Особливості вирощування томатів Куум. Детальний опис та відгуки садівників про сорт

Томат Куум зараховують до неординарним сортам. Його плоди по опису вважаються гігантами навіть серед великих помідорів. Це рідкість у категорії ранніх різновидів. Ознайомтеся з характеристиками томату і тонкощами його вирощування.

osobennosti vyrashhivaniya tomatov kuum detalnoe opisanie i otzyvy sadovodov o sorte72 Особливості вирощування томатів Куум. Детальний опис та відгуки садівників про сорт

Опис сорту та його основні риси

Томат Куум вивели в Україні 15 років тому. Сорт поки не включений в Держреєстр. Багато городників і дачників охоче його використовують. Ось тільки насіння культури є дефіцитними. При достатній кількості сонячного світла, тепла та при виконанні інших умов, рослина дає великі плоди масою до 1 кг, та й сам індетермінантний примірник витягується до 2 м.

Терміни дозрівання томатів — 98-105 діб з моменту висадки насіння на розсаду. Плоди мають мало насіння, цукристі. Вони щільні по структурі. Листя досить великі, звичайні.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий Индетер-минантный Салатний Для неопалюваних теплиць У середньому 300-500,

максимум — 1000

До 15 Насичений червоний Плоськоокруглая форма, мають ребра біля плодоніжки, ростуть на кистях по 5-7 шт.

Досвід вирощування: переваги і недоліки помідорів

Позитивні характеристики томату:

 • солодкий смак;
 • виражений помідорний аромат;
 • мала кількість дрібних насінин, м’ясиста м’якоть;
 • ранній строк достигання;
 • великий розмір і маса;
 • хороший рівень лежкості для великоплідних томатів: 2-3 тиж.;
 • досить висока стійкість до несприятливих погодних факторів;
 • низька ймовірність розтріскування під час росту і зберігання.

Недоліки цього сорту:

 • потреба в підв’язці до опори високорослого рослини і його окремих кистей;
 • вузька сфера застосування: помідори кришать в салат або переробляють в пасту.

Увага! Розміри томата та його цукристість негативно впливають на якість перевезення. Помідори б’ються і тріскаються від трясіння.

Особливості агротехніки сорту

У відкритому грунті томат Куум вирощують виключно в південних регіонах. В прохолодному кліматі нормальна врожайність цієї культури можлива тільки під плівкою або полікарбонатом в теплиці. І в цьому випадку рослині необхідно забезпечити якомога більше тепла. Тонкощі посадки і догляду:

osobennosti vyrashhivaniya tomatov kuum detalnoe opisanie i otzyvy sadovodov o sorte73 Особливості вирощування томатів Куум. Детальний опис та відгуки садівників про сорт

 • Правильна схема висадки розсади передбачає 2-3 куща на 1 кв. м.
 • Врожайною різновид буде тільки при правильному режимі підживлення. Томату потрібні рясні дози добрив. Які добрива застосовувати для помідорів, читайте тут.
 • Також обов’язково пасинкування. В умовах середньої смуги слід формувати кущ в одне стебло.
 • Стійкість до хвороб у томатів не найвища. Приймайте інтенсивні профілактичні заходи на початку сезону. Інакше врожай виявиться гірше, ніж розраховували. Дізнайтеся більше про хвороби томатів, щоб захистити свій урожай.
 • У перших помідорах врожаю насіння взагалі може не виявитися. Овочівники збирають матеріал для розмноження в більш пізніх примірниках.
 • Підбірка відгуків садівників-любителів

  Ірина Абрамова зазначає повну відповідність томату заявленим характеристикам. Максим Яльчик теж висловлюється про сорт Куум позитивно. Особливо про аромат і смакові якості. При цьому огородник висадив розсаду не на найсприятливішому для неї місці. Інші відвідувачі форумів називають сорт помідорним м’ясом.
  Рада. Оцінити розміри і внутрішнє зміст плодів допоможуть фото томатів в розрізі.

  Садівник з ніком Mouse з Твері звернула увагу на одночасну зав’язь на кистях. Але не всі відгуки про цих томатах виключно позитивні. Користувачеві Бамбарбія (Нижній Новгород) не сподобався смак помідорів. Вони здалися жінці кислуватими.

  Куум підходить для ділянок з теплицями. Сорт нормально приживається. Догляд за ним потрібно не найпростіший. Зате результат здатний здивувати як розмірами і врожайністю, так і за смаком.

  Сорт Куум: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради