Чим відмити лінолеум: народні засоби та магазинні

Лінолеум є поширеним покриттям для підлоги. Найчастіше він знаходиться на кухні і в коридорі. Миття лінолеуму проводиться часто, так як ці кімнати найбільше забруднюються. На ньому можуть виникати плями, потемніння, потертості і т. д. Догляд за лінолеумом в домашніх умовах вимагає особливої уваги. Для його очищення пропонуються магазинні і народні засоби.

chem otmyt linoleum: narodnye sredstva i magazinnye Чим відмити лінолеум: народні засоби та магазинні

Правильний догляд

Чищення лінолеуму слід проводити регулярно, щоб забруднення не накопичувалися. Важливо підбирати засоби для чищення кошти для лінолеуму в залежності від матеріалу. Кожен засіб має свою спрямованість. Для щоденного прибирання можна підібрати один вид побутової хімії, а для усунення жирних плям, бруду інше. Не можна застосовувати речовини з лугу і соду і воду з високою температурою, так як вони призводять до руйнування матеріалу. Мити покриття слід за допомогою м’якої швабри.

Як правильно мити?

Перед вологим прибиранням слід пройтися по ньому віником, для того щоб усунути пил і інше сміття. Для початку можна просто протирати його водою. Для видалення плям у рідину додають мило або порошок. При наявності глибоких забруднень можна використовувати спеціальні магазинні засоби. Після промивання слід протерти поверхню сухою микрофибровой ганчіркою.

Засоби для миття

Магазинні засоби

chem otmyt linoleum: narodnye sredstva i magazinnye1 Чим відмити лінолеум: народні засоби та магазинніВибираючи засіб для очищення лінолеуму слід звернути увагу на склад: воно не повинно містити їдких хімічних сполук.

Цими засобами по догляду за лінолеумом можна відмити лінолеум від в’ївся бруду. Вони не повинні мати в складі лугів і твердих частинок, так як це знизить якість виробу. Не підходять для чищення і речовини, які містять їдкі хімічні сполуки. На ринку побутової хімії представлені засоби для чищення, які здатні очистити і додати блиск лінолеуму.

Mr. Proper

Застосовується для миття різних поверхонь. Засоби для чищення лінолеуму ефективно видаляє жирні плями. Підходить для постійного використання. Рецепт: 60 мл рідини додають в 5 л води. Після цього ганчірку вимочують у цьому розчині вичавлюють і миють підлоги. Для того щоб почистити певний ділянку з забрудненням на нього наносять речовина і труть м’якою щіткою. Потім засіб вимивають водою і протирають насухо.

Миючий Glorix

Цей очищувач володіє антимікробною дією. Він вбиває шкідливі мікроорганізми, які могли опинитися на домашній і вуличного взуття. Для того щоб вимити лінолеум слід розчинити 1 ковпак речовини у воді (4 л) і протерти підлогу. На брудний ділянку можна нанести просто речовина і залишити на 5 хвилин, після чого добре помити і витерти насухо.

«Прогрес»

Цей миючий засіб не має запаху. Воно спроможне відмити підлоги з лінолеуму на кухні, в коридорі та кімнаті від забруднень. Воно діє без розлучень і робить так, щоб підлога блищав. Для того щоб помити покриття слід розвести в 5 л води 25 мл рідини. За допомогою швабри пройтися по підлозі і зачекати поки поверхня не висохне. Додатково можна протерти сухою ганчіркою.

«Білизна» chem otmyt linoleum: narodnye sredstva i magazinnye2 Чим відмити лінолеум: народні засоби та магазинніБілизна може пошкодити фарбу і покриття, тому застосовувати її потрібно строго по пропорціях.

Чищення лінолеуму в домашніх умовах за допомогою цієї речовини допоможе відмити навіть стару підлогу від плісняви, іржі та інших плям, щоб він заблищав. Його потрібно додати у воду співвідношення 1:10. Змочити в цій суміші губку і протерти потрібну область. При роботі з білизною слід надіти рукавички і захисну маску, так як воно дуже шкідливо для організму. Воно здатне пошкодити фарбу і покриття, тому використовувати його потрібно строго по пропорції.

Народні засоби

Господарське мило

Розчин допоможе відмити світлий або білий лінолеум від бруду і пилу, зробити так, щоб він блищав. Для того щоб його приготувати слід стерти на тертці брусок мила (100 г) і додати у воду (10 л). Після цього за допомогою швабри цим розчином промивають підлогу. Завершують прибирання тим, що омивають повторно чистою водою і витирають насухо, щоб не залишалося елементів миючого речовини і розлучень.

Бензин або гас

Такі народні засоби допоможуть почистити складні плями від йоду, кава. Також відзначають ефективне видалення іржі, фломастера. Для того щоб очистити потрібну ділянку слід нанести на ватний диск це речовина і протерти його. На тампон потрібно злегка натискати. Після цього покриття обмивають теплою мильною водою. Це робиться, щоб змити залишки речовин і прибрати запах.

Перед застосуванням бензину і гасу потрібно перевірити результат на невеликій ділянці лінолеуму.

Як додати блиск?

Засіб для миття допомагають відмити лінолеум від бруду, але не всі роблять його блискучим. Прибирання займає багато часу і часто виникає питання як доглядати за покриттям, щоб воно було не тільки чистим, але і блищало. Для цього в рідину для миття можна додати відвар з картоплі або крохмалю. Можна з’єднати воду з молоком у співвідношенні 1:1 і миють підлогу, після чого насухо витирають. Є і магазинні засоби спеціальні спреї, які допоможуть повернути блиск.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради