Коли садити часник під зиму в 2020 році: найсприятливіші дні

Доброго дня! Сьогодні стаття від моєї старшої сестрички Ганнусі, вона в мене любить рослини, висаджує та доглядає за ними. Тільки людина, яка живе в приватному будинку, краще розповість про посадці рослин, і всі тонкощі догляду за ними.

Вона живе з татом, і доглядають за садом, городом, і домом. Всю роботу вони виконують разом з татом (він теж виріс в приватному будинку, і не представляє своє життя без городу). На моє прохання поділитися інформацією, вона люб’язно погодилася. Все буде конкретно і по справі.

Часник – найсильніший противірусний засіб і пікантна смакова добавка. Рослина містить в своєму складі необхідні для організму мікроелементи. Часник є невибагливим овочем в плані догляду.

5f18b136bca5a6b92ebddc5b30efaafa Коли садити часник під зиму в 2020 році: найсприятливіші дні

Але щоб він якісно проріс і дозрів, його необхідно садити в певний час і відповідно всіма правилами. Велике значення має підготовка землі для майбутньої грядки. А також знезараження насіння.

Існує два типи часнику: озимий та ярий. Овочі даних сортів відрізняються не тільки по висадці, а також за зовнішнім виглядом і тривалості зберігання.

Яровий часник – дрібний і швидкорослий.

Його садять навесні і збирають урожай вже в кінці літа. Даний сорт овочу відрізняється тривалістю зберігання і великою кількістю зубчиків навколо ніжки, розташованих у кілька рядів.

Озимий часник дозріває довше, тому його садять восени, щоб овоч почав визрівати навесні і дав відмінний урожай літом. Про нього і піде мова.

Даний сорт відрізняється великими зубами в кількості від 4 до 10 шт в одній голівці, центрирующимися навколо міцної ніжки.

48f6124e628385880311f08cd43d5ef4 Коли садити часник під зиму в 2020 році: найсприятливіші дні

Озимий овоч утворює стрілки при дозріванні, завдяки чому розмноження може відбуватися як за допомогою зубів, так і за допомогою бульбошек. Але зберігається великий часник трохи гірше, ніж ярий.

Коли садити часник під зиму в 2020 році згідно з місячним календарем

Для визначення дат висадки рослин і овочів використовується місячний календар, зручне пристосування для садівників і городників, допомагає розрахувати найбільш підходящі дні для підсадки насіння в залежності від стану місяця.

Даний спосіб використовується досвідченими городниками, як найбільш ефективний та достовірний. Озимий часник завжди висаджують перед настанням холодів, щоб він перезимував під снігом і проріс вже навесні. Місячний календар попереджає городників:

Якщо зробити посадку занадто пізно можна залишитися без врожаю, оскільки овоч не встигне сформуватися і прорости в майбутній рік. Посадка часнику в повний місяць або молодик також може стати причиною дозрівання.

Всі роботи, пов’язані з городом слід проводити при зростаючому місяці.

3c9732e7a6e857a53a738a440874b988 Коли садити часник під зиму в 2020 році: найсприятливіші дні

У 2020 році сприятливими для висаджування часнику стануть наступні дати:

 • 2,10,11,12,13,19 вересня
 • 6,8,9,11,12 жовтня
 • 2,3,4,5,6,7 листопада
 • 11,12,13,14,17 грудня

Але навіть якщо у місячному календарі вказані конкретні дати, важливо звертати увагу і на інші показники:

 • Температура грунту не повинна перевищувати 12 градусів.
 • Земля не повинна бути піддана паморозі, посадку слід провести до настання холодів.
 • День повинен бути сприятливим для посадки, якщо стоїть тепла погода, слід провести процедуру відповідно календарем.
 • Місячний календар розрахований на середні показники, в окремих регіонах посадку потрібно проводити по відмінним правилами. Наприклад, у грудні посадку часнику, як правило, проводять тільки жителі південних регіонів.

Сприятливі дні для посадки озимого часнику

Часник бажано посадити до листопада тим самим, відповідно, до настання морозів.

Місячний календар пропонує наступні дати для жителів цього регіону в 2020 році:

 • 17,18,23,26,27 вересня
 • 15,16 жовтня

Якщо з якихось причин здійснити посадку в зазначені дати не вдасться, можна спробувати провести її в інший час, дотримуючись головна умова.

Часник повинен бути поміщений в землю не пізніше, ніж за два тижні до передбачуваних заморозків, інакше весь урожай піддасться ризику гниття.

Особливості розмноження часнику бульбочками для одержання великого врожаю

Бульбочки – це маленькі зубчики часнику, які утворюються в так званої «повітряної цибулині». Повітряна цибулина в свою чергу утворюється з стрілки часнику, яку досвідчені городники, як правило обривають або закручують вузлом при догляді за грядкою і овочем.

c7fac05c445b8d6618289a483f5abebb Коли садити часник під зиму в 2020 році: найсприятливіші дні

Вони не придатні в їжу, але при цьому цілком підходять для посадки. Але щоб на наступний рік з маленьких зубчиків народився хороший урожай, потрібно саджати їх у землю правильно.

Збирають їх в кінці літа після дозрівання часнику. Перевагу слід віддавати насінню, що зародився в стрілках великого і міцного часнику.

Вылущенные бульбочки ретельно сортують, уникаючи потрапляння в розсаду остекленевших і висушених зубчиків. Садять на грядку такий часник не як звичайний, скоріше як насіння моркви, часто і розсипом.

На жаль, за один рік досягти вирощування великої часнику з них практично неможливо. Тому готові і відсортовані насіння спочатку висаджують окремо, як правило, у весняний час, даючи їм трохи підрости в теплий період.

a4e29abd4b35bc12955fca15167f1d93 Коли садити часник під зиму в 2020 році: найсприятливіші дні

Потім викопують трохи підросли зубчики в середині серпня і повторно садять під зиму як звичайні насіння часнику.

Як підготувати часник до посадки в зиму

Підготовка насіння часнику відбувається в кілька етапів:

Готуються зубчики. Для цього необхідно відокремити голівку від ніжки і розділити її на окремі зубчики.

Сортування. Зубчики часнику слід ретельно відсортувати, відбираючи лише міцні і здорові насіння. Не підійдуть для посадки остекленевшие і сухі зубчики.

20994f16bedf017fe7dd7ac34a637554 Коли садити часник під зиму в 2020 році: найсприятливіші дні

Дезінфекція. Продезінфікувати часник можна в розчині мідного купоросу (1%) або в розчині перманганату калію (0,1 %).

По завершенню даних процесів підготовки часник можна вважати готовим до посадки в зиму.

Після якої культури можна садити часник

Правильне чергування плодових культур щорічно зменшує ризик захворювань врожаю, допомагає боротися з бур’янами і покращує грунт.

Часник добре садити після томатів, огірків і буряків, а також бобових культур. Підійдуть грядки залишилися після будь-яких видів капусти, гарбуза і кабачків.

Часник категорично не рекомендується садити після цибулинних культур. Подібна дія може призвести до втрати всього врожаю. Справа в тому, що цибуля і часник хворіють одними і тими ж захворюваннями, завдяки чому тільки що висаджена порода може зіпсуватися ще до настання весни і втратити здатність до зростання. Те ж відноситься і до ґрунті на якій раніше росла картопля.

698b83ba65020a257c1595479ebc1ccd Коли садити часник під зиму в 2020 році: найсприятливіші дні

На сьогоднішній момент багато городників воліють засаджувати всю родючий грунт вівсом або гірчицею, а також іншими сидератами після збору врожаю для збагачення землі корисними компонентами.

Часник не дуже любить рости в тому грунті, де виростали подібні культури. Тому від засеіванія сидератами грядки, призначеної для часнику, краще утриматися.

На свою грядку культуру можна садити не більше двох років поспіль. Щоб уникнути захворювань врожаю та його подрібнення. Крім того, часник не любить кислий грунт, яка утворюється переважно біля хвойних дерев, завдяки перегною отриманого від голок і шишок. Грядку під посадку слід вибирати у віддаленні від місць зростання хвойних порід дерев, щоб уникнути втрати врожаю.

Як вибрати місце для грядки і підготувати її до посадки

Часник не терпить кислої або занадто вологого грунту, тому місце для грядки слід підбирати відповідне. Краще всього віддати перевагу землі, з якої влітку був зібраний здоровий урожай огірків чи капусти. Уникнути посадки слід на тих грядках, де росла цибуля і картопля.

Часник любить тепло, тому грядку слід намітити на сонці, уникаючи затінених ділянок.

Грунт не завжди може відповідати вимогам для висаджування часнику. Це залежить від місця розташування ділянки.

ae77b6844881a3e3ff58aeff56004cbd Коли садити часник під зиму в 2020 році: найсприятливіші дні

Щоб грунт за складом повністю сприяла посадки часнику, підготувати її можна наступним чином:

 • Торф’яну грунт розбавляють крупним піском і землею з домішками глини
 • Занадто важку грунт, з домішками глини розбавляють торфом і піском
 • Піщаний грунт, погано придатна для вирощування овочевих порід, розбавляється землею з домішками глини, крупнозерновым піском і торфом

Також добре висаджувати часник у високих грядках, які при підготовці наповнюються землею, перегноєм і мульчею. Але таке землеробство вимагає чітких дотримання всіх правил і інструкцій.

Після того, як грунт в грядці буде відповідати необхідним вимогам, потрібно внести добрива та органічні добавки. Землю для посадки часнику удобрюють перегноєм або компостом з розрахунку 1 відро/1 квадратний метр грядки.

ea398cf2aacbe923ae7b9d781ff81a22 Коли садити часник під зиму в 2020 році: найсприятливіші дні

Серед ефективний мінеральних добрив для вирощування цього овочу можна виділити:

 • Сульфат калію – 2 столові ложки
 • Деревну золу – 1 стакан
 • Крейда – 1 стакан
 • Доломітове борошно – 1 склянка
 • Подвійний суперфосфат – 1 столова ложка

Для добрива обирається тільки одна з вищевказаних коштів. Міра розраховується на квадратний метр грядки. Повністю замінити мінеральні добрива можна за допомогою гною.

Щоб грамотно розподілити вибране добриво, їм необхідно просипати грядку по всій довжині, а потім перекопати її лопатою. Глибина занурення повинна бути приблизно 20 див.

6114000dd3edb62bb3a21bd8b12eb001 Коли садити часник під зиму в 2020 році: найсприятливіші дні

Проводити процедуру удобрення грунту необхідно як мінімум за тиждень до запланованої посадки. Це пов’язано з тим, що в рихлому грунті зубчики часнику можуть зануритися занадто глибоко, що в свою чергу понесе повну втрату врожаю.

Досвідчені городники воліють проводити також знезараження ґрунту. Для цього грядка проливається розчином мідного купоросу по всій довжині.

Розчин можна приготувати розвівши столову ложку кошти з двома літрами води. На один квадратний метр може знадобитися близько 4 літрів готового знезаражуючого кошти.

Після посадки часнику грядку накривають свіжозрізаними хвойними гілками, для збереження тепла всередині і захисту від снігу. Краще всього підійдуть гілки сосни або їли.

8a3cc0cc83b03ee17e49f9566982296f Коли садити часник під зиму в 2020 році: найсприятливіші дні

Терміни посадки часнику в Сибіру і на Уралі

Терміни посадки часнику під зиму в Сибіру і на Уралі відрізняються від тих, що передбачені для більш південних регіонів Росії. Існує кілька народних прикмет, згідно яким в північних регіонах можна починати садити часник:

 • Птахи починають відлітати на зимовище в теплі краї
 • Виникає необхідність надягати на вулиці рукавички
 • Земля стає холодною
 • Посадки в зиму необхідно провести до Покрови (14 жовтня)

Дані прикмети найбільш точно описують час, коли ще можна посадити часник і він не замерзне від різко настали заморозків. Переважними для посадки місяцями на Уралі і в Сибіру є вересень і жовтень. Саджаючи часник в листопаді можна очікувати того, що весь урожай загине.

3d37448328db95ccc0c331376391f7e6 Коли садити часник під зиму в 2020 році: найсприятливіші дні

За місячним календарем на 2019 рік, в Сибіру і на Уралі слід садити часник в наступні дати:

 • 19,20 вересня
 • 17 жовтня

Але вважаючи за краще другий варіант можна ризикувати дочекатися заморозків, які знищать весь урожай, привівши до гниття часнику. У овоча повинен бути як мінімум місяць до початку промерзання ґрунту, щоб часник встиг прижитися і піти в зростання.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради