Чому не можна класти ключі на стіл і інші прикмети

Здавна ключ сприймався як магічний предмет з символічним значенням. З його допомогою будь-які відкривалися двері. Народні прикмети про ключі хоча і тлумачилися по-різному, але зміст залишався незмінним. Передбачення, пов’язані з цією річчю, вказували на прийдешні зміни в житті людини.

e09d08787264f9f4b42524b61eb90204 Чому не можна класти ключі на стіл і інші прикмети

Чому не можна класти ключі на стіл: прикмети

В багатьох світових релігіях цей предмет був атрибутом богів, що вважався наділена чарівною силою. У народній свідомості така річ сприймалася як символ мудрості і знань, духовного багатства і влади. З ключами також асоціювалося звільнення. У деяких культурах цей предмет виступав як символ покірності і обмеження.

Трактування прикмет, пов’язаних з ключами, залежить від того, що з ними сталося, а також від їх розташування в будинку.

Найпоширеніша прикмета — про ключі, залишені на столі. Жителі Русі вважали це несприятливим ознакою. Таке марновірство дійшло і до наших днів. Багато сучасні люди вірять, що кинутий на стіл і залишений там ключик — поганий знак, що пророкує погіршення фінансового становища в сім’ї або втрати накопичених матеріальних цінностей.

Особливо забобонні люди всерйоз вважали, що залишені на столі важливі предмети може викрасти домовик, і тоді вже точно неприємностей і бід не уникнути.

Як вид ключа і столу впливає на тлумачення прикмети

Вважається, що якщо залишити ключі на столі, то в сім’ю неодмінно прийдуть нещастя і проблеми, пов’язані головним чином з грошима. Крім того, таке недбале поводження з цим важливим предметом здатне привернути в будинок злодіїв. І тоді матеріальної шкоди точно не уникнути.

Головні «герої» популярного народного забобони — стіл і ключі. Трактування прийме багато в чому залежить від призначення цих речей.

Стіл

Необхідний в оселі предмет меблів сприймався забобонними жителями Русі як ланка, що з’єднує реальність з потойбічним світом. Невипадково спіритичні сеанси часто проводяться навколо столу. Маги і чаклуни вважають, що таким чином полегшується зв’язок з іншим виміром.

63b257493ef537ed10ca5ab4b405e3e9 Чому не можна класти ключі на стіл і інші прикмети

Люди вірили, що не можна залишати будь-які предмети на столі. Особливо це стосувалося ключів, вважалися символом матеріального і духовного багатства. У разі такого поводження з річчю людина залучав в своє життя неприємності і грошові проблеми.

Прикмета працює незалежно від матеріалу, з якого зроблений предмет меблів. Вважалося, що вберегтися від проникнення в будинок потойбічного впливу, негативу і проблем можна було, покривши стіл скатертиною. Такий предмет не представляє загрози. Однак залишати на столі якісь речі все ж не варто.

Краще не упускати ключ на робочий стіл. Це загрожує проблемами, конфліктами і непорозуміннями на роботі і в колективі.

Ключ

Вважалося небажаним залишати предмет на столі, ще гіршої прикметою було покласти на стіл цілу в’язку. Таким чином потойбічні сили отримували доступ до енергії і життєвих сил людини. Це загрожує втратою душевного спокою, гармонії і миру в родині, матеріального благополуччя. З втратою внутрішньої рівноваги починалися проблеми в особистому та професійному житті.

Ключ від квартири, з гуркотом кинула на стіл, передрікає сварки і конфлікти між подружжям. Краще акуратно вішати зв’язку на спеціальний гачок.

Інші забобони про ключах

Поширена народна прикмета стверджує, що не можна залишати ключики від квартири на стільниці. Проте існують й інші повір’я, пов’язані з цією річчю. Адже такі часто використовувані предмети нерідко ламаються або втрачаються. І на кожну ситуацію знаходяться прикмети, не завжди позитивні. Найчастіше події з ключиками пророкують неприємності і біди. Але навіть у разі позитивного значення прикмети не рекомендується забирати знайдену зв’язку собі, зберігати вдома і тим більше використовувати як талісман або оберіг.

До чого ламається ключ у замку

За народним повір’ями поганим знаком вважається поломка ключа. Відомі дві точки зору на це питання. Пошкодження означає:

 • попередження господарям про те, що квартира перебуває під загрозою злому;
 • свідчення того, що злодії вже намагалися проникнути в житло.

В обох випадках зміст прикмети негативний, і господарям будинку потрібно остерігатися і вжити заходів безпеки.

ca18a7307aaeb1c5886dc89650cd1093 Чому не можна класти ключі на стіл і інші прикмети

Якщо ж ключ зламався в замку при відкриванні або закриванні дверей, то це вважається прямим знаком, посланим людині духом-захисником будинку. Необхідно терміново подумати про збереження майна від злодіїв, а також стати уважнішими в стосунках з оточуючими. В іншому випадку легко стати жертвою обману, який потягне за собою матеріальні втрати.

Що значить упустити

Якщо металевий ключ впав, то сприятливих подій чекати не доводиться. Відомі в народі прикмети і забобони, що стосуються цієї ситуації, тлумачать майбутні події по-різному. Проте сенс завжди негативний:

 1. Ключик випав з рук при закриванні двері житла — прикмета, предрекающая невдачу у задуманій справі.
 2. Металевий виріб вислизає під час відмикання замка — до серйозних неприємностей і труднощів у житті.
 3. Ключики, що впали зі стільниці, передбачають наступ чорної смуги в сімейних відносинах, сварки і конфлікти.

За іншою прикметою падіння ключа вважається знаком майбутньої удачі. Якщо предмет випустили з рук або він зісковзнув з обіднього столу, означає:

 • вирішаться життєві проблеми та складні ситуації;
 • налагодяться стосунки з оточуючими;
 • настануть добрі зміни в особистому житті.

90178f9abee3dbd068913358c3a93b23 Чому не можна класти ключі на стіл і інші прикмети

Що обіцяє знахідка

Прикмети про знайдені ключі несуть позитивний сенс:

 • Виявлення на вулиці передрікає звістки від далеких родичів.
 • На дорозі знайдено зв’язка — грошова прикмета, яка обіцяє отримання фінансового прибутку і поліпшення матеріального становища сім’ї.
 • Ключ, виявлений на перехресті або у водоймі, може бути атрибутом магічного ритуалу з наведення псування або скиду негативу.

Незважаючи на сприятливий сенс забобони, не потрібно підбирати річ. Краще пройти мимо, не забувши подякувати провидіння.

Прикмети про втрату

Прикмета, що стосується втрати ключів, тлумачиться по-різному. Сенс залежить від того, кому належить річ:

 • Для людей, що займаються бізнесом, втрата ключа обіцяє неприємності і невдачі у професійному житті. Також можливі фінансові проблеми, які виникнуть із-за надмірної самовпевненості і прийняття необачних рішень.
 • Молодим неодруженим парубкам та дівчатам прикмета обіцяє удачу в особистій сфері і швидку зустріч із супутником життя. А закоханій парі така подія пророкує міцні і безконфліктні відносини, які приведуть до весілля.
 • Заміжній жінці варто задуматися, чи не запустила вона будинок і господарство. Чоловік може пред’являти претензії, діти перестануть слухатися, ком побутових проблем все буде наростати.
 • Чоловікові ж прикмета обіцяє вдалий переїзд, вигідний контракт.

За іншими повір’ями, втрата ключиків — хороший знак:

 • У людей, яких останнім часом переслідують неприємності, почнеться світла смуга.
 • Майбутнє важлива подія пройде відмінно, а плани будуть здійснені.

Інші прикмети

З магічним предметом пов’язані найрізноманітніші повір’я:

 1. Ключики — справжні або стилізовані прикраси — хороший подарунок від близької людини. Такий дар можна приймати з легким серцем: він зміцнює зв’язки між людьми, робить любовні та дружні відносини світлими і чистими. Необов’язково дарувати ключик від квартири: прикмета працює навіть у випадку з сувеніром.
 2. Один ключ зв’язки заіржавів — до швидкого подарунку.
 3. Щоб не тягнути за собою старі проблеми, при зміні замків потрібно позбутися і від колишніх ключів.
 4. Предмет, що лежить на підвіконні, притягає проблеми.

Народні забобони, що стосуються втрати або поломки ключів, можуть мати як негативний, так і позитивний сенс. Езотерики стверджують, що дуже важливо акуратно ставитися до цього предмету, тоді і неприємності пройдуть стороною. А якщо ключ зламався замок або випадково залишений на столі, не варто панікувати. Краще бути обачнішими і приділяти більше уваги власній життя, відносин, матеріальним і духовним цінностям.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради