Чому не можна класти ключі на стіл і інші прикмети

Здавна ключ сприймався як магічний предмет з символічним значенням. З його допомогою будь-які відкривалися двері. Народні прикмети про ключі хоча і тлумачилися по-різному, але зміст залишався незмінним. Передбачення, пов’язані з цією річчю, вказували на прийдешні зміни в житті людини.

e09d08787264f9f4b42524b61eb90204 Чому не можна класти ключі на стіл і інші прикмети

Чому не можна класти ключі на стіл: прикмети

В багатьох світових релігіях цей предмет був атрибутом богів, що вважався наділена чарівною силою. У народній свідомості така річ сприймалася як символ мудрості і знань, духовного багатства і влади. З ключами також асоціювалося звільнення. У деяких культурах цей предмет виступав як символ покірності і обмеження.

Трактування прикмет, пов’язаних з ключами, залежить від того, що з ними сталося, а також від їх розташування в будинку.

Найпоширеніша прикмета — про ключі, залишені на столі. Жителі Русі вважали це несприятливим ознакою. Таке марновірство дійшло і до наших днів. Багато сучасні люди вірять, що кинутий на стіл і залишений там ключик — поганий знак, що пророкує погіршення фінансового становища в сім’ї або втрати накопичених матеріальних цінностей.

Особливо забобонні люди всерйоз вважали, що залишені на столі важливі предмети може викрасти домовик, і тоді вже точно неприємностей і бід не уникнути.

Як вид ключа і столу впливає на тлумачення прикмети

Вважається, що якщо залишити ключі на столі, то в сім’ю неодмінно прийдуть нещастя і проблеми, пов’язані головним чином з грошима. Крім того, таке недбале поводження з цим важливим предметом здатне привернути в будинок злодіїв. І тоді матеріальної шкоди точно не уникнути.

Головні «герої» популярного народного забобони — стіл і ключі. Трактування прийме багато в чому залежить від призначення цих речей.

Ніж на столі: прикмета – чому не можна залишати на ніч?

Стіл

Необхідний в оселі предмет меблів сприймався забобонними жителями Русі як ланка, що з’єднує реальність з потойбічним світом. Невипадково спіритичні сеанси часто проводяться навколо столу. Маги і чаклуни вважають, що таким чином полегшується зв’язок з іншим виміром.

63b257493ef537ed10ca5ab4b405e3e9 Чому не можна класти ключі на стіл і інші прикмети

Люди вірили, що не можна залишати будь-які предмети на столі. Особливо це стосувалося ключів, вважалися символом матеріального і духовного багатства. У разі такого поводження з річчю людина залучав в своє життя неприємності і грошові проблеми.

Прикмета працює незалежно від матеріалу, з якого зроблений предмет меблів. Вважалося, що вберегтися від проникнення в будинок потойбічного впливу, негативу і проблем можна було, покривши стіл скатертиною. Такий предмет не представляє загрози. Однак залишати на столі якісь речі все ж не варто.

Краще не упускати ключ на робочий стіл. Це загрожує проблемами, конфліктами і непорозуміннями на роботі і в колективі.

Ключ

Вважалося небажаним залишати предмет на столі, ще гіршої прикметою було покласти на стіл цілу в’язку. Таким чином потойбічні сили отримували доступ до енергії і життєвих сил людини. Це загрожує втратою душевного спокою, гармонії і миру в родині, матеріального благополуччя. З втратою внутрішньої рівноваги починалися проблеми в особистому та професійному житті.

Ключ від квартири, з гуркотом кинула на стіл, передрікає сварки і конфлікти між подружжям. Краще акуратно вішати зв’язку на спеціальний гачок.

Інші забобони про ключах

Поширена народна прикмета стверджує, що не можна залишати ключики від квартири на стільниці. Проте існують й інші повір’я, пов’язані з цією річчю. Адже такі часто використовувані предмети нерідко ламаються або втрачаються. І на кожну ситуацію знаходяться прикмети, не завжди позитивні. Найчастіше події з ключиками пророкують неприємності і біди. Але навіть у разі позитивного значення прикмети не рекомендується забирати знайдену зв’язку собі, зберігати вдома і тим більше використовувати як талісман або оберіг.

Собака прибилася до будинку — прикмета і її тлумачення в залежності від забарвлення тварини

До чого ламається ключ у замку

За народним повір’ями поганим знаком вважається поломка ключа. Відомі дві точки зору на це питання. Пошкодження означає:

 • попередження господарям про те, що квартира перебуває під загрозою злому;
 • свідчення того, що злодії вже намагалися проникнути в житло.

В обох випадках зміст прикмети негативний, і господарям будинку потрібно остерігатися і вжити заходів безпеки.

ca18a7307aaeb1c5886dc89650cd1093 Чому не можна класти ключі на стіл і інші прикмети

Якщо ж ключ зламався в замку при відкриванні або закриванні дверей, то це вважається прямим знаком, посланим людині духом-захисником будинку. Необхідно терміново подумати про збереження майна від злодіїв, а також стати уважнішими в стосунках з оточуючими. В іншому випадку легко стати жертвою обману, який потягне за собою матеріальні втрати.

Що значить упустити

Якщо металевий ключ впав, то сприятливих подій чекати не доводиться. Відомі в народі прикмети і забобони, що стосуються цієї ситуації, тлумачать майбутні події по-різному. Проте сенс завжди негативний:

 1. Ключик випав з рук при закриванні двері житла — прикмета, предрекающая невдачу у задуманій справі.
 2. Металевий виріб вислизає під час відмикання замка — до серйозних неприємностей і труднощів у житті.
 3. Ключики, що впали зі стільниці, передбачають наступ чорної смуги в сімейних відносинах, сварки і конфлікти.

За іншою прикметою падіння ключа вважається знаком майбутньої удачі. Якщо предмет випустили з рук або він зісковзнув з обіднього столу, означає:

 • вирішаться життєві проблеми та складні ситуації;
 • налагодяться стосунки з оточуючими;
 • настануть добрі зміни в особистому житті.

90178f9abee3dbd068913358c3a93b23 Чому не можна класти ключі на стіл і інші прикмети

Що обіцяє знахідка

Прикмети про знайдені ключі несуть позитивний сенс:

 • Виявлення на вулиці передрікає звістки від далеких родичів.
 • На дорозі знайдено зв’язка — грошова прикмета, яка обіцяє отримання фінансового прибутку і поліпшення матеріального становища сім’ї.
 • Ключ, виявлений на перехресті або у водоймі, може бути атрибутом магічного ритуалу з наведення псування або скиду негативу.

Незважаючи на сприятливий сенс забобони, не потрібно підбирати річ. Краще пройти мимо, не забувши подякувати провидіння.

Прикмети на 22 серпня: погода, обряди, що можна і що не можна на день Матвія

Прикмети про втрату

Прикмета, що стосується втрати ключів, тлумачиться по-різному. Сенс залежить від того, кому належить річ:

 • Для людей, що займаються бізнесом, втрата ключа обіцяє неприємності і невдачі у професійному житті. Також можливі фінансові проблеми, які виникнуть із-за надмірної самовпевненості і прийняття необачних рішень.
 • Молодим неодруженим парубкам та дівчатам прикмета обіцяє удачу в особистій сфері і швидку зустріч із супутником життя. А закоханій парі така подія пророкує міцні і безконфліктні відносини, які приведуть до весілля.
 • Заміжній жінці варто задуматися, чи не запустила вона будинок і господарство. Чоловік може пред’являти претензії, діти перестануть слухатися, ком побутових проблем все буде наростати.
 • Чоловікові ж прикмета обіцяє вдалий переїзд, вигідний контракт.

За іншими повір’ями, втрата ключиків — хороший знак:

 • У людей, яких останнім часом переслідують неприємності, почнеться світла смуга.
 • Майбутнє важлива подія пройде відмінно, а плани будуть здійснені.

Інші прикмети

З магічним предметом пов’язані найрізноманітніші повір’я:

 1. Ключики — справжні або стилізовані прикраси — хороший подарунок від близької людини. Такий дар можна приймати з легким серцем: він зміцнює зв’язки між людьми, робить любовні та дружні відносини світлими і чистими. Необов’язково дарувати ключик від квартири: прикмета працює навіть у випадку з сувеніром.
 2. Один ключ зв’язки заіржавів — до швидкого подарунку.
 3. Щоб не тягнути за собою старі проблеми, при зміні замків потрібно позбутися і від колишніх ключів.
 4. Предмет, що лежить на підвіконні, притягає проблеми.

Народні забобони, що стосуються втрати або поломки ключів, можуть мати як негативний, так і позитивний сенс. Езотерики стверджують, що дуже важливо акуратно ставитися до цього предмету, тоді і неприємності пройдуть стороною. А якщо ключ зламався замок або випадково залишений на столі, не варто панікувати. Краще бути обачнішими і приділяти більше уваги власній життя, відносин, матеріальним і духовним цінностям.

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!