Як вибрати електром’ясорубку: продуктивність, насадки

М’ясорубка є одним з незамінних девайсів на кухні. Щоб вибрати електром’ясорубку, необхідно ознайомитися з рядом технічних характеристик. Вони допоможуть визначитися з вибором такої моделі, яка зможе швидко порубати м’ясо і впоратися з додатковими процесами, наприклад, виготовленням ковбас і тіста.

kak vybrat ehlektromyasorubku: proizvoditelnost, nasadki Як вибрати електромясорубку: продуктивність, насадки

На що звернути увагу?

Сучасні м’ясорубки характеризуються конкретними технічними параметрами, від яких залежить швидкість та якість виконуваних процесів. Для тривалого терміну експлуатації вибирають надійні, зносостійкі моделі. Щоб не помилитися і виправдати очікування, незайвим буде звернути увагу на деякі поради, які допоможуть визначитися з вибором.

Показник потужності

Від цього показника залежить, наскільки швидко електром’ясорубка впоратися з поставленим завданням. Представлені на ринку девайси, поділяють на три основні групи:

 • М’ясорубки з силою оборотів від 400-800 Вт, мають низьку ефективність. Вони відносяться до недорогих моделей, призначених для роботи в домашніх умовах при нерегулярному використанні і для обробки маленького об’єму продуктів.
 • Прилади середнього показника в 800-1200 Вт, працюють швидко і ефективно, добре справляються з переробкою хрящів, жилавими тканинами в м’ясі і твердих овочів.
 • Електричні пристрої з потужністю 1200 Вт і вище, належать до професійних моделей, які справляються об’ємною роботою, з ефективною продуктивністю.

Величина потужності впливає на економічність електром’ясорубки. Чим вона вище, тим більше витрачається електроенергії при роботі.

Продуктивність

kak vybrat ehlektromyasorubku: proizvoditelnost, nasadki1 Як вибрати електромясорубку: продуктивність, насадкиЧим більше потужність техніки, тим вище її продуктивність, а відповідно менше витрат часу на роботу.

Цей показник безпосередньо залежить від обраної потужності — чим вона вище, тим швидше вийде обробити якомога більше продукції. Продуктивність вимірюється обсягом м’яса, переробленого за 1 хвилину. При виборі слід врахувати можливу частоту використання та обсяги продукції. Співвідношення цих двох показників вимірюється наступним чином:

 • При 400-800 Вт за 1 хвилину вийде до 1 кілограма.
 • 800-1200 Вт — до 2 кг хв.
 • Більше 1200 Вт — від 2 і більше кг за хвилину.

Вибір матеріалу

Корпуси для електром’ясорубок зазвичай виготовляють з пластмаси або металу. Пластикові моделі легше і економічніше. Такий крихкий матеріал схильний до подряпин і сколів, що значно псує зовнішній вигляд техніки. Металеві вироби більш надійні, міцні, але при цьому дорогі і важкі для них краще всього знайти постійне і окреме місце на кухні. Такими м’ясорубками, як правило, користуються регулярно. Вони підходять для професійної кухні і тих, хто готує багато.

Насадки та додаткова комплектація

Майже всі випускаються моделі йдуть з кількома перфорованими дисками різного діаметру для різного за величиною фаршу. У комплектацію більш дорогих м’ясорубок входять додаткові насадки для різних процесів. З їх допомогою можна нарізати або натерти овочі, виготовити ковбаси, сосиски, тісто для печива, макаронні вироби та інше. Деякі м’ясорубки додатково мають соковитискач для цитрусових фруктів. Якщо на кухні є така техніка, як комбайн, соковитискач, блендер, то мати наявність додаткового функціоналу необов’язково, оскільки це суттєво позначиться на вартості девайса.

Захист двигуна

kak vybrat ehlektromyasorubku: proizvoditelnost, nasadki2 Як вибрати електромясорубку: продуктивність, насадкиЗахист двигуна є важливим аспектом, так як при тривалому використанні і великих навантаженнях дозволяє зберегти його цілим.

Щоб двигун не прийшов в непридатність і не згорів при великих навантаженнях і тривалого використання, виробники використовують додаткові способи його захисту. Незважаючи на однакову ефективність, кожні мають свої особливості. При механічній захисту шнек м’ясорубки з’єднаний з репродуктором з допомогою пластикової втулки-запобіжника, дозволяючи блокувати двигун, якщо перевищена максимальна навантаження, зберігаючи його цілим і неушкодженим. Температурний захист дозволяє захистити двигун від перегріву. При досягненні максимально допустимої температури, двигун автоматично вимикається до повного охолодження з допомогою теплоэлементов. У разі сильної перевантаження м’ясорубки, спрацьовує електрична захист зі спеціальним переривником мережі, який розмикає з’єднання з двигуном при застопорившимся шнеку.

Фірми-виробники

Серед безлічі випускаються сучасних м’ясорубок деколи буває складно зупинити свій вибір на конкретній фірмі. Адже в більшості своїй виробники прагнуть якомога сильніше зацікавити покупця додатковим функціоналом, а також красивим і яскравим дизайном. Так чи інакше, вибір буде залежати від низки вимог, пред’явлених до обираного пристрою, і, звичайно, від розміру гаманця, що теж важливо. Щоб така покупка не стала розчаруванням, варто вибрати хорошу м’ясорубку серед фірм, що виділяються надійним і перевіреним якістю. До популярних марок з позитивними відгуками відносяться:

 • Philips;
 • Kenwood;
 • Moulinex;
 • Bosch;
 • Zelmer.

Об’єднуючими рисами цих марок виступає різноманітність додаткових елементів, що входять у комплект, надійне якість, високий рейтинг продажів, а також довговічність служби. Тим не менше вибір буде залежати від того, наскільки така покупка задовольнила всі запитувані очікування.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради