Прикмети про домовика: до чого приходить вночі, душить і паралізує, до чого бачити наяву

У старі часи люди вірили в існування будинкового, називаючи це істота господарем оселі. Вважалося, що прихильність цього створення залежить від поведінки людини. З будинковими пов’язано безліч прикмет і забобонів. Деякі з них — сприятливі, інші ж мають від’ємне значення.

b16fb8dbf16748bdbd839aa7fc28a06e Прикмети про домовика: до чого приходить вночі, душить і паралізує, до чого бачити наяву

До чого приходить домовик

Наші пращури з пошаною і повагою відносилися до домового, називали його господарем і домашнім духом. Люди вважали, що саме це істота заправляє всім у житло. Поведінка «господаря» визначається самою людиною і в чому залежить від відносин між домочадцями. Крім того, вважалося, що на настрій будинкового впливає порядок і чистота в оселі.

Зараз мало хто вірить у потойбічні сили і народні прикмети. На прикмети і передбачення звертають увагу тільки після того, як з людиною чи його близькими починають відбуватися нез’ясовні речі.

Домовик — істота, невидиме людському оку. Якщо «господар» з’являється наяву або приходить уві сні, це може статися з різних причин. Іноді потойбічне створення дає про себе знати за допомогою дивних звуків, слышащихся у будинку:

 • Якщо в темний час доби в тиші несподівано чути гуркіт або дзвін посуду, вважається, що таким чином невидимий мешканець будинку попереджає про щось мешканців.
 • Сторонні звуки, схожі на плач, по прикметі віщують біду.
 • Сильний грюкіт дверей без причини асоціюється з появою домашнього духа. У народі кажуть, що це вкрай несприятливий знак. Такі події пророкують смерть одного з членів сім’ї.

b76456b8b9c3c7048fa2eb9ab42c6455 Прикмети про домовика: до чого приходить вночі, душить і паралізує, до чого бачити наяву

Наші предки вважали, що домовик ніяк не проявляє себе в оселю, де панує світ, де стежать за порядком і добре ставляться один до одного. Дух починає бешкетувати, щоб попередити про що-то або показати своє невдоволення. Іноді «господар» бурхливо реагує на нових мешканців або домашніх тварин.

Поширені прикмети про домовика

У народі відомо безліч забобонів про домовому. Передбачення тлумачаться по-різному. У деяких забобонів — негативний зміст.

Адже здавна вважається, що потойбічне істота з’являється тільки тоді, коли в житті людини щось не в порядку.

Люди вірили, що можна побачити домовика наяву, але частіше «господар квартири» з’являється вночі у сні. Тлумачення цього знака залежить від поведінки домашнього духа.

Прийшов і душить

«Хазяїн» може бути налаштований агресивно і вести себе недоброзичливо, лякаючи мешканців будинку. Якщо вночі домовик душить людину, то останньому здається, що це відбувається наяву, а не уві сні. Жертва ціпеніє, не може вимовити ні звуку, відчуває жах і почуття повної безпорадності. При цьому людина здатна нічого зробити.

Люди, які вивчають паранормальні явища, не можуть назвати точну причину такого стану. Народні забобони і прикмети пояснюють це злістю будинкового, викликаної якимось людським проступком.

Домашній дух може душити нового власника квартири, який йому не сподобався.

Іноді стає жертвою недбайлива господиня, яка запустила будинок, або агресивний чоловік, який з’ясовує стосунки на підвищених тонах.

До чого приходить домовик вночі і паралізує

Трапляється, що після появи нічного гостя настає стан, схожий на параліч, коли повністю німіють всі м’язи. Людина усвідомлює те, що відбувається, але не в силах поворухнутися.

Вчені називають такий стан сонним паралічем — мозок ще не вступив у фазу спокою, а м’язи повністю розслаблені і не реагують на нервові імпульси. Забобонні люди звинувачують у всьому домовика. Агресія пояснюється такими причинами:

 • «господар» розсердився на мешканця;
 • домового не сподобався людина, що опинилася в гостях;
 • дух розгнівався за те, що в квартирі безлад.

Якщо вірити прикметам, тимчасово паралізованими можуть виявитися жінки, що привернули увагу домовика. Таким способом він проявляє симпатію. Вважається, що параліч уві сні частіше спостерігається у жінок, так як вони стають об’єктом для загравань потойбічного істоти.

e7d5d6bd582155b7298a05d17216ef47 Прикмети про домовика: до чого приходить вночі, душить і паралізує, до чого бачити наяву

Лягає зверху

У народі кажуть, що невидимий мешканець квартири інколи приходить вночі і укладається зверху. При цьому людина, до якої завітав несподіваний візитер, зовсім не відчуває незручностей. І на такий випадок знайшлися прикмети та повір’я, що пояснюють поведінку невидимки.

Якщо будинковий приходить і лягає на мешканця будинку, це трактується як:

 • прояв уваги;
 • допомога у зціленні від хвороб;
 • попередження про якійсь біді.

Якщо вірити прикметам, таку поведінку потрібно сприймати як добрий знак. Наші предки вважали, що так невидима сила оберігає від неприємностей.

Будить

Іноді «господар» з’являється вночі і будить когось із членів сім’ї. При цьому невидиме створіння стрибає у людини на грудях. У народі кажуть, що це позитивна прикмета. Поступаючи таким чином, домовик намагається попередити про щось. Можливо, насуваються проблеми або серйозні неприємності чи потрібно готуватися до зустрічі, яка виявиться доленосним.

Ті, кого невидимка будить подібним чином, часто лякаються і відчувають неприємні відчуття. Однак якщо вірити предкам, боятися не варто. Це зовсім не прояв агресії, а всього лише спроба попередити або застерегти.

Обіймає

Іноді домовик приходить в темний час доби і, лягаючи поруч, обіймає чоловіка або жінку, які проживають в квартирі. Особливо часто таке відбувається після тривалої відсутності цієї людини.

Така поведінка зовсім не вважається негативним. Навпаки, прикмети пояснюють це тим, що домовичок дуже нудьгував і радий поверненню члену родини.

Ті, хто переживав подібне, зізнаються, що почувалися біля себе щось м’яке і пухнасте. За відчуттями це нагадує кішку, що лежить поруч.

Лоскоче

Найчастіше домовята — нешкідливі створення. «Хранителі будинку» можуть приходити уві сні. Іноді людині, яка живе в квартирі з домовиком, сниться, що його хтось лоскоче.

Якщо вірити відомим в народі прикметами, така поведінка невидимки не повинно лякати. Навпаки, це вважається свідченням настрою і гарного настрою домовика. Такі витівки говорять про те, що житло знаходиться під захистом миролюбного і доброзичливого істоти, яка любить людей, з якими проживає.

Свистить

Найчастіше домовик приходить до людини уві сні. Залежно від поведінки домашнього духа можна передбачити, що чекає мешканців будинку. Зокрема, це стосується того, кому «господар» приснився.

Якщо перед сплячим людиною постає насвистывающий що-то домовик, то це не обіцяє нічого хорошого. За прикметами, той, хто бачить такий сон, зіткнеться з безліччю дрібних проблем, фінансовими труднощами, погіршенням загального добробуту сім’ї.

Якщо людина не спить і йому здалося, що невидима істота свистить, це теж попередження про проблеми з грошима.

Муркоче

Трапляється, що після повернення господарів з довгої поїздки домовик приходить в нічні години, лягає поруч чи зверху, обіймає людини і починає тихенько мугикати. Цього не потрібно боятися, нічого поганого не станеться.

Муркотання розглядається як хороший знак:

 • домовичок позитивно ставиться до людей;
 • домовик нудьгував і радий поверненню мешканців;
 • свідоцтво благодушного настрою «господаря».

Ті, кому довелося пережити таке, кажуть, що чули звуки, схожі не муркотіння кішки. Багато езотерики стверджують, що домовик приходить в оселі в образі кота. Може, тому в народі кажуть, що ображати кішку — погана прикмета. Це все одно, що нанести образу невидимого домашньому духові, який почне пакостити і мстити.

Що робити, якщо домовик доставляє незручності

Будинкові — істоти з потойбічного світу. Як правило, люди не бачать таких «сусідів». Найчастіше духи, що охороняють житло, володіють спокійним та добродушним характером і не доставляють занепокоєння.

Якщо людина раптом побачив у квартирі будинкового, робити нічого не потрібно. Від мешканців потрібно всього лише прийняти той факт, що по сусідству живе невидиме оку створення.

Однак зустрічаються злі і агресивно налаштовані домашні духи. Вони турбують проживаючих у будинку людей. Крім того, в оселі починають відбуватися дивні нез’ясовні явища. У такому випадку можна спробувати позбутися від непривітного домовика. Забобонні люди радять запросити в квартиру спеціаліста. Езотерик допоможе вигнати невидима істота, провівши ряд ритуалів.

Але наші предки віддавали перевагу більш простий спосіб. Розгніваного або надто пустотливого домовика треба задобрити. Для цього на ніч на столі або на підвіконні залишають молоко в блюдце і печиво або інші солодощі. Крім того, намагаються прибратися в оселі і припиняють сваритися з рідними.

Домовик — невидиме людському оку створення, належить до потойбічного світу. Ці духи охороняють житло і зазвичай непомітні. Однак якщо домовичок здався, то не варто боятися. Потрібно задуматися про причини такої поведінки. Можливо, дух хоче попередити про щось або сердиться через безладдя і постійних конфліктів. У такому разі появу невидимого сусіда стає хорошим приводом замислитися та змінити своє життя.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради