Мед манука: що це таке, користь і шкода

У батьківщині появи далеких предків австралійців, новозеландців — австралопітеків з-за особливих географії та клімату відбулося становлення дуже своєрідного світу. Багато представників видового різноманіття цієї частини світу, не присутні більше ніде. Цими факторами зумовлена поява продуктів, яким притаманні дивовижні властивості, що впливають на життя людей по всій планеті, частиною таких продуктів є мед манука. Медоносом йому доводиться ендемік даного регіону, тонкосемянник метловидный, він є представником миртових і дуже близьким по спорідненості чайного дерева.

У відсутність забруднення така рослина, як манука вирощується в промислових масштабах і вкрай затребувана в парфумерії,косметології, виробництві ліків,харчовому виробництві і, що природно, у бджільництві. Мед манука поставляється по всій Землі, проте обсяги його дійсного виробництва не перевищують ста двадцяти тонн.

Мед манука є унікальним продуктом. Виключно сприятлива екологічна обстановка робить просто неможливим вміст шкідливих домішок у ньому: в околицях медозбору цілком і повністю відсутні промислові споруди. Державний контроль за системою сертифікатів продукту австралійських, новозеландських бджолярів виходить від країн, у чесності виробників яких не доводиться сумніватися, тому не підгодовують бджіл цукрозамінниками та не роблять невиправданого ваги меду. Так само має значення той факт, що бджоли з цих місць мають дуже міцною імунною системою, тому їм не потрібні якісь домішки в харчуванні, які могли б зробити неякісним мед манука.

Аналіз складу медозбору завжди показує понад п’ятдесят відсотків частки пилку тонкосемянника метловидного, такий мед є монофлерний , тобто в ньому переважають нектар і пилок одного виду квітів, хоча присутні й інші види пилку, так як не представляється можливим повністю контролювати бджіл.

Користь і шкода

Manuka в перекладі з мови маорі означає бадьорість духу і прекрасний настрій, мед відповідає своїй назві. У цьому меді міститься величезна кількість діючих речовин, эмпиристы налічують понад трьохсот п’ятдесяти їх назв, ними й зумовлюються користь і шкоду . Загальна концентрація даних речовин становить три цілих і три десятих відсотка.

Серед них деяку частку складають такі метали, як калій і йод більшою мірою, марганець, кобальт, натрій, магній і інші в меншій мірі. У складі присутні такі важливі для нашого організму речовини, як коферменти і ензими, багато амінокислоти і речовини протидіючі окислення тканин. Також у ньому містяться вітаміни: вітамін С, пантотенова кислота, вітаміни впливають на нервову систему, фолієва кислота, бета-кератин.

015a4ff2c3d122e67e4f48416fdce6b2 Мед манука: що це таке, користь і шкода

Мед манука відрізняють унікальні властивості, для їх вимірювання застосовується особливий стандарт MGO UMF, визначає ступінь медичного дії. Розшифровка першої абревіатура стандарту визначає наявність речовини, метилглиоксаля, вбиває клітини багатьох бактерій і вірусів,які завдають такі неприємності, як…

 • 1.фурункулезные освіти;
 • 2.інфекція імпетиго;
 • 3.нариви;
 • 4.абсцессные процеси;
 • 5.зараження крові;
 • 6.запалення мозкових облочек;
 • 7.запалення внутрішньої оболонки серця;
 • 8.запалення легенів і багатьох інших хвороб

Такою речовиною може приносити і користь, і шкоду. Розшифровка другий абревіатури — ступінь особливого для будь-якого меду фактора.

У даному випадку зміст метилглиоксаля може перевищувати тисячу міліграм, а UMF може бути більше двадцять п’ять одиниць, а це фантастичні цифри, адже існує особлива класифікація:

MGO UMF Хар-ка дії
30< 5< 1.Типового меду
100< 10< 2.Помірний рівень дії
250< 15< 3.Високий вплив
400< 20< 4.Потужне дію
550< 25< 5.Сверхактивная

Такий мед допомагає у разі :

1.Порушення цілісності тканин;

2.Психічних потрясінь;

3.Втоми різного роду;

4.Симптоматики стресу і хронічного недосипання;

5.Надмірних і тривалих навантажень на тіло;

6.Виснажливої розумової діяльності;

7.Небезпечної хвороби;

А також вбиває збудників багатьох хвороб, що обумовлює користь і шкода цього меду. Якщо мед має активність MGO UMF вище помірної, його застосовують направлено, це викликано обмеженістю цього цінного ресурсу.

Як приймати мед манука

Якби мед манука і мав помірну активність по стандарту, він би все одно мав вагому цінність для зміцнення імунітету, посилення організму, в будь-якому випадку допомагав:

 • 1.посилити метаболізм
 • 2.збільшити апетит;
 • 2.посилити обмін речовин і прискорити регенерацію тканин;
 • 3.зміцнити імунітет;
 • 4.збільшити тривалість життя;
 • 5.підняти тонус організму

У разі болю в горлі новозеландські лікарі рекомендують приймати мед манука як частини лікування, кілька ложок в день. Особливе місце цей мед зайняв у виробництві косметики, його потужне відновлюючу дію видно як при лікуванні вугрової висипки, так і при відновленні немолодий шкіри.

6d26dc035737113636bba602ce5ad904 Мед манука: що це таке, користь і шкода

Цей мед поза конкуренцією в омолоджуючому дії. Перед тим, як приймати мед манука всередину слід проконсультуватися з лікарем.

Його дія стане особливо помітним в поєднанні з комплексною терапією, він є також прекрасним профілактичним засобом від переважної більшості хвороб, а в сполученні з бактерицидними і антисептичними властивостями він перевершить по лікувальному ефекту навіть масло чайного дерева, спорідненого мануке, як приймати мед манука, знає не кожен, тому перед прийомом необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Мед манука протипоказання

Продукт, що має сильну дію, безумовно має протипоказання.

Від його вживання слід утриматися людям, що страждають ожирінням, адже вміст вуглеводів в ньому становить близько вісімдесяти трьох відсотків, як і в будь-якому натуральному меді, так що, навіть застосовуючи це речовина в лікувальних цілях, потрібно перерозподіляти весь раціон. З цієї ж причини у протипоказання меду manuka входить цукровий діабет, при якому, незважаючи на низький вміст сахарози і глюкози, рекомендується їсти мед тільки за призначенням лікаря, і після схвалення ендокринологів, адже при розщепленні ста грам меду виділяється понад триста кілокалорій.

b5537f5ad5ac5f9242831cb8f4d69c70 Мед манука: що це таке, користь і шкода

У протипоказання меду manuka входить також індивідуальна непереносимість компонентів в нього входять. Справа в наявності алергії в анамнезі, при якій реакції організму на мед можуть бути найрізноманітнішими і дуже сильними — від гіперемії і сильного роздратування шкірних покривів до страшних набряків.

Необхідно перевірити дію використання меду, його не рекомендується вживати також вагітним жінкам, а також протипоказання меду manuka вписується і годування груддю.

Мед манука відгуки

Мед манука має позитивні відгуки, обумовлені позитивними якостями , що надходять з усіх куточків світу. Цей мед затребуваний у всьому світі, перевозити його з Нової Зеландії і Австралії затратно по часу та фінансам. Цінність цього продукту додає його ендемічна і користь, з-за цього ринок повний підробок. Мед манука відгуки має сумнівні, якщо його купують на неперевірених ресурсах , які впливають на його загальну популярність. Тому, якщо ви вирішили придбати такий мед, то краще подивитися мед манука відгуки про товар і перевірити сертифікована продає.

80264dc767c4746e47eafd7a8d7e801f Мед манука: що це таке, користь і шкода

Якщо репутація продавця не викликає сумнівів, то варто подивитися на консистенцію меду і його кристаллизированность. Мед має тривалий термін кристалізації, але його в’язка маса не може тримати свою в’язкість вічно і, якщо він лежить з дати фасування багато місяців і не кристаллизировался, значить його спеціально гріли, і, значить, нічого важливого для організму в ньому вже немає.

Колір меду варіюється від підлоги-жовтого до темно-коричневого, наявність ефірних масел надає йому неповторні смак і аромат. Однак за даними органолептики буде складно визначити, чи корисний мед, тому треба намагатися скуповувати його безпосередньо у сертифікованих пасічників для того щоб бути під захистом виробника(і держав, безпосередньо зацікавлених в якості товару, що поставляється на ринок) і купувати даний лікувальне зілля, а не підробку.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради