Чому не можна залишати брудний посуд на ніч?

Іноді зовсім не залишається ні сил, ні бажання на миття посуду після вечері. Особливо коли приходили гості і так хочеться розслабитися. Але мама і бабуся з дитинства нас вчать, що не можна брудний посуд залишати на ніч. Кажуть, що це вважається поганою прикметою. Чи варто довіряти такому забобонам? Чому традиційно не радять цього робити?

3b0a42ed9c65f47a97325f67296d6f17 Чому не можна залишати брудний посуд на ніч?

Чому не можна залишати брудний посуд на ніч?

Мудре прислів’я говорить, що не варто відкладати на завтра те, що можна виконати ще в поточний день. Якщо вночі посуд залишиться невимитий, прикмети стверджують, що наслідками такої недбалості можуть стати не тільки сварки без причини, які незабаром порушать спокійний плин життя. Від цього може порушитися сімейна гармонія.

У минулі часи, навіть незважаючи на відсутність елементарних умов у вигляді санвузла та мийки, хазяйка не дозволяла собі залишити посуд не митої. Незважаючи на те, чи це були просто тарілки, або ж гора каструль.

Темні сили як магніт тяглися в будинок, в якому недбайлива господиня залишила на ніч брудний посуд. Тому всі намагалися дотримуватися чистоти і помити посуд, незважаючи на втому і пору року, коли треба було носити воду з колодязя. Нікому не хотілося накликати на сім’ю сварки і скандали. Хоча в деяких сім’ях вони виникали і з чистим посудом.

Сьогоднішні прикмети свідчать, що навіть в посудомийній машині не можна залишати посуд не митої. Від брудного посуду, залишеної на ніч недбалої господинею, можна очікувати:

 • Самотності для незаміжньої дівчини, яка здійснила такий неохайний вчинок. Вважається, що бруд відганяє чоловіків.
 • Проблем з пошуками роботи для молодого хлопця, якщо його повна мийка вночі брудних тарілок і виделок. Він зможе розраховувати тільки на вакансії, за які мало платять.
 • Проблеми в сім’ї для подружньої пари, причому, чим частіше буде повторюватися таке непорозуміння, тим інтенсивніше будуть скандали і сварки. У деяких джерелах можна дізнатися, що можливі навіть зради на цьому грунті.
 • Тлумачення за видом посуду

  Застереження народних прикмет відрізняються в залежності від виду посуду:

  • Не помити чашки – до неприємних пліткам, які вплинуть на репутацію жінки. Якщо ж дівчина незаміжня, вона посвариться зі своїм нареченим.
  • Від брудних тарілок чекай неприємного візиту людини, який принесе погані вісті.
  • Від вилок і ложок, залишених на ніч не вимитими, можна очікувати приходу поганий жінки з темними планами. Також це загрожує брудними плітками.
  • З брудними ножами особливий випадок. Це найнебезпечніший вид посуду. Він небезпечний конфліктами, сварками, переходять у бійки. Злодії, шахраї і злі люди можуть прийти до хати і завдати шкоди майну з-за того, що на ніч не були вимиті ножі.
  • Краще помити каструлю і забезпечити домашній затишок. У противному випадку можлива поява фінансових втрат: вкрадуть машину, побутову техніку, або вона зламається. Задумана операція не увінчається успіхом. Каструлі з плямами нагару обіцяють хвороба дітям або сумну звістку.
  • Чистота порцелянових сервізів гарантує щастя в особистому житті. Якщо ж за сервізом не доглядати, господарів осягнуть зради, сварки і проблеми в сім’ї.

  0f93e1706fde3b56033662485fb8e526 Чому не можна залишати брудний посуд на ніч?

  Чи можна нейтралізувати дію прикмети?

  Щоб перелічені небезпеки не торкнулися сім’ї, краще набратися терпіння, і воно буде винагороджено сімейним благополуччям. Але якщо вже проявили слабкість, можна скористатися давнім радою.

  Береться ніж, який обов’язково повинен бути чистим, і з цим елементом кухонного начиння проводиться простий ритуал. Треба робити їм руху, як – ніби рубаете повітря, і примовляти, що відганяєте зло від сім’ї і не пускаєте в хату біду, залучену брудним посудом.

  Стародавні традиції

  У наших предків було заведено мити посуд кожен раз, коли вони їли. Також з дня на день выметался сміття з дому. Винятком були тільки дні церковних свят.

  У слов’ян, із їхнім дбайливим і педантичним ставленням до домашнього вогнища, вважалося поганою прикметою не стежити за чистотою житла. Тоді в грязі міг оселитися домовик і приносити буду всім домочадцям. Адже вважалося, недоїдки – їжа для злих духів. І якщо людина поїсть їх посуду після дотику до неї нечистої сили, то він може захворіти.

  Якщо ж у сім’ї вже живе домовик, то такий посуд є символом зневажливого ставлення до цієї істоти. Воно може стати агресивним і образити членів сім’ї.

  Описані прикмети церква вважає забобонами. А всі забобони виходять від нечистої сили і вважаються гріхом. Тому, з точки зору релігії, вірити в них грішно. І щоб вранці не втрачати часу ще й на ритуал очищення житла, краще лягати спати в чистоті з вимитим посудом. Тоді в сім’ї дбайливої господині буде тільки щастя!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради