Як зашити дірку на одязі вручну або на машинці, щоб не було видно

Всі речі рано чи пізно зношуються, але не варто відразу викидати одяг, на якій з’явилася дірка. Якщо акуратно відремонтувати річ, вона ще довго зможе прослужити вам. Ремонт порватой одягу дозволяє заощадити гроші і запобігти надмірне споживання. Є кілька простих способів, як зашити дірку, як швидко вдихнути друге життя в річ, щоб вона заграла новими фарбами в гардеробі.

Підготовка до роботи

У кожного завжди знайдеться голка і як мінімум три нитки основних кольорів: чорний, білий і червоний. Для того, щоб зашити дійсно акуратно дірку, ви повинні навчитися естетично, красиво і без видимих швів зашивати потріпаний елемент на одязі. Звичайно, важко впоратися з великими дірками, намагаючись зробити їх зовсім не помітними, але якщо намагатися, то обов’язково повинно вийти зашити якісно.

kak zashit dyrku na odezhde vruchnuyu ili na mashinke, chtoby ne bylo vidno47 Як зашити дірку на одязі вручну або на машинці, щоб не було видноВажливим моментом є тканина, з якої виготовлено виріб.

Перш ніж зашити, спочатку зверніть увагу на те, якого розміру дірка, на краю, наскільки потріпаний даний ділянку одягу.

Як правильно дірки зашивати

Зашити дірку під силу будь-якій, навіть початківця, господині, якщо вона буде слідувати стандартним правилам ремонту одягу, а саме:

 • голка повинна бути підібрана до тканини по товщині, адже неправильний підбір залишить некрасиві дірки на виробі;
 • колір ниток максимально добре повинен підходити до кольору тканини;
 • не відволікайтеся, зосередьтеся на роботі;
 • голка повинна бути новою, адже якщо вона буде навіть з невеликою іржею, то неодмінно залишить некрасивий слід у вигляді плям на одязі.

Латка

Більш досвідчені господині вміють не тільки привести в почуття річ, акуратно її зашивши, але і ідеально залатати необхідну ділянку, наклавши латку на потрібне місце.

Колір заплатки повинен бути дуже близький до кольору тканини, на яку господиня збирається її пришивати. Це зробить пришитий шматок тканини мінімально помітним на речі. Тому потрібно підбирати її в тон до виробу. Важливий той момент, щоб та річ, і латка були випрані.

Спочатку виверніть виріб навиворіт і лицьовою стороною прикладіть латку до дірці. Потім навертає з усіх боків шматок тканини. Трохи замаскуйте краю, зробивши потаємні шви. Непотрібні видаліть нитки і пройдіться розпареним праскою по місця ремонту.

Якщо ж ви хочете придумати і зробити яку-небудь ультрамодний виріб, то можна зашити заплатки контрастних кольорів або ж використовувати красиві нитки і стрічки зовсім не в тон до тканини.

Штопання

Поширеною проблемою є поява маленьких дірочок на футболках, майках, шортах після прання в пральній машині. Таку дірку дуже легко зашити коловим швом. Але в цьому випадку нитка повинна бути тон в тон до речі.

Після підбору кольору починайте проходитися за місцем дефекту стібками круговими рухами. З лицьової сторони обов’язково спостерігайте, як буде виглядати зашита місце, і не забудьте скріпити нитку навиворіт, інакше шов розійдеться.

Вручну штопати таким чином можливо светри, пуловери, кофти.

Зашити теплі речі допоможе капронова нитка з непотрібних колгот. З лицьового боку светри підчіплюються петельки, скріплюються ниткою з колгот, але не затягуючи тканина виробу. А потім стандартна процедура – штопаете до кінця краю дірки, робите вузол з вивороту і далі проходитесь праскою. Капронова нитка буде плавитися і закриє дірку.

Але є і великі ділянки, де відсутні цілі шматки тканини. В такій ситуації не зашити без латки. Ви повинні розуміти, що такий дефект все одно залишиться помітний, але буде виглядати більш естетично і охайно.

Вишивка

Щоб правильно зашити дірку, іноді використовують прийом вишивки. Це нестандартний процес, який дозволяє зробити шов дуже оригінальним за рахунок нанесення на місце дефекту красивих зигзагів, хвиль або інших фігур.

Потайний шов

Така технологія шиття є незамінною частиною для якісного завершення ремонту. Адже завдяки цьому потаємних стежку можна красиво закінчити виріб, причому з лицьової сторони ніхто не зможе відрізнити потайний шов від машинної роботи. Наявність дірки буде просто непомітно.

Зашити дуже просто:

 • пропускаємо нитку в голку і зав’язуємо вузлик;
 • виводимо голку навиворіт, щоб тим самим заховати вузол;
 • далі протягуємо нитку, тим самим поєднуючи стібком два краї дірки;
 • головне підтягувати нитку, але не затягувати занадто туго;
 • важливо, щоб стібки розташовувалися рівномірно один до одного.

Завдяки такому шву наявність дірочок буде непомітним.

З допомогою швейної машинки

З домашньої машинкою ремонт виробів буде вам в радість. Адже якщо ви навчитеся правильно користуватися приладом, то ремонт буде відбуватися набагато швидше, а головне якісно. Шви на дірці в таких ситуаціях взагалі не помітні за рахунок чудової роботи машинки.

Штуковка – це прийом, який допомагає зробити дірки непомітними з допомогою швейної машини. Цей прийом розповсюджений при ремонті джинсових виробів. Включаєте функцію прокладання стібка в зворотному і прямому напрямку. У цьому ж випадку обов’язково використання заплатки. По лицьовій стороні робимо стібки рухами вперед-назад. Таким чином ви як би закрашиваете і зашиваете дірку.

Якщо ви любите експерименти, то можете використовувати нитки зовсім іншого відтінку. Це прикрасить ваші старі джинси новим дизайном.

Нашивки та аплікації

Варіантом заплатки є термонаклейка. Елемент можна придбати в будь-якому швейному відділі, там безмежний вибір на будь-який смак. Щоб приклеїти на виріб, досить дістати з упаковки, прикласти до діри і пропрасувати праскою. Голки в такому випадку майже не використовуються.

Також в швейних магазинах є варіант придбати цікаві нашивки, які просто закриють дірку. Але зашити її все одно потрібно, інакше тканина буде розповзатися.

По шву

Зашити одяг по шву досить легко, адже ви проходитесь голкою по вже існуючому шляху. В такому випадку дуже важко помилитися, де який шов. Обов’язково нитку зав’язуємо на вузлик, і голкою рівне проходимся по шляху дірочок, які були раніше.

Інші способи

Щоб полагодити виріб, існує також метод без голки. У цьому вам допоможе стрічка для склеювання, яка швидко усуне небажаний дефект. Вирізати шматочок стрічки і прикладаєте з вивороту, перед цим стягнувши краю. Накриваєте ділянку з стрічкою тканиною, брызгаете водою, а потім нагрітою праскою утюжите.

Так можливо врятувати річ від дірки, яка була пропалена сигаретою, наприклад.

Кілька корисних порад

Варто прислухатися до порад досвідчених господинь:

 1. Обов’язково вивертайте виріб навиворіт, коли плануєте його зашити. Лицьова сторона речі повинна бути зроблена ідеально, з непомітними швами і вузлами.
 2. Розпорювач дуже здорово виручить вас при видаленні непотрібних стібків.
 3. Правильно зберігайте голки. Вони повинні бути уткнутими в подушечку або ж папір.
 4. Намагайтеся працювати над власними помилками, бо не завжди перша спроба може бути вдалою.
 5. Нитка завжди повинна бути підібрана в тон.
 6. Обов’язково правильними стібками закінчуйте роботу, адже якщо залишити нитку і ніяк її не зафіксувати в кінці, то шов просто розпадеться.

Якщо ви дуже переживаєте і боїтеся зашити річ самостійно, то в такому випадку краще звернутися в ательє, яке з готовністю вирішить всі проблеми з порваним одягом.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради