися від запаху вогкості на одязі: сушка, прасування

Чому одяг пахне сирістю?

Основна причина неприємного запаху — висока вологість приміщення, в якому зберігаються речі. Не можна ховати одяг у гардероб, перш ніж вона встигне до кінця висохнути. У ній ще знаходиться волога, яка після закриття (шафі, ящику) викликає утворення на волокнах цвілі і поява неприємного запаху. Краще всього сушити одяг у приміщенні з вільним потоком повітря.

Проблема може бути в пральній машині. Краще переконатися, чи всі контейнери чисті. Якщо ні, промити їх і ретельно висушити. Не можна забувати і про гумових прокладках. Бруд навколо них може також викликати неприємний запах одягу. Також причиною може стати несвоєчасне вивантаження білизни з барабану машини. Пролежавши в ньому всю ніч, на ранок речі не будуть пахнути улюбленим кондиціонером для білизни.

Як усунути затхлий запах?

Вивести запах з одягу, не виходячи з дому, можна за допомогою народних засобів. Вибираючи один з методів чищення, необхідно брати до уваги матеріал, з якого виготовлена річ. З особливою обережністю потрібно звертатися з агресивними речовинами і кислотами, які можуть зруйнувати тканина. Прибрати запах і позбутися від цвілі допоможуть:

kak izbavitsya ot zapakha syrosti na odezhde: sushka, glazhka29 Як позбавитися від запаху вогкості на одязі: сушка, прасуванняКухонна сіль допоможе видалити неприємний аромат з улюблених речей.

 • столовий оцет;
 • кухонна сіль;
 • спиртовмісні рідини;
 • борат натрію;
 • харчова сода;
 • лимонний сік.

Як прати затхлі речі?

Харчова сода, оцет володіють властивостями, які нейтралізують неприємні запахи, а крім того, пом’якшують одяг. Нижче наведена інструкція по їх застосуванню:

 • Щоб прибрати запах необхідно 150 мл оцту, 2,5 л води, змішати інгредієнти і замочити в них одяг на 40-60 хвилин. Після закінчення часу випрати речі краще вручну. Для прання в машині, розведений у воді оцет (1:1) вливається у відсік для кондиціонера.
 • Машинне прання з додаванням соди допоможе нейтралізувати запах вогкості. Для цього треба засипати порошок у перший відсік, а соду, в пропорції 70 г на 1 кг білизни — в іншій. Включити інтенсивне прання, а після її закінчення влити трохи кондиціонера і поставити режим подвійного полоскання. Після проведених маніпуляцій, одяг висушити на сонці.
 • Затхлий запах з верхнього одягу або щільних тканин забирається спиртом або горілкою. Горілка, залита в розбризкувач дозволяє усунути неприємний запах одягу (особливо в результаті надмірного потовиділення) без необхідності прання. З відстані в кілька десятків сантиметрів необхідно окропити нею блузку чи сорочку. Після висихання, до одягу повертається колишній нейтральний запах. Однак перш ніж приступити до процедури, краще зробити тест на невеликій, непомітній ділянці одягу, і переконатися, що алкоголь не впливає на тканину обесцвечивающее.
 • Видалити запах можна за допомогою речовини «Бура», яке можна купити в господарському магазині. На 1,5 л теплої води буде потрібно 40 г бората натрію. Речі необхідно занурити у розчин і залишити на 4 години. Щоб позбутися залишків порошку, речі краще прати в машинці.

Сушіння та прасування

kak izbavitsya ot zapakha syrosti na odezhde: sushka, glazhka30 Як позбавитися від запаху вогкості на одязі: сушка, прасуванняПереважно розвішувати вироби після прання на відкритому повітрі.

Незалежно від того, з якого матеріалу зроблені речі, завжди краще сушити їх на сонці. Вішати одяг краще на виворітну сторону, завдяки цьому колір не змінюється під впливом сонячних променів. Сушка у вітряну погоду, в кілька разів збільшить шанси повністю нейтралізувати запах сирої.

В квартирних умовах, сушити тканинні вироби краще в теплому і сухому, позбавленому вологи приміщенні. Перед тим як прибрати одяг у гардероб, краще переконатися в чистоті шафи, і повному висиханні виробів. Прибрати залишки вологи можна за допомогою фена або праски. Для видалення смороду з бавовняних і лляних речей — підходить прасування. Необхідно виставити праска на максимальну температуру і ретельно пропрасувати. Після, дати речам охолонути і відправити в шафу.

Речі, зроблені з товстих тканин, таких як рушники або постільна білизна завжди слід сушити в сухих, провітрюваних приміщеннях, в яких абсолютно не повинно бути волого.

Профілактика запаху вогкості від речей

Для запобігання появи неприємних ароматів, необхідно дотримуватися кількох рекомендацій:

 • Отримувати білизну з пральної машини відразу після закінчення циклу. Занадто тривале перебування всередині барабана сприяє затхлості.
 • Не рекомендується сушити одяг у ванній кімнаті. У ній дуже волого, навіть якщо хороша вентиляція.
 • Не вішати одяг занадто «густо», якщо речі будуть стикатися, ризик перенасичення вологою і появи цвілі збільшується.
 • Завжди після прання залишати відкритою дверцята пристрою, щоб воно могло отримувати повітря.
 • Якщо причина затхлості не в машинці, а у шафі? Досить акуратно провітрити його і вимити внутрішні поверхні водою з оцтом.

Підвищена волога в білизна сприяє розмноженню бактерій і появі спор цвілі, які негативно впливають на людське здоров’я. Потрапляючи в дихальні шляхи, спори можуть призвести до появи інфекцій та імунних захворювань. Особливо це небезпечно для дітей. Дотримання рекомендацій, запобігає появі вогкості на речах і проблем зі здоров’ям.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради